Dallas Wiens vėl jaučia savo veidą ir gali užuosti. Trejų metų dukra Scarlette po operacijos pastebi: „Tėveli, koks tu gražus“. Pirmasis kvapas, kurį vyras užuodė, buvo lazanijos kvapas iš ligoninės virtuvės. „Tokiu gyvenimo atveju turime rinktis arba visiškai pasiduoti, arba pasiryžti bet kokia kaina pasveikti. Ir aš nusprendžiau pasveikti“, - kalba Dallas Wiens

Jis buvo pirmasis žmogus Amerikoje, kuriam buvo atliktas viso veido persodinimas. Bet D. Wiens svarbiausia buvo tai, kad vėl gali jausti mažosios dukrytės bučinius. 26-metų vyras iš Teksaso naują veidą trimetei dukrai Scarlette parodė praėjus vos savaitei po operacijos, o šiandien jis pasirodo visam pasauliui.

Dallas Wiens po operacijos (alloverpress nuotr.)Dallas Wiens po operacijos (alloverpress nuotr.)

Kalbėdamas spaudos konferencijoje, D. Wiens teigė, kad laikyti rankose ir vėl jausti mažąją dukrytę šalia – jam didžiausia dovana. Mažylė, pamačiusi „naują“ tėčio veidą, aiktelėjo ir tarė: „Tėveli, koks tu gražus! “ Šiandien D. Wiens planuoja grįžti į Teksasą, būti geriausiu tėvu pasaulyje ir toliau tęsti nepabaigtus mokslus.

Pirmą kartą viešai vyras pasirodė laidoje „Sveika, Amerika!“. Jis pasakojo, kad dar niekada jam nebuvo taip malonu nešioti akinius nuo saulės ir jausti barzdą ant smakro. „Labiausiai džiaugiuosi, kad po dvejų su puse metų aš vėl galiu jausti Scarlette bučinius.“ J. Wiens pridūrė, kad tik dėl dukros ryžosi šiai varginančiai operacijai, kurios metu vyrui buvo persodinti nosies, lūpų, odos raumenys bei nervai.

REKLAMA

„Jei ne dukra, bučiau galėjęs taip pragyventi visą gyvenimą, – teigė vyras. - Bet ramybės man nedavė mintis, kad dukrai augant turėsiu girdėti tokius klausimus ‚kodėl tavo tėtė atrodo kitaip nei visi kiti?“

Vyro veidą operavo didesnė nei 30 gydytojų, seselių bei anesteziologų komanda ištisas 15 valandų „Brigham and Women's“ ligoninėje Bostone.

Dallas Wiens po operacijos (alloverpress nuotr.)Dallas Wiens po operacijos (alloverpress nuotr.)

Prieš dvejus su puse metų tiesioginė elektros srovė vyrui sunkiai nudegino veidą. Jis patyrė gyvybiškai pavojingų nudegimų. Nors gydytojai po nelaimingo atsitikimo buvo bejėgiai, kad sugražintų vyrui regėjimą, visgi po truputį jam sugrįžo kvapo receptoriai. Pirmasis kvapas, kurį jis užuodė, buvo „lazanijos“ kvapas iš ligoninės virtuvės.

Nepaisant žiaurių sužalojimų, kuriuos patyrė 2008 metais nelaimingo atsitikimo metu, vyras teigia, kad net ir turėdamas galimybę „grįžti į tą dieną“ ir ką nors keisti – jis nieko nekeistų. „Šis nelaimingas atsitikimas mano gyvenimą pakeitė į gerąją pusę: aš suartėjau su šeima, tapau geresnis žmogus ir geresnis tėvas.“ „Nei senasis, nei naujasis veidas neatspindi mano asmenybės – svarbiausia - kas žmogaus viduje ir kaip tu save pateiki“, - teigė vyras.

Šiandien po sudėtingos operacijos D. Wiens yra pasiruošęs grįžti namo ir vėl gyventi normalų gyvenimą. Ligoninės „Brigham and Woman's“ nudegimų centro direktorius gydytojas Bohdan Pomahac sako, kad tai, ką jie atliko, yra beveik „nerealu“. „Sunku įsivaizduoti, kad žmogus „neturėjęs veido“ ir jokių minkštųjų odos audinių, dabar stovi prieš mus tarsi naujai gimęs“, - kalbėjo gydytojas laidai „Sveika, Amerika!“.“

D. Wiens „Dallas Morning“ žinioms atskleidė: „Tiesą sakant, labai jaudinausi prieš operaciją, juk tai nebuvo įprasta rankos ar kojos operacija, o viso veido persodinimas, tačiau šiandien nemoku apsakyti žodžiais, kaip jaučiuosi - aš vėl galiu gyventi normalų gyvenimą. Tokiu gyvenimo atveju turime rinktis arba visiškai pasiduoti, arba pasiryžti bet kokia kaina pasveikti. Ir aš nusprendžiau pasveikti, juk man tik 26 metai ir dar visas gyvenimas prieš akis.“

REKLAMA

Dallas Wiens po operacijos (alloverpress nuotr.)Dallas Wiens po operacijos (alloverpress nuotr.)

Vyras prisipažino, kad yra be galo dėkingas savo donorui ir šeimai, kuri jį palaikė sunkiausiomis akimirkomis: „Jūs ne tik man suteikėt naują gyvenimą, bet ir mano dukrytei Scarlette.“ Vyras tikino, kad tikėjimas pasveikti jam padėjo net tamsiausiomis dienomis.

Ši operacija, kainavusi 3,4 milijonų dolerių, buvo finansuojama Amerikos Sveikatos Departamento. J. Wiens buvo trečias žmogus Amerikoje, kuriam buvo atlikta tokio pobūdžio operacija. Bet jis buvo pirmasis, kuriam buvo persodinti visi veido audiniai.


Rašyti komentarą...
L
Lil
2011-05-11 20:49:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sekmės jam
Atsakyti
0

m
mensual
2011-05-11 21:56:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
kiek tu "beveidziu" yra
Atsakyti
0

A
Anna
2011-05-13 00:58:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
sekmes
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų