Vasara: paprasta gundančiai atrodančių plaukų tiesa

Visi žinome, kad saulės spinduliai, ypatingai karštą vasaros dieną, lengvai sukelia įvairius negalavimus – perkaitimą, odos nudegimus, alergijas ar net padidina riziką susirgti vėžinėmis ligomis. Bet ar visuomet laiku prisimename, kad lygiai tokią pačią karštą vasaros dieną ta pati saulė lygiai taip pat lengvai „sudegina“ plaukus bei stipriai pakenkia galvos odai?

10

Saulės skleidžiami ultravioletiniai spinduliai gali ne tik nualinti plaukus, bet ir stipriai nudeginti galvos odą. Galvos odos nudegimas sukelia milžinišką diskomfortą – jaučiamas didžiulis skausmas, o saulėje „išdegę“ plaukai nebetenka savo gyvybingumo. Gyvybingumą praradę plaukai niekada neatrodys patraukliai.  

(10 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Skrybėlė - geriausia plaukų apsauga nuo saulės

Saulės spinduliai – ne tik šiluma

Graži saulėta diena, kartu su saulės šviesa ir šiluma, mums spinduliuoja ne tik gerą nuotaiką, bet taip pat skleidžia ir visiems dažnai girdimus ultravioletinius (UV) spindulius. Pastariesiems būdingas didelis biologinis ir cheminis aktyvumas. Mažas tokių spindulių kiekis, beje, veikia teigiamai ir yra būtinas mūsų organizmui, tačiau per didelis kiekis – kenkia, o kartais net pražudo.

Pavojingiausias laikas būti saulėje yra nuo 11val. iki 15 val. Patys kenksmingiausi yra UV-C spinduliai. Jie pražudo viską. Laimei, dėka ozono sluoksnio, jie į Žemę nepatenka. UV-B ir UV-A spinduliai į mūsų planetą patenka ir jie veikia mūsų plaukus bei odą. UV-A spinduliai yra ilgiausi, todėl nedėvint galvos apdangalų, būtent jie gali prasiskverbti į galvos odą itin giliai, pažeisti jos ląsteles ir taip padidinti vėžinių susirgimų riziką. Plaukai, deja, nuo nudegimų neapsaugo.

Pasirinkimai du: skrybėlė arba nušiurę plaukai

Saulės poveikis plaukams nėra fiziškai skausmingas, kokį jaučiame nudegus odą, tačiau saulės spinduliai plaukus taip pat alina labai stipriai. Pernelyg didelis piktnaudžiavimas saulės voniomis be galvos apdangalų, plaukus gali paversti į silpnų, sausų ir trapių „šiaudų šluotą“. Saulėje perdžiūvę plaukai praranda savo spalvą, galiukai pradeda greitai skilinėti bei šakotis, o netekę savo žvilgesio, jie gali daryti ženklią įtaką ir mūsų nuotaikai.

REKLAMA

Jei plaukai yra ploni ir šviesūs, jie ypatingai pažeidžiami saulės. Tokiems plaukams trūksta stiprumo ir storio, kad atlaikyti alinantį UV poveikį. Tačiau mes visuomet galime dėvėti stilingas kepures, skrybėles ar kitus galvos apdangalus bei naudoti kosmetines priemones, apsaugančias nuo UV spindulių, ir be rūpesčių mėgautis vasariškomis dienomis.

Saulė – baliklis, ardantis plaukų struktūrą

Dažnai džiaugiamės, kad vasaros metu oda įgauna rusvą atspalvį, o plaukai tampa šviesesni. Tačiau retai pamąstome, kokia iš tiesų tampa saulėje iššviesėjusių plaukų būklė. UV saulės spinduliai plaukus veikia kaip baliklis, kuris, reaguodamas su plaukų melaninu, negrįžtamai pašalina spalvą iš plaukų. Šis „balinimo“ procesas išardo plauko struktūrą stipriai pažeisdamas plauko kutikulę. Ši tampa nebeatspari išsaugoti plauko viduje esantį keratiną, pagrindinį plaukų baltymą. Tokiam plaukų pokyčiui užtenka vos kelių atostogų dienų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų