ambasadorius

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „ambasadorius“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „ambasadorius“.

Ginčus tarp Prezidentūros ir URM kėlęs klausimas išspręstas: ambasadoriumi Lenkijoje siūloma skirti Sarapiną

Po besitęsusių Prezidentūros ir Užsienio reikalų ministerijos (URM) ginčų, paaiškėjo, jog ambasadoriumi Lenkijoje siūloma skirti darbą Kyjive baigusį diplomatą Valdemarą Sarapiną. Dėl jo skyrimo kitą savaitę spręs Vyriausybė – klausimas numatytas trečiadienį vyksiančio Ministrų kabineto posėdžio darbotvarkėje. V. Sarapinas iki šiol ėjo ambasadoriaus pareigas Ukrainoje – jis atšauktas iš posto šių metų birželio 17 d. Anksčiau diplomatas buvo ambasadoriumi Suomijoje.
Aktualijos 2024-07-12

Darių Degutį siūloma skirti ambasadoriumi Fidžyje

Lietuvos ambasadoriumi Fidžyje siūloma skirti diplomatą Darių Degutį. Antradienį registruotame Vyriausybės nutarimo projekte numatoma, kad šias pareigas jis pradėtų eiti nuo liepos 15 dienos. Šiuo metu Lietuvos ambasadoriaus pareigas D. Degutis eina Australijoje ir Naujojoje Zelandijoje. Anksčiau šaliai yra atstovavęs ir Lenkijoje bei Izraelyje.

Pranckevičių siūloma skirti ambasadoriumi Prancūzijoje, Seimo pirmininkės patarėją Kačinską – atstovu Čekijoje

 Vyriausybė siūlo skirti darbą Briuselyje baigiantį Arnoldą Pranckevičių ambasadoriumi Prancūzijoje, o Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen komandos narį Rolandą Kačinską – atstovu Čekijoje.
Aktualijos 2024-06-12

Ambasadoriumi Prancūzijoje siūloma skirti Pranckevičių

Darbą Briuselyje baigiantį Lietuvos ambasadorių Europos Sąjungoje (ES) Arnoldą Pranckevičių siūloma skirti atstovybės Prancūzijoje vadovu. Kaip nurodoma trečiadienį registruotame Vyriausybės nutarimo projekte, buvęs užsienio reikalų viceministras turėtų pradėti eiti ambasadoriaus pareigas Prancūzijoje rugpjūčio 14 d. Jis susikeis vietomis su šiuo metu Paryžiuje dirbančiu Nerijumi Aleksiejūnu, kuris savo ruožtu rugpjūtį pradės eiti Lietuvos ambasadoriaus ES pareigas.
Aktualijos 2024-05-30

Saudo Arabija po daugiau nei dešimtmečio paskyrė ambasadorių Sirijoje

Saudo Arabija sekmadienį paskyrė naują ambasadorių Damaske, pranešė valstybinė žiniasklaida, praėjus daugiau nei metams po to, kai abi arabų šalys atnaujino ryšius po užsitęsusio nesutarimo dėl karo Sirijoje. Oficialioji  naujienų agentūra „Saudi Press Agency“ pranešė, kad vyriausybė ambasadoriumi Sirijoje paskyrė Faisalą bin Saud Al-Mejfelį.
2024-05-26

Iš ambasadoriaus pareigų Ukrainoje atšaukiamas Sarapinas, jį svarstoma siųsti į Lenkiją

Vyriausybė siūlys atšaukti iš pareigų Lietuvos ambasadorių Ukrainoje Valdemarą Sarapiną. Penktadienį registruotame Ministrų kabineto nutarimo projekte numatoma atšaukti diplomatą iš atstovybės Ukrainoje vadovo pareigų nuo šių metų birželio 17 d. V. Sarapinas dalyvavo ir penktadienį vykusiame Seimo Užsienio reikalų komiteto (URK) uždarame posėdyje, kuriame buvo svarstyti ambasadorių skyrimo ir atšaukimo klausimai.
Aktualijos 2024-04-12

Ambasadorių klausimas vėl grįžta į Seimo komitetą: tikisi sutarti dėl atstovybės, sukėlusios daugiausiai ginčų

Penktadienį Seimo Užsienio reikalų komitetas (URK) vėl spręs ambasadorių skyrimo klausimą. Pasak komiteto pirmininko Žygimanto Pavilionio, viliamasi sutarti dėl vienos svarbiausių atstovybių. Visgi, jis neatskleidžia, ar tai yra daugiau kaip pusmetį be vadovo veikianti ambasada Lenkijoje. „Rytoj tęsime paskutinių aukščiausių paskyrimų svarstymą. Liko tik kelios sostinės ir tikiuosi, kad bent dėl vienos mes sutarsime“, – posėdžio išvakarėse Eltai sakė URK pirmininkas Ž. Pavilionis.

Žiniasklaida: užsienio reikalų viceministras Meilūnas turėtų tapti ambasadoriumi Kanadoje

Šaltiniais remdamasis naujienų portalas lrytas.lt skelbia, kad užsienio reikalų viceministrą Egidijų Meilūną ketinama skirti ambasadoriumi Kanadoje, o Vyriausybės vicekancleris Rolandas Kriščiūnas turėtų tapti atstovybės prie Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) vadovu. Neoficialiomis žiniomis, diplomatas E. Meilūnas turėtų pakeisti dabartinį ambasadorių Darių Skusevičių, o R. Kriščiūnas – Liną Viltrakienę.
2024-04-05

Vyriausybė pritarė siūlymui atšaukti iš pareigų ambasadorių Jungtinėje Karalystėje Bajarūną

Vyriausybė pritarė siūlymui atšaukti į skandalus įsivėlusį diplomatą Eitvydą Bajarūną iš ambasadoriaus Jungtinėje Karalystėje pareigų. Trečiadienį Ministrų kabineto patvirtintame nutarime numatoma, jog prezidentui pasirašius dekretą E. Bajarūnas bus atšauktas iš pareigų šių metų balandžio 15 d. Vyriausybė taip pat priėmė sprendimus ir dėl kitų ambasadorių atšaukimo – šalies vadovui bus teikiamas siūlymas nuo gegužės 9 d. atšaukti Lietuvos nuolatinę atstovę Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtro...

Armonaitė: Lietuvos ambasadorius Lenkijoje šiuo metu turėtų būti Suvalkuose, bet jo – nėra

Penktadienį kaimyninės Lenkijos ūkininkams ketinant blokuoti vieną pasienio su Lietuva postų, ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė apgailestauja, kad Vilnius vis dar neturi savo ambasadoriaus Varšuvoje, kuris šiuo įtemptu laikotarpiu galėtų ieškoti diplomatinių išeičių iš susiklosčiusios situacijos. „Lietuvos Respublikos ambasadorius šiuo metu turėtų būti Suvalkuose, o ne rietenose tarp Prezidentūros ir Užsienio reikalų ministerijos. Tai yra praktinis pavyzdys.
2024-02-29
REKLAMA
REKLAMA

URM viceministras: kol kas nesame gavę Prezidentūros atsakymo, kodėl netiko kandidatai į Lenkijos ambasadą

Užsienio reikalų ministerija vis dar laukia paaiškinimo, kodėl prezidentui netiko atrinkti kandidatai į ambasadoriaus Lenkijoje postą. Pasak viceministro Egidijaus Meilūno, šalies vadovas nėra pateikęs oficialių paaiškinimų. Todėl, tęsė jis, tik sulaukus tokio atsakymo, ministerija galės svarstyti, kokių tolimesnių veiksmų imtis dėl diplomatinės atstovybės Varšuvoje vadovo pozicijos.

Asta Skaisgirytė: manau, kad netrukus pajudėsime su ambasadorių skyrimais

Šalies vadovo Gitano Nausėdos vyriausioji patarėja užsienio politikos klausimais Asta Skaisgirytė viliasi, kad Vyriausybė ir Prezidentūra netrukus ras kompromisą dėl ambasadoriaus Lenkijoje kandidatūros. Jos teigimu, tai turėtų būti abiem pusėms tinkamas diplomatas. Tačiau patarėja neatskleidžia, ar tokio kandidato pavardė gali būti pasiūlyta paties prezidento.

