berlynas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „berlynas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „berlynas“.

Rusijos ambasadorius Berlyne perspėjo dėl tolesnio tarpusavio santykių pablogėjimo

Rusijos ambasadorius Vokietijoje Sergejus Nečajevas perspėjo Vokietijos vyriausybę dėl tolesnio Maskvos ir Berlyno santykių pablogėjimo, jei Jungtinės Valstijos, kaip skelbiama, ten dislokuos ilgojo nuotolio raketas. „Reikia tikėtis, kad Vokietijos politinis elitas pagalvos iš naujo, ar toks destruktyvus ir pavojingas žingsnis, kuris neprisideda nei prie Vokietijos Federacinės Respublikos, nei prie viso Europos žemyno saugumo, yra protingas, – sakė S. Nečajevas.
2024-07-11

Vokietija dėl kibernetinės atakos konsultacijoms atšaukia savo ambasadorių Rusijoje

Vokietija laikinai atšaukė savo ambasadorių Rusijoje, Berlynui apkaltinus Rusiją dėl valstybės remiamos kibernetinės atakos prieš Socialdemokratų partijos (SPD) narius, pirmadienį pranešė Užsienio reikalų ministerija. Pasiuntinys Alexanderis Grafas Lambsdorffas „buvo atšauktas konsultacijoms ir liks Berlyne vieną savaitę, o paskui grįš į Maskvą“, sakė ministerijos atstovė per spaudos konferenciją Berlyne.
2024-05-06

Įvyks Vokietijos valstybę suardyti norėjusios kraštutinių dešiniųjų grupuotės teismo posėdis

Devyni įtariami kraštutinių dešiniųjų grupuotės, kuriai vadovavo Vokietijos aristokratas Heinrichas XIII Prinzas Reussas, nariai pirmadienį Štutgarte stos prieš teismą, nagrinėsiantį jiems pareikštus kaltinimus dėl terorizmo ir valstybės išdavystės.
2024-04-29

Ši vieta – ne kiekvienam: „Nuolat sulaukiame paauglių, kurie alpsta“

Jei atsibodo itališkos picos ar japoniški sušiai, Berlyne galima atrasti naujus skonius. Bulių genitalijos, marinuotos mažos pelytės, garsioji pūdyta silkė ir kiti skanėstai turistus ir džiugina, ir šokiruoja „Šlykštaus maisto muziejuje“. Daugiau apie tai – TV3 žiniose. Suvalgiusi keptą vabzdį Aleksandra nedramatizuoja ir lyg niekur nieko apibūdina neįprasto skanėsto skonį.
2024-04-20

Armėnija ir Azerbaidžanas Berlyne pradėjo taikos derybas

Armėnija ir Azerbaidžanas, Vokietijos vyriausybės kvietimu, Berlyne pradėjo taikos derybas. Federalinė užsienio reikalų ministrė Annalena Baerbock trečiadienį priėmė savo kolegas iš abiejų Kaukazo šalių Araratą Mirosianą ir Jeihuną Bairamovą Užsienio reikalų ministerijos svečių namuose, praneša agentūra „Reuters“. A. Baerbock pokalbių pradžioje sakė, jog dabar yra galimybė pasiekti ilgalaikę taiką. Abi pusės esą jau ėmėsi drąsių žingsnių, kad užbrauktų praeitį.
2024-02-28

Arvydas Anušauskas: su Berlynu dėl vokiečių karių ir jų šeimų apgyvendinimo tikimasi sutarti pavasarį

Dėl tikslių reikalavimų vokiečių brigados karinei ir civilinei infrastruktūrai Vilnius su Berlynu tikisi sutarti pavasarį, sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas. „Einame link tokio Lietuvos-Vokietijos susitarimo sudarymo, mums jo norėtųsi kuo greičiau, kad tuos infrastruktūrinius darbus, dėl kurių sutarta, mes galėtume pradėti greičiau“, – šią savaitę BNS sakė ministras. „Tikiuosi, kad mes turėsime projektą jau pavasarį“, – pridūrė A. Anušauskas.

Ursula von der Leyen sieks antrosios kadencijos Europos Komisijos pirmininkės poste

Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen pareiškė sieksianti antrosios kadencijos šiame poste. Tai Vokietijos krikščionių demokratų sąjungos (CDU) politikė paskelbė partijos vadovybės posėdyje Berlyne, informuoja agentūra dpa, remdamasi šaltiniai CDU valdyboje. Tai, kad 65-erių U. Von der Leyen, sieks perrinkimo, abejonių nebuvo. Tačiau viešai ji to kol kas nepaskelbė.
2024-02-19

Seimo Užsienio reikalų komiteto nariai su Bundestago kolegomis aptars regiono saugumą

Seimo Užsienio reikalų komiteto nariai kartu su Vokietijos Bundestago kolegomis pirmadienį aptars regioninio saugumo klausimus. Pagrindinis dėmesys susitikimo metu bus skiriamas užsienio politikos ir regioninio saugumo klausimams.  „Džiaugiuosi, kad Berlynas tampa vienu svarbiausiu Lietuvos užsienio, saugumo, investicijų, prekybos partneriu.

Tūkstančiai ūkininkų su traktoriais prie Brandenburgo vartų Berlyne surengė protestą

Tūkstančiai ūkininkų su traktoriais bei juos remiantys sunkvežimių vairuotojai pirmadienį Berlyne protestavo prieš Vokietijos vyriausybės politiką. Policijos skaičiavimu, į mitingą prie Brandenburgo vartų susirinko apie 8 500 dalyvių. Iš viso 6 000 transporto priemonių, įskaitant 4 000 traktorių, iš dalies paralyžiavo eismą sostinės centre. Tačiau vyriausybė ir toliau nėra linkusi daryti nuolaidų.
2024-01-15

Protestuojančių ūkininkų traktoriai vėl rieda į Berlyno centrą

Daugybė traktorių pirmadienio rytą važiavo į Berlyno miesto centrą į dar vieną ūkininkų, supykusių dėl vyriausybės planų panaikinti mokesčių lengvatas dyzeliniam kurui, demonstraciją. Kai kuriuose rajonuose buvo girdėti, kaip signalizuoja traktoriai, prie protesto jungėsi ir kiti žemės ūkio darbuotojai.
2024-01-15
REKLAMA
REKLAMA

Berlyno policija: per eitynes įsiplieskus smurtui sužeistas 21 pareigūnas

Berlyno policija pranešė, kad sekmadienį 21 pareigūnas buvo sužeistas, jiems pabandžius sustabdyti, anot policijos, „nusikalstamas kalbas“ eitynėse, skirtose komunistų lyderiams Rosai Luxemburg ir Karlui Liebknechtui atminti. Keturi policininkai buvo nuvežti į ligoninę, sakė policijos atstovas, o 16 demonstrantų buvo sulaikyti.
2024-01-14

Ministrai: Paryžius ir Berlynas rems Ukrainą tol, kol to reikės

Naujasis Prancūzijos užsienio reikalų ministras ir jo kolegė iš Vokietijos sekmadienį pareiškė, kad, praėjus beveik dvejiems metams nuo Rusijos invazijos pradžios, jie ir toliau rems Ukrainą tiek, kiek reikės. „Mes visiškai sutariame... kad turime remti ukrainiečius tiek, kiek reikės“, – bendroje su Vokietijos užsienio reikalų ministre Annalena Baerbock spaudos konferencijoje sakė Prancūzijos ministras Stephane‘as Sejourne‘as.
2024-01-14

Mokytojas Berlyne nuteistas už tai, kad vakcinas nuo COVID-19 palygino su Holokaustu

Vienam Berlyno mokytojui teismas skyrė 3 000 eurų baudą už tai, kad kurstė neapykantą, vakcinas nuo koronaviruso palygindamas su Holokaustu. Apygardos teismas ketvirtadienį nusprendė, kad 62 m. amžiaus vyriškis, tuo metu dėstęs profesinėje kolegijoje, sumenkino 6 milijonų žydų žudynes. 2021 m. kaltinamasis internete paskelbė vaizdo įrašą, kuriame matyti nacių koncentracijos stovyklos vartai.
2024-01-04

Vokietija paskelbė apie 88,5 mln. eurų paramą Ukrainos ypatingos svarbos infrastruktūrai

Vokietijos užsienio reikalų ministerija nurodė, kad Berlynas suteiks papildomą 85,5 mln. eurų paramą Ukrainai, siekdamas padėti šaliai išgyventi žiemą ir atremti Rusijos atakas prieš ypatingos svarbos infrastruktūrą. Apie tai ketvirtadienį skelbia ukrainiečių portalas „The Kyiv Independent“. Ši parama bus teikiama iš Užsienio reikalų ir Ūkio ministerijų bendrai finansuojamų lėšų.
2023-12-21

Berlyno centrą traktoriais blokavo protestuojantys ūkininkai

Tūkstančiai traktorių pirmadienį užblokavo Berlyno centrą, ūkininkams protestuojant prieš planuojamą žemės ūkio subsidijų mažinimą. Policija teigė, kad prie demonstracijos prisijungė 6 600 žmonių, o Vokietijos ūkininkų asociacija (DBV) nurodė, kad jų buvo nuo 8 iki 10 tūkstančių.
2023-12-18

Rupšys dalyvaus Berlyno saugumo konferencijoje

Lietuvos kariuomenės vadas generolas Valdemaras Rupšys išvyksta į Berlyno saugumo konferenciją. Dvi dienas truksianti konferencija yra vienas didžiausių Europos saugumo ir gynybos klausimams skirtų renginių, pranešė Lietuvos kariuomenė. Lietuvos kariuomenės vadas pakviestas prisijungti prie forumo tema „Atgrasymas ir gynyba centriniame regione“, kuriame bus aptariami kertiniai atgrasymo būdai ir gynybos planai.
Aktualijos 2023-11-29

Ministras Landsbergis Berlyne su Vokietijos ministre aptars saugumą, dalyvaus forume

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis antradienį lankysis Berlyne, kur susitiks su Vokietijos kolege, dalyvaus užsienio politikos forume. Kaip pranešė Užsienio reikalų ministerija, ministras su Vokietijos federaline užsienio reikalų ministre Annalena Baerbock (Analena Berbok) atidarys Berlyno užsienio politikos forumą.

NATO kibernetinės gynybos renginyje Lietuva ragino stiprinti prevenciją ir reagavimą

Krašto apsaugos viceministrė Greta Monika Tučkutė Berlyne vykstančioje NATO kibernetinės gynybos konferencijoje ragino Aljansą stiprinti prevencijos ir reagavimo priemones. G. M. Tučkutė pranešėjų diskusijoje kartu su JAV, Vokietijos, Lenkijos ir Ispanijos pareigūnais kalbėjo apie Rusijos karo Ukrainoje pamokas kibernetinėje srityje. „Pagrindinės pamokos – prevencija, gebėjimų stiprinimas ir glaudesnis bendradarbiavimas su sąjungininkais, partneriais ir privačiu sektoriumi.
Aktualijos 2023-11-10

Scholzas kitą penktadienį Berlyne priims Erdoganą

Vokietijos kancleris Olafas Scholzas kitą savaitę Berlyne susitiks su Turkijos prezidentu Recepu Tayyipu Erdoganu, penktadienį pranešė Vokietijos pareigūnė. Susitikimas įvyks tuo metu, kai R. T. Erdogano kaltinimai Izraeliui dėl veiksmų Gazos Ruože vykstant karui su „Hamas“ pakurstė įtampą su Europos Sąjunga. Vokietijos vyriausybės atstovė spaudai sakė, kad per kito penktadienio vakarą vyksiantį susitikimą kanclerio biure lyderiai aptars platų spektrą politinių klausimų.
2023-11-10

Berlyne per propalestinietiškus protestus sužeisti 65 policininkai

Per naktinius protestus Berlyne prieš Izraelio vykdomą Gazos Ruožo bombardavimą, kuriuo atsakoma į didelio masto „Hamas“ ataką, buvo sužeisti 65 policijos pareigūnai, ketvirtadienį pranešė valdžios institucijos. Pažymima, kad demonstrantai nepaisė tokių susirinkimų draudimų.
2023-10-19

Išpuolis prieš žydų bendruomenę Berlyne: kaukėti užpuolikai sinagogą apmėtė Molotovo kokteiliais

Po „Hamas“ teroristų išpuolio Izraelyje padėtis Vokietijoje taip pat tapo įtempta – daugėja antisemitinių incidentų. Pranešama, kad naktį iš antradienio į trečiadienį buvo užpulta Berlyno žydų bendruomenė. Žydų bendruomenė „Kahal Adass Jisroel“ socialiniame tinkle „X“ pranešė apie išpuolį panaudojant du Molotovo kokteilius, skelbia „Spiegel“. Teigiama, kad du nežinomi asmenys Molotovo kokteilius metė iš gatvės žydų bendruomenės centro link.
2023-10-18

Scholzas: Berlynas uždraus „Hamas“ veiklą Vokietijoje

Berlynas uždraus „Hamas“ ir su šia palestiniečių kovotojų grupuote susijusių organizacijų veiklą Vokietijoje, ketvirtadienį pareiškė kancleris Olafas Scholzas  po netikėtų išpuolių Izraelyje. „Federalinė vidaus reikalų ministerija uždraus „Hamas“ veiklą Vokietijoje. Tokia asociacija kaip „Samidoun“, kurios nariai atvirai gatvėje švenčia žiauriausius teroro aktus, bus uždrausta Vokietijoje“, – sakė O. Scholzas kalboje parlamente.
2023-10-12

Vokietijos rinktinę į pergales ves 36-erių treneris: aišku, kiek uždirbs

Vokietijos rinktinę link trofėjaus 2024 m. Europos čempionate ves jaunas 36-erių strategas Juljanas Nagelsmannas. Šinia penktadienio popietę tapo oficiali. Su vokiečiu futbolo federacija pasirašė trumpalaikę sutartį ir po 2024 m. Europos čempionato spręs, ar abi pusės tęs bendradarbiavimą. Artėjančią vasarą Europos pirmenybės vyks būtent Vokietijoje, todėl ši šalis puoselėja dideles ambicijas.
2023-09-22

Klimato aktyvistai oranžiniais dažais apipurškė Berlyno Brandenburgo vartus

Vokietijos klimato aktyvistai sekmadienio rytą oranžinės spalvos dažais apipurškė Berlyno Brandenburgo vartus, ragindami šalies vyriausybę imtis skubesnių kovos su klimato kaita veiksmų. Aktyvistai iš grupės „Paskutinė karta“ (Letzte Generation) nariai dažais pripildytais gesintuvais išpurškė visas šešias Vokietijos sostinės paminklo kolonas.
2023-09-17

Nuo karščio vėsinasi ne tik žmonės: pamatykite, ką skanauja zoologijos sodo gyvūnai

Berlyne svilinant didesniam nei 30 laipsnių karščiui, karšta ir gyventojams, ir gyvūnams. Tad Vokietijos sostinės zoologijos sodo darbuotojai skuba gelbėti įkaitusius gyvūnus ir neša jiems tai, kas juos tikrai atgaivins – ledus.  Šaltu desertu, pagamintu iš becukrės arbatos ir jogurto, jau mėgaujasi zoologijos sodo gorilos patinas. Tiesa, ne visi gali drąsiai ledais mėgautis – kol ledais mėgaujasi patinas, jo patelėms ir jauniklei tenka palaukti savo eilės.
2023-07-15

Maskva smerkia Berlyno sprendimą sumažinti Rusijos diplomatų Vokietijoje skaičių

Maskva trečiadienį pasmerkė Vokietijos sprendimą sumažinti Rusijos diplomatinių atstovų skaičių šalies teritorijoje. Maskva nurodė, kad Berlyno žingsnis yra neapgalvotas, ir pažymėjo, kad Rusija į jį reaguos. „Berlynui neturėtų kilti abejonių, kad šie neapgalvoti provokaciniai veiksmai neliks neatsakyti“, – pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministerija. Vokiečių vyriausybė nurodė šalyje uždaryti keturis iš penkių Rusijos konsulatų.
2023-05-31

Vokietijos ekonomistai: infliacija šalyje pasiekė aukščiausią lygį

Infliacija Vokietijoje veikiausiai jau pasiekė aukščiausią lygį, tačiau kainos išliks jam artimos, skelbia visuomeninė transliuotoja „Deutsche Welle“, cituodama Ekonominių tyrimų institutas (DIW) ekspertus. „Tikriausiai pasiekėme infliacijos viršūnę. Prasidėjo lūžis“, – ketvirtadienį paskelbtame interviu „Redaktionsnetzwerk Deutschland“ (RND) sakė DIW makroekonomikos skyriaus vadovo pavaduotoja Kerstin Bernot. Kartu ji pabrėžė, kad tai nereiškia, jog dabar kainos visur mažės.
2023-05-18

Berlyno teismas panaikino draudimą gegužės 8–9 dienomis iškelti Ukrainos vėliavas

Berlyno teismas panaikino Vokietijos sostinės policijos nustatytą draudimą gegužės 8–9 dienomis prie sovietinių paminklų iškelti Ukrainos vėliavas, šeštadienį pranešė policija. Tomis dienomis, kai yra minima Antrojo pasaulinio karo pabaiga, policija prie sostinėje esančių trijų sovietinių paminklų uždraudė iškelti ir Ukrainos, ir Rusijos vėliavas.
2023-05-06

Berlyno policija tiria informacijos apie V. Zelenskio vizitą nutekėjimą

Berlyno policija ketvirtadienį pranešė, kad pradės tyrimą po to, kai žiniasklaidoje pasirodė informacijos apie Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio kelionę į Vokietiją. Tyrėjai pradėjo tyrimą „dėl įtariamo paslapčių išdavimo... susijusio su galimu valstybės prezidento vizitu“, sakoma policijos pareiškime. Vietos dienraštis „B.Z.“ trečiadienį pranešė, kad Berlyno teisėsauga ruošiasi V. Zelenskio vizitui į Vokietijos sostinę gegužės viduryje.
2023-05-04

Prokremliški rusų baikeriai išsiruošė į „patriotinį“ žygį per Europą

Šimtai Kremliui lojalių baikerių, priklausančių ar prijaučiančių motociklininkų klubui „Naktiniai vilkai“, šeštadienį išriedėjo į Maskvos gatves, pradėję „patriotinį“ žygį per Europą. Baikerių kolona, kuriai vadovauja klubo įkūrėjas ir lyderis Aleksandras Zaldostanovas, pravarde „chirurgas“, siekia užbaigti žygį Berlyne iki gegužės 9 dienos. Keli žygio dalyviai mojavo Rusijos ir Sovietų Sąjungos vėliavomis.
2023-04-29

Berlynas žada stiprinti NATO rytinį sparną, dėl brigados Lietuvoje tarsis ministerijos

Berlynas žada toliau tęsti NATO rytinio sparno stiprinimą, tačiau pabrėžia, kad konkrečius žingsnius dėl vokiečių brigados buvimo Lietuvoje aptars ministerijos. Tokį komentarą Vokietijos vyriausybė pateikė BNS paprašyta pakomentuoti Lietuvos prezidento Gitano Nausėdos pasisakymą, jog po susitikimo su Vokietijos kancleriu Olafu Scholzu sutarta dėl laipsniško vokiečių brigados dislokavimo Lietuvoje. „Federalinė vyriausybė ir toliau daug prisidės prie rytinės NATO dalies stiprinimo.
2023-04-29

Berlyno meru netikėtai išrinktas buvęs draudimo agentas

Berlynas ketvirtadienį paskyrė pirmąjį per daugiau nei du dešimtmečius konservatyvių pažiūrų merą po to, kai Krikščionių demokratų sąjunga (CDU) įveikė valdančiąją kairiojo sparno koaliciją. 50-metis Kai Wegneris, buvęs draudimo agentas, užaugęs miesto Špandau rajone, buvo prisaikdintas meru po to, kai vietos parlamentas balsavimu patvirtino jo paskyrimą.
2023-04-28

Nausėda: Berlynas vertins galimybes prisidėti, stiprinant oro gynybą Baltijos šalyse

Berlynas vertins savo galimybes prisidėti prie oro gynybos Baltijos regione stiprinimo, sako prezidentas Gitanas Nausėda. Po susitikimo su Vokietijos kancleriu Olafu Scholzu ketvirtadienį jis BNS patvirtino išsakęs tokį Lietuvos pageidavimą. „Asmeniškai Vokietijos kanclerio paklausiau, ar jie mato tokią galimybę oro gynybos sistemos rotaciniu pagrindu dislokuoti Lietuvoje, prisidėti tam tikrais elementais.
2023-04-27

Nausėda su Vokietijos kancleriu sieks „suvienodinti matymus“ dėl brigados Lietuvoje

Vokietijoje viešintis prezidentas Gitanas Nausėda sieks suvienodinti Vilniaus ir Berlyno požiūrį dėl vokiečių brigados dislokavimo Lietuvoje. Šį klausimą šalies vadovas ketvirtadienį aptars su Vokietijos kancleriu Olafu Scholzu. „Diskusija bus apie tai, kaip suvienodinti tuos matymus“, – Berlyne BNS sakė prezidento vyriausioji patarėja užsienio politikai Asta Skaisgirytė. Abiejų šalių lyderiai pernai Vilniuje sutarė dėl Vokietijos karių brigados dislokavimo Lietuvoje.
Aktualijos 2023-04-27

Nausėda Berlyne: sutarimas dėl brigados lieka Lietuvos ir Vokietijos bendru prioritetu

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad susitarimas dėl vokiečių brigados Lietuvoje išlieka Vilniaus ir Berlyno „bendru prioritetu“. Taip jis kalbėjo Berlyne vykstančiame Koerber-Stiftung instituto renginyje, skirtame valstybių vadovams pristatyti ir diskutuoti apie užsienio politiką. „Mūsų bendru prioritetu išlieka mano kartu su Vokietijos kancleriu pasirašyto komunikato įgyvendinimas.
Aktualijos 2023-04-26

Nausėda išvyksta darbo vizito į Berlyną

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį išvyksta darbo vizito į Berlyną. Trečiadienį šalies vadovas dalyvaus Koerber-Stiftung instituto renginyje, sakys kalbą „Zeitenwende.

Vokietijoje streikuoja Berlyno ir Hamburgo oro uostų darbuotojai

Berlyno ir Hamburgo oro uostų darbuotojai pirmadienį surengė streiką, tebesitęsiant ginčui dėl atlyginimų didinimo, todėl abiejų Vokietijos miestų oro uostuose buvo atšaukta dalis skrydžių. Berlyne buvo atšaukti visi išvykstamieji skrydžiai ir 70 iš 240 atvykstamųjų skrydžių, pranešė Vokietijos naujienų agentūra „dpa“. Tuo metu Hamburgo oro uostas ankstų rytą paskelbė, kad dėl streiko, apie kurį profsąjunga „Verdi“ pranešė neilgai trukus prieš jo pradžią, buvo atšauktas 31 iš 160 skrydžių.
2023-04-24

Vokietijos klimato aktyvistai bandė sustabdyti eismą Berlyne

Vokietijos klimato aktyvistai pirmadienio rytą Berlyno gatvėse prisiklijuodami prie dangos bandė sustabdyti eismą. Aktyvistai iš grupės „Paskutinė karta“ (Letzte Generation) per pastaruosius vienus metus ne kartą blokavo kelius visoje Vokietijoje, taip bandydami spausti vyriausybę, kad ji imtųsi drastiškesnių veiksmų prieš klimato kaitą. Keliais atvejais aktyvistai prisiklijavo prie kelių, papiktindami vairuotojus ir išprovokuodami konservatyvių politikų kaltinimus ekstremizmu.
2023-04-24

Berlyno zoologijos sode – seniausia pasaulyje gorila: švenčia 66-ąjį gimtadienį

Berlyno zoologijos sode gimtadienį atšventė seniausia pasaulyje gorila, kitas savo gentaines lenkianti maždaug dviem dešimtmečiais. Fatou – seniausia pasaulyje gorila, kuri Berlyno zoologijos sode švenčia 66-ąjį gimtadienį. Tai – išskirtinė proga galiūnei pasimėgauti šviežiais vaisiais ir uogomis, kuriais dar ir su niekuo dalintis nereikia. Įprastai gorilos gyvena apie 40 metų, tad Fatou tikrai išskirtinė – lenkia kitas savo gentaines daugiau nei dviem dešimtmečiais.
2023-04-14

Britų karalius Charlesas III atvyko į Berlyną pirmojo valstybinio vizito

Karaliaus Charleso III lėktuvas trečiadienį nusileido Berlyne, kur britų monarchas pradeda savo pirmąjį valstybinį vizitą po įžengimo į sostą, pranešė žurnalistai.  Lėktuvas su užrašais „Jungtinė Karalystė“ ant šonų Berlyno-Brandenburgo oro uoste nusileido prieš pat 14 val. vietos (15 val. Lietuvos) laiku ir sustojo prie patiesto raudonojo kilimo. Charlesas III ir karalienė konsortė Camilla stabtelėjo trapo viršuje 21 šūvio saliutui. Tuo metu danguje praskrido du kariniai lėktuvai.
2023-03-29

Berlynas smerkia Rusijos branduolinio ginklo dislokavimą Baltarusijoje

Vokietija sekmadienį pasmerkė Rusijos prezidento Vladimiro Putino sprendimą Baltarusijoje dislokuoti taktinius branduolinius ginklus ir taip priartinti šią ginkluotę prie Europos Sąjungos sienos. Su anonimiškumo sąlyga kalbėjęs Vokietijos užsienio reikalų ministerijos pareigūnas naujienų agentūrai AFP sakė, kad tai dar vienas Rusijos bandymas gąsdinti branduoliniu ginklu. Maskvos žingsnis neprivers Vokietijos „nukrypti nuo mūsų kurso“, teigė šaltinis.
2023-03-26

Berlyne per išpuolį panaudojant rankinę granatą ir peilį sužeisti 3 žmonės

Vokietijos policija šeštadienį pranešė, kad po to, kai Berlyne per išpuolį panaudojant rankinę granatą ir peilį buvo sužeisti trys žmonės, suėmė 61 metų vyrą. Policija nurodė, kad užpuolikas penktadienio vakarą susprogdino granatą prie daugiabučio namo įėjimo Vokietijos sostinės Rainikendorfo rajone ir sužeidė dvi 42 ir 48 metų moteris bei 61 metų vyrą. Tada įtariamasis, kaip įtariama, pribėgo prie dviejų nukentėjusiųjų ir juos sužeidė peiliu. Visi trys nukentėjusieji buvo nuvežti į ligoninę.
2023-03-25

Laisvė moterims: Berlyno baseinuose galės plaukioti nuoga krūtine

Praėjusią savaitę Berlyno miesto valdžia pranešė, kad nuo šiol viešuose baseinuose moterys galės maudytis atvira krūtine, jos neprisidengusios maudymosi kostiumėliu. Tokį sprendimą miesto valdžia priėmė po to, kai sulaukė 33-ejų Lotte Mies pateikto skundo dėl Vokietijos sostinėje esančio baseino diskriminacijos. Anot Vokietijos žiniasklaidos, moteris teigė, kad jai nebuvo leista patekti į bendras baseino patalpas, kadangi ši nebuvo prisidengusi savo krūtinės.
144 2023-03-21

Anušauskas su Vokietijos gynybos ministru aptars Berlyno pajėgumų didinimą Lietuvoje

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas antradienį su Vokietijos gynybos ministru Borisu Pistorius aptars Berlyno pajėgumų didinimą Lietuvoje. Nuo sausio pareigas einantis Vokietijos gynybos ministras B. Pistorius Lietuvoje lankysis pirmą kartą. Jis šiose pareigose pakeitė atsistatydinusią Christine Lambrecht. Pastaroji politikė Lietuvoje viešėjo ne kartą.
Aktualijos 2023-03-07

JK ambasados Berlyne apsaugininkui gresia įkalinimas iki 14 metų už šnipinėjimą Maskvai

Buvusiam Jungtinės Karalystės ambasados Berlyne apsaugos darbuotojui, kuris prisipažino šnipinėjęs Maskvai, penktadienį paskelbus nuosprendį gresia įkalinimas iki 14 metų.  58-erių Davidas Ballantyne'as Smithas, kuris pripažino perdavęs slaptos medžiagos Rusijos ambasadai Vokietijoje, įkliuvo vykdant slaptą operaciją.
2023-02-17

Kultūros ministras Vokietijoje dalyvaus Berlinalės atidaryme

Kultūros ministras Simonas Kairys ketvirtadienį išvyksta į Berlyną, kur dalyvaus tarptautinio kino festivalio atidaryme, susitiks su Vokietijos kultūros ministre. Ministras dalyvaus 73-iojo tarptautinio Berlyno kino festivalio atidarymo ceremonijoje, taip pat festivalio metu vyksiančios Europos kino mugės atidaryme, pranešė Kultūros ministerija.
Aktualijos 2023-02-16

Anušauskas: tiekdama Ukrainai tankus Vokietija išlaiko NATO šalių vienybę

Tiekdama Ukrainai tankus Vokietija išlaiko NATO sąjungininkių vienybę, trečiadienį sakė Lietuvos krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, Berlynui patvirtinus, kad siųs nuo Rusijos besiginančiai šaliai 14 tankų „Leopard 2“. „NATO bet kokiu atveju, kokie bebūtų dideli skirtumai tarp valstybių, jų požiūriai ar į Ukrainą, ar į Rusiją, ar į karą, vis dėlto vienybės išlaikymas yra principinis klausimas ir aš manau, kad sąjungininkų noras išlaikyti tą vienybę – nuo to noro negalėjo nusišalinti i...
Aktualijos 2023-01-25

Svarbu keliaujantiems: viename Vokietijos oro uoste atšaukti visi skrydžiai

Berlyno Brandenburgo tarptautiniame oro uoste (BER) trečiadienį atšaukti visi keleiviniai skrydžiai, didesnio darbo užmokesčio reikalaujantiems darbuotojams surengus masinį streiką. Pasak oro uosto, maždaug 300 skrydžių buvo arba atšaukti, arba jų laikai pakeisti, o tai paveiks apie 35 tūkst. keleivių. Vieną dieną truksiantį „įspėjamąjį streiką“ sušaukė įtakinga profsąjunga „Verdi“, siekdama padidinti spaudimą prieš kitą derybų su darbdaviais etapą.
2023-01-25

Berlyne priešais Rusijos ambasadą pastatyta Navalno kameros kopija

Berlyne kitoje gatvės pusėje priešais Rusijos ambasadą Aleksejaus Navalno šalininkai pastatė pilką ir niūrią kalinamo Kremliaus kritiko kameros kopiją. A. Navalnas, garsiausias Rusijos prezidento Vladimiro Putino oponentas, pastaruosius dvejus metus yra laikomas griežčiausio režimo kalėjime į rytus nuo Maskvos. Antradienį pristatydami instaliaciją A. Navalno šalininkai išreiškė viltį, kad ji atkreips dėmesį į baisias sąlygas, kuriomis jis yra laikomas.
2023-01-25

Nausėda: kada bus dislokuota Vokietijos brigada, priklauso ne nuo vokiečių, o nuo mūsų

Berlyno pozicija dėl brigados dislokavimo yra nukreipta į esamą situaciją, Lietuva turi investuoti į infrastruktūrą, kad galėtų priimti sąjungininkų pajėgų, sako prezidentas Gitanas Nausėda. „Tai, kas šiandien yra kalbama iš Vokietijos politikų pusės, yra kalba apie dabartinę situaciją“, – pirmadienį transliuotame interviu „Verslo žinioms“ sakė šalies vadovas. Anot jo, Lietuva turi atlikti savo darbus – parengti kariams būtiną infrastruktūrą.
Į viršų