chromas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „chromas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „chromas“.

Klaipėdoje – pavojingai užteršta žemė: vietos gyventojai raginami pasitikrinti sveikatą

Klaipėdoje – vieno iš taršos skandalų atomazga. Prieš dvejus metus viename kvartale ištyrę dirvožemį specialistai nustatė, kad jis užterštas sveikatai pavojinga medžiaga – chromu. Jo kiekis ribas viršijo net 12 kartų. Tad dabar užterštas gruntas nukasamas, tačiau už tai turi susimokėti patys gyventojai. Prokurorai kaltininko taip ir nerado. O medikai teritorijos gyventojus skatina tikrintis sveikatą. Šalia vienos Klaipėdos mokyklos vyksta intensyvūs darbai.

Klaipėdoje – nauja nerimo banga dėl taršos ir sveikatos

Nors Klaipėdos valdininkų užsakyti tyrimai lapkričio pradžioje parodė, kad chromo koncentracija vieno uostamiesčio daugiabučių kvartalo dirvožemyje normas viršijo 12 kartų, pakartotinus tyrimus atlikę Visuomenės sveikatos centro specialistai chromo čia jau neberado. Šio pavojingo sunkiojo metalo kiekis normų neviršija ir kituose tyrimuose – čia mokyklą bei darželius lankančių vaikų kraujyje bei šioje teritorijoje žmonių užaugintose daržovėse.

Dirvožemio užterštumas Klaipėdoje neaplenkė prokuratūros: pradėtas tyrimas

Generalinė prokuratūra ketvirtadienį pranešė pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl normas viršijančio dirvožemio užterštumo chromu Klaipėdoje. „Bus vertinama ir tikslinama Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos pareiškime pateikta informacija apie dirvožemio užterštumą chromu, aiškinamasi kas yra dirvožemio užterštumo sukėlėjas, nustatinėjamas padarinių atsiradimas ar kilusi grėsmė aplinkai, gyvūnijai, žmonių sveikatai“, – rašoma prokuratūros pranešime.
Aktualijos 2019-11-14

Klaipėdoje dirvožemis užterštas chromu: norma viršijama 12 kartų

Klaipėdoje teritorijose netoli uosto nustatyti dirvožemio užterštumo chromu atvejai – kai kur norma viršijama 12 kartų. Viršijimai nustatyti savivaldybės vykdomo aplinkos monitoringo metu šiaurinėje miesto dalyje esančiuose Bomelio Vitės ir Didžiosios Vitės gyvenamuosiuose mikrorajonuose. Didžiausi viršijimai nustatyti ties uosto teritorija, einant toliau nuo uosto, koncentracijos palaipsniui mažėja, pranešė savivaldybė.

TOP 10: modernios idėjos, tapusios realybe daug anksčiau, nei įsivaizduojate (II)

Kasdienybėje mes naudojame tiek daug daiktų, kurie, kaip neteisingai yra tikima, buvo išrasti šiais laikais. Nenuostabu, mat dauguma daiktų gaminami naudojant sudėtingas technologijas arba visuomenei buvo pristatyti tik XIX ar XX a. Kad ir kaip neįtikėtinai tai skambėtų moderniomis vadinamos idėjos iš tikrųjų buvo išrastos dar prieš tūkstančius metų.
2014-05-12

Pristatytas naujos kartos „Nissan“ gigantas „Pathfinder“

Oficialus naujos kartos didžiojo „Nissan“ visureigio debiutas turėtų įvykti šį rudenį, o kol kas gamintojas pateikia pirmąsias oficialias nuotraukas su trumpu modelio aprašymu. Serijinės gamybos modelis išoriškai atrodo kone visiškai identiškas konceptui, kurį japonai demonstravo metų pradžioje vykusioje Detroito automobilių parodoje. Kuklumu šis gigantas nepasižymi – priekyje pastebimos iškilusios radiatoriaus grotelės, kampu pakreipti priekiniai žibintai ir daug chromo detalių.
2012-08-04

Nauja automobilio „tiuningo“ mada – dengiant lipnia plėvele

Baigiantis vasarai sostinės gatvėse pasirodė itin egzotiškos išvaizdos „Chevrolet Corvette“. Pats automobilis atrodo įspūdingai, juolab kad tai yra naujausias, įpėdinio vis dar tebelaukiantis C6 kartos kabrioletas, tačiau įdomiau tai, kas dengia visą jo kėbulą. Automobilio spalvą galbūt galima įvardinti kaip „sidabrinę“, tačiau iš tiesų jis atspindi supančią aplinką. Anot automobilį parengusios „Re‒Styling.
2011-09-06

Chromo papildai senatvėje gali pagerinti atmintį

Maisto papildai su chromo pikolinatu gali pagerinti senyvų žmonių atmintį, rodo JAV atliktas tyrimas. Atsitiktinių imčių placebu kontroliuojamo tyrimo ataskaitą Cincinačio universiteto medicinos kolegijos mokslininkai paskelbė žurnale „Nutritional Neuroscience“, praneša nutraingredients-usa.com. Tyrimo išvadose teigiama, kad kasdien vartojant  maisto papildus su chromo pikolinatu, pagerėjo mokymasis, gebėjimas atkurti atmintyje ir vykdyti atpažinimo užduotis.
2010-05-12
Į viršų