Žalimas: matau požymių, kad Nausėda ginče dėl ambasadoriaus Lenkijoje galėjo pažeisti Konstituciją

Laisvės partijos į prezidentus keliamas buvęs Konstitucinio Teismo (KT) pirmininkas Dainius Žalimas tvirtina matąs požymių, kad Prezidentūrai įsivėlus į ginčus su Užsienio reikalų ministerija (URM) dėl Lietuvos ambasadoriaus Lenkijoje, šalies vadovas Gitanas Nausėda galėjo pažeisti Konstituciją. Tačiau, pasak jo, reikėtų papildomo tyrimo, siekiant išsiaiškinti, kas atskleidė galimų kandidatų i ambasadoriaus postą pavardes. „Tiesiai atsakysiu – požymių matau. Galbūt ne visuose epizoduose.

Prezidentūros ir URM versijos dėl ambasadoriaus Lenkijoje nesutampa: ragina Nausėdą nepasiduoti Jansono įtakai

Pirmąją naujųjų metų savaitę ginčai dėl Lietuvos ambasadoriaus Lenkijoje netilo. Susivaidijusios institucijos apsikeitė abipusiais kaltinimais bei įtarimais, kad prasidėjusi kandi diskusija dėl Lietuvai itin svarbios diplomatinės atstovybės yra ne kas kita, o prezidentinės rinkiminės kampanijos dalis. Viešoje erdvėje vykusių ginčų metu išskyrė ir versijos, kurias Prezidentūra bei Užsienio reikalų ministerija (URM) pateikė aiškindamos įstrigusio proceso aplinkybes.

Opozicija piktinasi konfliktu dėl ambasadorių: prezidentas turi dar vieną kozirį – skelbti nepasitikėjimą Landsbergiu

Seimo opozicija piktinasi užsitęsusiu Prezidentūros ir Užsienio reikalų ministerijos (URM) ginču dėl ambasadoriaus Lenkijoje. Seimo mažumai priklausančių politikų teigimu, ne tik Lietuva, bet ir visas pasaulis dabar žino apie toksiškus Gitano Nausėdos ir Gabrieliaus Landsbergio santykius. Todėl, ragina parlamentarai, susiklosčiusią situaciją būtina išspręsti kuo greičiau.

DIENOS PJŪVIS. Interviu su Frederiku Jansonu – apie „valstybininkus“ ir prezidento nesutarimus su konservatorių lyderiais?

Prezidentūra siūlo keisti Užsienio reikalų ministerijos (URM) vykdomą ambasadorių skyrimo tvarką. Prezidentūra pokyčius siūlo tęsiantis nesutarimams dėl Lietuvos ambasadoriaus Lenkijoje skyrimo. Prezidentūros kanclerė antradienį raštu kreipėsi į URM kanclerę, prašydama pateikti prezidentui Gitanui Nausėdai dokumentaciją apie URM vykdytus kandidatų į Lietuvos diplomatinių atstovybių, tarp jų ir ambasados Lenkijoje, vadovus atrankos konkursus.

Linas Linkevičius paskirtas ambasadoriumi Švedijoje, pareigas pradės eiti sausį

Po beveik trejus metus trukusios „atšalimo“ pertraukos buvęs užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius paskirtas Lietuvos ambasadoriumi Švedijoje. Prezidentas Gitanas Nausėda dekretą dėl šio paskyrimo pasirašė gruodžio 19 dieną. Pagal jį, L. Linkevičius naujas pareigas pradės eiti sausio 15 dieną. L. Linkevičius užsienio reikalų ministro pareigas ėjo dvi kadencijas iš eilės – nuo 2012-ųjų iki 2020-ųjų.

Prieš PAR balsavimą dėl Izraelio ambasados žydų valstybė atšaukia ambasadorių

Izraelis atšaukė savo ambasadorių Pietų Afrikos Respublikoje (PAR) Eliavą Belotserkovsky konsultacijoms prieš šios Afrikos šalies parlamento balsavimą dėl izraeliečių ambasados likimo. Įtampa tarp abiejų šalių neseniai padidėjo dėl Izraelio karo Gazos Ruože. PAR prezidentas Cyrilas Ramaphosa yra sakęs, kad, jo šalies nuomone, Izraelis Gazos Ruože vykdo karo nusikaltimus ir genocidą.
2023-11-21

JAV Senatas patvirtino Lew ambasadoriumi Izraelyje

JAV Senatas patvirtino Jacobą Lew ambasadoriumi Izraelyje: jis užims svarbų diplomatinį postą, žydų valstybei jau kelias savaites kariaujant su grupuote „Hamas“. J. Lew, prezidento Baracko Obamos administracijoje ėjusio iždo sekretoriaus pareigas, kandidatūra buvo patvirtinta 53 balsais prieš 43. Jis pažadėjo stovėti greta Izraelio lyderių, jiems reaguojant į netikėtą kovotojų grupuotės išpuolį spalio 7 dieną.
2023-10-31

Rusijos ir Armėnijos santykiai įtempti: pasiaiškinti iškviestas rusų diplomatas

Armėnija antradienį iškvietė Rusijos ambasadorių Jerevane, kad pareikštų protestą dėl įžeidžiamų pareiškimų armėnų pareigūnų atžvilgiu per rusų televizijos laidą. Tai dar vienas šių tradicinių sąjungininkių tarpusavio ginčas.
2023-10-25

Rusija išsikvietė Moldovos ambasadorių, kilus ginčui dėl žiniasklaidos

Maskva antradienį išsikvietė Moldovos ambasadorių, kad pareikštų protestą dėl esą politiškai motyvuoto žiniasklaidos rusų kalba persekiojimo šioje provakarietišką užsienio politiką vykdančioje šalyje. Rugsėjo viduryje Kišiniovas išvarė Rusijos valstybinės naujienų agentūros „Sputnik“ biuro Moldovoje vadovą, apkaltinęs šią agentūrą skleidžiant propagandą ir dezinformaciją.
2023-10-04

„Atšalimo“ laikotarpis baigėsi? Linkevičiaus karjeroje – naujas posūkis

Prezidento Gitano Nausėdos prieš kelerius metus nustatytas „atšalimo“ laikotarpis buvusiam užsienio reikalų ministrui Linui Linkevičiui baigiasi – jo kandidatūra jau svarstoma tarp ketinamų skirti ambasadorių. BNS žiniomis, jai trečiadienį pritarta Seimo Užsienio reikalų komitete (URK). Svarstymų dėl eksministro kandidatūros oficialiai nepatvirtina nei Seimo URK nariai, nei kandidatūrą teikianti Užsienio reikalų ministerija.

Planuojama skirti naujus ambasadorius Kroatijoje ir Vengrijoje

Planuojama skirti naujus ambasadorius Kroatijoje ir Vengrijoje. Pagal Vyriausybės nutarimo projektus, ambasadoriumi Kroatijoje nuo rugsėjo 8 dienos būtų skiriamas kadenciją Lenkijoje baigiantis ambasadorius Eduardas Borisovas. Jis taip pat eitų ambasadoriaus Juodkalnijai ir Kosovui pareigas. Ambasadoriumi Vengrijoje siūlomas šiuo metu Užsienio reikalų ministerijos (URM) Personalo vadybos ir delegavimo departamentui vadovaujantis Mindaugas Rukštelė.
Aktualijos 2023-08-19

Zelenskis po jam išreikštos kritikos atleido Ukrainos ambasadorių Jungtinėje Karalystėje

Ukrainos vadovas Volodymyras Zelenskis penktadienį atleido šalies ambasadorių Jungtinėje Karalystėje Vadymą Prystaiką po to, kai šis sukritikavo prezidento atsaką į ginčą dėl JK karinės pagalbos. V. Prystaika buvo atleistas po to, kai sukritikavo sarkastišką V. Zelenskio atsakymą į britų gynybos ministro Beno Wallace'o (Beno Voleso) pastabą, kad Ukraina turėtų būti dėkingesnė už sąjungininkų tiekiamą ginkluotę.
2023-07-21

Ambasadorius: lietuvis Ukrainos fronte nekariavo, mirė ne nuo sužeidimų kare

Kyjivo ligoninėje pirmadienį miręs lietuvis fronte Ukrainoje nekariavo, jo mirtis nesusijusi su sužeidimais kare, portalui „Lrytas“ patvirtino Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Valdemaras Sarapinas. „Ambasados žiniomis, šis Lietuvos pilietis fronte nekariavo ir jo mirties priežastis nėra susijusi su sužeidimais kare“, – portalui sakė V. Sarapinas. Daugiau informacijos ambasadorius portalui nepateikė. BNS su ambasadoriumi susisiekti kol kas nepavyko.

Į JAV atvykęs naujasis Kinijos ambasadorius žada kovoti su iššūkiais

Į Jungtines Valstijas atvyko naujasis Kinijos ambasadorius ir pažadėjo prisiimti, jo žodžiais, didelę atsakomybę už dvišalius santykius, kurie, anot jo, susiduria su rimtais iššūkiais. Antradienį į Niujorką atvyko didelę patirtį Vašingtone turintis karjeros diplomatas Xie Fengas, sakoma Pekino ambasados JAV pranešime. Jis pakeis Qin Gangą, kuris šių metų pradžioje paliko savo postą ir pradėjo eiti Kinijos užsienio reikalų ministro pareigas.
2023-05-24

Ambasadorius prie NATO: gynybos planai bus palankūs Lietuvai

Artėjant NATO viršūnių susitikimui Vilniuje, NATO tobulina gynybos planus Baltijos šalims, jie bus palankūs mums. NATO parengė atnaujintus Baltijos šalių gynybos planus ir neseniai pristatė visų Aljanso valstybių atstovams, tai patvirtino ir Lietuvos ambasadorius prie NATO Deividas Matulionis.  Pasak ambasadoriaus, gynybos planai yra pateikti ir apie juos diskutuojama. „Jie tikrai bus palankūs rytinio flango apginamumui.

Rusija iškvietė JAV, JK ir Kanados ambasadores dėl „kišimosi į reikalus“

Maskva antradienį pranešė, kad iškvietė JAV, Jungtinės Karalystės ir Kanados ambasadores dėl to, ką pavadino „šiurkščiu kišimusi į Rusijos vidaus reikalus“. Diplomatės, kurios pirmadienį pasmerkė 25 metų laisvės atėmimo bausmę Kremliaus kritikui Vladimirui Karai-Murzai, buvo iškviestos dėl „šiurkštaus kišimosi į Rusijos vidaus reikalus ir veiklos, kuri neatitinka jų diplomatinio statuso“, sakoma Užsienio reikalų ministerijos pareiškime, kurį cituoja Rusijos naujienų agentūros.
2023-04-18

Naujuoju Lenkijos ambasadoriumi Lietuvoje taps Konstanty Radziwillas

Naujuoju Lenkijos ambasadoriumi Lietuvoje taps Konstanty Radziwillas. Apie tai šią savaitę „Twitter“ paskyroje pranešė Lenkijos užsienio reikalų ministerija. K. Radziwillas pakeis Urszulą Doroszewską, ambasadorės pareigas ėjusią nuo 2017 metų. Būsimas ambasadorius iki šiol vadovavo Mazovijos vaivadijai. K. Radziwillas 2015–2018 metais ėjo sveikatos apsaugos ministro pareigas Beatos Szydlo ir Mateuszo Morawieckio vyriausybėse.

Rusija iš šalies išsiunčia Estijos ambasadorių

Rusijos užsienio reikalų ministerija pirmadienį paskelbė, kad iš šalies išsiunčiamas Estijos ambasadorius. „Rusijos pusė nusprendė sumažinti diplomatinio atstovavimo abiejose šalyse statusą iki laikinųjų reikalų patikėtinių“, – nurodė ministerija, šį žingsnį aiškindama Talino nurodymu Rusijai sumažinti darbuotojų skaičių savo ambasadoje Estijos sostinėje.
2023-01-23

Protestuodamas prieš „kišimąsi į vidaus reikalus“, Iranas išsikvietė Italijos ambasadorių

Iranas išsikvietė Italijos ambasadorių, protestuodamas prieš jos „kišimąsi į vidaus reikalus“, ketvirtadienį vėlai vakare pranešė Užsienio reikalų ministerija, praėjus dienai po to, kai Roma iškvietė Teherano pasiuntinį dėl iraniečių valdžios atsako į visoje šalyje vykstančius protestus.  Nuo rugsėjo 16-osios, kai sulaikyta mirė jauna Irano kurdė Mahsa Amini, suimta už tai, kad tariamai pažeidė griežtą šalies moterų aprangos kodą, Irane vis rengiamos demonstracijos.
2022-12-30

Lietuvos ambasadoriumi Omanui Vyriausybė siūlo skirti Eitvydą Bajarūną

Lietuvos ambasadoriumi Omanui Vyriausybė trečiadienį pasiūlė skirti ambasadorių Jungtinėje Karalystėje (JK) Eitvydą Bajarūną. Jei sprendimui pritars ir prezidentas Gitanas Nausėda, diplomatas šias pareigas pradės eiti gruodžio 7 dieną. E. Bajarūnas ambasadoriaus pareigas JK eina nuo rugsėjo vidurio. Londone jis pakeitė kadenciją baigusį Renatą Norkų. Šių metų gegužę E. Bajarūnas atšauktas iš ambasadoriaus Rusijoje pareigų.
Aktualijos 2022-11-14

Belgijos ambasadorius: karaliaus vizitas duos postūmį akademiniam bendradarbiavimui

Lietuvoje viešinčio Belgijos karaliaus Philippe'o susitikimai su Vilniaus universiteto (VU) vadovais ir mokslo bendruomene suteiks didelį impulsą Lietuvos ir Belgijos akademiniam bendradarbiavimui, sako karalių po VU Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parką lydėjęs Belgijos ambasadorius. Pasak Riko Van Droogenbroecko, vienas karaliaus Philippe'o vizito tikslų Lietuvoje – sustiprinti būtent šį bendradarbiavimą.
Aktualijos 2022-10-25

Kazachstanas surengė „griežtą pokalbį“ su Rusijos ambasadoriumi

Kazachstano užsienio reikalų ministerija ketvirtadienį pranešė iškvietusi Rusijos ambasadorių Aleksejų Borodavkiną „rimtam pokalbiui“ po Maskvos reikalavimo išvaryti Ukrainos pasiuntinį. Rusijos ir Kazachstano santykiai yra įtempti nuo Maskvos invazijos Ukrainoje pradžios vasario 24-ąją, nors Astana siekia išlaviruoti tarp Vakarų ir sąjungininkės Maskvos. Kazachstano prezidentas Kassymas-Jomartas Tokayevas yra viešai prieštaravęs Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui dėl Ukrainos.
2022-10-06

Iranas iškvietė britų ambasadorių dėl „įkyrių pareiškimų“ apie Amini mirtį

Iranas pranešė, kad trečiadienį iškvietė Jungtinės Karalystės ambasadorių Simoną Shercliffą išreikšti protesto dėl jo neva „įkyrių pareiškimų“ apie neramumus, išprovokuotus kurdės Mahsos Amini mirties. Protestų banga šalyje kilo po to, kai rugsėjo 16-ąją mirė 22 metų Irano kurdė M. Amini. Prieš mirtį ji buvo sulaikyta Teherano moralės policijos už tariamą Islamo respublikos griežto aprangos kodo nesilaikymą.
2022-10-06

Vyriausybė pritarė Dainiaus Kreivio sutuoktinės skyrimui ambasadore Italijoje

Vyriausybė nusprendė pateikti energetikos ministro Dainiaus Kreivio sutuoktinės Dalios Kreivienės kandidatūrą Prezidentūrai, kad diplomatė būtų skiriama ambasadore Italijoje, taip pat atstovautų Lietuvai Maltoje, San Marine ir Jungtinių Tautų Maisto ir žemės ūkio organizacijoje.

Baltarusija atšaukia ambasadorių iš Jungtinės Karalystės

Baltarusija penktadienį atšaukė savo ambasadorių iš Jungtinės Karalystės, argumentuodama, kad Londonas taiko „priešiškas“ sankcijas Minskui dėl 2020 metų masinių protestų brutalaus numalšinimo ir vaidmens Rusijos kare prieš Ukrainą. „Buvo priimtas sprendimas pažeminti diplomatinio atstovavimo mūsų šaliai lygį Londone iki laikinojo reikalų patikėtinio“, – sakoma Baltarusijos užsienio reikalų ministerijos pranešime.
2022-07-29

Buvęs Rusijos ambasadorius Latvijoje: kaip jūreivis tapo diplomatu?

Aleksandras Vešniakovas yra buvęs Rusijos Federacijos ambasadorius Latvijos Respublikoje (2008-2016), buvęs Rusijos VRK sekretorius ir pirmininkas (1995-2006). Jis yra žinomas, kaip Putino režimui lojalus diplomatas. Apie Putino parankinius rašo Laisvosios Rusijos forumas su tikslu paviešinti Putino režimą remiančius, bendrininkaujančius ir leidžiančius veikti asmenis. Aleksandras Vešniakovas gimė 1952 m. lapkričio 24 d. Baikalovo kaime netoli Archangelsko, Šiaurės Dvinos deltoje.
2022-06-02

Gitanas Nausėda atšaukė ambasadorių Rusijoje

Prezidentas Gitanas Nausėda atšaukė iš ambasadoriaus Rusijoje pareigų Eitvydą Bajarūną. Pirmadienį pasirašytame šalies vadovo dekrete numatyta, kad jis pareigas nustos eiti nuo birželio 1-osios.   Sprendimą G. Nausėda priėmė atsižvelgęs į Vyriausybės teikimą, pritarus Seimo Užsienio reikalų komitetui. Atšaukti ambasadorių Vyriausybė pasiūlė reaguodama į žudynes Kyjivo priemiestyje Bučoje, įvykdytas tęsiantis Rusijos invazijai į Ukrainą.
Aktualijos 2022-05-23

Estijos URM iškvietė Rusijos ambasadorių

Estijos užsienio reikalų ministerija penktadienį iškvietė rusų ambasadorių Vladimirą Lipajevą, kad pasmerktų Rusijos ambasados ​​pareiškimą socialiniuose tinkluose, kuriuo buvo užsipulta estų užsienio reikalų ministrė Eva-Maria Liimets. „Rusijos ambasados ​​pareiškimas buvo prastai suformuluota ir įžeidžianti propaganda.
2022-05-06

Vyriausybė siūlo atšaukti Lietuvos ambasadorių Moldovoje

Vyriausybė siūlo prezidentui atšaukti Kęstutį Kudzmaną iš Lietuvos ambasadoriaus Moldovoje pareigų. Tam trečiadienį pritarė Ministrų kabinetas. Pagal jos teikimą, K. Kudzmanas iš šių pareigų būtų atšauktas nuo rugpjūčio 18 dienos.  Diplomatas ambasadai Moldovoje vadovauja nuo 2018 metų rugpjūčio. Lietuvos ambasadorius skiria ir atleidžia prezidentas Vyriausybės teikimu, pritarus Seimo Užsienio reikalų komitetui.

Lietuvos ambasadorius jau sugrįžo į Kyjivą

Lietuvos ambasadorius Valdemaras Sarapinas ketvirtadienį grįžo dirbti į Kyjivą, invaziją tęsiančioms Rusijos pajėgoms atsitraukus nuo Ukrainos sostinės. „Tik ką įžengiau pro ambasados duris“, – BNS sakė diplomatas. Pastaruoju metu Lietuvos ambasada veikė Lvive, dar anksčiau ji dirbo Ukrainos-Lenkijos pasienyje. Lietuvos užsienio reikalų ministerija šią savaitę paskelbė apie sprendimą grąžinti ambasadorių į Kyjivą.
Aktualijos 2022-04-07

Lietuvos ambasadorius NATO: į Lietuvą perkelta 20 NATO talkinusių afganistaniečių, jų šeimų narių

Į Lietuvą perkelta 20 NATO talkinusių afganistaniečių, jų šeimų narių, penktadienį socialiniuose tinkluose pranešė šalies ambasadorius NATO Deividas Matulionis. „Į Lietuvą perkelta 20 afganistaniečių: NATO bendradarbių ir jų šeimų narių. Džiaugiamės galėdami padėti žmonėms, kuriems grėsė pavojus. Linkime sėkmės kuriant naują gyvenimą Lietuvoje! Mes padarysime viską, kad integruotume juos į mūsų tolerantišką visuomenę“, – tviteryje rašė diplomatas.
Aktualijos 2022-03-25

Ambasadoriumi prie ES siūloma skirti užsienio reikalų viceministrą Arnoldą Pranckevičių

