Rusai pražudė 5 mėnesių kūdikį: jį gatvėje nešęs tėvas taip pat žuvo vietoje

Rusų pajėgos ketvirtadienį Charkive pražudė penkių mėnesių kūdikį ir jį nešusį jo tėvą. Kūdikio mama yra sunkios būklės ir buvo išgabenta į ligoninę. Rusų atakos metu Charkive iš viso žuvo bent aštuoni žmonės. Informacija apie rusų ataką Charkive ketvirtadienį pasirodė šiek tiek po pietų. Tuomet buvo pranešta, kad rusai apšaudė miesto centrą. Ketvirtadienio vakarą pateikiama daugiau informacijos apie ataką.

Turtingiausias Ukrainos žmogus stos prieš Rusiją: sieks prisiteisti 20 mlrd. dolerių

Turtingiausias Ukrainos žmogus, Mariupolyje esančios plieno gamyklos „Azovstal“ savininkas, žada paduoti Rusiją į teismą ir siekti prisiteisti iš jos 20 mlrd. dolerių. Būtent tokia suma yra vertinama žala, padaryta jam priklausančioms gamykloms. Plieno gamykla „Azovstal“ patyrė didžiulę žalą. Rusai kelis mėnesius beveik be perstojo atakavo gamyklą, iš jos praktiškai liko griuvėsiai. Būtent čia nuo pat karo pradžios slėpėsi tūkstančiai Mariupolio gynėjų ir civilių.

Lavrovas įspėja: ginklų tiekimas Ukrainai gali sukelti „nepriimtiną eskalaciją“

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas perspėjo, kad Vakarų šalys, tiekiančios Ukrainai ginklus, žengtų „rimtą žingsnį į nepriimtiną eskalaciją“, praneša Rusijos valstybinė naujienų agentūra „Tass“. Rusijos valstybinė naujienų agentūra „RIA Novosti“ citavo S. Lavrovo žodžius, kad jis tikisi, jog sveiko proto žmonės Vakaruose tai supras, ir pridūrė: „ten dar liko keletas jų“. Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba dar trečiadienį pareiškė, kad jo šaliai „smarkiai“ reika...

Separatistai „Azovstal“ gamykloje skelbia radę pasislėpusių ukrainiečių karių

Ukrainos separatistinės Donecko liaudies respublikos vadovas Denisas Pušilinas sako, kad Mariupolyje esančioje plieno gamykloje „Azovstal“ buvo rasta besislepiančių ukrainiečių karių. „RIA Novosti“ D. Pušilinas teigė, kad Ukrainos kariai buvo rasti pasislėpę arba sąmoningai pasilikę, kai ukrainiečių pajėgos paliko gamyklą. Praėjusią savaitę Mariupolis visiškai atiteko Rusijai.

Putinas: Maskva pasirengusi spręsti maisto krizę, jei Vakarai panaikins sankcijas Rusijai

Maskva yra pasirengusi „svariai prisidėti“ prie pasaulinės maisto krizės grėsmės sprendimo, jei Vakarai panaikins Rusijai dėl Ukrainos įvestas sankcijas, pareiškė Prezidentas Vladimiras Putinas, rašo BBC. Apie tai V. Putinas kalbėjo per telefoninį pokalbį su Italijos ministru pirmininku Mario Draghi.

PSO valstybės narės smerkia Rusijos išpuolius prieš Ukrainos sveikatos priežiūros įstaigas

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) valstybės narės ketvirtadienį didele balsų dauguma priimta rezoliucija griežtai pasmerkė Rusijos karą Ukrainoje ir išpuolius prieš sveikatos priežiūros įstaigas. Kasmetinėje PSO asamblėjoje 88 balsais prieš 12 buvo priimta rezoliucija, kurioje Rusija raginama „nedelsiant nutraukti bet kokius išpuolius prieš ligonines“ ir kitas sveikatos priežiūros įstaigas.

Lukašenka baiminasi „naujo fronto“: įsakė sukurti naują karinę vadovybę prie Ukrainos sienos

Autoritarinis Baltarusijos prezidentas ir artimas Vladimiro Putino sąjungininkas Aleksandras Lukašenka įsakė sukurti naują karinę vadovybę šalies pietuose, kur Baltarusija ribojasi su Ukraina. „Deja, atsivėrė nauja kryptis, naujas frontas, kaip sakoma, ir mes negalime jo nepaisyti. Apie tai jau šiek tiek kalbėjome. Tuomet gynybos ministras pasiūlė atidaryti naują operatyvinę vadovybę pietiniame flange, pietine mūsų šalies kryptimi.

JK užsienio reikalų sekretorė: Vakarai turi užtikrinti Putino pralaimėjimą Ukrainoje

Vakarai privalo užtikrinti, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas būtų nugalėtas Ukrainoje, ir turi toliau nepaliaujamai remti Kyjivą, ketvirtadienį pareiškė Jungtinės Karalystės užsienio reikalų sekretorė Liz Truss.

Ukraina: Rusija į Baltarusiją perkelia „Iskander“ paleidimo įrenginius

Rusija perkelia sparnuotųjų raketų „Iskander“ paleidimo įrenginius į Baltarusijos Lunineco miestą Bresto srityje, praneša „UNIAN“. Apie tai, pasak naujienų agentūros, per spaudos konferenciją paskelbė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Generalinio štabo Vyriausiosios operatyvinės valdybos viršininko pavaduotojas Oleksijus Gromovas. Kartu jis pažymėjo, kad Voluinės ir Polesės operatyvinėse teritorijose neaptikta jokių priešo puolamųjų grupių formavimosi požymių. „Tuo pat metu (priešas – aut. past.

Rusų kario žioplumui nėra ribų: apiplėšęs butą paliko savo nuotrauką

Rusijos kariuomenė Ukrainoje pasižymi ne tik žiaurumu, bet ir kvailumu, rašo „UNIAN“. Rusijos karys apiplėšė butą Irpinėje ir išeidamas buto šeimininkei Valerijai paliko savo nuotrauką. Ją namo grįžusi moteris rado po kilimu. Apie tai ji pasakojo „Ukrainska pravda“ komentare. Valerija pasakoja, kad savo bute po kilimu rado rusų kario nuotrauką, kurią jis padarė fotoaparatu „Polaroid“. „Gegužės 14 d. jį radau (nuotrauką – aut. past.) po kilimu.

Rusijos ekonomikos naujienos: laukiama dar vieno rublio kritimo ir „Ladų“ be ABS

Rublio kol kas neigiamai nepaveikė Rusijos valdžios sprendimas sušvelninti privalomo užsienio valiutos pardavimo pajamų reikalavimus – dabar eksportuotojai parduos 50, o ne 80 proc., rašo BBC. Prognozuojama, kad artimiausiu metu tikimasi rublis vėl pradės silpnėti. Analitikai viską paaiškina gana paprastai: dabar mokesčių mokėjimo laikotarpis – ir eksportuotojai yra priversti parduoti valiutą.

Buvęs Rusijos diplomatas Bondarevas BBC pasakojo, kaip nusprendė atsistatydinti dėl karo Ukrainoje

Diplomatas Borisas Bondarevas, atsistatydinęs iš Rusijos misijos prie JT Ženevoje patarėjo pareigų, BBC sakė baiminantis dėl savo saugumo, tačiau dar neapsisprendė, ar prašys politinio prieglobsčio užsienyje. Pirmadienį Bondarevas paskelbė pareiškimą, kuriame griežtai pasmerkė Ukrainos karą prieš Rusiją. Antradienį Bondarevo atsistatydinimą pakomentavo Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas.

Jau galima atskleisti: Mariupolio gynėjams buvo nuolat teikiama pagalba rusų panosėje

Ukrainos kariuomenė ne sykį tiekė apsuptiems Mariupolio gynėjams amunicijos, ryšio priemonių, maisto ir medikamentų, atskleidė kariuomenės žvalgybos vadovas Kyrylas Budanovas. Jo teigimu, iš 16-os misijose dalyvavusių sraigtasparnių du buvo rusų sunaikinti. „Spec. operacija buvo suplanuota ir įgyvendinta Ukrainos gynybos ministerijos karinės žvalgybos pajėgomis“, – cituojamas jis UNIAN.

Putinas karių ligoninėje nelankė? „Sužeistasis“ galėjo būti asmeninės apsaugos karininkas

Rusijos prezidentui vakar apsilankius ligoninėje, kurioje gydomi kare Ukrainoje nukentėję rusai, pasirodė abejonių ar iš tiesų jis ten lankėsi. Taip pat kilo neaiškumų dėl vieno iš reportaže parodytų „sužeistųjų“, kuris itin panašus į kitoje V. Putino kelionėje rodytą personažą. Rusijos prezidento kelionių metu kuriamuose reportažuose dažnai pastebimi figūruojantys tie patys veidai. Kiekvieną sykį jie atlieka tam tikrą vaidmenį, tačiau iš tiesų tėra Rusijos prezidento apsaugos darbuotojai.

Ukrainoje dar vienas šuo seka Patrono pėdomis: gelbės žmones vandenyje

Ukrainoje išgarsėjęs šunelis išminuotojas Patronas nuo šiol dėmesiu turės dalintis su vokiečių aviganio veislės kalyte Naida. Ukrainos valstybinė pagalbos tarnyba socialiniame tinkle „Twitter“ pranešė, kad gelbėti žmonių gyvybes netrukus bus patikėta naujai žmonių paieškos ir gelbėjimo būrio narei keturkojei. Ukrainos vidaus reikalų ministerijos išplatintame vaizdo įraše matyti, kaip Naida per treniruotes neria į vandenį, kur nutemptia tariamą skenduolį su gelbėjimo ratu atgal į krantą.

„P**** man visiškai, darau ten ką noriu“ – rusų kario pagyros žudžius ir žalojus civilius

Ukrainos saugumo tarnybos paviešintame pokalbyje rusų karys neslėpdamas nieko viešino karo nusikaltimus: kaip žudo civilius, kaip granatas meta į rūsį, net nesiaiškindami, kas ten yra ir didžiuodamasi bei juokdamasis vadina save „galvažudžių būrio“ kariu. „Rūsius mes valome žinai kaip? Neklausiam, kas ten, granatą metam. J****, p**** visiškai (juokiasi). Mūsų būrys vadinasi – savižudžių būrys, j****. Galvažudžių būrys, j****, p**** visiškai,“ – savo artimiesiems pasakojo rusų karys.

Vokietijos kancleris: Putinas karo Ukrainoje nelaimės

Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui nebus leista diktuoti taikos, kuria turi būti užbaigtas karas Ukrainoje, sąlygų, nes jis šio konflikto „nelaimės“, ketvirtadienį pareiškė Vokietijos kancleris Olafas Scholzas. Nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios vasario 24 dieną jau žlugo visi Kremliaus vadovo strateginiai tikslai, O. Scholzas sakė per Pasaulio ekonomikos forumą (PEF) Šveicarijos kalnų kurorte Davose.

Iš Mariupolio ligoninės pavogtą įrangą rusai Donecke pristatė kaip Putino partijos dovaną

Mariupolio mero patarėjas Petro Andriuškenka teigia, kad Rusijos karinės pajėgos į Donecką iš Mariupolio ligoninės atgabeno pavogtą įrangą ir pristatė ją kaip Vladimiro Putino partijos „Vieningoji Rusija“ dovaną. „Donecke į Kalinino klinikos chirurgijos skyrių buvo pristatyta dar viena iš Mariupolio ligoninės pavogtos chirurginės įrangos partija. Šį kartą, skirtos anestezijai.

Rusų įžūlumui ribų nėra – į Mariupolio gatves išriedėjo propagandos sunkvežimiai

Kone didžiausias kančias nuo karo patyrusį Ukrainos Mariupolio miestą dabar kontroliuoja Rusijos pajėgos. Šios nesnaudžia ir į miesto gatves pasiuntė sunkvežimius, transliuojančius propagandinių Kremliaus TV kanalų programas. Socialiniuose tinkluose ėmė plisti vaizdo įrašas, kuriame matyti, kaip viename Mariupolio kieme stovi sunkvežimis su didžiuliu ekranu, kuris transliuoja propagandinį Kremliaus TV kanalą.

Klyčko įspėja: Rusija vis dar neišsižadėjo pagrindinio savo tikslo – Kyjivo

Ukrainos sostinės Kyjivo meras Vitalijus Klyčko teigia, kad Rusija vis dar tikisi perimti Ukrainos sostinės kontrolę. „Aišku, kad tai ne speciali karinė operacija, kaip teigia Rusija, o karas, vienas didžiausių nuo Antrojo pasaulinio karo“, – Davose ketvirtadienį kalbėjo V. Klyčko. „Per didžiulį mūšį Ukrainos rytuose žuvo tūkstančiai žmonių, tarp jų ir daug vaikų, – teigia Klyčko.
Į viršų