bado streikas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „bado streikas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „bado streikas“.

Lenkijoje nuteistas ir įkalintas PiS politikas paskelbė bado streiką

Du nuteisti Lenkijos Seimo nariai Mariuszas Kaminskis ir jo buvęs pavaduotojas Maciejus Wasikas yra sulaikyti po to, kai buvo pripažinti kaltais dėl piktnaudžiavimo įgaliojimais einant pareigas. Tačiau M. Kaminskis pareiškė, kad jo įkalinimas yra naujosios Lenkijos vyriausybės politinio keršto aktas. Blažejus Pobozis, kuris antradienį buvo paskirtas prezidento Andrzejaus Dudos patarėju, sakė, kad M. Kaminskis prieš pat „neteisėtą sulaikymą“ padarė tokį pareiškimą teisingumo ministrui.
2024-01-10

Septyni nuteistieji tęsia bado streiką Marijampolės kalėjime

Penktadienį septyni iš aštuonių nuteistųjų iki gyvos galvos Marijampolės kalėjime toliau atsisako valgyti valdišką maistą. Apie tai BNS informavo Lietuvos kalėjimų tarnybos atstovė Virginija Vervečkaitė. Tarnyba skelbia, kad situacija Marijampolės kalėjime stabili. „Ketvirtadienį ir šiandien kalėjimo administracija vedė proaktyvius pokalbius su įstaigos tiekiamo maitinimo atsisakiusiais nuteistaisiais, kalinamais iki gyvos galvos.
Kriminalai 2023-09-08

Sakartvelo eksprezidentas Saakašvilis pradėjo naują bado streiką, sako jo advokatas

Įkalintas Sakartvelo eksprezidentas Michailas Saakašvilis trečiadienį vėl paskelbė bado streiką, nes vyriausybė neužtikrino jo dalyvavimo teismo posėdyje dėl bausmės atidėjimo dėl prastos sveikatos būklės, pranešė jo advokatas.
2022-12-14

JT paragino Egiptą paleisti sausą bado streiką paskelbusį politinį disidentą

Jungtinių Tautų žmogaus teisių vadovas Volkeris Turkas antradienį paragino Egiptą nedelsiant iš kalėjimo paleisti politinį disidentą Alaą Abdel Fattahą, kuris yra paskelbęs bado streiką, o šiuo metu atsisako ir vandens.
2022-11-08

Kalinamas Sakartvelo eksprezidentas Michailas Saakašvilis nutraukė 50 dienų bado streiką

Sakartvele įkalintas opozicijos lyderis eksprezidentas Michailas Saakašvilis šeštadienį nutraukė 50 dienų trukusį bado treiką, kai buvo iš kalėjimo klinikos perkeltas į karinę ligoninę, pranešė jo gydytojas. Ukrainos pilietybę turintis M. Saakašvilis į Sakartvelą slapta sugrįžo rugsėjo 29 dieną. Spalio 1-ąją jis buvo sulaikytas Tbilisyje ir nuvežtas į kalėjimą Rustavyje, kur paskelbė bado streiką.
2021-11-20

Dėl naujos tvarkos Pravieniškėse du nuteistieji persipjovė venas

Pravieniškių pataisos namuose, pakeitus pasivaikščiojimo tvarką, du nuteistieji persipjovė venas, o vienas paskelbė bado streiką. Nuteistieji yra nepatenkinti tuo, kad įkalinimo įstaigos administracija siekia juos atriboti nuo savo bausmės dar tik laukiančių suimtųjų, gyvenančių tame pačiame korpuse. Nors nuteistieji pasirinko dramatišką protesto formą, bet netrukus buvo sutvarstyti ir grįžo atgal. Pataisos namų atstovai patvirtino, kad pavojaus jų gyvybėms nėra.

Rusija neigia, kad 100 dienų badaujančio Sencovo būklė yra kritinė

Rusijoje kalinamo ukrainiečių režisieriaus Oleho Sencovo šeimai pareiškus, kad jau 100 dienų badaujantis vyras yra kritinės būklės, Maskva antradienį paneigė tokį pareiškimą. 42 metų Kremliaus kritikas pradėjo badauti gegužę, reikalaudamas paleisti visus Rusijoje kalinamus politinius kalinius ukrainiečius. O. Sencovo pusseserė Natalija Kaplan naujienų agentūrai AP sakė, kad režisierius guli intensyviosios terapijos skyriuje, jo būklė – kritinė.
2018-08-21

Terorizmu apkaltinto ukrainiečių režisieriaus sveikata itin bloga

Rusijos kalėjime bado streiką paskelbęs ukrainiečių režisierius Olehas Sencovas „nori ir tikisi gyventi“, bet nenutrauks protesto, nors jo sveikata sparčiai blogėja, trečiadienį pareiškė žmogaus teisių aktyvistė, aplankiusi Sibire esančioje kolonijoje laikomą kino kūrėją. Už terorizmą nuteistas 42 metų Kremliaus oponentas kalėjime badauja jau tris mėnesius, reikalaudamas paleisti visus už grotų laikomus politinius kalinius ukrainiečius. „Jis nėra savižudis.
2018-08-16

Ukrainos parlamentas ragina Rusijoje kalinamą lakūnę Savčenko nutraukti bado streiką

  Ukrainos parlamentas pirmadienį paragino šalies ginkluotųjų pajėgų lakūnę Nadiją Savčenko, kuri yra laikoma suimta Maskvoje, nutraukti jau ilgiau negu du mėnesius tęsiamą bado streiką, reikšdamas susirūpinimą dėl pavojaus jos gyvybei. Vienas naujienų agentūros „Interfax“ korespondentas nurodė, kad už tą rezoliuciją balsavo 329 iš posėdyje dalyvavusių 349 Aukščiausiosios Rados deputatų.
2015-03-02

Nepailstanti kovotoja Ruslana specialiai Balsas.lt: turime tapti nauja šalimi

Viena garsiausių Ukrainos dainininkių Ruslana, nuolatos dalyvaujanti protesto akcijose Kijevo Nepriklausomybės aikštėje, pasirodė ir sekmadienį vykusioje demonstracijoje. Vos tik įžengusią į spaudos centrą atlikėją apsupo žurnalistai, kurie vienas po kito žėrė klausimus.
2013-12-15
REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos areštinėse – bado akcija

Vilniaus, Utenos ir Marijampolės apskričių policijos areštinėse sulaikytieji atsisakė imti valgį. Šeštadienį apie vidurdienį į Ukmergės areštinę patekęs nužudymu įtariamas 49 metų H. J. paskelbė bado akciją. Jo pavyzdžiu pasekė ir du Utenos apskrities policijos areštinės „klientai“. Nuteistas dėl neteisėto disponavimo psichotropinėmis ir/ar narkotinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti 27 metų D.T. ir suimtasis įtariant nužudymu 33 metų P.G. taip pat atsisakė valgio.

Vokiečių gydytojai įkalbėjo J. Tymošenko nutraukti bado streiką

Berlyno „Charite“ klinikos specialistai, ketvirtadienį atvykę į Charkovo ligoninę, kur gydoma nuteista buvusi Ukrainos premjerė Julija Tymošenko, įkalbėjo ją nutraukti bado streiką. Kaip praneša „RIA Novosti“, apie tai informavo Ukrainos sveikatos apsaugos ministro pavaduotoja Raisa Moisejenko. „Susitarta, kad J. Tymošenko pradės valgyti. Į palatą jau atgabenta maisto“, - sakė pareigūnė.
2012-11-15

Gydytojai rekomenduoja J. Tymošenko nutraukti badavimą, H. Clinton perdavė jai savo palaikymą

Charkovo ligoninės ir apskrities sveikatos apsaugos valdybos specialistai šeštadienį atliko nuteistosios buvusios Ukrainos premjerės Julijos Tymošenko medicininę apžiūrą, informuoja Valstybinė penitencinė tarnyba. J. Tymošenko paskelbė bado streiką spalio 29 dieną, protestuodama prieš spalio 28 d. vykusių parlamento rinkimų rezultatų klastojimą. „Atsižvelgdami į medicininės apžiūros rezultatus gydytojai dar kartą rekomendavo jai nutraukti badavimą“, - teigiama pranešime.
2012-11-10

Turkijos vyriausybė prašo kurdų kalinius nutraukti bado streiką

CNN praneša, kad Turkijos vyriausybė jausmingai kreipėsi į kurdų kalinius prašydama nutraukti bado streiką, trunkantį jau daugiau kaip mėnesį. Teisingumo ministras Sadullahas Erginas kreipėsi į kurdus per televiziją lankydamas Sincan kalėjimą Turkijos sostinėje. „Aš prašau visų kurdų kalinių ir sulaikytųjų, kurie vykdo bado akciją: šventės išvakarėse, dėl savo pačių kūno, sveikatos ir mylimų žmonių, nutraukite badavimą“, – sakė ministras.
2012-10-25

Rusijos opozicijos lyderis S. Udalcovas iš areštinės perkeltas į ligoninę

Rusijos opozicijos lyderis, Kairiojo fronto vadovas Sergejus Udalcovas perkeltas į ligoninę Maskvoje, remdamasi jo advokatu Nikolajumi Polozovu praneša „RIA Novosti“. S. Udalcovas buvo sulaikytas gegužės 9 dieną per opozicijos demonstracijas Maskvos centre. Jis kaltinamas policijos nurodymų nepaisymu. S. Udalcovui skirta 15 dienų arešto, po kurio jis pradėjo bado streiką ir atsisakė skysčių. Po kelių S. Udalcovo sveikatos būklės patikrinimų gydytojai nusprendė neguldyti jo į ligoninę.
2012-05-14

J. Tymošenko ketina trečiadienį nutraukti bado streiką

Kalinama Ukrainos opozicijos lyderė Julija Tymošenko ketina trečiadienį nutraukti bado streiką. Tai antradienį pareiškė politikės duktė Jevgenija Tymošenko, Charkovo kolonijoje aplankiusi savo motiną, praneša agentūra AFP. Buvusi premjerė atsisako valgyti nuo balandžio 20-osios. Ji atlieka septynerių metų laisvės atėmimo bausmę dėl tariamo piktnaudžiavimo valdžia.
2012-05-08

Rusijos opozicija demonstratyviai išėjo per V. Putino kalbą Dūmoje

Rusijos opozicijos partijos atstovai Valstybės Dūmoje išėjo iš parlamento per ministro pirmininko Vladimiro Putino kalbą, per kurią jis pasisakė už politinę vienybę, praneša BBC. Partijos „Teisinga Rusija“ atstovai išėjo, kai V. Putinas pasakė, kad jų kandidatas į Astrachanės mero postą Olegas Šeinas turėjo kreiptis į teismą, o ne pradėti bado streiką. O. Šeinas, kuris pralaimėjo kovo 4 dieną kartu su prezidento rinkimais vykusius mero rinkimus, teigia, kad rezultatai buvo suklastoti.
2012-04-11

Prabanga už grotų

Nu­teis­tie­ji nu­trau­kė ba­do strei­ką, „su­tau­py­tas“ mais­tas ne­be­bus ati­duo­da­mas lab­da­ros or­ga­ni­za­ci­joms. Prieš paskelbiant ba­do ak­ci­ją, ša­lies įka­li­ni­mo įstai­go­se esan­čios par­duo­tu­vės skai­čia­vo pa­di­dė­ju­sį pel­ną. Ka­li­niai pui­kiai buvo pa­si­ren­gę „lai­ky­tis die­tos“ – pri­si­pir­kę ski­lan­džių, el­nie­nos deš­ros ir ap­va­lią su­me­lę kai­nuo­jan­čių mais­to pa­pil­dų.

Laiškai iš zonos: nenorim supelijusios košės

„Galiu pasakyti, kad čia esantys žmonės stovės iki galo. Galbūt kai nuteistieji pradės kristi vienas po kito nuo bado, gal po to kas nors ir atkreips dėmesį į naujus ir kalinių teises apriboti norinčius įstatymus (kalba netaisyta – Balsas.lt)“, – taip portalui Balsas.lt laiške parašė vienas nuteistųjų, pasirašęs Petro vardu iš Pravieniškių kolonijos. Trečiadienį įkaitus atmosferai šalies įkalinimo įstaigose, portalo Balsas.

Indijos vyriausybė siekia numalšinti protestus dėl korupcijos

Indijos vyriausybė antradienį dar labiau stengėsi numalšinti protestus, kurių priešakyje – jau antrą savaitę badaujantis 74–erių aktyvistas. Ministras pirmininkas Manmohanas Singhas kritikuojamas, kad nereaguoja į didžiausius socialinius protestus per dešimtmečius. Jis ėmėsi veiksmų ir badaujančiam aktyvistui Anna'ui Hazare'ui parašė asmeninį laišką bei sušaukė politinių partijų lyderių susitikimą. Ministras taip pat susitiko pasikalbėti su A. Hazare'o padėjėju.
2011-08-24

Sulaikyti baltarusių žurnalistai nubausti administracinėmis baudomis

Penkiems Baltarusijos žurnalistams, sulaikytiems per nesankcionuotus mitingus Minske ir kituose šalies miestuose, paskirtas administracinis areštas nuo trijų iki dvylikos dienų, praneša „RIA Novosti“, cituodama Baltarusijos žurnalistų asociacijos internetinį tinklapį. Asociacijos spaudos tarnyba praneša, kad du žurnalistai iš Baltarusijos vakaruose esančio Gardino gavo 10 dienų laisvės atėmimo, o tokia bausmė jiems paskirta teismo posėdžio, vykusio kardomojo kalinimo įstaigoje, metu.
2011-07-06

Kalėjimų departamentas: situacija Šiaulių tardymo izoliatoriuje normalizavosi

Šiaulių tardymo izoliatoriuje lankęsi Kalėjimų departamento direktorius Saulius Vitkūnas su grupe atsakingų departamento pareigūnų sako, kad situacija po jų vizito normalizavosi, o dauguma suimtųjų keliamų reikalavimų – nepagrįsti. Pasak departamento atstovų, Šiaulių tardymo izoliatoriaus administracija reikalauja iš suimtųjų vykdyti tik teisės aktų nustatytus reikalavimus. Nuo birželio 13 d. bado akcijoje Šiaulių tardymo izoliatoriuje periodiškai dalyvavo 108–196 asmenys.
titulinis 2011-06-22

Kalinių maistas – gardėsis vargšams

Badaujančiais pasiskelbę Šiaulių tardymo izoliatoriaus gyventojai, patys to nežinodami, pasitarnavo valstybės lėšomis maitinamiems Šiaulių vargšams. Nuo bado akcijos pradžios, Tardymo izoliatoriaus vadovybės iniciatyva, nakvynės namų gyventojams ir labdaros valgyklos klientams išdalyta šimtai porcijų patiekalų iš mėsos, daržovių, grūdų patiekalų.

Šiaulių tardymo izoliatoriuje – bado streikas

Trečdalis Šiaulių tardymo izoliatoriaus belaisvių trečiadienį atsisakė maisto. Bado akciją paskelbę suimtieji pareikalavo  kokybiškesnio maisto, medicininės priežiūros. Bado akciją paskelbę suimtieji tardymo izoliatoriaus administracijai pateikė vienuolika reikalavimų, rašo „Lietuvos rytas". Protestuotojai pareikalavo, kad kiekvienam suimtajam kamerose būtųskiriama bent po 5 kvadratinius metrus gyvenamojo ploto.

Keli šimtai migrantų Graikijoje pradėjo bado streiką

Daugiau kaip 200 imigrantų antradienį pradėjo bado streiką nuo pirmadienio užimtame Atėnų universiteto teisės fakultete. Daugiausiai iš Šiaurės Afrikos kilę migrantai savaitgalį iš Kretos keltu pasiekė Atėnus, praneša agentūra AP. Teisės fakultete tvyro chaosas. Higieninės sąlygos jau praėjus 24 valandoms nuo fakulteto užėmimo buvo blogos. Rektoratas fakultetą uždarė. Remiantis įstatymais, policija neturi teisės įžengti į teritoriją.
2011-01-26

16 politinių kalinių Irane paskelbė bado streiką

Teherano Evino kalėjime kalintys keliolika politinių kalinių paskelbė bado streiką protestuodami prieš blogą elgesį su jais. Kalinius piktina tai, kad jie buvo perkelti į vienutes, be to, jiems uždrausti pasimatymai su šeimos nariais. Internetinė svetainė „Kalame“, kuri yra artima Irano opozicijos lyderiui Mir Hosseinui Musaviui, paskelbė 16 badaujančių asmenų vardus. Visi jie kalėjime atsidūrė po praėjusiais metais vykusių protestų, nukreiptų prieš Mahmoudo Ahmadinejado perrinkimą prezidentu.
2010-08-02

„Drąsiaus kelio“ aktyvistai rengia bado streiką

Pirmadienį judėjimo „Drąsiaus kelias“ aktyvistai intensyviai ruošėsi bado streikui. Teigiama, kad vos spėta per darbo dieną pasirūpinti reikalingais dokumentais. „Drąsiaus kelio“ aktyvistų sumanymas – neterminuotas bado streikas. Taip „Drąsiaus kelio“ nariai sieks atkreipti prokurorų, valdžios ir visuomenės dėmesį į jau ne kartą jų iškeltas problemas: užsitęsusį pedofilijos bylos tyrimą, nepareikštus kaltinimus vaiko motinai Laimai Stankūnaitei, D.Kedžio mirties aplinkybių neišaiškinimą.

Kubos sprendimas paleisti politinius kalinius išgelbėjo disidento gyvybę

Pranešama, kad Kubos disidentas Guillermo Farinasas, šalies valdžiai paskelbus, kad į laisvę paleidžiami 52 politiniai kaliniai, nutraukė bado streiką. Galima teigti, kad Kubos valdžios sprendimas išgelbėjo disidento gyvybę- G. Farinasas, kuris be maisto gyveno daugiau nei 130 dienų, pastarosiomis dienomis jau buvo ant mirties slenksčio.
2010-07-09

Šri Lankos ministras skelbs bado streiką dėl JT tyrimo

Šri Lankos vyriausybės ultradešinių pažiūrų ministras teigia, kad pradės bado streiką prie Jungtinių Tautų (JT) būstinės Kolombe. Taip jis žada protestuoti prieš JT pradėtą tyrimą dėl karo nusikaltimų, įvykdytų per šalyje vykusį pilietinį karą. Būsto ministras Wimalis Weerawansa teigia, kad JT taryba buvo įkurta „medžioti šalies kariams“. Jis baiminasi, kad taryba siekia priversti Šri Lankos kariuomenę stotį prieš karo nusikaltimų teismą.
2010-07-08
Į viršų