Ambasadoriumi prie Europos Sąjungos (ES) siūloma skirti užsienio reikalų viceministrą Arnoldą Pranckevičių. Užsienio reikalų ministerijos penktadienį registruotame prezidento dekreto projekte numatoma, kad A. Pranckevičius į pareigas būtų skirtas nuo kovo 1-osios. A. Pranckevičius užsienio reikalų viceministru dirba nuo šios Vyriausybės darbo pradžios 2020-ųjų gruodį, iki tol jis ketverius metus vadovavo Europos Komisijos atstovybei Lietuvoje.
Aktualijos 2022-02-25

Į URM išsikviestas Rusijos ambasadorius: išreikštas griežtas protestas dėl karinės agresijos prieš Ukrainą

Vasario 24 dieną į Užsienio reikalų ministeriją buvo iškviestas Rusijos ambasadorius Aleksejus Isakovas, su kuriuo susitikęs užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas griežtai pasmerkė Rusijos neteisėtą plataus masto karinį įsiveržimą į Ukrainą. Šiuo beprecedenčiu kariniu demokratinės Ukrainos užpuolimu visiškai sufabrikuotais pagrindais Rusija grubiai pažeidė šalies teritorinį vientisumą, suverenitetą bei tarptautinės teisės normas.
Aktualijos 2022-02-24

Lietuvos ambasadorius prie NATO: Rusijos sutelktos pajėgos – didžiausios Europoje nuo II Pasaulinio karo

Rusijos pajėgos prie Ukrainos yra didžiausia karinės galios koncentracija Europoje nuo Antrojo pasaulinio karo laikų, o bandymai keisti jėgų balansą žemyne yra pavojingesni, nei Sovietų Sąjungos laikais, sako Lietuvos ambasadorius prie NATO Deividas Matulionis.

Buvusiam Lietuvos ambasadoriui Rusijoje Rimantui Šidlauskui gresia 70 tūkst. eurų bauda

Prokuroras prašo kaltu dėl prekybos poveikiu pripažinti buvusį Lietuvos ambasadorių Rusijoje Rimantą Šidlauską ir skirti jam 70 tūkst. eurų baudą. Buvęs ilgametis diplomatas ir verslo atstovas kaltinamas neteisėtai padėjęs gauti vizas dviem Rusijos piliečiams. „Surinkta pakankamai duomenų, kad kaltinamieji padarė nusikalstamas veikas, įrodymai surinkti teisėtu būdu“, – per Vilniaus miesto apylinkės teismo posėdį trečiadienį sakė prokuroras Rimas Juodis.
Kriminalai 2021-12-29

Į Prezidentūrą atvyko Rusijos ambasadorius: susitiko su Nausėdos patarėjais

Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksejus Isakovas antradienį lankėsi Prezidentūroje, kur su šalies vadovo Gitano Nausėdos patarėjais aptarė regioninio saugumo klausimus. Šis susitikimas vyko Maskvai prie Ukrainos sienos telkiant karines pajėgas bei reiškiant reikalavimus Vakarams dėl NATO plėtros. „Prezidentūroje patarėjų lygmeniu įvyko susitikimas su Rusijos Federacijos ambasadoriumi Aleksejumi Isakovu. Aptarti saugumo regione klausimai“, – BNS nurodė Prezidentūros spaudos tarnyba.

Buvusio ambasadoriaus Šidlausko byloje laukiama ekspertų liudijimų

Prekyba poveikiu kaltinamo buvusio Lietuvos ambasadorius Rusijoje Rimanto Šidlausko byloje laukiama ekspertų apklausų. Buvęs ilgametis diplomatas ir verslo atstovas kaltinamas padėjęs gauti vizas dviem Rusijos piliečiams. Ikiteisminio tyrimo duomenimis, R. Šidlauskas, būdamas Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų asociacijos vadovas, „tiesiogiai reikalavo ir susitarė paimti“ iš dabar jau mirusio verslininko Albino Bieliausko ir Rusijos piliečio Rinato Nasyrovo 10 tūkst. eurų kyšį.
Kriminalai 2021-11-07

Landsbergis: esu maloniai nustebintas pasikeitusios prezidento pozicijos dėl Karoblio

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako esąs „maloniai nustebintas“ pasikeitusios prezidento Gitano Nausėdos pozicijos dėl buvusio krašto apsaugos ministro diplomato Raimundo Karoblio kandidatūros į Lietuvos ambasadorius Europos Sąjungoje.
Aktualijos 2021-10-27
Į viršų