Vanagas pasisakė apie Norbės ir policijos skandalą dėl netikėto „golfo“: įžvelgia pamoką

Pirmadienio popietę socialiniuose tinkluose išplito neregėtas vaizdas Vilniaus gatvėse – techninių reikalavimų neatitinkanti transporto priemonė. Kaip paaiškėjo vėliau, šiuo pakeistu „Golf“ automobiliu važinėjosi garsiausias Lietuvos šonaslydininkas Norbertas Daunoravičius-Norbė.

Vairuotojui paskirta nuobauda – 225 eurų ir teisės vairuoti transporto priemones atėmimas 12 mėnesių. Vieni svarstė, kad tokios bausmės Norbė nusipelnė, kiti jį puolė ginti. Apie tai antradienį socialiniuose tinkluose pasisakė ir garsus lenktynininkas Benediktas Vanagas.

Savo poziciją jis išsamiai aprašė „Facebook“.

„Norėjau likti nuošalyje MONSTRINIO GOLFO situacijoje.

Tačiau nuomonės klausia žurnalistai, ji įdomi ir daliai Jūsų.

Neaprašinėsiu nutikimo atskirai, jį rasite bet kuriame naujienų portale.

Faktas, kad situacija labai NEVIENAREIKŠMIŠKA. Čia yra keletas skirtingų vaizdų bei matymų. Nesu arbitras. Surašysiu, ką matau aš.

Dalyvaujantys asmenys bei nutikę procesai bei pasekmės (esu tikras, čia taško dar nėra. Tikiu, jis bus padėtas teisme):

 • Norbertas Daunoravičius;
 • Lietuvos policija;
 • Stipriai modifikuotas Monstrinis Golfas;
 • Važiavimas bendro naudojimo keliais;
 • Įvykdyti pažeidimai;
 • Paskirta bausmė (225 eur bauda + 12 mėn. atimta teisė vairuoti).

NORBĖS POZICIJA (kiek suprantu):

 • Norėjo padaryti įdomų video projektą;
 • Kuria turinį socialinei medijai;
 • Supranta, kad padarė nusižengimų;
 • Nesutinka, kad bausmė turėtų būti tokia neproporcingai didelė.

LIETUVOS POLICIJOS POZICIJA:

 • Pažeidė KET 9, 15, 20, 82, 150.5, 150.8, 150.10, 223 punktų reikalavimus;
 • Neleistinai perdarė transporto priemonę;
 • Ja važinėdamas gatvėmis demonstravo viršenybę prieš kitus eismo dalyvius;
 • Užvažiavo ant šaligatvio – trukdė eismui;
 • Naudojosi telefonu važiuojant;
 • Nerodė posūkių;
 • Kėlė pavojų eismo saugumui;
 • Paskirta 225 eur bauda bei 12 mėn atimta teisė vairuoti.

KĄ MATAU AŠ:

Norbertas yra influencer’is. Jis turi nemažą ratą jį sekančių žmonių. Suprantama, įdomus turinys plečia sekėjų ratą. Panašu, kad Norbertas gyvena įdomų gyvenimą ir juo dalinasi su savo aplinka. Tai, greičiausiai, tampa ir yra jo pragyvenimo šaltinis.

REKLAMA

Lietuvos policija užfiksavo pažeidimus bei pagal galiojančius teisės aktus skyrė bausmę. 

SVARBU: Esu tikras, šiuo veiksmu Lietuvos policija užbrėžė raudoną liniją, kurios nederėtų peržengti. Sukūrė precedentą bei parodė, ko tikrai netoleruos ateityje (fun dalykai, kurie nėra saugūs bei nedera su KET). Vadinasi, tai buvo ne tik statistinis pažeidimo forminimas, bet ir POLITINIS PAREIŠKIMAS, su kuo Policija nesitaikstys.

LINIJOS UŽBRĖŽIMAS, manau, kad tai yra tai, ką mums reikėtų perskaityti šioje situacijoje.

TO NEBŪTŲ NUTIKĘ, jei Norbertas būtų išbandęs savo „bolidą“ uždaroje trasoje (į ten nuvežęs jį ant priekabos ar spec. transportu), bei saugiai nufilmavęs turinį apie jį savo sekėjams.

Nuoširdžiai, gaila Norberto. Suprantu Lietuvos policijos požiūrį. 

Kitose išsivysčiusiose valstybėse, tikėtina, finansinė bauda galėjo būti ir gerokai didesnė. Norbertas – sekamas žmogus, todėl turi suprasti, kad turi būti pavyzdys arba... nenustebti bei priimti tai, kas nutiko. Įsivaizduokite, kas būtų, jei prisižiūrėję pavyzdžių tai bandytų pakartoti „kaukolinio pripylę“ tautiečiai.

Turbūt tai pamoka/žinutė, kurią turėtume išmokti. Jei nebūtų kilęs toks didelis ažiotažas, greičiausiai tai kartotųsi ir ateityje. Policija tikrai sugebėjo perduoti žinią bei jos svarbą. 

Pasikartosiu, nesu arbitras. Tik nupiešiau situaciją, kaip matau ją iš skirtingų kampų“, – rašė jis.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad Pasak Lietuvos policijos, pažeidimo esmė – vairuodamas nustatytų techninių reikalavimų neatitinkančią transporto priemonę, kurios techninės charakteristikos pakeistos, t. y. vietoje gamintojo nustatytų ratlankių ir padangų, sumontuoti traktoriaus ratlankiai su padangomis, kurie išsikiša iš už transporto priemonės gabaritų (kėbulo), dalyvavo viešajame eisme važinėdamas gyvenvietės gatvėmis taip demonstruodamas savo išskirtinumą prieš kitus eismo dalyvius, naudojosi mobiliojo ryšio priemone (telefonu) rankomis.

REKLAMA

Vilniaus m., Savanorių pr. ir Liepsnos g. sankirtoje priekiniais automobilio ratais užvažiavo ir sustojo ant šaligatvio, kai galinė automobilio dalis liko važiuojamojoje kelio dalyje (sankryžoje), tuo trukdydamas pėsčiųjų ir transporto priemonių eismui, Savanorių pr. ir Naujosios Riovonių g. sankryžoje, sukdamas į kairę ir keisdamas važiavimo kryptį, nerodė įspėjamųjų posūkių šviesos signalų. Šiais savo veiksmais kėlė realų pavojų eismo saugumui, savo ir kitų eismo dalyvių sveikatai bei gyvybei. Pažeisti KET 9, 15, 20, 82, 150.5, 150.8, 150.10, 223 punktų reikalavimai. Atsakomybė taikyta pagal ANK 420 str. 2 d., 415 str. 2 d., 417 str. 1-3 dalis.

Tiesa šis Lietuvos policijos įrašas sulaukė daugybės neigiamų komentarų, daugelis stebėjosi, kad vairuotojas nieko blogo nepadarė, o jam kliuvo tokia didelė bauda.

Po kelių valandų feisbuke įrašu pasidalijo ir Norbė: „O būna ir taip... Ar tikrai nėra daugiau ką veikti? Eilinį sykį esu didžiausias chuliganas... Laukia dar ilgas procesas ir tikiuosi, kad viskas vis dėlto pasikreips kita linkme.

O dabar esu kaltinamas chuliganišku vairavimu už: savo išskirtinumo demonstravimą prieš kitus eismo dalyvius, nepagarbą nustatytai eismo tvarkai, sukeltą realų pavojų eismo saugumui, savo ir kitų sveikatai bei gyvybei. Smagu.“


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų