Turtingiausi mados pasaulio žmonės

New Yorko mados savaitės renginiams einant į pabaigą, internetinis portalas „Business Insider“ sudarė turtingiausių mados industrijos žmonių reitingą. Sąraše galima rasti tiek aukščiausios klasės drabužių dizainerių, tiek stambių aprangos prekybininkų.

Dvylikos turtingiausių mados pasaulio žmonių sąrašas sudarytas, remiantis žurnalo „Forbes“ duomenimis:

1. Bernardas Arnaultas (Prancūzija)

Grynoji turto vertė: 41 mlrd.$

Vieta „Forbes“ reitinge: 4

Arnault valdomai kompanijai „LVMH“ priklauso tokie prekiniai ženklai kaip „Louis Vuitton“ ir „Givenchy“. Jis taip pat turi „Bulgari“, „Hermes“ ir „Carrefour“ akcijų. Šiuo metu šis prancūzas yra turtingiausias europietis.

Bernardas Arnaultas (nuotr. Alloverpress.ee)Bernardas Arnaultas (nuotr. Alloverpress.ee)

2. Amancio Ortega (Ispanija)

Grynoji turto vertė: 31 mlrd.$

Vieta „Forbes“ reitinge: 7

Ortega yra buvęs korporacijos „Indtedix“ vadovas. Šiai korporacijai priklauso „Zara“, „Massimo Dutti“ ir „Stradivarius“ drabužių parduotuvių tinklai. Šiuo metu ispanui priklauso apie 5000 aprangos parduotuvių 77 pasaulio valstybėse

REKLAMA

Amancio Ortega (nuotr. SCANPIX)Amancio Ortega (nuotr. SCANPIX)

3. Christy Walton (JAV)

Grynoji turto vertė: 26,5 mlrd.$

Vieta „Forbes“ reitinge: 10

Walton yra „Wal-Mart“ prekybos tinklo paveldėtoja. Nors tik mažoji dalis šios parduotuvių imperijos pajamų gaunama iš drabužių pardavimų, bet ir šios bendrųjų pajamų dalies pakanka, jog amerikietė atsidurtų trečioje šio sąrašo vietoje. Praeitais metais „Wal-Mart“ pardavimai aprangos sektoriuje amerikietei leido uždirbti apie 25 milijardus dolerių.

 

4. Stefanas Perssonas (Švedija)

Grynoji turto vertė: 24,5 mlrd.$

Vieta „Forbes“ reitinge: 13

Perssonas yra pigius ir madingus drabužius gaminančios kompanijos „H&M“ vadovas. Šis drabužių gamintojų tinklas turi apie 2200 parduotuvių visame pasaulyje bei bendradarbiauja su tokiais dizaineriais kaip Karlas Lagerfeldas ir Jimmy Choo.

Stefan Persson (nuotr. SCANPIX)Stefan Persson (nuotr. SCANPIX)

5. Liliane Bettencourt (Prancūzija)

Grynoji turto vertė: 23,5 mlrd.$

Vieta „Forbes“ reitinge: 15

Mada ir grožis yra neabejotinai susiję dalykai, tad penktojoje sąrašo vietoje atsidūrė garsios kosmetikos gamintojos „L'Oreal“ savininkė. Bettencourt kosmetikos kompaniją paveldėjo iš savo tėvo.

Liliane Bettencourt (nuotr. SCANPIX)Liliane Bettencourt (nuotr. SCANPIX)

6. Philas Knightas (JAV)

Grynoji turto vertė: 12,7 mlrd.$

Vieta „Forbes“ reitinge: 60

Vienas iš „Nike“ įkūrėjų verslą pradėjo bėgimo batelius pardavinėdamas tiesiog iš savo mašinos. Praeitais metais avalynės ir sportinės aprangos gamintoja „Nike“ uždirbo 19 milijardų dolerių.

Philas Knightas (nuotr. SCANPIX)Philas Knightas (nuotr. SCANPIX)

7. Francois Pinault (Prancūzija)

Grynoji turto vertė: 11,5 mlrd.$

Vieta „Forbes“ reitinge: 67

Jaunystėje Pinault buvo išmestas iš vidurinės mokyklos. Nepaisant to, dabar jis valdo didžiąją dalį „PPR“ koncerno akcijų. „PPR“ priklauso „Gucci“, „Yves Saint Laurent“ ir „Puma“ prekių ženklai. Salmos Hayek vyras taip pat yra aukciono namų „Christie's“ savininkas.

Francois Pinault su Selma Hayek (nuotr. SCANPIX)Francois Pinault su Selma Hayek (nuotr. SCANPIX)

8. Leonardo Del Vecchio (Italija)

Grynoji turto vertė: 11 mlrd.$

Vieta „Forbes“ reitinge: 71

Del Vecchio yra kompanijos „Luxottica“ įkūrėjas. Ši įmonė yra didžiausia akinių gamintoja pasaulyje bei turi virš 6000 parduotuvių pasaulyje. „Luxottica“ specializuojasi tiek saulės akinių, tiek regos korekcijos akinių gamyboje.

REKLAMA

9. Tadashi Yanai (Japonija)

Grynoji turto vertė: 7,6 mlrd.$

Vieta „Forbes“ reitinge: 122

Yanai yra kompanijos „Fast Retailing“ įkūrėjas ir prezidentas. Viena iš šios kompanijos dukterinių įmonių „Uniqlo“ verčiasi itin populiarių drabužių pardavimu.

Tadashi Yanai (nuotr. SCANPIX)Tadashi Yanai (nuotr. SCANPIX)

10. Philipas ir Cristina Green (Didžioji Britanija)

Grynoji turto vertė: 7,2 mlrd.$

Vieta „Forbes“ reitinge: 132

Greenų šeimyniniam verslui priklauso populiarus drabužių parduotuvių tinklas „Topshop“. Staigus šios kompanijos finansinis pakilimas prasidėjo, kuomet prekybos tinklo parduotuvės buvo pradėtos steigti New Yorke.

11. Galenas Westonas (Kanada)

Grynoji turto vertė: 7,1 mlrd.$

Vieta „Forbes“ reitinge: 133

Westonas verčiasi ne vien aprangos gaminių prekyba. Didžiąją dalį pajamų jam suneša „Holt Renfrew“, „Brown Thomas“ ir „Selfridges“ prekybos centrų veikla. Šiose universalinėse parduotuvėse galima įsigyti ir įvairių prekinių ženklų rūbų.

Galenas Westonas su seserimis Olsen (nuotr. Alloverpress.ee)Galenas Westonas su seserimis Olsen (nuotr. Alloverpress.ee)

12. Giorgio Armani (Italija)

Grynoji turto vertė: 7 mlrd.$

Vieta „Forbes“ reitinge: 136

Italų mados dizaineris taip pat yra įžvalgus bei sumanus verslininkas. 2009 metais jis atidarė didžiulį prekybos centrą Manhattane (New Yorkas). Armani pasipelno ir iš savo vardu pavadinto tarptautinio viešbučių tinklo veiklos.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų