A. Ramanausko

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „A. Ramanausko“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „A. Ramanausko“.

Juozas Statkevičius Algį Ramanauską antrą kartą padavė į teismą: siekia prisiteisti penkiaženklę sumą

Dizaineris Juozas Statkevičius į teismą padavė laidų vedėją ir humoristą Algį Ramanauską. Mados kūrėjas humoristą kaltina nesiliaujant jo šmeižti ir žeminti socialiniuose tinkluose ir siekia prisiteisti penkiaženklę sumą.  Šią žinią penktadienio vakarą pranešė naujienų portalas 15min.lt.  Minėto portalo žiniomis, vasario 3 dieną, ketvirtadienį Vilniaus miesto apylinkės teisme atversta byla tarp Juozo Statkevičiaus ir Algio Ramanausko.
2022-02-04

Visuomenei pristatytas paminklas partizanų vadui Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Vilniaus Antakalnio kapinėse antradienį, minint antrąsias partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago laidotuvių metines, visuomenei pristatytas jam skirtas paminklas. „Šis paminklas A. Ramanauskui-Vanagui – paminklas ir visiems jo bendražygiams (...) Šiandien galime išreikšti amžiną padėką ir pagarbą partizanų vadui“, – iškilmingoje ceremonijoje sakė prezidentas Gitanas Nausėda.
Aktualijos 2020-10-06

Starkus ir Radzevičius keliavo Vanago keliais: visą tai patirti nenorėtų

Šį vakarą – aštuntoji „Aplink Lietuvą. Žmonės“ laida, kurioje TV3 televizijos laidos žiūrovai išvys, kaip keliautojams Martynui Starkui ir Vytarui Radzevičiui sekėsi Merkinėje ir Klaipėdoje. Laidos vedėjai Varėnos raj. esančioje Merkinėje aprodys vietas, susijusias su partizanų kovomis už laisvę, o ypač – su Adolfo Ramanausko-Vanago veikla. M. Starkus ir V. Radzevičius leisis į 22 kilometrų pėsčiųjų žygį, kur aplankys svarbiausias Lietuvos partizanų vado kovos vietas, rašoma pranešime spaudai.
2019-10-26

Nuteistas partizanų vadą paniekinęs Titovas: teks pakratyti piniginę

Klaipėdos politikui Viačeslavui Titovui už partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago paniekinimą skirta 12 tūkst. eurų bauda. Toks nuosprendis uostamiesčio politikui antradienį paskelbtas Klaipėdos apylinkės teisme, BNS pranešė teismo atstovė spaudai Olga Sadovskaja. V. Titovas pripažintas kaltu dėl neapykantos skatinimo, sovietų nusikaltimų neigimo ir mirusiojo atminimo paniekinimo.

BBC Zuroffas kalba apie Vanagą: Lietuvoje žmonėms nesakoma tiesa

Prieš mažiau nei savaitę JAV Čikagos priemiestyje buvo atidengtas paminklas Lietuvos partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago garbei. Toks veiksmas sulaukė Rusijos kritikos ir atsakomųjų Lietuvos veiksmų. Rusijos ambasada JAV ir Simono Wiesenthalio centras kritikavo partizanų vadą pagerbusį veiksmą, o Lietuvos užsienio reikalų ministerija (URM) dėl tokios kritikos pliūpsnio iškvietė Rusijos ambasados atstovą ir pasiūlė geriau susipažinti su A. Ramanausko-Vanago biografija, paskelbė BBC.

Iškviestas Rusijos atstovas – URM reiškia protestą dėl Vanago šmeižto

Į Lietuvos užsienio reikalų ministeriją gegužės 7 dieną iškviestas Rusijos ambasados atstovas, kuriam išreikštas protestas dėl Rusijos ambasados JAV viešai paskelbto ir tikrovės neatitinkančio pareiškimo apie Lietuvos partizanų vadą Adolfą Ramanauską-Vanagą po to, kai jo garbei Čikagos priemiestyje buvo atidengtas paminklas.
Aktualijos 2019-05-07

Partizanų vadą šmeižęs Titovas keliauja į teismą

Teismui perduota buvusio Klaipėdos miesto tarybos nario Viačeslavo Titovo byla, kurioje jis kaltinamas partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago paniekinimu. Kaip penktadienį pranešė prokuratūra, V. Titovui pateikti kaltinimai dėl mirusiojo atminimo paniekinimo, kurstymo prieš tam tikrą žmonių grupę ir viešo pritarimo SSRS nusikaltimams ar jų neigimo.

Išrinkti metų įvykiai: kas buvo svarbiausia 2018-aisiais

Svarbiausi 2018-ųjų įvykiai Lietuvoje buvo popiežiaus Pranciškaus vizitas, valstybės atkūrimo šimtmečio šventė ir mokytojų streikas, teigia naujienų agentūros BNS apklausti Lietuvos žurnalistai.
Aktualijos 2018-12-28

Titovui pareikšti įtarimai dėl pasisakymų apie Vanagą

Buvusiam Klaipėdos miesto tarybos nariui Viačeslavui Titovui dėl jo pasisakymų apie partizanų vadą Adolfą Ramanuską-Vanagą pareikšti įtarimai dėl mirusiojo atminimo paniekinimo, kurstymo prieš žmonių grupę ir viešo pritarimo sovietiniams nusikaltimams, trečiadienį pranešė Klaipėdos apygardos prokuratūra. Įtarimų uostamiesčio politikas sulaukė po apklausos Klaipėdos apygardos prokuratūroje, atliekančioje ikiteisminį tyrimą dėl partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago atminimo paniekinimo.
Aktualijos 2018-12-12

Dėl Vanago atminimo paniekinimo – apklausa Titovui

Teisėsaugos pareigūnai trečiadienį apklaus buvusį Klaipėdos miesto tarybos narį Viačeslavą Titovą byloje dėl partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago atminimo paniekinimo. V. Titovas BNS sakė, kad jo apklausa Klaipėdos apygardos prokuratūroje numatyta 9.30 valandą. Teisėsauga pradėjo tyrimą, kai politikas neteisingai pareiškė, esą A. Ramanausko-Vanago iniciatyva partizaninio karo su sovietais metu buvo nužudyti 8 tūkst. taikių gyventojų.
REKLAMA
REKLAMA

Partizanų vadas Ramanauskas-Vanagas pripažintas valstybės vadovu

Seimas antradienį pareiškė, kad partizanų vadas Adolfas Ramanauskas-Vanagas buvo faktinis su okupacija kovojusios Lietuvos valstybės vadovas. Už tokią rezoliuciją balsavo 91 parlamentaras, nė vienas nebuvo prieš, septyni susilaikė.

Karbauskis: reikia Ramanauską-Vanagą paskelbti valstybės vadovu

„Valstiečių“ pirmininkas Ramūnas Karbauskis antradienį pakvietė Lietuvos visuomenę, istorikus ir teisininkus pradėti diskusiją dėl galimybės pripažinti, jog Adolfas Ramanauskas-Vanagas buvo faktinis kovojančios su okupacija Lietuvos valstybės vadovas. R. Karbauskio iniciatyva Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos Seime nariai parengė ir Seimui teiks svarstyti deklaraciją dėl A. Ramanausko-Vanago pripažinimo Lietuvos vadovu, teigiama pranešime spaudai.

Vanago atminimo proga – Kremliaus pagiežos pliūpsnis

Kremliaus propagandos ruporo – Rusijos užsienio reikalų ministerijos – atstovė Marija Zacharova pasipiktino Lietuvos sprendimu šiuos metus paskelbti „Miško brolių“ vado Adolfo Ramanausko-Vanago metais.
2018-10-05

Rytoj prasideda valstybinė A. Ramanausko-Vanago laidotuvių ceremonija

Spalio 5- 6 dienomis Vilniuje vyks Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio (LLKS) ginkluotojų pajėgų vado, LLKS Tarybos 1949 m. vasario 16 d. deklaracijos signataro, LLKS Tarybos prezidiumo pirmininko pirmojo pavaduotojo, nuo 1953 m. – aukščiausiojo LLKS ir dėl nepriklausomybės kovojančios Lietuvos pareigūno, brigados generolo Adolfo Ramanausko-Vanago valstybinių laidotuvių ceremonija.

Paaiškėjo, kaip nužudytas A. Ramanauskas-Vanagas: mirties nuosprendis atliktas netipiniu būdu

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro atlikta Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio gynybos pajėgų vado Adolfo Ramanausko-Vanago palaikų ekspertizė nustatė tris naujus faktus. Jau po paskelbto mirties nuosprendžio Adolfui Ramanauskui-Vanagui buvo sužalotas kaktikaulis. Tai nutiko iki mirties nuosprendžio įvykdymo likus maždaug trims-keturioms savaitėms. Tiksliau pasakyti, koks tai buvo sužalojimas ir kuo jis padarytas, nėra galimybės, nes jo požymiai išnyko gijimo proceso metu.

S. Skvernelis: Vyriausybė pasirūpins A. Ramanausko – Vanago palaikų perlaidojimu

Vyriausybė sudarys komisiją dėl partizanų vado Adolfo Ramanausko – Vanago palaikų perlaidojimo, sako premjeras Saulius Skvernelis. „Tai svarbus įvykis, kad atrasta palaidojimo vieta. Vyriausybė darys viską, kas priklauso, kad būtų tinkamai palaidotas“, – BNS ketvirtadienį sakė ministras pirmininkas. „Bus sudaryta Vyriausybės komisija, taip pat tarsimės su dukra, giminaičiais, kaip geriausia įamžinti ir perlaidoti“, – pridūrė S. Skvernelis.
Aktualijos 2018-06-07

Mokslininkai kitąmet ieškos partizanų vado A. Ramanausko - Vanago kapo

Mokslininkai kitąmet žada Vilniaus Našlaičių kapinėse Antakalnyje ieškoti partizanų vado Adolfo Ramanausko - Vanago ir kitų laisvės kovotojų palaikų. Tyrimų pirmąjį etapą atlikę Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro bei Vilniaus universiteto mokslininkai konstatavo, kad šioje vietoje buvo užkasami 1956 – 1969 metais Lukiškių ir Vilniaus KGB kalėjimuose sušaudyti asmenys.
Aktualijos 2017-12-08

M. Stasiulis: žmona kiekvieną dieną prašo mano autografo

„Žmona kiekvieną dieną prašo mano autografo! Deja, dažniausiai tai būna šildymo, naujo automobilio ar prabangių kailinių sąskaitos“, – juokauja charizmatiškasis TV3 televizijos ir radijo laidų vedėjas Mindaugas Stasiulis. Jau sausio 3-ąją, ketvirtadienį, 20.00 val. pirmojoje 2013-aisiais laidoje „Patys pačiausi“ auksines frazes ištars ne tik jis, bet ir televizijos grandai Džiugas Siaurusaitis ir Algis Ramanauskas.
2012-12-31

Sekso žaidimai baigėsi mirtimi

Už nužudymus per lytinį aktą (beje, jie nėra tokie reti) teismai paprastai linkę skirti griežtas bausmes. Tokios žmogžudystės gali būti pripažįstamos netyčinėmis, jeigu vienas iš partnerių kitą nužudė to nenorėdamas, tik įsiaudrinęs tenkindamas aistras.
Į viršų