Karas Ukrainoje

 

2022 m. prasidėjęs Rusijos puolimas Ukrainoje – didžiausia grėsmė nuo Šaltojo karo laikų virsti pasauliniu karu. Ne tik nuolat atnaujinamas karščiausių naujienų srautas, bet ir politinės analizės ir prognozės.

Iki vasaros pabaigos Čekija pristatys Ukrainai 100 tūkst. sviedinių

Pagal Čekijos vadovaujamą iniciatyvą iki vasaros pabaigos Ukrainai bus pristatyta dar 100 tūkst. sviedinių, pranešė Čekijos užsienio reikalų ministras Janas Lipavskis. „Per liepą ir rugpjūtį išsiųsime dar iš viso 100 tūkst. sviedinių. Šiuo metu ieškome pinigų nupirkti daugiau amunicijos, kad iniciatyva tęstųsi ir 2025 m.“, – žurnalistams Briuselyje sakė J. Lipavskis.
Karas Ukrainoje Prieš 58 min.

Šmyhalis su Vatikano valstybės sekretoriumi aptarė teisingą taiką ir belaisvių grąžinimą

Ukrainos ministras pirmininkas Denysas Šmyhalis su Šventojo Sosto valstybės sekretoriumi kardinolu Pietru Parolinu aptarė teisingos taikos užtikrinimą ir belaisvių grąžinimą. Vyriausybės vadovas tai pranešė „Telegram“ kanale, rašo „Ukrinform“. D. Šmyhalis pažymėjo, kad Šventojo Sosto valstybės sekretoriaus vizitas ir jo apsilankymas Ukrainos miestuose karo metu yra didelio dėmesio Ukrainai įrodymas.
Karas Ukrainoje Prieš 1 val.

Britų žvalgyba: šiuo metu Ukrainoje dislokuota per 30 tūkst. Rusijos gvardijos kareivių

Šiuo metu Ukrainoje yra dislokuota daugiau nei 30 tūkst. Rusijos nacionalinės gvardijos narių, sakoma atnaujintoje Jungtinės Karalystės gynybos ministerijos žvalgybos informacijos suvestinėje, pranešė „Ukrinform“. „Labai tikėtina, kad Ukrainoje šiuo metu yra dislokuota daugiau nei 30 tūkst. „Rosgvardijos“ (Rusijos nacionalinės gvardijos) narių.
Karas Ukrainoje Prieš 1 val.

Kyjive sučiuptas rusų diversantas, rengęs padegimus Ukrainos geležinkelių objektuose

Ukrainos saugumo tarnyba (UST) kartu su Nacionaline policija sulaikė diversantą, kuris Rusijos žvalgybos nurodymu rengė padegimus strateginiuose Ukrainos geležinkelių objektuose Kyjive. Tai pranešė UST, kuria remiasi „Ukrinform“. Sulaikytasis – vietos gyventojas. Jis pateko į Rusijos žvalgybos akiratį, kai ieškojo „Telegram“ kanaluose būdų greitai užsidirbti.

Šeši keliai baigti karą Ukrainoje: štai ką siūlo Ukrainos ir Rusijos sąjungininkai

Ukrainos ir pasaulio politikai bando pasiūlyti Rusijai taikos plano sąlygas, kurios įtikintų prezidentą Vladimirą Putiną nutraukti Rusijos pradėtą karą. Ukraina reikalauja, kad Rusija išvestų visas savo ginkluotąsias pajėgas iš šalies teritorijos ir imtųsi mokėti reparacijas. Tuo metu pasaulio gigantai turi kitokių pasiūlymų.

Ukrainos užsienio reikalų ministras Kuleba antradienį lankysis Kinijoje

Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba antradienį vyks į Kiniją aptarti jau trečius metus trunkančios Rusijos invazijos nutraukimo, pranešė jo ministerija. „Pagrindinė aptariama tema bus būdų, kaip sustabdyti Rusijos agresiją, paieška ir galimas Kinijos vaidmuo siekiant tvarios ir teisingos taikos“, – sakoma pirmadienį paskelbtame Užsienio reikalų ministerijos pranešime apie dviejų dienų vizitą.

HRU šaltinis: Ukraina smogė rusų naftos perdirbimo gamyklai Tuapsėje

Tuapsėje, kuri yra Rusijos Juodosios jūros pakrantėje, per naktinę dronų ataką, užsidegė naftos perdirbimo gamykla, pranešė vietos pareigūnai.  Rusijos gynybos ministerija anksčiau pirmadienį paskelbė, kad praėjusią naktį rusų pajėgos numušė 75 ukrainiečių dronus. Smūgį naftos perdirbimo gamyklai sudavė Ukrainos karinė žvalgyba (HUR), vėliau pirmadienį leidiniui „Kyiv Independent“ patvirtino HUR šaltinis.

Rusijos kariuomenės nuostoliai Ukrainoje per pastarąją parą išaugo dar 1 050 žmonių

Nuo 2022 metų vasario 24 iki 2024 metų liepos 22 dienos Rusijos kariuomenės nuostoliai Ukrainoje sudarė 567 760 karių, įskaitant dar 1 050 žuvusiųjų ir sužeistųjų per pastarąją parą. Taip teigia Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas.

Karas Ukrainoje. Syrskis atskleidė planą, kaip įveikti skaitlingumu pranokstantį priešą

Ukrainos kariuomenės vadas Oleksandras Syrskis atskleidė pabuvojęs „visuose rytinio fronto karščiausiuose taškuose“ ir papasakojo, kaip reikės kariauti, kad okupacinės Rusijos pajėgos būtų sustabdytos. Svarbiausi įvykiai: 15:54 | Syrskis atskleidė planą, kaip įveikti skaitlingumu pranokstantį priešą Ukrainos kariuomenės vadas O. Syrskis paaiškino pagrindinius kriterijus, kaip šalis turės kariauti su Rusija, jeigu nori atremti jos puolimą.

Ukrainą pasiekė trečioji Vokietijos „Patriot“ sistema

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sekmadienį pranešė, kad Ukraina sustiprino savo oro gynybą nuo Rusijos atakų dar viena vokiška sistema „Patriot“. „Vokiečių „Patriot“ atvyko“, – sakė V. Zelenskis savo naktiniame vaizdo kreipimesi. Jo komentarai nuskambėjo tuo pat metu, kai pasirodė pranešimų apie Rusijos kariuomenės pastiprinimą šiaurės rytų Ukrainoje, Maskvai toliau stumiantis į rytinius regionus.

Ukraina: Rusijos kariuomenė siunčia pastiprinimą į šiaurės rytų Ukrainą

Ukrainos kariuomenė pastebi Rusijos kariuomenės pastiprinimą šiaurės rytų Ukrainoje, nauji daliniai dislokuoti Hlubokoje Charkivo srityje, sekmadienį pranešė Ukrainos karių, ginančių šią sritį, atstovas Nazaras Vološinas. Be kitų, į regioną buvo atgabentos Rusijos Ramiojo vandenyno laivyno karinio jūrų laivyno pėstininkų smogiamosios pajėgos ir šaulių divizijos dalys, patikslino N. Vološinas. Daugiau dėmesio skirti Charkivui Rusijos kariuomenė pradėjo gegužės pradžioje.
Karas Ukrainoje Prieš 20 val.

Zelenskis: Ukraina privalo rasti naujų būdų rinkimams surengti, jei karas užsitęs

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad šalis privalo rasti naujų būdų rinkimams surengti, jei karas užsitęs. Šeštadienį paskelbtame interviu britų transliuotojui BBC Ukrainos lyderis pabrėžė, kad karo metu surengti sąžiningus rinkimus yra sudėtinga dėl daugelio veiksnių, „tačiau bet kokiu atveju, jei karas užsitęs, reikės ieškoti naujų priemonių“. V. Zelenskio penkerių metų kadencija turėjo baigtis gegužę, tačiau dėl karo padėties jis toliau eina prezidento pareigas.

Klyčko: Zelenskis „rizikuoja politine savižudybe“

Kyjivo meras Vitalijus Klyčko interviu Italijos žiniasklaidai sakė, kad prezidentas Volodymyras Zelenskis, prieš sutikdamas su bet kokiais teritoriniais kompromisais su Rusija, tikriausiai turės surengti referendumą.   „Artimiausi mėnesiai Volodymyrui Zelenskiui bus labai sunkūs. Ar jis turėtų tęsti karą su naujomis aukomis ir destrukcija, ar svarstyti teritorinį kompromisą su Putinu?“ – V. Klyčko sakė Italijos leidiniui „Corriere della Sera“ sekmadienį publikuotame interviu.

Ukrainoje per rusų atakas sužeisti penki žmonės

 Ukrainoje per Rusijos smūgius sekmadienį buvo sužeisti mažiausiai penki žmonės, pranešė vietos pareigūnai Tuo metu Rusija pranešė, kad palei fronto liniją rytuose perėmė dviejų kaimų kontrolę: vienas jų įsikūręs Charkivo srityje, kitas – Luhansko. Sekmadienio rytą Pietų Ukrainoje, iš dalies okupuotoje Chersono srityje, per Rusijos dronų smūgius buvo sužeisti trys žmonės, pranešė vietos pareigūnai.

Zelenskis: niekas negali priversti manęs atiduoti Ukrainos teritorijos Rusijai

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis interviu BBC teigė, kad pasaulyje nėra nei vieno žmogaus, kuris galėtų priversti jį atiduoti Ukrainos teritoriją Rusijai tam, kad greičiau pasibaigtų karas, praneša „Ukrinform“. Buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas, kuris vėl siekia šio posto, aiškina, kad jis galėtų užbaigti karą Ukrainoje per parą. Pasak V. Zelenskio, Ukrainai tektų brangiai sumokėti tam, kad karas baigtųsi per dieną ir turėtų atsisakyti teritorijos, kurią okupavo Rusija.

Kremlius išsikasė sau duobę: ekspertai įvardijo, kas artimiausiu metu laukia Ukrainos žemių

JAV pareigūnai teigia, kad artimiausiais mėnesiais Rusija greičiausiai nepasieks didelių teritorinių laimėjimų Ukrainoje, nes jos prastai apmokytos pajėgos stengiasi pralaužti Ukrainos gynybą, kuri dabar sustiprinta vakarietiška amunicija, skelbia „The New York Times“. Rusijos problemos labai keičia karo dinamiką, kuri pastaraisiais mėnesiais buvo palankesnė Maskvai. Rusijos pajėgos ir toliau kelia daug žalos, tačiau jų laipsnišką pažangą sulėtino sustiprėjusios ukrainiečių linijos.

Rusija tvirtina užėmusi du kaimus Rytų Ukrainoje

Rusija sekmadienį pareiškė, kad jos pajėgos užėmė du pasienio kaimus Ukrainoje – Andrijivką rytinėje Luhansko srityje ir Piščanę šiaurės rytinėje Charkivo srityje. Šie du kaimai vienas nuo kito nutolę mažiau nei 20 km atstumu ir yra fronto ruože, kuriame Maskva pastarosiomis savaitėmis smarkiai pasistūmėjo į priekį.

Ukraina numušė visus Rusijos į Kyjivą paleistus dronus

Sekmadienio naktį Ukrainos oro gynyba numušė visus dronus-kamikadzes, kuriuos Rusija paleido į Kyjivą, praneša „Ukrinform“. Informaciją apie tai paskelbė Ukrainos sostinės karinė administracija. „Oro pavojaus sirenos Kyjive skambėjo dėl dronų grėsmės.

Lenkiški naikintuvai MiG-29 gali pasirodyti Ukrainoje po pusmečio

Lenkija savo turimus naikintuvus MiG-29 gali perduoti Ukrainai po pusmečio, priklausomai nuo to, kada Lenkija gaus modernių naikintuvų iš JAV. Apie tai naujienų agentūrai „Ukrinform“ komentavo buvęs Lenkijos gynybos ministras Januszas Onyszkiewiczius. Pasak jo, likusių lenkiškų naikintuvų MiG-29 perdavimas Ukrainai priklausys nuo to, kada Lenkijos karinėms oro pajėgoms bus pristatyti JAV naikintuvai F-35. Jis mano, kad tai galėtų užtrukti apie pusę metų.

Rezultatas akivaizdus – Vakarų sprendimas kardinaliai pakeitė situaciją: „Rusijos kariuomenė nebėra saugi“

Ukrainos saugumo tarnybos (SBU) aukšto rango pareigūnas „Bankiras“ ir jo vyrai jau daugiau nei dvejus metus bando atremti Rusijos puolimus Ukrainos fronto linijose. Tačiau tik dabar jie pagaliau gali smogti ten, iš kur kyla tikrasis pavojus: Rusijos teritorijoje.

Ukrainoje per Rusijos raketų ir artilerijos smūgius žuvo trys žmonės

 Per Rusijos raketų smūgius ir artilerijos apšaudymą Ukrainos šiaurės rytuose ir pietuose šeštadienį žuvo mažiausiai trys žmonės, pranešė teisėsaugos institucijos. „Apie 3 val. 15 min. ryto priešas surengė raketinę ataką prieš Barvinkovės miestelį Iziumo rajone“, – sakoma Charkivo srities prokuratūros pareiškime. Jame nurodoma, kad žuvo du 48 ir 69 metų vyrai, ir teigiama, kad per smūgį, kurį, matyt, sudavė trys rusiškos raketos „Iskander“, buvo apgadinta apie 50 pastatų.

Nuo metų pradžios okupantai iš Mariupolio uosto eksportavo 165 tūkst. tonų krovinių

Nuo metų pradžios okupantai iš Mariupolio uosto eksportavo 165,000 tonų krovinių, iš jų daugiau nei 84,000 tonų žemės ūkio produkcijos. Pasak „Ukrinform“, apie tai „Telegram“ pranešė Nacionalinis pasipriešinimo centras. „Nuo metų pradžios krovinių, kuriuos priešas be ceremonijų vagia ir siunčia už Ukrainos ribų, perkrovimo apimtys Mariupolio uoste jau viršijo 165 tūkst. tonų“, – teigiama pareiškime. Pažymima, kad Rusijos okupantai pranešė apie norą didinti Mariupolio uosto pajėgumą.

Perspėjama, kad socialiniuose tinkluose plintant tariamo Irynos Farion žudiko nuotrauka yra klastotė

Ukrainos Strateginės komunikacijos ir informacijos saugumo centras perspėja, kad socialiniuose tinkluose išplatinta jauno vyro, esą nužudžiusio lingvistę ir visuomenės veikėją Iryną Farion, yra klastotė. „Ukrinform“ duomenimis, Strateginės komunikacijos centras apie tai pranešė „Facebook“. „Telegram“ kanalai išplatino nuotrauką, kurioje užfiksuotas 21 metų vyras, kuris tariamai gali būti buvusios parlamentarės Irynos Farion žudikas“, – rašoma pranešime.

Charkivo srityje rusų dronas pataikė į parduotuvę ir sužeidė keturis žmones

Charkivo srityje okupantai dronu užpuolė Ivaškų kaimą, dronas pataikė į parduotuvę ir sužeidė keturis žmones. Pasak „Ukrinform“, apie tai „Telegram“ pranešė Charkivo srities karinės administracijos vadovas Olehas Syniehubovas „15.40 val. okupantai FPV dronu užpuolė Ivaškų kaimą. Jam atsitrenkus į parduotuvę, keturi civiliai patyrė įvairaus sunkumo sužalojimų. Šiuo metu jie yra gydymo įstaigoje“, – pažymėjo O. Syniehubovas.

Per naktinius smūgius Ukrainoje žuvo du žmonės

Per naktinį Rusijos antskrydį Ukrainos šiaurės rytinėje Charkivo srityje žuvo mažiausiai du žmonės, o dar keturi buvo sužeisti, šeštadienį pranešė regiono prokuratūra. „Apie 3.15 val. ryto priešas surengė raketų ataką prieš Barvinkovės miestą Iziumo rajone“, – pranešime nurodė prokuratūra. Kaip teigiama, žuvo du 48-erių ir 69-erių metų amžiaus vyrai, o per smūgį, kuriam, regis, buvo pasitelktos trys raketos „Iskander“, buvo apgadinta apie 50 pastatų.

Naktinė dronų ataka Ukrainoje: rusai trijuose regionuose smogė į energetikos objektus

Liepos 20-osios naktį Ukrainos Poltavos, Sumų ir Černihivo srityse Rusijos dronai atakavo elektros perdavimo sistemos operatoriaus objektus. Tai feisbuke pranešė energetikos bendrovė „Ukrenergo“. Kaip teigiama, kai kuriuose Poltavos ir Černihivo sričių rajonuose vartotojai liko be elektros. Ryte tiekimas buvo atkurtas daugumai vartotojų. „Ukrenergo“ pažymėjo, kad vykdomi avariniai remonto darbai.

Pranešama, kad Rusijos Rostovo regione netoli karinio aerodromo griaudėjo sprogimai

Rusijos Rostovo regione netoli Milerovo karinio aerodromo ir naftos saugyklos nugriaudėjo sprogimų serija. Apie tai informavo „Telegram“ kanalas „Krymskij veter“, kuriuo remiasi „Ukrinform“. „Galingi smūgiai Milerovo kariniame aerodrome Rostovo regione. Gyventojai praneša apie bepiločius orlaivius ir apie tai, kad netoli Milerovo oro uosto šalia Dolotinkos kaimo, taip pat netoli naftos saugyklos driokstelėjo daugiau nei 16 sprogimų“, – sakoma paskelbtame pranešime.

Ukrainos duomenimis, nuo plataus masto karo pradžios Rusija jau neteko virš 565 tūkst. karių

Rusija nuo visapusiškos invazijos į Ukrainą pradžios 2022 m. vasario 24 d. iki 2024 m. liepos 20 d. šioje šalyje jau neteko maždaug 565 610 karių, įskaitant dar 990 kariškių, kurie buvo eliminuoti per pastarąją parą, feisbuke pranešė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Generalinis štabas.

Gubernatorius: Rusija Rostovo regione numušė 26 Ukrainos dronus

Rusija naktį pietiniame Rostovo regione numušė 26 Ukrainos dronus, šeštadienį pareiškė regiono gubernatorius. „Praėjusią naktį oro gynybos pajėgos Rostovo regione perėmė ir sunaikino iš viso 26 bepiločius orlaivius. Per ataką niekas nenukentėjo“, – tinkle „Telegram“ teigė gubernatorius Vasilijus Golubevas. „Avarinės tarnybos vyksta į vietą, kur nukrito bepiločio orlaivio nuolaužos“, – pažymėjo jis. Praėjusį šeštadienį Rostovo regione po Ukrainos dronų atakos užsiliepsnojo naftos saugykla.

Trumpas teigia kalbėjęsis su Zelenskiu: pažadėjo nutraukti Rusijos pradėtą karą

Respublikonų partijos kandidatas į JAV prezidentus Donaldas Trumpas penktadienį pranešė, kad telefonu kalbėjosi su Ukrainos lyderiu Volodymyru Zelenskiu, ir pažadėjo nutraukti Rusijos pradėtą karą. „Vertinu tai, kad prezidentas V. Zelenskis norėjo susisiekti, nes aš, kaip kitas Jungtinių Valstijų prezidentas, atnešiu taiką pasauliui ir nutrauksiu karą, kuris nusinešė tiek daug gyvybių ir sugriovė daugybę nekaltų šeimų“, – savo socialiniame tinkle „Truth Social“ pareiškė D. Trumpas.

Su 3 karvėmis nuo karo pabėgęs Valdemaras joms dėkingas, kad išliko gyvas: „Vien pienu ir gyvenom“

Trys paros kelio tarp užminuotų laukų su trupučiu maisto ir vandens. Taip su trimis karvėmis ir ištikimu šuneliu Žoriku į aštuntą dešimtį įkopęs ukrainietis Valdemaras gelbėjosi nuo rusų apšaudymų. 73-ejų Valdemaras gyvena prie fronto esančiame Torsko kaime. Prieš kelis mėnesius pas senyvo amžiaus vyrą atvyko ir maisto atvežė savanoris Dmitrijus Artiomovas. Jau tąkart patekti į šią zoną buvo sunku. „Sako: sėdim čia su kaimynu, atskrido, puodelį prakiurdė, o mes gyvi, nė vieno įdrėskimo.

