bombos

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „bombos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „bombos“.

Ispanijos teismas skyrė bombas laiškuose siuntinėjusiam pensininkui kalėti 18 metų

Antradienį Ispanijos teismas nuteisė pensininką kalėti 18 metų už 2022 m. Ispanijos ministrui pirmininkui ir JAV bei Ukrainos ambasadoms išsiųstus laiškus su bombomis. Pompeyo Gonzalezas Pascualis, prieštaravęs Vakarų paramai Rusijos 2022 m. vasarį užpultai Ukrainai, pripažintas kaltu dėl terorizmo ir sprogmenų gamybos, nusprendė aukščiausiasis Ispanijos baudžiamasis teismas.
2024-07-23

Ukrainiečiai baisisi nauju Kremliaus ginklu: „Nėra žodžių, kuriais būtų galima apibūdinti jo padarinius“

Kremlius pradėjo naudoti sklendžiančias bombas – paprastas bombas prie kurių prikabinti sulankstomi sparnai. Šis ginklas yra ypatingai niokojantis, nes jis gali nuo žemės nušluoti net ir gerai įtvirtintas ukrainiečių pozicijas. Portalas BBC skelbia, jog prezidentas Volodymyras Zelenskis teigė, kad vien kovą ant Ukrainos buvo numesta 3 000 tokių bombų. Vovčansko policijos viršininkas Oleksijus Charkivskis iš arti matė sklendžiančių bombų poveikį.
2024-06-03

Pavasarį Rusija ant savo miesto numetė daugiau kaip 30 bombų: vien šiandien – tris

Šią savaitę Rusijos kariniai lėktuvai Belgorodo srityje „pametė“ tris aviacines bombas FAB-500. Vien per pastaruosius tris pavasario mėnesius skaičiuojama daugiau nei 30 tokių incidentų. Kaip rašo „Ukrinform“, tai pranešė rusų „Telegram“ kanalas ASTRA. ASTRA praneša, kad viena rusų aviacinė bomba nukrito gegužės 15-osios popietę prie pat vandens parko Lazurnojės gyvenvietėje netoli Belgorodo. Dar dvi – netoliese esančiuose kaimuose.
2024-05-16

Ukraina ministerijoje įdarbino skaitmeninę moterį: štai, kokias užduotis ji turi

Ukraina kare pirmoji pradėjo plačiai naudoti nedidelius dronus kamikadzes, o dabar žengia dar vieną technologinį žingsnį – įdarbino dirbtinį intelektą Užsienio reikalų ministerijoje. Pranešimus spaudai įgarsina ne tikras žmogus, o skaitmeninė atstovė spaudai vardu Viktorija. Technologijos padeda ukrainiečiams kariauti su kur kas didesniu priešu. Rusija naktį iš penktadienio į šeštadienį ir vėl smogė Charkivui. Ir anot Kyjivo, veikiausiai planuoja naują Charkivo srities puolimą.
2024-05-11

Charkive nuo Rusijos bombų nukentėjo 16 žmonių

Charkive nuo Rusijos valdomųjų aviacinių bombų smūgio gegužės 5 d. nukentėjusių žmonių skaičius išaugo iki 16 žmonių. Tai pirmadienį feisbuke pranešė Charkivo srities valstybinės administracijos vadovas Olehas Synehubovas, kuriuo remiasi „Ukrinform“. Nuo valdomųjų aviacinių bombų smūgio Charkivo miesto Ševčenkos ir Kyjivo rajonams nuketėjo 14 daugiabučių gyvenamųjų namų, trys automobiliai, medicinos įstaiga, bendrabutis, biurų pastatas, 8 privatūs gyvenamieji namai, garažai, kavinės, sugriauti...
2024-05-06

CNN: Rusija įgyja pranašumą naudodama „FAB-1500“ tipo sklendžiančias bombas

Rusijos kariuomenė, vis dažniau naudodama valdomas aviacines bombas, įgijo taktinių pranašumų fronte Ukrainoje, sekmadienį pranešė stotis CNN. Ukraina esą beveik neturi pajėgumų apsiginti nuo „FAB-1500“ tipo sklendžiančių bombų. Beveik 1,5 tonos sveriančią bombą lėktuvai ant taikinio gali numesti iš 60-70 km nuotolio – o toks jis nepasiekiamas Ukrainos oro gnybai. Dėl nedidelių sparnų bomba gali gana taikliai pataikyti į taikinį ir išrausti 15 metrų pločio kraterį.
2024-03-10

