čilinskas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „čilinskas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „čilinskas“.

K. Čilinskas: viskas perkama ir parduodama iki paskutinio garbės lašo

"Atgimimas" 2008 m. rugsėjo 16 d. „Seimas tapo kriminalizuota institucija. Svarbiausi valstybės gyvenimo sprendimai priimami ne Seime ir net ne Vyriausybėje, o privačiuose kabinetuose“, – po metų darbo Seime tvirtina Kęstutis Čilinskas. Patyręs, kas dedasi tautos atstovybėje, artėjančiuose rinkimuose dalyvauti jis atsisakė.

J. Jasaitis: ar dar liko vilties?

Apie gedulą šiandien (šį rašinį skiriu neseniai praėjusiai Birželio 14-ajai – gedulo ir vilties dienai – J.J.) kalbama daug. Skaičiai, prisiminimai, įspūdžiai iš apsilankymų Taišete, Vorkutoje ir kitur... Juk tai - privaloma, nes tokia - neeilinė diena. Tačiau apie viltį užsimenama labai nedrąsiai ir abstrakčiai. O viltis prasideda nuo susivokimo, kur esame ir ką galime padaryti dabar, tuojau pat, nelaukdami kažkieno raginimo. Kiekvienas paragindamas pats save ir jausdamas kito petį.

Mirė advokatas, žinomas žmogaus teisų gynėjas K.Čilinskas (papildyta 12.20 val.)

Penktadienį vėlai vakare sunki liga pasiglemžė advokato, žmogaus teisių gynėjo Kęstučio Čilinsko gyvybę. K.Čilinskas mirė po sunkios ligos. Kęstutis Čilinskas baigė teisės studijas Vilniaus universiteto Teisės fakultete, jam suteiktas teisininko kvalifikacinis laipsnis. Nuo 1973 m. iki šiol dirbo advokatu. Atkuriant nepriklausomybę, po 1991 m. sausio 13-osios vedė derybas su sovietine kariuomene ir OMONu dėl agresijos veiksmų nutraukimo ir pasitraukimo į Rusiją.

K. Čilinskas: sunkus gyvenimas sovietmečiu dar nereiškė, jog žmonės buvo didesni materialistai

Sunkus gyvenimas sovietinio totalitarizmo sąlygomis dar nereiškė, jog žmonės buvo didesni materialistai, nei šiandien - šitaip reaguoja teisininkas K.Čilinskas į viešą kunigo, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Teologijos fakulteto prodekano Kęstučio Kėvalo mintį, jog sovietmečiu žmonės buvo didesni materialistai, nei šiandien, nes rūpindavosi, kur gauti šventėms žirnelių. Anot K.Čilinsko, sovietinis totalitarizmas siekė palaužti žmonių dvasingumą, varžė teises, laisves, privačią iniciatyvą.

K. Čilinskas: masinis apgaudinėjimas per rinkimus juos daro nelegaliu farsu

Konstitucija reikalauja, kad rinkimai būtų sąžiningi ir teisingi, bet tokiais negalima pavadinti Lietuvos savivaldybių rinkimų, teigia teisininkas K.Čilinskas, komentuodamas  Vyriausios rinkimų komisijos pranešimą, kad vien per kovo 28 dieną vykusį VRK posėdį buvo konstatuota, jog net 129 naujai išrinkti savivaldybių tarybų nariai neatsisako savo buvusių pareigų ir neima savivaldybės tarybos nario mandato. Iš viso jų yra daugiau kaip du su puse šimto.

K. Čilinskas: ar 1990-aisiais galvojome, kad Lietuva dalyvaus okupacinėse intervencijose?

Lietuviai, kaip ir kitų NATO šalių kariai, pagal NATO nurodymus turi vykti į Libiją kariauti su  tenykščia oficialia valdžia. Vietoje jos turi būti pastatyta marionetinė vyriausybė. Ir NATO kariai ilgai neišeis, gesindami Libijos tautos pasipriešinimą. Kaip neišėjo iš Irako, Kosovo, Afganistano... O juk žinome, kad šios okupacijos pagimdė korupcines marionetines vyriausybes, nesumažino terorizmo ir tautų pasipriešinimo, o aukų skaičius išaugo šimteriopai.

K.Čilinskas ragina žmones neiti į mitingą

Advokatas, Asociacijos „Nepartinis demokratinis judėjimas“ įsteigėjas Kęstutis Čilinskas ragina visus piliečius šeštadienį ateiti į Tautos dainiaus Justino Marcinkevičiaus laidotuves, o ne į profesinių sąjungų organizuojamą mitingą. K.Čilinskas pabrėžia, kad Konstitucija užtikrina susirinkimų laisvę ir profesinės sąjungos gali ja naudotis.