Po pasikėsinimo Lvive mirė Ukrainos politikė

Penktadienį Lvive buvo pasikėsinta į buvusios Ukrainos liaudies deputatės Irynos Farion gyvybę, praneša ukrainiečių žiniasklaida. Iš pradžių buvo pranešta, kad jos būklė yra kritinė, tačiau vėlų penktadienio vakarą buvo paskelbta, kad politikė mirė. Sureagavo Zelenskis Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sureagavo į informaciją apie šaudynes.

Trumpo bendražygis pasakė, ko laukti Ukrainai, jei jis laimės rinkimus

Jei Donaldas Trumpas laimės JAV prezidento rinkimus rudenį, Europa daugiau mokės už pagalbą Ukrainai, pareiškė JAV ambasadorius Vokietijoje, artimas D. Trumpo bendražygis Richardas Grenellis. Apie tai jis kalbėjo „Bild“, rašo UNIAN. Pasakė, ko tikėtis, jei bus išrinktas Trumpas R. Grenellis sukritikavo dabartinį JAV prezidentą Joe Bideną, kad jis nevedė derybų su Vladimiru Putinu. „Europoje vyksta karas dėl Rusijos invazijos, o J. Bidenas nesikalbėjo su V. Putinu.

Ukraina sureagavo į rusų veiksmus fronte: įvertino, ar Rusija gali pradėti naują puolimą

Rusija turi pakankamai didelę pajėgų grupuotę, tačiau pastaruoju metu ji nepasikeitė tiek, kad būtų galima kalbėti apie puolimą naujomis kryptimis, sako Ukrainos žvalgų atstovas Andrijus Jusovas, rašo UNIAN. Anot jo, rusai tęsia atskirus puolamuosius veiksmus beveik visoje fronto linijoje. Jusovas įvertino Rusijos galimybes pradėti naują puolimą Dar birželio pradžioje rusai bandė vykdyti puolimą Charkivo srityje, tačiau Ukrainos pajėgos užkirto kelią rusų planams.

Plinta melagingas vaizdo įrašas: rusai šmeižia ukrainiečių tragediją

Rusijos propagandiniai informaciniai šaltiniai, taip vadinamieji „Z kanalai“, išplatino vaizdo įrašą, kuriame tariamai ukrainiečių pareigūnas apipila krauju gydytojo aprangą. Kokių konkrečiai tikslų buvo siekiama šiuo vaizdo įrašu, nėra aišku, tačiau jame yra daug netikslumų, lyginant su originaliomis įvykio nuotraukomis. Viename „kariniame“ rusų „Telegram“ kanale, kuriame yra virš 700 tūkst.

Ukrainoje – klausimų keliantis rusų elgesys: „Tokio dalyko seniai nematėme“

Neatmetama galimybė, kad Rusija Zaporižios kryptimi kaupia atsargas puolimui prieš Vuhledarą, sako Mariupolio mero patarėjas Petro Andriuščenka, rašo UNIAN. „Vyksta priešo karių perkėlimas, pakeistas paskirties kelias. Vienu metu iš dviejų krypčių, tai yra tiesiogiai fiksuojame judėjimą iš Donecko krypties, iš Novoazovsko krypties“, – sako jis. Anot P. Andriuščenkos, perkeliami ištisi suformuoti daliniai, okupantai juda kolonomis. „Tokio dalyko seniai nematėme.

Zelenskis: praėjus pusantrų metų, Ukrainoje naikintuvų „F-16“ vis dar nėra

Vakarų šalių pažadėti naikintuvai „F-16“ Ukrainos dar nepasiekė, duodamas interviu naujienų agentūrai BBC pasakė Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis. „Praėjo pusantrų metų, o lėktuvų mes vis dar neturime“, – kalbėjo jis, sakydamas, jog yra dėkingas už tai, ką Ukraina yra gavusi ligi šiol.

Rusams apšaudant gyvenvietę Chersono srityje, žuvo du žmonės, tarp sužeistųjų – medikės

Rusams apšaudant Chersono srities Bilozerkos gyvenvietę, buvo sužeistos dvi medikės – viena iš jų nukentėjo savo bute, kita – teikdama pagalbą sužeistiesiems. Tai penktadienį feisbuke pranešė srities valstybinės administracijos vadovas Oleksandras Prokudinas, kuriuo remiasi „Ukrinform“. „Bilozerka po masinių Rusijos reaktyvinės artilerijos smūgių... Šiuo metu žinome apie du žuvusiuosius ir penkis sužeistuosius“, – rašoma pranešime.

Okupuotame Luhanske griaudėjo sprogimai, kilo gaisras

Liepos 19-osios rytą laikinai okupuotame Luhanske nugriaudėjo mažiausiai 10 garsių sprogimų. Po to į dangų pakilo dūmų stulpas, praneša UNIAN. Vietos pokalbių svetainių duomenimis, sprogimai ir gaisras užfiksuoti Aviacijos mokyklos rajone. Okupacinė valdžia iš karto prabilo apie Ukrainos ginkluotųjų pajėgų ataką ir pareiškė, kad dirba oro gynyba. Ukrainos valdžia šio incidento kol kas nekomentuoja.

NATO vadas įspėja ruoštis blogiausiam scenarijui – karas Ukrainoje truks dešimtmetį

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas BBC ketvirtadienį sakė, kad NATO sąjungininkės turi pasirengti blogiausiam scenarijui – dešimtmetį truksiančiam karui Ukrainoje. Į BBC klausimą, ar NATO sąjungininkai turi būti pasirengę, kad karas gali tęstis ilgiau nei 10 metų, J. Stoltenbergas atsakė „taip“. „Pagrindinė žinia yra ta, kad kuo stipresnė parama Ukrainai ir kuo ilgiau esame pasirengę įsipareigoti, tuo greičiau šis karas gali baigtis, – BBC sakė J. Stoltenbergas.

JAV analitikai: Kremlius rengia Rusijos visuomenę ilgam karui su Ukraina

Kremlius ir propagandistai rengia Rusijos visuomenę ilgam karui Ukrainoje, teigia Vašingtone įsikūręs JAV Karo tyrimų institutas (ISW). Pranešime sakoma, kad rengdamas visuomenę ilgam karui Kremlius žada, kad Rusija per dešimtmetį pasieks savo tikslą sunaikinti  Ukrainos valstybingumą.

Šaltiniai: Trumpas ir Zelenskis penktadienį numatę pokalbį telefonu

Buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpasir Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis yra numatę penktadienį pasikabėti telefonu, amerikiečių televizijai CNN sakė du apie šiuos planus informuoti šaltiniai. Tai būtų pirmas V. Zelenskio ir  D. Trumpo pokalbis nuo to laiko, kai pastarasis paliko Baltuosius rūmus. Skambutis planuojamas Europoje nerimaujant dėl to, kokia būtų D. Trumpo politika karo Ukrainoje  atžvilgiu, jei jis lapkritį laimėtų JAV prezidento rinkimus.

Zelenskis dalyvaus Didžiosios Britanijos vyriausybės posėdyje

Londone esantis Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis dalyvaus Didžiosios Britanijos vyriausybės posėdyje. Kaip rašo „Ukrinform“, tai pranešė Didžiosios Britanijos ministro pirmininko biuro atstovai. „Rytą ministras pirmininkas priims prezidentą V. Zelenskį per neeilinį vyriausybės posėdį“, – sakoma pranešime. Pažymima, kad V. Zelenskis bus pirmasis oficialus naujojo Didžiosios Britanijos premjero Keiro Starmerio svečias iš užsienio.

Karas Ukrainoje. Rusų ataka prieš Mykolajivą: tarp žuvusių – vaikas

Per rusų raketų ataką Mykolajive penktadienį žuvo trys žmonės, tarp jų – vaikas, rašo „Ukrinform“. Anot Volodymyro Zelenskio, smogta vaikų žaidimų aikštelei. Svarbiausi įvykiai: 23:37 | Po pasikėsinimo Lvive mirė Ukrainos politikė Penktadienį Lvive buvo pasikėsinta į buvusios Ukrainos liaudies deputatės Irynos Farion gyvybę, praneša ukrainiečių žiniasklaida. Vėliau ji mirė ligoninėje.

Orbanas pasakė, ką išgirdo per savo „taikos misiją“: parašė laišką ir perspėjo Europą

Viktoras Orbanas pateikė savo diskusijų su Ukrainos, Rusijos, Kinijos, Turkijos lyderiais ir Donaldu Trumpu apibendrinimą. Tai jis paskelbė savo interneto svetainėje. „Kad mano ataskaitos EVT prezidentui Charlesiui Micheliui fragmentai apie mano taikos misiją buvo paviešinti, nusprendžiau paskelbti visą dokumentą, jog būtų aiškiau ir suprantamiau“, – „X“ pasidalindamas nuoroda parašė jis.

Švedija Ukrainai padovanos 13 atsarginių dyzelinių generatorių

Švedija ketvirtadienį paskelbė siunčianti 13 atsarginių dyzelinių generatorių Ukrainai, kurioje dėl Rusijos atakų prieš šalies energetikos tinklus kai kuriuos miestuose ilgą laiką žmonės neturėjo elektros.  Ukrainos energetikos ministerija padidino elektros importą iš Europos šalių ir įvedė griežtus elektros tiekimo ribojimus po Rusijos atakų, dėl kurių ukrainiečių elektros gamybos pajėgumai sumažėjo perpus, palyginti su situacija prieš metus.

Rusijos pajėgoms apšaudžius keturis kaimus Donecko srityje žuvo penki žmonės

Rusijos pajėgoms ketvirtadienį apšaudžius keturis kaimus Donecko srityje žuvo penki civiliai ir trys buvo sužeisti, pranešė generalinio prokuroro biuras. Pleščijivkos kaime artilerijos sviedinys pataikė į gyvenamąjį namą – čia žuvo sutuoktinių pora. Hrodivkoje žuvo trys 26, 32 ir 77 metų amžiaus moterys. Į Velyka Novosilkos kaimą rusai paleido dvi KAB-250 tipo aviacines bombas. Nukentėjo sutuoktinių pora, sakoma toliau pranešime.

Skandalas Lenkijoje: Ukrainą siaubiančiuose dronuose – lenkiškos dalys

Lenkija tiria ginklų ir technologijų eksporto pažeidimą, kai Irano dronuose „Shahed“ buvo rasta lenkiškų dalių, rašo UNIAN. Anot lenkų „Wydarzenia“, Lenkijos vidaus reikalų ministras Tomaszas Siemoniakas paskelbė, kad šį atvejį atskleidė Vidaus saugumo agentūra. Ministras įvykį vadina siaubingu Ministras šį įvykį pavadino „absoliučiai siaubingu“. „Prokuratūra neabejotinai imsis reikiamų priemonių, pateiks kaltinimus ir informuos apie tolesnę tyrimo eigą“, – sako jis.

NATO vadovas: labai svarbu, kad JAV ir toliau remtų Ukrainą

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas ketvirtadienį pareiškė, kad nepaprastai svarbu, jog Jungtinės Valstijos ir toliau remtų Ukrainą Taip jis kalbėjo kelios dienos po to, kai buvęs prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) savo kandidatu į viceprezidentus pasirinko pagalbos tiekimo Kyjivui skeptiką. „Tai turi būti bendros Šiaurės Amerikos ir Europos pastangos, o Jungtinės Valstijos yra didžiausia sąjungininkė.

Ukrainos generolas įvertino Putino elgesį: jis yra kritinėje padėtyje

Ukrainos kariuomenės generolas Mykola Malomužas pareiškė, kad Rusijos režimo lyderis Vladimiras Putinas bando suburti sąjungininkus, kad galėtų daryti spaudimą Europos Sąjungai ir JAV, rašo UNIAN. Anot jo, V. Putinas iš esmės atsidūrė kritinėje padėtyje. Generolas: „Pasakysiu atvirai, Putinas yra kritinėje padėtyje“ Dėl to V. Putinas skuba, sako M. Malomužas. „Putinas labai skuba. Jam reikia surinkti sąjungininkų, kurie darytų spaudimą Jungtinėms Valstijoms, būrį.
Į viršų