budanovas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „budanovas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „budanovas“.

Žiniasklaida: Budanovas padėjo tašką karo Ukrainoje „įšaldymo“ klausimu

Karo su Rusija „įšaldymas“ reikš Ukrainos teritorijų okupacijos pripažinimą. Todėl Ukraina niekada nežengs tokio žingsnio. Kaip praneša UNIAN, tai interviu televizijos kanalui CBC News pareiškė Ukrainos gynybos ministerijos Vyriausiosios žvalgybos valdybos vadovas Kyrylas Budanovas. Pasak jo, rusai su malonumu įšaldytų viską taip, kaip yra dabar, priversdami Ukrainą „pripažinti užgrobtą teritoriją rusiška“. "Tokiu atveju jie švęstų pergalę. To niekada nebus", - pabrėžė pareigūnas.
2024-02-29

Budanovas apie Navalno mirtį: aš jus galiu nuvilti, priežastis natūrali

Ukrainos karinės žvalgybos vadas Kyrylas Budanovas pareiškė, kad rusų opozicionierius Aleksejus Navalnas mirė dėl trombo. „Aš galiu jus nuvilti, tačiau tai, ką mes žinome, – jis iš tiesų mirė nuo trombo. Ir tai yra daugiau ar mažiau patvirtinta. Tai ne iš interneto žinau, tačiau, deja, natūrali (mirtis)“, – konferencijoje „Ukraina. 2024 metai“ kalbėjo K. Budanovas.
80 2024-02-26

Budanovas ragina Kanadą perduoti Ukrainai dešimtis tūkstančių nurašytų raketų

Ukraina tikisi, kad Kanada perduos Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms raketas CRV7, kurių dešimtis tūkstančių ketinama sunaikinti. Generolas leitenantas Kyrylo Budanovas tai sakė interviu „Global News“. Jo teigimu, raketos padėtų Ukrainai sustabdyti Rusijos kariuomenę. Be to, jų perdavimas padėtų Kanados mokesčių mokėtojams sutaupyti pinigų, reikalingų raketoms utilizuoti. „Tikimės, kad ši situacija bus naudinga abiem pusėms“, – sakė K. Budanovas.
2024-02-06

Budanovas: Rusija per artimiausią pusmetį išnaudos savo potencialą fronto linijoje

Ukrainos gynybos ministerijos Vyriausiosios žvalgybos valdybos vadovas Kyrylas Budanovas mano, kad ateinantys šeši mėnesiai bus „įdomūs“, nes per šį laikotarpį Rusijos potencialas fronto linijoje baigsis. Jis tai pareiškė interviu CNN, praneša „Ukrinform“. K. Budanovas taip pat neatmetė, kad bepiločių orlaivių atakos prieš Rusijos infrastruktūrą gali suintensyvėti.
2024-02-01

Budanovas atsakė, kokia ateitis laukia Krymo tilto

Ukrainos žvalgybos vadovas Kyryla Budanovas mano, kad Krymo tiltas turi būti sunaikintas, rašo UNIAN. Spaudos konferencijoje antradienį jo buvo paklausta, ar galima tikėtis, kad Krymo tiltas šiemet sudegs. „Tikiuosi, kad taip. Nėra jokios priežasties jam nedegti, jis turi baigti savo egzistavimą“, – pabrėžia K. Budanovas. Kryme jau kurį laiką griaudėja sprogimai. Krymas atakuotas ir pirmadienį.
2024-01-30

Numuštas rusų lėktuvas A-50: Budanovas atsakė, kiek tokių dar turi Rusija

Sausio 14 d. vakare Ukrainos kariai virš Azovo jūros sunaikino Rusijos lėktuvą A-50. Anot Ukrainos karinės žvalgybos vadovo Kyrylo Budanovo, šiuo metu Rusijai liko tik aštuoni tokie lėktuvai. „A-50 buvo numuštas ir sprogo. Il-22 buvo smarkiai apgadintas, bet, mūsų apgailestavimui, jis sugebėjo avariniu būdu nusileisti Anapoje“, – „Financial Times“ nurodė K. Budanovas. Straipsnyje pažymima, kad modernūs stebėjimo lėktuvai Rusijai yra labai svarbūs koordinuojant antžemines operacijas.
2024-01-15

Ukraina įspėja dėl Rusijos keršto Budanovui: jis – pagrindinis taikinys

Ukrainos gynybos ministerijos Vyriausiosios žvalgybos valdybos (GUR) vadovas Kyrylas Budanovas ir jo šeima yra pagrindiniai Rusijos žvalgybos tarnybų taikinai, nes karinė žvalgyba ne kartą pažemino Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną. Tuo įsitikinęs buvęs Ukrainos žvalgybos valdybos vadovas, generolas leitenantas Valerijus Kondratiukas, pareiškęs, kad Rusija naudoja įvairius metodus, įskaitant ne tik sabotažą, bet ir nuodijimą.
2023-11-30

Žiniasklaida: bandyta nunuodyti Ukrainos žvalgybos vado žmoną

Ukrainos portalo „Babel“ šaltiniai praneša, kad šalies žvalgybos vado Kyrylo Budanovo žmonai buvo diagnozuotas apsinuodijimas sunkiaisiais metalais. Pažymima, jog jos organizme aptiktos medžiagos nėra naudojamos buityje ar net kariuomenėje. „Babel“ pašnekovai tvirtina, kad „tos medžiagos jokiu būdu nėra naudojamos buityje ir karyboje“. „Jų aptikimas organizme gali reikšti tikslingą bandymą nunuodyti konkretų žmogų“, – cituojami šaltiniai.
2023-11-28

Ukrainos žvalgyba atskleidė pavojingus rusų kėslus Zaporižios elektrinėje: „Tokie žaidimai visada baigiasi labai blogai“

Rusijos pajėgos norėjo imituoti katastrofą Zaporižios atominėje elektrinėje, pareiškė Ukrainos žvalgybos vadovas Kyrylo Budanovas. Apie tai jis kalbėjo interviu „Ukrainska Pravda“, rašo UNIAN. K. Budanovo teigimu, rusai norėjo imituoti katastrofą, kurios metu į aplinką pasklistų radiacija. „Jie norėjo <...> dirbtinai perkrauti sistemą ir kontroliuojamai išleisti radiaciją. Tai yra, lokalizuotą vietoje. Visi tokie žaidimai visada baigiasi labai blogai.
2023-10-12

Ukrainos žvalgybos vadovas prabilo apie aukas kare: „Akivaizdu, kad nuostolių yra daug“

Ukrainos žvalgybos vadovas Kyrylo Budanovas pripažino, kad kare patiriamų nuostolių yra daug ir juos suvokti nelengva, rašo UNIAN. „Kaip suvokti nuostolius? Jei sakote, kad tai lengva, tai netiesa. Akivaizdu, kad nuostolių yra daug“, – nurodo jis. K. Budanovo vertinimu, jei Ukraina nekovotų iki galo, istorija jai neatleistų. „Nes iš principo galima daug kaip baigti, bet ar istorija mums visa tai atleis? Tikrai neatleis.
2023-09-01
REKLAMA
REKLAMA

Budanovas atskleidė, kiek metų Ukraina turi pasiruošti kitam Rusijos puolimui

Ukrainos karinės žvalgybos vadas Kyrylo Budanovas viename interviu įvardijo, kiek metų prireiks Rusijai, kad ši pradėtų naują karą prieš Ukrainą. Puolamos valstybės žvalgybos vadas įsitikinęs, kad rusams prireiks ne mažiau 10 metų naujo puolimo pasiruošimui. Kremlius nesusitaikys su pralaimėjimu kare Ukrainoje ir netolimoje ateityje norės revanšo, prognozavo generolas-majoras K. Budanovas.
2023-09-01

Budanovas, po triuškinančio smūgio Pskove: mes dirbame iš Rusijos teritorijos

Ukrainos karinės žvalgybos vadas Kyrylo Budonaovas patvirtino, jog Rusijos kariniam aerodromui Pskove buvo suduotas triuškinantis smūgis iš pačios Rusijos teritorijos. Interviu „The War Zone“ jis pažymėjo, kad du lėktuvai Il-76 buvo visiškai sunaikinti ir dar du buvo stipriai pažeisti. Anot K. Budanovo, bepiločiai atakavo iš anksto numatytas, konkrečias lėktuvų vietas, nes viršutinėje lėktuvų dalyve išdėstyti degalų bakai ir kritinės svarbos sparno konstrukcijos dalys.
2023-09-01

Karas Ukrainoje. Bideno žinia: Ukrainos narystė NATO gali būti svarstoma tik pasibaigus karui

Kremlius šeštadienį pasmerkė Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio sprendimą repatrijuoti kelis Ukrainos vadus, kurie pagal susitarimą turėjo likti Turkijoje iki karo pabaigos.
2023-07-09

Karas Ukrainoje. Britų žvalgyba: Ukraina pasiekė laimėjimų aplink Bachmutą

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis šeštadienį užsitikrino itin svarbią Turkijos paramą Ukrainos siekiui įstoti į NATO, gavęs Jungtinių Valstijų pažadą dėl kasetinės amunicijos, galinčios padaryti didžiulę žalą Rusijos pajėgoms mūšio lauke.
2023-07-08

Karas Ukrainoje. JAV paskelbė apie naują pagalbos Ukrainai paketą: siųs kasetinę amuniciją

JAV nacionalinio saugumo patarėjas Jake'as Sullivanas penktadienį vakare pranešė, kad JAV prezidentas Joe Bidenas ir jo patarėjai priėmė „vieningą sprendimą“ siųsti kasetinę amuniciją Ukrainai.
2023-07-07

Ukrainos žvalgyba pateikė versiją, kodėl Prigožinas nenuėjo iki Maskvos

Praėjusį savaitgalį maištavęs „Wagner“ bosas Jevgenijus Prigožinas savo žygį į Maskvą nutraukė dėl savo „patriotinių įsitikinimų“, sako Ukrainos žvalgybos vadovas Kyrylo Budanovas. Apie tai jis kalbėjo interviu „Ukrainska Pravda“. „Nenoriu to pripažinti, bet J. Prigožinas yra Rusijos patriotas. Aliaksandras Lukašenka ir kiti sugebėjo jį įtikinti, kad savo veiksmais jis sugriaus Rusiją.
2023-06-29

Po rusų raketų atakos Budanovas kreipėsi į okupantus: „Labai greitai dėl to gailėsitės“

Pirmadienį ukrainiečiai sužlugdė rusų balistinių raketų ataką. Anot Ukrainos karinės žvalgybos vadovo Kyrylo Budanovo, taip buvo sustabdytas dar vienas rusų bandymas įvykdyti teroristinius veiksmus. „Visus tuos, kurie iki šiol Rusijoje manė, tikėjo ar galbūt svajojo, kad gali įbauginti Ukrainą, noriu jus nuliūdinti – taip nėra: visi dirbo ir tebedirba savo darbą ir toliau dirbs savo darbą“, – UNIAN cituoja K. Budanovą.
2023-05-29

Ukraina ruošėsi smogti Maskvai, atkalbėjo amerikiečiai – „The Washington Post“

Ukraina rengėsi smogti Maskvai, tačiau „atidėjo savo planus amerikiečiams paprašius“, skelbiama „The Washington Post“ straipsnyje, kuriame remiamasi nutekintais JAV žvalgybos dokumentais. Ukrainos žvalgyba planavo panaudoti savo turimas galimybes suduoti masyvų smūgį Rusijos sostinei Maskvai „karo metinių proga“ vasario 24-ąją, tačiau Vašingtonui paprašius „atidėjo“ šiuos savo ketinimus neapibrėžtam laikui.
2023-04-24

Žlugo Rusijos žiemos-pavasario puolimas – Ukrainos karinė žvalgyba

Ukrainos gynybos ministerijos Vyriausiosios žvalgybos valdybos vadovas Kyryla Budanovas praneša, kad kovo pabaigoje Rusijai nepavyko dar vienas bandymas pulti Ukrainą. „2023 m. kovo 31 d. nepavyko dar vienas Rusijos bandymas pulti, vadinamasis žiemos-pavasario puolimas. Štai aš jums oficialiai [sakau]. Kovo 31 dieną jie turėjo pasiekti Donecko ir Luhansko sričių administracines sienas. Vėlgi, tai net ne penktas nesėkmingas bandymas“, – interviu Ukrainos radijui NV sakė K. Budanovas.
2023-04-18

Žmogus, minučių tikslumu nuspėjęs karo pradžią: jis žino, kas bus toliau

Likus kelioms valandoms iki karo pradžios ėmė pildytis visi jo perspėjimai apie galimą Rusijos invaziją. Ukrainos karinės žvalgybos viršininkas, generolas majoras Kyrylo Budanovas tą vakarą atsivežė žmoną į savo darbo kabinetą, jis bijojo, kad gali išsipildyti blogiausios jo prognozės.

Ukrainos žvalgyba: Surovikinas rengia klastą Chersone

Pasirodžius V. Putino pajėgų kontroliuojamo Chersono statytinių administracijos pranešimams apie „formuojamą teritorinę gynybą“, Ukrainos karinės žvalgybos vadas Kyrylo Budanovas akcentavo, kad šiuo metu vyksta informacinė operacija – Rusija iš tiesų stiprina Chersono gynybą ir ruošiasi ilgiems mūšiams dėl miesto.
2022-10-24

Ukrainos žvalgyba: susprogdintas rusų kolaboranto automobilis

Ukrainos Gynybos ministerijos vyriausiosios žvalgybos valdybos vadovas Kyrylo Budanovas patvirtino, kad Chersono srityje buvo susprogdintas kolaboranto Oleksijaus Kovaliovo automobilis, rašo UNIAN. „Galiu patvirtinti, kad buvo atliktas tam tikras veiksmas. Automobilis tikrai buvo susprogdintas. Kokios būklės yra šis kolaborantas ir išdavikas, sužinosime“, – sakė A. Budanovas. Dar kiek anksčiau pasirodė pranešimų, kad rusų kolaborantas O. Kovaliovas buvo likviduotas.
63 2022-06-22

Ukrainos karinės žvalgybos vadas atskleidė: turi šaltinių ir artimiausiame Putino rate

Ukrainos karinės žvalgybos vadas, brigados generolas Kyrylas Budanovas nesistebi, kad Rusija menkai prasiveržė puldama Ukrainą. Jo teigimu, apie Rusijos žingsnius dar prieš jiems įvykstant Ukraina gauna informacijos iš savo šaltinių, dalis jų – Kremliaus viduje, Vladimiro Putino artimiausiame rate. „Turime šaltinių, daug šaltinių, kurie mums dirba“, – interviu gynybos temomis rašančiam leidiniui „Coffee or Die Magazine“ sakė K. Budanovas. „Mūsų šaltiniai yra visur.
2022-03-28

Čečėnės prievartautojas J. Budanovas nužudytas pagal spec. tarnybų braižą

Neįvardijamas buvęs saugumietis Maskvos laikraščiui tvirtino, jog  Čečėnijoje tarnavusį pulkininką nužudė ne čečėnai. Pašnekovas nemano, kad tai buvo eilinis užsakytas „komercinis“ nužudymas. „Čečėnai būtų pasirinkę pigesnį būdą ir nebūtų skyrę tiek laiko kruopščiam pasirengimui, rašo newsru.com. Ekspertas laikosi  vienintelės versijos - nužudymo organizatoriai siekė provokacijos, tačiau tai nebuvo nacionalistų užmačios, kaip kad skelbia valdžios atstovai.

Rusijoje nušautas dėl čečėnės nužudymo teistas rusų pulkininkas J. Budanovas

Rusijos pulkininkas Jurijus Budanovas, kuris 2003 metais buvo nuteistas už tai, kad pagrobė, išprievartavo ir pasmaugė vieną 18-metę čečėnę, penktadienį buvo nušautas Maskvos centre šalia notarų kontoros, pranešė tyrėjai. „Remiantis preliminaria informacija, nužudytasis yra Jurijus Budanovas“, - sakoma Tiriamojo komiteto pranešime. Šis incidentas įvyko Maskvos pietvakarinėje dalyje esančiame Komjaunimo prospekte apie 12 val. 30 min. vietos (11 val. 30 min. Lietuvos) laiku.
2011-06-10
Į viršų