Grasinimai dėl sprogmenų. Bilotaitė skelbia – dėl sprogmenų gauta 900 melagingų pranešimų, prašo nekelti panikos

Šimtai Lietuvos mokyklų ir darželių masiškai gauna grasinančius ir bauginančius laiškus dėl galimų sprogmenų. Kai kuriose ugdymo įstaigose jau vyksta evakuacija ir tėvai skuba pasiimti vaikus namo. Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė patvirtino, kad pranešimai dėl sprogmenų – melagingi. Iki šiol gauta apie 900  tokių pranešimų.

Žiniasklaida: naujausi Rusijos ginklai keičia karo Ukrainoje eigą

Rusijos karinėms oro pajėgoms nepavyko perimti dangaus virš Ukrainos kontrolės, o jų sparnuotųjų raketų atsargos baigiasi. Todėl okupantai bando prisitaikyti prie naujos realybės ir naudoja sklandančias bombas, skelbia „The Telegraph“. Anot leidinio, bombose įrengti „sparnai“, kurie padidina jų veikimo nuotolį, leidžia skristi pakankamai žemai bei toli, išvengiant dalies priešlėktuvinės gynybos.
2023-05-08

Branduoliniai ginklai: aiškėja tikrasis Rusijos sumanymas

Kovo pabaigoje Rusijos valstybinis televizijos kanalas „Russia 24“ transliavo interviu su Putinu. Ten jis pirmą kartą išsamiai kalbėjo apie tai, kaip planuoja reaguoti į Vakarų šalis, tiekiančias Ukrainai ginkluotę. Ryškiausia interviu dalis buvo Putino pareiškimas, kad Kremlius nusprendė dislokuoti taktinius branduolinius ginklus Baltarusijoje. Jis sakė, kad 10 Baltarusijos oro pajėgų lėktuvų jau buvo atnaujinti, kad galėtų gabenti branduolinius ginklus.
Aktualijos 2023-04-09

Graikijos dienraščio ir radijo biuruose susprogdintos padegamosios bombos

Graikijos dienraščio „Realnews“ ir radijo „Real FM“ biuruose Atėnuose gaisrą anksti trečiadienį sukėlė sprogusios padegamosios bombos, paskelbė ši žiniasklaidos grupė. Ugnį pastate, iš kurio buvo evakuoti visi darbuotojai, 18 ugniagesių suvaldė po dviejų valandų darbo, pranešė grupė. Kažkiek žmonių buvo nuvežti į ligoninę dėl kvėpavimo sutrikimų. Policija pradėjo incidento tyrimą.
2022-07-13
REKLAMA
REKLAMA

Kratos Kauno įmonėje: sulaikė karinių sraigtasparnių laikiklius, skirtus aviacinių bombų paleidimui

Muitinės kriminalinėje tarnyboje (MKT) šiomis dienomis pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vienoje Kauno įmonėje saugotų sraigtasparnio MI-171 laikiklių, skirtų aviacinių bombų paleidimui. Pareigūnų žiniomis laikiklius ketinta išgabenti į užsienio valstybę. Minėti laikikliai buvo aptikti ir sulaikyti dar gegužės 27 d., kai muitinės kriminalistai atliko kratą įmonės sandėlyje Kaune.

Filmo verta ukrainiečio kelionė į laisvę: dviračiu numynė 65 kilometrus

45-erių ukrainiečio kelionę, kuomet dviračiu numynė daugiau nei 65 kilometrus sprukdamas iš „naujojo Mariupolio“, galima pavadinti tikra kelione į laisvę. 45 metų Arifas Bagirovas pabėgo iš Sieverodonecko po to, kai į po juo esantį butą pataikė rusų mestas sviedinys. Vyras išgyveno tik per stebuklą. Nuo patirto siaubo A. Bagirovas dviračiu mynė septynias valandas vis išvengdamas rusų metamų bombų ir grumdamasis nuo virš jo galvos skraidančių priešo lėktuvų.
2022-05-29

Rusija ant „Azovstal“ pirmą kartą numetė fosforo arba padegamąsias bombas – Ukraina

Rusijos okupantai pirmą kartą nuo karo pradžios ant Mariupolyje esančios plieno gamyklos „Azovstal“ numetė fosforo arba padegamąsias bombas, rašo ukrainiečių naujienų agentūra UNIAN. Miesto mero patarėjas Petro Andriuščenka teigia, kad tai įvyko šeštadienį. „Mariupolis. „Azovstal“. Vėl – iš dangaus, jūros, žemės. Vakar okupantai pirmą kartą prieš Mariupolio gynėjus panaudojo padegamąsias arba fosforo bombas (išvadas paliksime specialistams)“, – cituojamas P. Andriuščenka.
2022-05-15

Kuršių mariose rasti 425 Antrojo pasaulio karo artilerijos sviediniai

Klaipėdoje, Kuršių mariose, atliekant kasimo ir dugno gilinimo darbus, rasti 425 Antrojo pasaulinio karo laikų įvairaus kalibro artilerijos sviediniai. Kaip pranešė Policijos departamentas, sprogmenys buvo rasti trečiadienį dieną.  Radinius Lietuvos kariuomenės išminuotojai sunaikino poligone.

Ukraina sako turinti įrodymų, kad Rusijos pajėgos panaudojo uždraustus ginklus

  Ukraina turi įrodymų, kad Rusijos pajėgos panaudojo uždraustas kasetines bombas dviejuose pietiniuose šalies regionuose, pirmadienį pareiškė generalinė prokurorė Iryna Venediktova. Kasetinės bombos smūgio teritorijoje paskleidžia dešimtis mažų sprogstamųjų užtaisų. Dalis jų gali iš karto nesprogti ir iš esmės tapti priešpėstinėmis minomis, keliančiomis pavojų civiliams gyventojams ilgą laiką po karo pabaigos.
2022-03-29

Už šios nuotraukos – širdį verianti istorija: vyras prarado šeimą ir namus, liko tik su katinu

Po mirtino Rusijos kariuomenės oro smūgio kovo 4-ąją Kijevo srities Markhalovkos kaime vyras neteko beveik visos savo šeimos. Suniokotame name išgyveno tik katinas.  CNN pasidalijo istorija ir pasidalijo nuotraukomis, kuriose iš namų liko tik griuvėsiai. „Kaime į pietus nuo Kijevo sutikome Igorį Mozhajevą, kuris penktadienį vaikščiojo po savo namo griuvėsius. Jis neteko 5 šeimos narių, įskaitant žmonos ir 12 metų dukros.“, – rašoma istorijoje.
2022-03-10

Ragina vonioje nenaudoti 1 populiarios priemonės: galite sau pakenkti

„WeThrift“ komandos teigimu, vonios „bombos“ dažnai skaniai kvepia ir praskaidrina maudymąsi, tačiau kai kurios gali būti ne itin saugios makščiai. Ar jos yra saugios? „WeThrift“ komanda tvirtina, kad yra tam tikrų pavojų sveikatai. Jie papasakojo, kodėl vonios bombos gali pakenkti makšties sveikatai ir kaip to išvengti, rašo dailystar.co.uk. Kas yra vonios bombos? Vonios bombos yra putojantys palaimos rutuliukai, kurie, tirpdami šiltame vandenyje, išskiria putas ir kvapus.
2022-01-17

Paskutinės valandos palikti Talibano užimtą šalį, tačiau oro uostas – pagrindinis teroristų taikinys

Likus vos kiek daugiau nei parai iki istorinės dienos, kai Amerika užbaigs du dešimtmečius Afganistane trukusį karą, tiksi paskutinės valandos kariams, diplomatams ir civiliams palikti Talibano užimtą šalį. Tačiau dabar Kabulo oro uostas – pagrindinis teroristų taikinys. Vien pirmadienį Vašingtonas perėmė mažiausiai penkias link jo skriejusias raketas. Virš Kabulo oro uosto dūmų debesys ir naujo teroro išpuolio grėsmė.
2021-08-30

