betonas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „betonas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „betonas“.

Rentgeno tyrimai atskleidė romėnų statybos paslaptį

Didelio intensyvumo rentgeno spinduliai parodė molekulinę romėniško betono sudėtį ir atskleidė, kodėl jis toks stiprus ir taip ilgai išliko.  Aukštos kokybės inžinerija prisidėjo prie Romos imperijos sėkmės. Žinoma, mes jau seniai pranokome jų technologijas. Tačiau betonas yra didelė išimtis. Senovinis gaminys daugeliu atžvilgių buvo pažangesnis už tą, kurį mes naudojame šiandien, kaip parodė kai kurių 2 tūkst. metų senumo kelių ir pastatų išlikimas net žemės drebėjimo zonose.
2021-09-18

Prie kelio „Via Baltica“ – lenkų pramoninio betono mišinių gamyklos statyba

Lenkijos „Kruszbet“ prie kelio „Via Baltica“ investuoja į pramoninio betono mišinių mazgo statybą. Apie tai paskelbęs portalas vz.lt rašo, kad jo pajėgumas sieks iki 100 tūkst. kubinių metrų produkcijos per metus, prireikus gali būti dirbama ištisą parą. Pernai įsteigta bendrovė „Kruszbet Lithuania“ priklauso Suvalkų „Przedsiebiorstwo Produkcij materialow drogowych „Kruszbet“, gaminančiai betoną ir betono mišinius keliams tiesti.
2020-08-10

Po rekonstrukcijos atidarytą unikalią Zapyškio bažnyčią lydi arši kritika

Po rekonstrukcijos atidarytą unikalią Zapyškio bažnyčią ir toliau lydi arši kritika. Tvarkant išskirtinės šventovės prieigas rajono valdžia išliejo didžiulę betoninę aikštę, kuri sudarkė žalių pievų apsuptyje stūksančios bažnyčios aplinką ir unikalumą – dėl to pyksta gyventojai, turistai ir architektai. Dabar padėtį architektai bando taisyti sodinant magiškus augalus – rūtas. Šventomis Mišiomis lauke Valstybės dieną Zapyškio Jono Krikštytojo bažnyčia atveriama visuomenei.

Betoną ir pilkus atspalvius pamilusi dizainerė atskleidė privalumus: labai sunku sugadinti

TV3 laida „5 žvaigždučių būstas“ lankėsi interjero dizainerės Anos Drutel projektuotame viengungio bute. Nesunku pastebėti, kad jame jame dominuoja betonas ir pilki fonai.  Profesionali dizainerė atskleidė, kad betonas – viena praktiškiausių ir stilingiausių detalių, kurią ji visada pasiūlo savo klientams įsirenginėjantiems svajonių namus.
2020-02-09

Vilkaviškio vyskupija pritaria Zapyškio bažnyčios projektui: norėjo erdvės renginiams

Vilkaviškio vyskupija pranešė pritarianti Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios aplinkos sutvarkymo projektui. Tai teigiama vyskupo Rimanto Norvilos trečiadienį pasirašytame dokumente, kuriuo kreipiamasi į Seimo Kultūros komiteto pirmininką Ramūną Karbauskį ir kitus komiteto narius. „Maloniai ir pagarbiai prašytume šį klausimą spręsti ne emociniais, bet profesionaliais argumentais“, – rašome kreipimesi.
Aktualijos 2019-11-07

Kaunietę mirtinai prispaudė betono plokštės – prakalbo tragediją matę kaimynai

Tragiška nelaimė įvyko savame kieme: garbaus amžiaus kaunietę mirtinai prispaudė milžiniškos betono plokštės. Šios ant moters užvirto sutuoktinio akivaizdoje. Kaimynai sako tik iš begalinio vyro šauksmo supratę, kad jų kieme – nelaimė.  Kaunietė Julija vos pradėjusi kalbėti apie siaubingą tragediją, sukrėtusią Lakūnų plento gyventojus, nesulaiko ašarų. Čia vakar popietę didžiulių, net kelių kvadratinių metrų į sieną atremtų plokščių krūva staiga virto ir mirtinai prispaudė kaimynę.
Kriminalai 2019-08-21

Klaipėdoje pasislinkęs betoninis blokas prispaudė darbininką

Klaipėdoje per plauką išvengta didelės nelaimės. Duobėje pasislinkęs betoninis blokas prispaudė vyrą. Darbininką gelbėtojams pavyko ištraukti, sužalotos kojos. Prieš vidurdienį į Plytinės gatvę Klaipėdoje sugužėjo kone visos specialiosios tarnybos. Pranešta, kad kasant namo pamatus ant vyro užvirto betoninis luitas. Nelaimė įvyko beveik dviejų metrų gylyje pasislinkus pamatų blokui. Namo šeimininkų giminaitis sako, kad dėl nelaimės kalti patys darbininkai.
Kriminalai 2016-09-28

Naujos medžiagos: ir betonas gali būti sumanus

Civilizacijos progresą lemia daug faktorių: pradedant mokslu ir baigiant institucijomis. Tačiau mus lydinčios technologijos ir medžiagos tokios svarbios, kad net istorinės epochos yra vadinamos akmens, geležies arba bronzos amžiais. Kadangi pastaruoju metu žmonės sugeba sukurti ypatingų medžiagų, XXI amžių pagrįstai būtų galima pavadinti sumaniųjų medžiagų amžiumi. Sumanus šiais laikais gali būti ne tik telefonas ar organinis puslaidininkis, bet ir betonas.
2015-02-25

Kinai pradėjo „spausdinti“ namus

Šanchajaus kompanija „WinSun Decoration Design Engineering Co.“ paskelbė pradėjusi gaminti namus, naudodama 6,6 metro aukščio 10 metrų pločio ir 150 metrų ilgio trimatį spausdintuvą. Tiesa, jo rašalas yra ne plastikas ar metalų lydiniai, paprastai naudojami trimačiuose spausdintuvuose, o tikra statybinė medžiaga – kokybiškas betonas. Pats spausdintuvas – tai didelė konstrukcija, kontroliuojama kompiuterio ir naudojama betono piltuvui valdyti.
2014-04-09

Marijampolėje nužudytas senolis rastas po betono nuolaužomis

Lapkričio 22 d. 9 val. 28 min., Marijampolės aps., Vilkaviškio r., Opšrūtų k., apleistame ūkiniame pastate, rastas užverstas betoninėmis plokščių nuolaužomis E. P. S. (gimusio 1937 m.) kūnas su sužalojimais galvos srityje. Įtariamieji E. V. (gimęs 1994 m.) ir 1996 m. gimęs jaunuolis uždaryti į areštinę. Įvykio aplinkybės aiškinamos.
Kriminalai 2013-11-23
REKLAMA
REKLAMA

Gaisrų dinamikos profesorius: kodėl sprogsta šiuolaikinis betonas?

„Tapęs gaisrų dinamikos ekspertu, į pasaulį pradedi žvelgti visiškai kitomis akimis, – pasakoja Edinburgo universiteto (Jungtinė Karalystė) gaisrų dinamikos profesorius Liukas Bisbis (Luke Bisby). – Visur pradedi matyti baisias klaidas. Aš, pavyzdžiui, niekaip nebeįkalbu savęs nueiti į kurį nors naktinį klubą. Gaisrų prasme tai – absoliučiai pavojinga.
2013-10-22

Alternatyvus betonas iš saulėgrąžų lukštų

Saulėgrąžų lukštai paprastai laikomi bevertėmis šiukšlėmis, tačiau Turkijos inžinierių tyrimo rezultatai byloja, kad tai yra puiki betono žaliava, rašo „Gizmag.com“. Iš saulėgrąžų lukštų pagamintas betonas mažiau eižėja – ypač atšilus po šalčių. Tiesa, tyrėjai atkreipia dėmesį, kad kuo didesnė saulėgrąžų lukštų koncentraciją betono skiedinyje, tuo labiau betonas tinka tik kaip izoliacinė medžiaga.
2013-05-06

Maskvos srityje įvykdyta „sicilietiška" žmogžudystė

Deputato palaikai rasti rūsyje statinėje su betonu. Maskvos srtities deputatas Michailas Pachomovas aptiktas savo namo rūsyje statinėje. Vyriškio kūnas buvo užpiltas betonu. Apžiūrėję kūną ekspertai aptiko smurto žymių. Manoma, kad deputatą kankino prieš mirtį, o paskui dar gyvą užpylė betonu. Policija sulaikė buvusį Maskvos srities Kominalinio ūkio ministrą Eugenijų Charitonovą, kuriam M. Pachomovas buvo skolingas 80 milijonų JAV dolerių.
2013-02-18

„Scania“ pateko į „Gineso“ rekordų knygą

Aukščiausias pasaulio betono siurblys sumontuotas ant 7 ašių „Scania“ sunkvežimis pateko į „Gineso“ rekordų knygą. Statybinis sunkvežimis gali pumpuoti betoną į 101 m. aukštį. Tiesa, pats siurblys yra Kinijos kompanijos „Zoomlion“ gaminys, sudarytas iš 7 sekcijų, kurių 4 paskutinės pagamintos iš anglies pluošto. Sunkvežimis yra 15,5 m. ilgio, o jį varo 620 AG V8 variklis. Pridėjus betono siurblį gaunamas 18,5 m. bendras transporto priemonės ilgis.
2012-11-15

