burnos žaizdelė

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „burnos žaizdelė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „burnos žaizdelė“.

Žaizdelės burnoje: kodėl jos atsiranda?

Aftos – tai žaizdelės, susiformavusios burnos gleivinėje. Dažniausiai tai baltos spalvos dėmelės, kurioms būdinga apvali arba ovali forma ir skausmingumas, trikdantis normalų gyvenimą. Jos gali atsirasti bet kurioje burnos gleivinės vietoje, pavyzdžiui, ant gomurio, ant liežuvio, po juo ar prie jo, ant vidinės lūpų pusės, ant vidinių skruostų pusių. Burnos gleivinėje susiformuoja viena ar keletas aftų, vėliau jos gali tarpusavyje susilieti ir pavirsti į vieną didesnę burnos žaizdą.
2024-02-26

Kaip elgtis, kad burnos žaizdelės užgytų greičiau?

Aftinis stomatitas – nemaloni ir gyvenimo kokybę trikdanti liga. Pateikiame patarimų, kaip kovoti su skausmingomis bei valgyti, gerti ir kalbėti trukdančiomis burnos opelėmis, kad netrukus ir vėl galėtumėte džiaugtis gyvenimu, maistu, bendravimu ir kokybišku miegu. - Gerkite daugiau vandens. Vanduo padeda drėkinti burnos gleivinę, skatinti audinių regeneraciją, „išplauti“ mikrobus. Gerti pakankamai vandens yra labai svarbu, kitaip organizmas gali netekti pavojingo kiekio skysčių.
2024-02-22

Skausmingos žaizdelės burnoje: priežastys, gydymo būdai ir prevencija

Žaizdelės burnoje – skausmingos ir erzinančios, atsirandančios dėl įvairių priežasčių ir netikėtai sukeliančios diskomfortą. Žaizdelės burnoje mediciniškai vadinamos aftomis, dažniausiai pasireiškiančios kaip nedidelės, skausmingos opelės ant burnos gleivinės. Jos gali pasirodyti ant lūpų, skruostų, liežuvio ar gomurio ir kartais sukelti sunkumų valgant, geriant ar net kalbant.
2024-02-14
REKLAMA
Pastebėjote žaizdeles burnoje? Medikė pasakė, ko imtis ir kodėl delsti pavojinga (nuotr. Shutterstock.com) Pastebėjote žaizdeles burnoje? Medikė pasakė, ko imtis ir kodėl delsti pavojinga (nuotr. Shutterstock.com)

Pastebėjote žaizdeles burnoje? Medikė pasakė, ko imtis ir kodėl delsti pavojinga

Turbūt sunkiai rasime žmogų, kuris niekada gyvenime nėra kaip nors susižeidęs burnos gleivinės – tai gali nutikti ne tik užklupus kokiai infekcijai ar patyrus traumą, bet ir tiesiog įsikandus ar net suvalgius aštraus maisto. Ne visos tokios žaizdelės burnoje vienodai pavojingos, tačiau jas pastebėjus priemonių imtis reikėtų nedelsiant. Gydytojai pažymi, kad įvairaus dydžio ant lūpų, gomurio, liežuvio ar skruostų atsirandančios žaizdelės – burnos aftos ir opos – sudaro net apie 45 proc.
2023-03-28
Į viršų