Izraelio ir Palestinos konfliktas liepsnoja: aukų daugiau nei 100

Palestinos ir Izraelio konfliktui liepsnojant jau penktą dieną, aukų skaičius šventojoje žemėje perkopė šimtą. Per islamistų kovotojų antskrydžius ir Izraelio kariuomenės smūgius žuvo jau 120 palestiniečių ir 8 izraeliečiai.  Sirenos, perspėjančios izraeliečius slėptis nuo atskriejančių palestiniečių islamistų kovotojų raketų, šalies miestuose kaukia jau penkias dienas. Tačiau net ir moderniausia perspėjimo sistema negali apsaugoti šimtu procentu.
2021-05-14

Neeilinė išminavimo operacija Kaune: upelyje – pavojingos bombos

Neeilinė išminavimo operacija Kaune dėl kurios dienai uždaryta visa gatvė. Upelyje tvarkdariai aptiko šimtą po ketvirtį tonos sveriančių galimai ypač pavojingų aviacinių bombų. Išminuotojams jas teko vilkti stačiu šlaitu ir dešimtimis krauti į sunkvežimius. Bombų arsenalą aptiko Bakanausko gatvės šlaitus tvarkę kauniečiai. Šią vietovę jau keletą metų prižiūri entuziastai.
Aktualijos 2020-07-09

Namo pamatus tvarkęs vyras atkasė sprogmenį: paaiškėjo, kad aplink jų – tūkstančiai

Jau trečia para prie Skaudvilės pluša išminuotojai. Namo pamatus tvarkęs ūkininkas po pat slenksčiu atkasė sprogmenį, o paaiškėjo, kad čia jų tūkstančiai. Tad vyrui sustojo ūkio darbai, o kariams teko darbuotis tarsi archeologams. Reportaže ir unikalūs kadrai iš sprogdinimų, kuriuos užfiksavo ir kariai, ir mūsų žurnalistai. Ūkininko Algimanto Janušo kiemą po dviejų dienų intensyvaus darbo išminuotojai nuklojo sprogmenimis.

Idlibo provinciją toliau drebinant bomboms – skelbia apie didžiausią humanitarinę krizę

Sirijos Idlibo provinciją ir toliau drebinant rusų ir režimo bomboms, žmogaus teisių aktyvistai skelbia apie didžiausią humanitarinę krizę per devynerius karo metus. Iš Idlibo sprunka daugiau nei pusė milijono žmonių. Košmaras Sirijos Idlibe. Į subombarduotą namą skuba gelbėtojai. Po kelių akimirkų jie tiesia rankas į verkiančius, išsigandusius vaikus.
2020-02-12

Ant Sirijos civilių vėl krenta Rusijos ir Damasko rėžimo bombos

Per paskutinį apšaudymą žuvo mažiausiai 20 žmonių, dešimtys atsidūrė ligoninėse. Civiliai apšaudyti nepaisant to, kad dar sekmadienį ten buvo paskelbtos paliaubos. Sirijos Idlibo provincijoje – panika, sumaištis ir skubios žmonių gelbėjimo operacijos. Čia ir vėl Rusijos remiamos diktatoriaus Basharo al Assado pajėgos iš oro apšaudė sukilėlių kontroliuojamus miestus. Bombos krito ant turgaus Arihos mieste, taip pat pačiame Idlibe. Skelbiama, kad per šiuos antskrydžius žuvo mažiausiai 20 civilių.
2020-01-16

Nyderlandų policija sukelta ant kojų: praneša apie laiškuose randamas bombas

Nyderlandų policiją penktadienį suglumino virtinė bombų, paštu išsiųstų iš pažiūros atsitiktiniams adresatams trijuose pagrindiniuose šalies miestuose, o gyventojams buvo patarta būti budriems. Naujausias incidentas įvyko ankstyvą penktadienį, kai Amsterdamo viešbučio „Okura“ personalas pranešė policijai apie gautą įtartiną siuntinį, kuriame gali būti sprogmuo.
2020-01-03

Pirmosiomis karo tarp JAV ir Rusijos valandomis žūtų 34 mln. žmonių, sakoma tyrime