Per metus iš statybinių medžiagų labiausiai pabrango betonas

Rugsėjį, palyginti su rugpjūčio mėnesiu, statybos sąnaudų elementų kainos padidėjo 1,1 proc., informuoja Lietuvos statistikos departamentas. Šiam pokyčiui didžiausią įtaką turėjo padidėjęs darbo užmokestis bei padidėjusios statybinių medžiagų ir gaminių kainos. Per mėnesį daugiausia - 1,8 proc. - pabrango inžinerinių tinklų (išskyrus nuotekų šalinimo) statyba. Iš statybinių medžiagų ir gaminių per mėnesį labiausiai pabrango vamzdžiai - 1,3 proc., apdailos medžiagos - 1 proc.
2012-10-30

Uostamiestyje atidarytas „Heidelbergcement Klaipėda“ terminalas

Klaipėdoje antradienį atidarytas naujas pasaulinio koncerno „Heidelbergcement“ antrinės įmonės „Heidelbergcement Klaipėda“ cemento logistikos, fasavimo ir prekinio betono gamybos terminalas. Antri pagal dydį Lietuvoje cemento tiekėjai bei didžiausi importuotojai į naująjį terminalą investavo 10 milijonų litų. Pasak „Heidelbergcement Klaipėda“ generalinio direktoriaus Povilo Bradulskio, investicija į terminalą atsipirks per ateinantį penkmetį.
2012-07-10

„Porsche“ betono spąstuose

Bandymai kelyje būti gudresniu už kitus kartais baigiasi gana gėdingai. Puiki to iliustracija – komiška „Porsche“ gelbėjimo operacija San-Francisko gatvėse. Situacija elementari – San-Francisko Marinos bulvare kelininkai tik ką buvo baigę betonuoti gatvės fragmentą, ši vieta buvo atitverta, automobiliai grūdosi susiaurėjusia gatvės dalimi. Tačiau amerikonas su „Porsche“ nusprendė, kad nederėtų deginti kurą spūstyje ir nusprendė visus apvažiuoti tik ką išbetonuota gatvės dalimi.
2012-02-22

Vyriškio kūnas ištrauktas iš nuolaužų krūvos

Antradienio popietę Smiltynėje iš po betono nuolaužų krūvos ištrauktas bloku prispausto ir žuvusio vyro lavonas, praneša VE.lt Nelaimė įvyko pirmadienį – spėjama, kad apie 15 val. prie Kuršių marių krantinės betono luitas žmogų prispaudė, kai šis pjaustė metalines konstrukcijos armatūras. Pirmadienį jo kūno ištraukti nepavyko.

Smiltynėje betono plokštės ir akmenys mirtinai prispaudė vyrą

Smiltynėje, Kuršių marių krantinėje, betoninės plokštės ir akmenys mirtinai prispaudė vyrą. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, apie nelaimę specialiosioms tarnyboms pranešta pirmadienį 15.46 val. Atvykę gelbėtojai Smiltynės 9-ajame kilometre 3 m gylyje rado prispaustą žmogų, tačiau jam jau padėti niekuo negalėjo. Dėl tamsos gelbėjimo darbai buvo atidėti iki antradienio rytą.
titulinis 2012-01-03

Fukušimos jėgainėje bandoma užbetonuoti plyšį, pro kurį teka radioaktyvus vanduo

Japonijos Fukušimos-1 elektrinės darbuotojai pradėjo betonuoti antrojo reaktoriaus cementiniame pamate aptiktą įtrūkimą, per kurį radioaktyvusis vanduo patenka į jūrą. Radiacinis fonas prie įtrūkimo 5 tūkst. kartų viršija leistiną ir siekia 1 tūkst. milizivertų per valandą. Tai šeštadienį pranešė Fukušimos-1 operatorė „Tokio Electric Power“ (TEPCO). Specialistai toliau ieško analogiškų įtrūkimų drenažo sistemoje, kuri buvo smarkiai apgadinta per kovo 11 d. Japonijoje įvykusį žemės drebėjimą.
2011-04-02

Persišviečiantis betonas

Toks žodžių junginys skambėtų gana keistai, tačiau nuo šiol jau ne – pirmą kartą persišviečiantis betonas buvo panaudotas pernai, Italijos paviljono statybai Šanchajaus Pasaulinėje parodoje. Nors pati gamybos technologija laikoma paslaptyje, žinoma, kad tokiam betonui panaudotos dervos, šiek tiek praleidžiančios šviesą ir tuo pačiu nepabloginančios kitų svarbių betono charakteristikų, tokių kaip atsparumas mechaniniams poveikiams ar ugniai.
2011-01-11
Į viršų