Lavrovas: sutikdami aprūpinti Ukrainą naikintuvais F-16, Vakarai žaidžia su ugnimi

Rusijos diplomatijos vadovas Sergejus Lavrovas sekmadienį perspėjo, kad Vakarų šalys žaidžia su ugnimi, sutikdamos aprūpinti Ukrainą JAV pagamintais naikintuvais F-16. Jis pavadino tai nepriimtinu karo eskalavimu. „Be jokios abejonės, tai žaidimas su ugnimi“, – socialiniuose tinkluose paskelbtoje ištraukoje iš interviu Rusijos televizijai sakė Rusijos užsienio reikalų ministras, taip pat pasmerkdamas Vašingtono, Londono ir jų sąjungininkų Europos Sąjungoje bandymą susilpninti Rusiją.
Karas Ukrainoje Prieš 28 min.

Po didžiausios rusų dronų atakos Zelenskis gyrė Ukrainos oro gynybą: „Esate didvyriai!“

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sekmadienį pasveikino savo šalies oro gynybos pajėgas ir gelbėjimo tarnybas po to, kai Kyjivas atlaikė didžiausią Rusijos dronų ataką nuo invazijos pradžios. „Žvelgiate aukštyn, kad sunaikintumėte priešo raketas, lėktuvus, sraigtasparnius ir dronus. Kiekvieną kartą, kai numušate priešo dronus ir raketas, išgelbėjamos gyvybės... Jūs esate didvyriai!“ – sakė V. Zelenskis, taip pat dėkodamas gelbėtojams.
Karas Ukrainoje Prieš 37 min.

Ukrainiečiai per parą nukovė daugiau kaip 400 rusų karių

Per pastarąją parą Ukrainos gynėjai nukovė daugiau kaip 400 rusų okupantų, skelbia UNIAN. Be to, Ukrainos gynėjams pavyko sunaikinti tris priešo tankus, 7 šarvuotąsias kovos mašinas, 11 artilerijos sistemų ir kitos karinės įrangos. Skaičiuojama, kad nuo karinės invazijos pradžios iš viso buvo nukauta daugiau kaip 206 tūkst. rusų karių.
Karas Ukrainoje Prieš 1 val.

Rusijoje – SSRS laikų metodai: nori priversti gyventojus dirbti 6 dienas per savaitę

Britų žvalgyba skelbia, kad Rusijos Federacijos valdžia pastarosiomis savaitėmis viešojoje erdvėje vis aktyviau grindžia retoriką, susijusią su svarba darbuotojams dirbti daugiau ir taip sustiprinti karinį pasirengimą. Pastebima, kad toks Kremliaus žingsnis primena SSRS laikais naudotus metodus.
Karas Ukrainoje Prieš 3 val.

Skelbia apie kritinę Lukašenkos būklę: po susitikimo su Putinu išvežė į ligoninę

Baltarusijos opozicionierius paskelbė, kad Baltarusijos diktatorius Aliaksandras Lukašenka po susitikimo su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu buvo nuvežtas į Maskvos centrinę klinikinę ligoninę. Teigiama, kad diktatoriaus būklė kritinė.
Karas Ukrainoje Prieš 5 val.

Ukrainiečių žvalgyba įspėja: Rusija rengia provokaciją branduolinėje jėgainėje

Ukrainiečių karinė žvalgyba pareiškė, kad Rusija rengia plataus masto provokaciją šalies pietryčiuose esančioje branduolinėje jėgainėje, kurią ji yra užėmusi, siekdama sužlugdyti Ukrainos kontrpuolimą.
Karas Ukrainoje Prieš 5 val.

Ukrainiečių smūgis rusų okupantams: sunaikino 4,5 mln. JAV dolerių kainuojantį tanką

54
Ukrainos kovotojai sunaikino vieną brangiausių Rusijos tankų T-90M, skelbia UNIAN. Teigiama, kad T-90M tankui smogė Ukrainos 54-osios motorizuotos brigados K2 bataliono naikintuvai.  Paviešintame vaizdo įraše, kad pirmojo antskrydžio metu tankui smogė 3 sviediniai, o vėliau ir dar 4.  Teigiama, kad vienas naujausių Rusijos tankų T-90M gali kainuoti apie 4,5 mln. JAV dolerių.

Karas Ukrainoje. Dar kerštingesnė ir brutalesnė: įspėja, ko galima tikėtis po Rusijos pralaimėjimo

Didžiosios Britanijos karališkųjų oro pajėgų vadas sako, kad Rusija po pralaimėjimo prieš Ukrainą gali tapti dar labiau kerštingesnė, mat Kremliaus valdžios sistemoje veikia ne vienas asmuo, kuris yra ne ką mažiau kerštingas kaimyninių valstybių atžvilgiu nei diktatorius Vladimiras Putinas. Svarbiausi įvykiai: 14:55 | Putinas įsakė sustiprinti sienos apsaugą Rusijos diktatorius Vladimiras Putinas nurodė sustiprinti sienos apsaugą dėl padidėjusių atakų skaičiaus šalies teritorijoje.
Karas Ukrainoje Prieš 7 val.

Vilniaus dangų netrukus saugos „Patriot“ sistemos: Vokietija jas dislokuos per svarbų renginį

50
Putino superginklu vadinamas raketas Kinžal numušanti amerikiečių oro gynybos sistema „Patriot“ jau netrukus turėtų atvykti į Lietuvą ir saugoti Vilnių. Vokiečiai žada sistemą pas mus dislokuoti per liepą vyksiantį NATO viršūnių susitikimą Vilniuje. Tuo metu ukrainiečiai toliau tampo nervus rusofašistams – šalies ginkluotųjų pajėgų vadas išplatino dar vieną kontrpuolimo anonsą. Efektingame vaizdo įraše ukrainiečiai žada rusams pragarišką kerštą.
50 Karas Ukrainoje Prieš 18 val.

Traukiasi iš Bachmuto, bet ne fronto: žvalgyba prabilo apie naujus rusų okupantų tikslus

Britų žvalgyba skelbia, kad karinės bendrovės „Wagner“ kovotojų atsitraukimas iš kai kurių pozicijų Bachmute gali reikšti, kad kariai bus dislokuoti kitose Ukrainos teritorijose, viena jų – Donbaso regionas. „Wagner“ vadovas Jevgenijus Prigožinas tvirtino, kad karinius samdinius Bachmute pakeis Rusijos kariuomenės daliniai. Tuo metu Kyjivas patvirtino, kad J. Prigožino kovotojai vykdo rotaciją.

Ukrainiečių smūgis rusų kariuomenei: per parą nukovė 480 okupantų

„Ukrinform“ rašo, kad Ukrainos kariuomenė per pastarąją parą nukovė 480 rusų okupantų. Be to, per pastarąją parą Ukrainos gynėjams taip pat pavyko sunaikinti 3 rusų kariuomenės tankus (3 799 iš viso – red. past.), 7 šarvuotąsias kovos mašinas (7 442), 22 artilerijos sistemas (3 406), 2 daugkartinio paleidimo raketų sistemas  (572), 31 bepilotį orlaivį ( 2 941) ir kitos karinės technikos.

Putinas buvo neteisus: jo melas žlugo per vieną naktį, kas toliau?

2018 metais pristatydamas hipergarsinę raketą „Kinžal“, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas gyrėsi, kad jos perimti beveik neįmanoma. Tačiau naktį į pirmadienį Ukrainos vadai teigė numušę visą pusšimtį tokių raketų, kurios skriejo Kyjivo link. Jie taip pat sakė, kad Ukrainos oro gynyba numušė dar keliolika kitokių raketų ir Irane pagamintų bepiločių orlaivių. Taigi, Putinas buvo neteisus, rašo Politico.

Karas Ukrainoje. Eliminuota daugiau, nei tikėtasi: Ukraina atnaujino Rusijos aukų skaičių

Rusijos nuostoliai jau ilgą laiką yra dideli, bet, naujausiais skaičiavimais, jie dar pakilo, skelbia „Unian“. Svarbiausi įvykiai: 20:42 | „Politico“: naujos ES sankcijos Rusijai stringa dėl Graikijos ir Vengrijos protestų Naujos Europos Sąjungos sankcijos Rusijai stringa dėl Graikijos ir Vengrijos protestų, šeštadienį rašo „Politico“. Anksčiau šį mėnesį Briuselis pasiūlė 11-ąjį sankcijų dėl Rusijos karo Ukrainoje paketą, kuriuo siekiama sumažinti galimą sankcijų vengimą.

Zelenskis apie kruviną rusų smūgį Dnipre: taip pasielgti galėjo visiškai nesveiki padarai

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pasmerkė kruviną rusų išpuolį Dnipre. Rusai penktadienį smogė miesto ligoninei, žuvo du žmonės, dar bent 31 buvo sužeistas. Apie tai V. Zelenskis kalbėjo kreipdamasis į ukrainiečius, rašo „Sky news“. Ukrainos lyderis išpuolį surengusius asmenis pavadino „absoliučiai nesveikais padarais“. Naujausiais duomenimis, rusų smūgis ligoninei pareikalavo dviejų gyvybių, dar bent 31 žmogus buvo sužeistas, tarp jų du mažamečiai.

Rusų raketa smogė veterinarijos klinikai Dnipre: gyvūnus iš degančio pastato gelbėjo veterinarai

Rusijos pajėgoms penktadienį smogus Dniepro miestui, nukentėjo ir veterinarijos klinika, rašo CNN. Anot klinikos savininko, klinikoje dirbę veterinarai puolė iš degančio pastato gelbėti gyvūnus. Ukrainos pareigūnai teigia, kad per smūgius mieste, per kuriuos taip pat nukentėjo ligoninė ir apgadinti aplinkiniai pastatai, žuvo du žmonės ir dar mažiausiai 31 buvo sužeistas, įskaitant du mažamečius vaikus.

Iš ES – perspėjimas dėl itin pavojingos eskalacijos: „Bus reaguojama griežtai ir koordinuotai“

Europos Sąjunga (ES) smerkia Rusijos ir Baltarusijos susitarimą dėl branduolinių ginklų dislokavimo Baltarusijoje, rašo „Sky news“. ES diplomatijos vadovas Josepas Borrellis pareiškė, kad šis žingsnis „paskatins tolesnę itin pavojingą eskalaciją“. Anot jo, tai taip pat prieštarauja daugeliui tarptautinių susitarimų. „Baltarusijos režimas yra neteisėto ir neišprovokuoto Rusijos agresijos karo prieš Ukrainą bendrininkas“, – sako J. Borrellis.

Brazilijos prezidento akibrokštas: atmetė Putino kvietimą atvykti į Rusiją

Brazilijos prezidentas Luizas Inacio Lula da Silva penktadienį per pokalbį telefonu su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu atmetė kvietimą atvykti į Sankt Peterburgą. Kvietimą jis atmetė praėjus kelioms dienoms po to, kai Didžiojo septyneto (G-7) aukščiausiojo lygio susitikime Japonijoje neįvyko planuotas jo ir Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio susitikimas. „Padėkojau [V.

Karinis ekspertas: Rusijos pajėgų dislokavimas Baltarusijoje yra slapta invazija

Rusijos karių ir branduolinių ginklų perkėlimas į Baltarusijos teritoriją yra slapta invazija, sako „Sky news“ analitikas Seanas Bellas. Autoritarinis Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka ketvirtadienį pareiškė, kad Maskva jau pradėjo gabenti branduolinius ginklus į Baltarusiją po to, kai Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas kovo mėnesį paskelbė apie planus juos dislokuoti šioje šalyje. „Putinas aiškiai parodė, kad siekia padidinti Rusijos įtakos sferą“, – sako S. Bellas.

Su kinų pasiuntiniu susitikęs Lavrovas: yra rimtų kliūčių deryboms dėl taikos Ukrainoje

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas penktadienį Kinijos specialiajam pasiuntiniui Li Hui sakė, kad yra rimtų kliūčių taikos deryboms, ir dėl to kaltino Ukrainą bei Vakarų šalis. „Rusijos užsienio reikalų ministras dar kartą patvirtino Maskvos įsipareigojimą siekti politinio ir diplomatinio konflikto sprendimo, atkreipdamas dėmesį į rimtas kliūtis taikos derybų atnaujinimui, kurias sukūrė Ukrainos pusė ir jos Vakarų mentoriai“, – nurodė Užsienio reikalų ministerija.

Pareigūnai parodė, kas vyko pirmosiomis akimirkomis po kruvino rusų smūgio Dniepro ligoninei

Ukrainos pareigūnai parodė vaizdo įrašą, kuriame užfiksuotos pirmosios minutės po kruvino rusų smūgio Dniepro ligoninei, rašo UNIAN. Vaizdo įrašas darytas ant vieno iš patrulių buvusių kamerų. Įrašu savo „Facebook“ puslapyje pasidalijo Ukrainos patrulinės policijos departamento vadovo pavaduotojas Oleksijus Bilošickis. „Dniepras. Šiandien yra eilinė medicinos įstaiga. Ryte žmonės atėjo į ligoninę, kad gautų medicininę pagalbą.
Į viršų