Mokslininkai atliko karo tarp JAV ir Rusijos simuliaciją. Buvo paskaičiuota, kad panaudojus tradicinę ginkluotę šiame branduoliniame kare žūtų arba būtų sužeista daugiau nei 90 mln. žmonių. Vien per pirmąsias kelias valandas žūtų 34 mln.
2019-09-29

JAV – įtartinų siuntų lietus ir sulaikytas įtariamasis

JAV Federalinis tyrimų biuras (FTB) penktadienį perėmė dar du įtartinus siuntinius, adresuotus Niujorko senatoriui Cory Bookeriui bei buvusiam nacionalinės žvalgybos direktoriui Jamesui Clapperiui, panašius į vamzdines bombas, neseniai išsiųstas kitiems įtakingiems demokratams. Tuo metu televizija CNN, remdamasis teisėsaugos šaltiniais, paskelbė areštavusi vieną asmenį, siejamą su šiuo keistu sąmokslu prieš prezidento Donaldo Trumpo kritikus.
2018-10-26

Sirijos organizuotas bombardavimas nusinešė 44 civilių gyvybes

Sirijos režimo pajėgoms įnirtingai bombarduojant sukilėlių kontroliuojamą Rytų Gutą, pirmadienį žuvo 44 civiliai, pranešė padėtį šalyje stebinti nevyriausybinė organizacija, vyriausybės pajėgoms iš pažiūros ruošiantis antžeminiam puolimui. Padėtis paaštrėjo laukiant vyriausybę palaikančių pajėgų veržimosi į šiaurinį kurdų kontroliuojamą Afrino anklavą ir įsitvirtinimo ten prieš Turkijos pajėgų jau mėnesį vykstantį puolimą.
2018-02-19

Branduolinė grėsmė: viskas, ką reikia žinoti apie atomines bombas

Pastarosiomis dienomis Korėjos pusiasalis atsidūrė viso pasaulio akiratyje. Šiaurės Korėja grasina „nušluoti JAV“, pastaroji ragina ateiti į sveiką protą, Japonijoje karinė parengtis yra įvedama kariuomenės daliniuose, o Australija nuogąstauja, kad Pchenjano bombos gali pasiekti ir juos, rašoma „lenta.ru“. Kas per dalykas „branduolinis klubas“ ir kas į jį įeina? „Branduolinis klubas“ – neoficialus valstybių grupės, turinčių branduolinį ginklą, pavadinimas. Pionieriais čia reiktų laikyti JAV.
2017-04-22

Pietų Irake per dviejų bombų sprogimus žuvo 33 žmonės

Per dviejų bombų sprogimus Pietų Irako Samavos mieste sekmadienį žuvo mažiausiai 33 ir buvo sužeista dar daugiau kaip 50 žmonių, pranešė saugumo pareigūnai ir medikai. „Į ligonines buvo atvežti 33 žuvusieji“, – sakė Musanos provincijos sveikatos apsaugos departamento aukšto rango pareigūnas. Karininkas iš Musanos operatyvinės vadovybės patvirtino šį skaičių. Pasak jų, dar mažiausiai 50 žmonių per tuos išpuolius Samavoje, esančioje 230 km į pietus nuo Bagdado, buvo sužeisti.
2016-05-01

Kariuomenės išminuotojai pernai neutralizavo beveik 3 tūkst. sprogmenų

Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono Sprogmenų neutralizavimo kuopos kariai suskaičiavo praėjusių metų „derlių“ - per metus iš viso neutralizuoti beveik 3267 įvairaus kalibro standartiniai sprogstamieji užtaisai (SSU), neįskaitant šovinių, pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM). 2015 metais inžinerijos bataliono kariai išminuotojai į operatyvinius iškvietimus vyko net 1180 kartų.
Aktualijos 2016-01-02

Sirijoje per spėjamą Rusijos aviacijos antskrydį dviejuose turguose žuvo 34 civiliai

Mažiausiai 34 civiliai žuvo antradienį per, kaip spėjama, Rusijos karo lėktuvų antskrydį Sirijos šiaurėje, pranešė stebėsenos grupė. Pasak Sirijos žmogaus teisių stebėsenos organizacijos SOHR, per vieną antskrydį Idlibo provincijoje degalų turguje žuvo 16 civilių. Dar 18 civilių, tarp kurių buvo ir keturios moterys, žuvo turguje Alepo provincijoje per kitą antskrydį kaime, kurį kontroliuoja „Islamo valstybės“ džihadistų grupuotė.
2015-12-15

Rusijos karas: smūgiai Sirijai, stiprinamas „saugumas“ Baltijos regione, „rinkimai“ Donecke

Rusijos oro ir kosmoso pajėgos per pastarąją parą smogė į daugiau kaip 60 teroristų objektų Sirijoje, pareiškė penktadienį Maskvos kariškiai apie plečiamą bombardavimo kampaniją šioje karo draskomoje šalyje. „Per praėjusią parą iš Hmeimimo aviacijos bazės surengti 67 kovos skrydžiai. Lėktuvai Su-34M, Su-25SM sunaikino 60 teroristų objektų“, – sakė Rusijos generalinio štabo viršininko pavaduotojas generolas leitenantas Igoris Makuševas per spaudos konferenciją.
2015-10-09

Afganistane subombarduota Kundūzo ligoninėje, yra žuvusiųjų

Afganistane po spėjamo JAV karo aviacijos smūgio į ligoninę Kundūzo mieste žuvusiųjų skaičius išaugo iki devynių, sužeisti 37 asmenys, dar daugelio nerasta, pranešė organizacija „Gydytojai be sienų“. „Liūdėdami patvirtiname devynių MSF darbuotojų žūtį per MSF ligoninės Kundūze bombardavimą“, – sakoma šios medikų labdaros organizacijos pranešime.
2015-10-03

Pabėgėlio iš Afganistano istorija: didžiausia vaikystės svajonė – nebegirdėti sprogstančių bombų garsų

„Mamyte, aš bijau sprogstančių bombų garsų. Gal mes galėtumėm gyventi ten, kur saugiau?“ Tokį klausimą ketverių metų Jamal uždavė savo mamai. Šeima nusprendė palikti Afganistaną ir persikelti į Iraną. Tai buvo 1985 m. Šiandien Jamal gyvena Sicilijoje, Italijoje. Kelias valandas trukusio interviu pabaigoje aš jo paklausiau: „Ar tu pagaliau laimingas?“ Jis atsakė: „Stangiuosi tokiu būti.“ Tačiau kelias nuo vaikiškos baimės iki pastangų galiausiai atrasti laimę nebuvo toks paprastas.
2015-04-01

Estijos karo technologai siūlo revoliucinį požeminių slėptuvių nuo bombų sprendimą

Estijos karinių technologijų bendrovė „Terramil OU“ išrado vandens nepraleidžiančią požeminę slėptuvę nuo bombų, kuri galėtų būti naudojama ištisam požeminiam miesteliui sukurti. Tartu universiteto mokslininkai išbandė tą slėptuvę ir padarė išvadą, kad ji patikimai apsaugotų žmones nuo ilgojo nuotolio ginklų atakos, sakė universiteto atstovai.
2015-03-27

Birželio 28-oji – diena, išprovokavusi karą

Sarajevas buvo šventiškai nusiteikęs 1914 metų birželio 28-ąją pasitikti austrų erchercogą Pranciškų Ferdinandą, tačiau tai saulėtai dienai buvo lemta įsiamžinti kaip vienai tamsiausių ir pakeitusių istorijos tėkmę. Iki tos dienos 11 valandos Austrijos-Vengrijos imperijos sosto įpėdinis jau bus miręs – nužudytas per išpuolį, kuris nugramzdino Europą į ketverius metus trukusį šiurpų konfliktą, pareikalavusį milijonų žmonių gyvybių.
2014-06-28

Per virtinę sprogimų Irake žuvo 44 žmonės

Irake trečiadienį sausakimšose turgavietėse ir laidotuvėse į šiaurę nuo Bagdado nugriaudėjo virtinė sprogimų, per kuriuos žuvo 44 žmonės, pranešė pareigūnai, iš šalies nesitraukiant smurto bangai. Atsakomybės už išpuolius kol kas niekas neprisiėmė.
2014-01-15

Per sprogimus Bagdade žuvo 21 žmogus

Bagdade nugriaudėjus serijai sprogimų žuvo 21 žmogus ir virš 70 sužeista, praneša cnn.com. Septynios bombos sprogo įvairiuose Irako sostinės rajonuose, tačiau daugiausiai tuose, kur gyvena šiitai. Pastaruosius keletą mėnesių šalyje nesiliauja sprogimai, augant įtampai tarp sunitų ir šiitų religinių grupuočių.
2013-09-17

Britų aferisto išmonė: vietoj minų Irako kariuomenei pardavė golfo kamuoliukų ieškiklių

Britų teismas pripažino Jamesą McCormicką kaltu pardavinėjus netikrus minų ieškiklius ir nuteisė dešimčiai metų kalėjimo, praneša BBC News. Tyrimo duomenimis, kaip minų ieškiklius, pavadinimu ADE 651 (Advanced Detection Equipment), J. McCormickas pardavinėjo modernizuotus golfo kamuoliukų paieškos įrenginius. Prekeivis sugebėjo 20 dolerių kainuojančius įrenginius pardavinėti po 27 tūkst. svarų už vienetą. Netikrus minų ieškiklius pirko daugelio užsienio šalių atstovai.
2013-05-02

NBC: dešimtys Sirijos aviacijos bombų su zarinu paruoštos bombarduoti

Dešimtys Sirijos aviacijos bombų su mirtinomis dujomis zarinu jau paruoštos gyvenamiesiems punktams bombarduoti, praneša JAV televizijos kompanija NBC. Dabar kariškiai laukia tik Sirijos prezidento Bašaro Asado atitinkamo įsakymo. JAV valdžia dar tik antradienį anonimiškai kalbėjo, kad neturi įrodymų, jog bombų užtaisymo nuodingosiomis cheminėmis medžiagomis procesas prasidėjo, tačiau jau trečiadienį tapo aišku, kad pasitvirtino „patys didžiausi būgštavimai“ , teigia NBC.
2012-12-06

Valdžia Sirijoje tęsia civilių taikinių bombardavimus

Per Sirijos kariuomenės antskrydį alyvuogių aliejaus spaudimo gamykloje netoli šiaurinio Idlibo miesto žuvo mažiausiai 20 žmonių ir daugybė buvo sužeista, remdamasi aktyvistais skelbia "Reuters". Aktyvistas citavo gyventojus šalia "Abu Hilal" alyvuogių aliejaus spaudimo gamyklos, esančios už 2 kilometrų į vakarus nuo Idlibo, kurie teigė, kad per ataką žuvo mažiausiai 20 žmonių ir dar 50 buvo sužeista.
2012-11-27

Gazos gyventojo ir žurnalistės pokalbis tiesioginiame eteryje nutrūko dėl bombos sprogimo

CNN žurnalistai kalbina Gazos ruožo gyventojus apie susidariusią padėtį mieste. Tiesioginio eterio metu kalbinti pašnekovai buvo pertraukti galingų sprogimų.
2012-11-16

JAV armijos delfinai Juodkalnijoje ieškos sprogmenų

Šeši JAV karinio jūrų laivyno specialiojo dalinio delfinai ateinančias tris savaites Kotoro įlankoje Juodkalnijoje ieškos bombų, torpedų ir minų. Apie tai pirmadienį Podgoricoje rašo laikraštis „Vijesti“. Nedetonavę sprogmenys čia guli nuo abiejų pasaulinių karų, taip pat karų, vykusių skylant Jugoslavijai, laikų. Juodkalnijos žinybos, nors buvo dosniai finansiškai remiamos JAV, per praėjusius 15 metų nesugebėjo likviduoti sprogmenų.
2012-10-08

Pakistanas išbandė branduolinį užtaisą galinčią nešti raketą

Pakistano ginkluotosios pajėgos pirmadienį išbandė branduolinį užtaisą galinčią nešti raketą, praneša agentūra AP. „Hatf-VII“ tipo raketos veikimo nuotolis – 700 km. Ji paleista nuo specialaus automobilio neįvardintoje vietoje. Pakistanas šią raketą jau ne kartą yra bandęs praeityje. Reguliariai raketų bandymus atlieka ir kaimyninė Indija. Abi šios branduolinį ginklą turinčios šalys nuo nepriklausomybės 1947-aisiais tarpusavyje kariavo tris karus.
2012-09-17

Per sprogimus Irake žuvo mažiausiai 13 žmonių

Irako sostinės Bagdado centre sprogus dviem automobiliams žuvo mažiausiai 13 žmonių ir daugiau nei 30 buvo sužeisti, antradienį pranešė policija ir ligoninės darbuotojai. Automobiliai buvo susprogdinti judrioje sankryžoje. Du sprogimus skyrė vos kelios minutės. Prieš savaitę Bagdade ir visame Irake buvo surengta išpuolių banga, kuri nusinešė daugiau nei 100 gyvybių. Daugiausia buvo taikomasi į šiitus musulmonus.
2012-07-31

JAV sukūrė programą, galinčią aptikti bomboms naudojamų chemikalų siuntas

JAV pastangos užkirsti kelią atakoms, per kurias naudojamos pakelės bombos, pavyzdžiui, Afganistane ir Irake, galiausiai davė rezultatų. Naudojantis „Facebook“ tipo socialiniu portalu galima aptikti bomboms naudojamų chemikalų siuntas į kitas šalis.
2012-07-12

Šiaurės Korėja pasiskelbė branduoline supergalia

Šiaurės Korėja priėmė šalies konstitucijos pakeitimą ir pasiskelbė branduoline supergalia, praneša telegraf.lv. Šis simbolinis žingsnis yra skirtas pažymėti, kad branduoliniai ginklai yra svarbiausia korta diplomatiniame Šiaurės Korėjos žaidime. Apie tai, kad Šiaurės Korėja yra branduolinė galia, ji jau buvo pareiškusi 2005 metais. 2006 ir 2009 metais buvo vykdomi branduoliniai bandymai, į kuriuos Jungtinių Tautų Saugumo Taryba reagavo sankcijomis.
2012-05-30

Kinija nori, kad JAV ir Rusija drastiškai sumažintų savo branduolinį arsenalą

Kinija paragino JAV ir Rusiją gerokai sumažinti savo branduolinių ginklų arsenalą. Pekino teigimu, visos branduolinio ginklo valstybės turėtų įsipareigoti nepradėti pirmos naudotis jais. Turėtų būti atsisakyta priešraketinių sistemų, kurios griauna pasaulio strateginį balansą, per susitikimą branduoliniais klausimais Vienoje sakė vyresnysis Kinijos pareigūnas. Per dvi savaites truksiančias diskusijas bus aptariama branduolinio nusiginklavimo sutartis.
2012-04-30

Ruošiamės balandžio 1-ajai: pokštų vadovas

Praktinis vadovas, kaip iškrėsti šaunų balandžio pirmosios pokštą. O kad pokštas pavyktų – pradėkite ruoštis jau šiandien! Balandžio pirmoji – puiki proga iškrėsti pokštą namiškiams ir kolegoms. Ir jei tokie triukai, kaip antai „ant tavo švarko nugaros – dėmė“ jums jau pabodo – išmėginkite ką nors naujesnio! Galbūt dėl to teks šiandien ilgėliau užsibūti biure (juk gerą pokštą reikia parengti!), o gal rytoj atsikelti anksčiau už visus. Svarbiausia – kad iš pat ryto jus lydėtų gera nuotaika.
2012-03-31

Tailando sostinėje – siaubingi teroristiniai išpuoliai

Tailando sostinėje Bankoke antradienį nugriaudėjo trys sprogimai, buvo sužeisti penki žmonės, praneša agentūra AP. Policijos duomenimis, pradžioje sprogimas įvyko viename name Bankoko rytuose. Kai į įvykio vietą atskubėjo pareigūnai, iš pastato spruko trys vyrai. Vienas jų sviedė granatą į sustoti nenorėjusį taksi automobilį. Po to vyras dar vieną sprogmenį metė į policininkus, sukeldamas trečią sprogimą. Per jį pats sprogdintojas neteko kojos. Anot policijos, pas vyrą rastas Irano pasas.
2012-02-14
Į viršų