antropologija

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „antropologija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „antropologija“.

Naujame grupės „Pergalė“ albume – prakaito, svaigalų, moterų ir kelionių eklektika

Vilniečių alternatyviosios scenos išsišokėliai „Pergalė“, prisistatanti „Psycho Black Rock“ žanro atstovais, išleidžia antrąjį savo albumą „Antropologija“. Po penkerių metų pertraukos šis darbas oficialiai pasirodys kovo 8 d. Pasak grupės narių, tuo pačiu bus pažymėtas jų leidėjo „Inferna Profundus Records“ gimtadienis ir jiems tokia ypatinga moters diena. Visos progos, šventės ir juolab dėmesys moterims – tai dalykai, kurių nestinga nei „Pergalės“ kūryboje, nei grupės narių pasaulėžiūroje.
2016-02-19

Kaip iš tiesų atrodo vidutinis statistinis vyras

 Šį trimate technologija sumodeliuotą vyruką vadina Toddu, ir jis atspindi patį tipiškiausią JAV stipriosios lyties atstovą. Toddo proporcijos sudarytos remiantis JAV susirgimų kontrolės centro duomenimis. Statistinio vidutinio amerikiečio, nuo 30 iki 39 metų amžiaus, kūno masės indeksas (KMI) – 29. Tiems, kuriems šis skaičius nieko nesako, tai yra riba tarp pirmojo ir antrojo nutukimo laipsnio. Vidutinio amerikiečio liemens apimtis – 99 cm, ūgis – 175 cm.
2014-10-24

Antropologai: žmogaus galvą suformavo kumštis

JAV antropologai iškėlė netikėtą žmogaus evoliucijos prielaidą: pasak Jutos universiteto Solt Leik Sityje antropologų, tolimųjų dabartinių žmonių protėvių kaukolės forma vystėsi priklausomai nuo gentainių ir svetimų genčių atstovų fizinio smurto rizikos. Amerikiečių antropologai mano, kad žmogaus galvos forma hominidų evoliucijos eigoje nuo australopitekų iki Homo sapiens vyko tokia kryptimi, kad galvos kaulai būtų kuo stipresni ir kuo geriau apsaugotų per patinų tarpusavio kovas.
2014-06-09

Tyrimas: pirmieji žmonės iš Afrikos iškeliavo anksčiau, nei manyta

JAV mokslininkai nustatė, kad pirmieji žmonės pasitraukė iš Afrikos anksčiau, nei buvo manoma iki šiol. Tyrimo autorių straipsnį paskelbė žurnalas „Proceedings of the National Academy of Sciences“. Tokia išvada buvo padaryta palyginus 10 Afrikos ir Azijos žmonių populiacijų kaukolių struktūros ir genetinius skirtumus. Mokslininkai mano, kad pirmieji žmonės iš Afrikos į Aziją išvyko prieš 130 tūkst. metų, o prieš 50 tūkst. metų jie patraukė į Europos šiaurę.
2014-04-22

Maroko sultonas, tapęs 1 171 vaiko biologiniu tėvu

Kiek vaikų turite ar planuojate turėti jūs? Legendinis Maroko sultonas Mula Izmailas (Moulay Ismaïl) pasaulyje žinomas ne tik kaip nuožmus tironas, bet ir kaip produktyviausias visų laikų sėklintojas. Manoma, kad Maroką nuo 1672 iki 1727 m. valdęs asmuo pasaulyje paliko daugiau kaip 1 100 vaikų. Tai patvirtino ir Vienos universiteto (Austrija) mokslininkų atlikto tyrimo rezultatai, rašo „LiveScience.
2014-02-27

Tarp priešistorinių europiečių buvo tamsiaodžių mėlynakių

Vieno medžiotojo ir rinkėjo, gyvenusio Ispanijoje prieš maždaug 7 000 metų, DNR rodo, kad europiečiai išliko tamsiaodžiai daug ilgiau negu iki šiol buvo manoma, sekmadienį pranešė tyrėjai. Kaip rašoma studijoje, paskelbtoje žurnale „Nature“, iš senovinio žmogaus griaučių „La Brana 1“, rastų viename giliame urve Ispanijoje 2006 metais, danties išgauta genetinė medžiaga atskleidė neįprastą derinį: tas žmogus buvo tamsiaodis ir mėlynakis.
2014-01-27

Tyrimas atskleidė, kada Žemėje atsirado Adomas

Bendras visų šiuolaikinių žmonių vyriškos lyties protėvis, sąlyginai pavadintas Adomu, Žemėje gyveno 9 000 metų anksčiau, nei buvo nustatę ankstesni genetiniai tyrimai. Pasak Y chromosomos raidą tyrusių D. Britanijos ir JAV mokslininkų, jiems pavyko patikslinti Adomo amžių: pasirodo, jis vaikščiojo žeme praktiškai tuo pačiu metu, kaip ir jo antroji pusė Ieva: prieš 209 000 metų.
2014-01-27

Didžiausią žmonijos istorijoje beždžionę pražudė vaisiai?

Milžiną pražudė vaisiai. Taip mokslininkai trumpai apibūdina didžiausios istorijoje beždžionės Gigantopithecus išnykimą. Prieš beveik 80 metų olandų antropologas Gustavas Heinrichas Ralphas von Koenigswaldas parduotuvėje Honkonge aptiko milžinišką dantį. Kaip paaiškėjo vėliau, dantis kadaise priklausė didžiausiai žinomai beždžionei Gigantopithecus. Nuo to laiko mokslininkams pietinėje Azijos dalyje pavyko rasti tūkstančius dantų ir net 3 žandikaulius.
2014-01-14

Ilgas gyvenimas padarė žmones žmonėmis

Seni žmonės buvo išrasti paleolite ir ištobulinti XX a. amžiuje. Fundamentali žmonių populiacijos struktūra per evoliucijos istoriją pasikeitė lygiai du kartus. Antrą kartą tai vyko per pastaruosius 150 metų, kai vidutinė gyvenimo trukmė didžiojoje planetos dalyje padvigubėjo. Pirmasis kartas buvo paleolite, tikriausiai maždaug prieš 30 000 metų. Būtent tada iš esmės buvo išrasti seni žmonės. Per visą hominidų istoriją, individai itin retai gyvendavo ilgiau, nei 30 metų.
2013-10-07

Mokslininkai: pirmieji JAV kolonistai valgė žmogieną

JAV antropologai ir kriminalistai įrodė, kad Džeimstauno forto, pirmosios nuolatinės anglų kolonijos dabartinėje JAV teritorijoje, gyventojai, bado 1609-1610 metais metu buvo priversti imtis kanibalizmo. Apie tai papasakojo istorikas Douglas Owsley, rašo lenta.ru. Mokslininkų išvados paremtos 14-metės merginos kaukolės ir blauzdikaulio likučių analize. Liekanos buvo rastos tarp arklių, žiurkių ir kitų gyvūnų kaulų iškastoje forto teritorijoje duobėje.
2013-05-02
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų