tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
4
Šventinės dekoracijos Vindzoro pilyje (nuotr. SCANPIX) tv3.lt fotomontažas

Likus mėnesiui iki Šv. Kūčių Vindzoro pilyje sužibo kalėdinė eglė – rūmai pasiruošė jaukiausioms žiemos šventėms.

4

Likus mėnesiui iki Šv. Kūčių Vindzoro pilyje sužibo kalėdinė eglė – rūmai pasiruošė jaukiausioms žiemos šventėms.

REKLAMA

Atvykusius svečius šventinė nuotaika pasitiks nuo pat vartų: įvažiavimas į pilies teritoriją ir žibintai dekoruoti kalėdine žaluma, žibančiomis dekoracijomis.

Pilies viduje Didieji laiptai papuošti masyviomis, akį traukiančiomis girliandomis.

Užkilus laiptais aukštyn, Šv. Jurgio salėje stovi pagrindinis žiemos švenčių simbolis.

6 metrus siekianti žaliaskarė augo čia pat esančiame Vindzoro Didžiajame parke.

Kalėdų medis dekoruotas šimtais žibančių žaisliukų, girliandomis.

Šventiškai papuošti rūmai lankytojų lauks iki 2023 m. sausio 2-osios.

Tris gruodžio dienas – 8, 9 ir 12 – pilyje bus daugiau šventinio šurmulio. 

Šiuo laikotarpiu Šv. Jurgio salėje – ten pat, kur princas Harry ir Meghan Markle pirmą kartą parodė pirmagimį sūnų Archie – bus giedamos kalėdinės giesmės.

Buvusi BBC karališkųjų naujienų korespondentė Jennie Bond teigė, kad nors karališkoji šeima tęs tradiciją rinktis švęsti švenčių Sandringame, esančiame už 100 mylių nuo Londono, šventės bus mažiau formalios nei įprastai.

REKLAMA

Iki šiol Kalėdos karališkuosiuose namuose vyko gana oficialiai, laikantis protokolo – su visais privalomais pritūpimais ir nusilenkimais karalienei Elžbietai II (1926-2022), rašoma thesun.co.uk.

REKLAMA

Tačiau J. Bond svarstė, kad dabar, kai karalius yra Karolis III (74 m.), švenčių sutikime bus mažiau susikaustymo nei ankstesniais metais.

Žurnalistė taip pat sakė, kad karalius sulaužys šeimos tradiciją per televiziją stebėti monarcho kreipimąsi į tautą Kalėdų dienos popietę.

Jennie teigimu Karolis III atsisakys šio archajiško ritualo ir vietoje to skirs laiko bendravimui su artimaisiais ir susitelkimui į prisiminimus apie laimingus laikus su karaliene.

REKLAMA

Be to, ji sakė, kad Karolis III tikriausiai paseks motinos pėdomis ir iš anksto įrašys savo kalbą.

„Esu tikra, kad jis įrašys kalbą prieš kelias dienas ir joje tikrai bus šiek tiek apmąstymų apie motinos netektį“, – pasakojo J. Bond.

Vis dėlto tikimasi, kad kai kurios tradicijos išliks ir karališkoji šeima dalyvaus pamaldose Šv. Marijos Magdalenos bažnyčioje Sandringamo dvare, o po to grįš namo tradicinei Kalėdų vakarienei.

REKLAMA
REKLAMA

Praėjusį mėnesį buvo pranešta, kad princas Harry ir Meghan Markle neprisijungs prie karališkosios šeimos per Kalėdų šventes, nors karalius Karolis III juos pakvietė.

Manoma, kad Sasekso kunigaikštis ir kunigaikštienė atsisakys kvietimo į Sandringamą, nes tarpusavio santykiai ir toliau blogėja dėl sausio mėnesį pasirodysiančios skandalingos Harry memuarų knygos.

Karaliui artimas šaltinis sakė: „Mažai tikėtina, kad jie dalyvaus“.

Kito šaltinio teigimu, santykiai yra beveik pasiekę dugną, nes Sasekso kunigaikštis ruošiasi viską atskleisti savo atsiminimų knygoje.

REKLAMA

Karaliaus Karolio III pirmą kartą organizuojamame šventiniame šeimos susitikime Sandringame dalyvaus Velso princas Williamas ir princesė Kate Middleton, kurie apsistos netoliese esančiuose Anmerio rūmuose – karalienės jiems dovanotame name.

Tikėtina, kad kiti karališkosios šeimos nariai prisijungs prie karaliaus ir karalienės konsortės Kalėdų rytą dalyvaudami šventosiose mišiose bažnyčioje.

Sandringame karališkoji šeima Kalėdas ir Naujuosius metus praleidžia nuo 1988 m., tačiau pastaruosius kelis metus ši tradicija buvo nutrūkusi dėl covid-19 pandemijos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų