ausies uždegimas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „ausies uždegimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „ausies uždegimas“.

Įspėja aktyvius poilsiautojus: pasigauti šią skausmingą ligą dabar kaip niekada paprasta

Vasara – atostogų ir pramogų gryname ore metas, tačiau jis gali ir apkarsti. Ypač dažnas šio laiko palydovas – ausies uždegimas. Kaip jo išvengti ir ko šiukštu nepataria daryti gydytojai, jei skausmas jau sukaustė? Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Ausų, nosies, gerklės centro gydytoja otorinolaringologė Daina Šimulynienė konstatavo, kad pacientų, kurie skundžiasi ausų, nosies ir gerklės bėdomis, sukeltomis vasaros pramogų, sulaukia vis daugiau.
2024-07-21
REKLAMA
Ausies uždegimas (nuotr. Shutterstock.com) Ausies uždegimas (nuotr. Shutterstock.com)

Viena skausmingiausių ligų – vidurinės ausies uždegimas: kaip sau padėti?

Vidurinės ausies uždegimas – gana dažna diagnozė gydytojų praktikoje. Vienas iš pūlingo ausies uždegimo išskirtinumų – itin stiprus skausmas, kuris pacientą gali net pravirkdyti. Duomenys rodo, kad būtent otitas yra viena dažniausių ausies skausmo priežasčių. Tad jei stipriai suskaudo ausį, o skausmas tik intensyvėja, tai labai tikėtina, kad vidurinėje ausies dalyje jau vystosi uždegiminiai procesai, kuriuos būtina nedelsiant stabdyti.
2022-12-22

Šeimos skausmui ribų nėra: teko laidoti 12-metę dukrą

Moksleivė mirė nuo įtariamo smegenų absceso praėjus vos kelioms savaitėms po to, kai jai buvo pranešta, jog ji tik užsikrėtė ausies uždegimu ir greitai pasveiks.
2022-01-22

Profesorius paaiškino, mitas ar ne, kad ausų krapštukais naudotis negalima

Turbūt ne vienam teko girdėti įvairių nuomonių ir įspėjimų dėl ausų krapštukų naudojimo, neva tai daryti nesveika ar net pavojinga, nes galima pažeisti ausų būgnelį. Paplitusi nuomonė, kad tai nerekomenduojama vėliau netgi virto vos ne į griežtą draudimą. Vis dėlto, medikų teigimu, ne visos tokios baimės yra pagrįstos. VUL Santaros klinikų Ausų, nosies, gerklės ligų centro vadovo prof. dr. Eugenijaus Lesinsko pastebėjimu, ausų valymo krapštukais problema yra kiek pervertinta.
2020-01-12

To nežinojote: šiais mėnesiais žmonės miršta daug dažniau

Neretai manoma, kad vyresnio amžiaus, labiau ligoti žmonės jautriau reaguoja į orų pokyčius, todėl ir dažniau miršta pereinamaisiais metų laikotarpiais – rudenį, pavasarį. Gydytojų teigimu, iš dalies tokiuose teiginiuose yra tiesos. Kaip rodo Statistikos departamento duomenys, vertinant pastarųjų 5 metus, mirtingiausias mėnuo buvo kovas. 2014 m. šį mėnesį mirė 3638, 2015 m. – 3969, 2018 m. – 3818 asmenų.

Ši trauma ypač dažna buityje: medikai įspėja reaguoti nedelsiant

Nepaaiškinamas skausmas ausyje išgąsdina ne vieną – ką daryti, jeigu plyšo ausies būgnelis? Tačiau ausies skausmas gali atskleisti ir kur kas rimtesnius pažeidimus. Apie dažniausiai pasitaikančias ausų traumas pasakoja Santaros klinikų gydytojas otorinolaringologas prof. Eugenijus Lesinskas. Naujienų portalas tv3.lt tęsia straipsnių ciklą apie tai, kaip suteikti pirmąją pagalbą ištikus vienokiai ar kitokiai traumai.
2019-08-24

Kai skauda ausį

Sakoma, kad nieko nėra baisiau už danties arba ausies skausmą. Dažnas mūsų jau spėjome tuo įsitikinti. Šaltuoju metų laiku padaugėja žmonių, besiskundžiančių ausų skausmais. Jų išvengti padės sveika mityba, imuniteto stiprinimas ir tinkama šių organų priežiūra. Serga ir vaikai, ir seneliai Ausis skirstoma į išorinę, vidurinę ir vidinę. Ausies uždegimas – otitas – gali išsivystyti kiekvienoje jų, tačiau dažniausiai apima vidurinę ausį. Viena dažniausių ausų ligų yra ūminis ausies uždegimas.
2012-12-12

Ingrida Martinkėnaitė vis dar baiminasi „stereo- efekto“ pasekmių

Ingrida Martinkėnaitė prasitarė, kad po ausies uždegimo greičiausiai dešiniąja ausimi nebegirdės taip, kaip anksčiau. Ingrida pasiguodė, kad iki šiol ji jaučia  „stereo- efektą“, kuomet skambant mobiliajam telefonui, ne iš karto susigaudo, iš kurios pusės sklinda garso signalas. Kol kas apie savo karjeros pabaigą grupėje „69 danguje" moteris dar negalvoja ir optimistiškai žvelgia į ateitį. Ūminį ausies uždegimą I.Martinkėnaitė „pasigavo“, kuomet kartu su kolegėmis ilsėjosi Egipte.
2010-05-06
Į viršų