branduolinės pratybos

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „branduolinės pratybos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „branduolinės pratybos“.

Rusijos branduolinio ginklo pratybos: ką tuo norima pasakyti ir kas dabar nustatinėja „raudonąsias linijas“?

Rusijos valdžia jau atvirai gąsdina Vakarus savo taktinio branduolinio ginklo pratybomis. Pačios pratybos nėra naujas ar neįprastas reiškinys – tiesiog anksčiau jos buvo vykdomos be palydinčios informacinės atakos. Kremlius trūks plyš siekia įrodyti Vakarams, kad baimės dėl galimos „nekontroliuojamos eskalacijos“ yra realios.
2024-06-11

Rusija ir Baltarusija pradėjo antrąjį branduolinio ginklo pratybų etapą

Rusija ir Baltarusija pradėjo antrąjį taktinio branduolinio ginklo pratybų etapą. Rusijoje vykstančiomis pratybomis siekiama užtikrinti, kad ginkluotosios pajėgos ir įranga būtų pasirengę ginti abiejų šalių suverenumą ir teritorinį integralumą, pranešė Gynybos ministerija Maskvoje, kuria remiasi agentūra „Reuters“. Pratybos esą yra ir bendri abiejų valstybių dalinių mokymai, kad būtų pasiruošta nestrateginių branduolinių ginklų koviniam panaudojimui.
2024-06-11

Pietų Korėja ir JAV aptaria bendras branduolines pratybas

Pietų Korėjos prezidentas Yoon Suk-yeolas teigė, kad Seulas ir Vašingtonas tariasi dėl bendro planavimo ir pratybų, kuriose dalyvautų JAV branduolinės pajėgos, siekiant atremti didėjančias branduolinių ginklų turinčios Šiaurės Korėjos grėsmes.  Laikraštyje „Chosun“ pirmadienį paskelbtame interviu Yoon Suk-yeolas teigė, kad Jungtinių Valstijų turimo „branduolinio skėčio“ ir „išplėstinių atgrasymo priemonių“ nebeužtenka Pietų Korėjos gyventojams nuraminti.
2023-01-02

Valdemaras Rupšys: Rusijos branduolinės pratybos yra „didžiulis iššūkis“

Rusijos branduolines pratybas Lietuvos kariuomenės Valdemaras Rupšys vadas vadina didžiuliu iššūkiu. Taip jis trečiadienį komentavo JAV žiniasklaidos pranešimus, jog Kremlius informavo Vašingtoną pradedantis kasmetines branduolines treniruotes. „Visos strateginės pratybos yra ženklas sunerimti ir tikėtis, kad tai nebus panaudota. Bet turime tam ruoštis ir tą priimti labai rimtai“, – žurnalistams trečiadienį sakė V. Rupšys.

NATO pradeda branduolinės, strateginės aviacijos pratybas Europoje

NATO pradeda kasmetines pratybas „Steadfast Noon“ („Tvirtas vidurdienis“), kurio metu apie 60 branduolinius užtaisus galinčių nešti lėktuvų dalyvaus bandomuosiuose skrydžiuose virš Belgijos, Šiaurės jūros ir Didžiosios Britanijos. Reguliariai atliekamos pratybos nebus atšaukiamos dėl Rusijos karo Ukrainoje, nes tai būtų „labai neteisingu signalu“, pareiškė NATO generalinis sekretorius J. Stoltenbergas.
63 2022-10-17

Kaip atrodys kiekviena kursantų diena?

„Kuopa kuopoje rikiuot“ – nuo šiol šiais žodžiais, dvi savaites prasidės kiekviena kursantų diena. Kursanto statusą jiems pakeis naujas – kario statusas, o policijos uniformą – Lietuvos kariuomenės lauko uniforma. Šiandien Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke prasidėjo 2-oji karinė stovykla, skirta būsimiesiems pareigūnams. Pirmieji kario duonos išbandė Lietuvos policijos mokyklos (toliau – LPM) kursantai, besimokantys Klaipėdos padalinyje.

Branduolinės pratybos: Rusija surengs strateginių raketinių pajėgų mokymus

 Rusija rugsėjį surengs savo strateginių raketinių pajėgų, atsakingų už ilgojo nuotolio branduolinių ginklų arsenalą, dideles pratybas, pranešė valstybinė žiniasklaida, remdamasi šaltiniais Gynybos ministerijoje. Apie šias pratybas buvo paskelbta tuo metu, kai įtampa tarp Rusijos ir NATO yra smarkiai padidėjusi dėl krizės Ukrainoje. Kaip nurodo naujienų agentūra „RIA Novosti“, tuose manevruose dalyvaus per 4 000 karių ir apie 400 karinės technikos vienetų, įskaitant aviaciją.
2014-09-03
Į viršų