K. Čilinskas: Prezidentei reikėtų kviestis ne tik Policijos vadovus

Šį sekmadienį girto policijos pareigūno įvykdyta šiurpi avarija, jau nusinešusi trijų žmonių gyvybes, labai siejasi su praėjusią savaitę išnagrinėta Vilniaus apygardos administracinio teismo byla, kurioje  Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnas už tai, kad girtavo darbo metu ir girtas vairavo  transporto  priemonę, buvo pripažintas ne tik nenusižengusiu, bet dar ir gerą darbą atlikusiu, sako Teisės projektų ir tyrimų centro tarybos pirmininkas, advokatas K.Čilinskas.

K.Čilinskas: ministras D. Kreivys ir kiti valdžioje stipriai praturtėję gali nebijoti bylos

Spauda pranešė, kad per kelerius metus Ūkio ministro Dainiaus Kreivio turtas išaugo nuo 5,4 mln. Lt iki 170 mln. Lt. Ministras praturtėjimo neneigia, jo nepaaiškina ir jį praturtinusių sandorių nepateisina Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos deklaracijoje. Iš pirmo žvilgsnio atrodytų, kad ministrui galėtų būti pradėta byla pagal Prezidentės pasiūlytas  Baudžiamojo kodekso pataisas ir konfiskuotas turtas, kurio įsigijimo teisėtumas neįrodytas.

K. Čilinskas Premjerui: gal tiesiog nustokite apie tai kalbėti?

Spaudoje pasirodžius informacijai apie tragišką D. Budrevičienės gyvenimą po to, kai ji iškėlė viešumon juodąją buhalteriją V. Uspaskich bendrovėje, buvęs D. Budrevičienės advokatas Kęstutis Čilinskas kreipėsi su atviru laišku į premjerą A. Kubilių. „Jūs kalbate apie kovą prieš korupciją ir finansinius nusikaltimus bei apie milijardų litų ištraukimą iš šešėlio.
REKLAMA
REKLAMA

Rusų NTV: Geras Čilinskas prieš blogą Žalimą

Draugiškos šalies profesionali žiniasklaida apsidirbo. Labai jau nevalyva ir neprofesionaliai sukurpta propaganda – nepalaikant net šlovingojo sovietinio agitpropo standartų, kažkada įvestų programos „Vremia“. Kažkodėl dabar – 2010 spalio 12 dieną – kolegos ištraukė tai, ką filmavo prieš kelis mėnesius. Pranešama „naujiena“, kad sovietinis frontininkas gavo septynis metus kalėjimo, kurią Lietuvoje visi žinojo dar birželio mėnesį, kai įvyko teismas.

A. Kliunka: juntamas suinteresuotų grupių spaudimas

Suinteresuoti individai ir grupės siekia daryti įtaką rezonansinėms byloms, teigia Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiasis prokuroras Algimantas Kliunka. „Susiduriame su bylų baigtimi suinteresuotų individų ir grupių nepagrįstai reiškiamu nepasitenkinimu ikiteisminiu tyrimu, taip pat panaudojant ir bulvarinės žiniasklaidos priemones, joms tai kurstant.

Metai be vilties sulaukti atsakymų

Šiandien sukanka metai nuo tragiškų įvykių, kai buvo nušauti Kauno apygardos teisėjas Jonas Furmanavičius ir kaunietė Violeta Naruševičienė. Kas paaiškėjo? Generalinė prokuratūra dėl šių mirčių už akių apkaltino tik Drąsių Kedį. Kaunietis nuo 2008 m. lapkričio įvairių teisėsaugos institucijų, net Seimo narių prašė, reikalavo ištirti įtarimus dėl jo mažametės dukrelės seksualinio išnaudojimo. Visi prašymai ir skundai gulė į stalčius arba buvo siuntinėjami iš vienos prokuratūros į kitą.

Nepartinis demokratinis judėjimas siūlo konfiskuoti kontrabandos gabenimo priemones

Asociacija Nepartinis demokratinis judėjimas (NDJ) kreipėsi į Prezidentę Dalią Grybauskaitę, teisingumo ir vidaus reikalų ministrus ragindama inicijuoti įstatymo, skatinančio kontrabandą, pataisas. Iš Administracinių teisės pažeidimų kodekso straipsnio, numatančio atsakomybę už kontrabandą, siūloma išbraukti žodžius, įteisinančius galimybę netaikyti kontrabandininkams kontrabandos daiktų ir jų transportavimo priemonių konfiskavimo.
Į viršų