Suskambo antroji „Eurovizijos“ atranka: krito 7 dalyviai, favorite tapo Mia

Antradienio vakarą suskambo antroji nacionalinės „Eurovizijos“ atranka, kurią televizijos žiūrovai išvydo šį vakarą. Scenoje savo jėgas išbandė 13 atlikėjų ir grupių, kurie, galbūt, taps dalyviais, atstovausiančiais Lietuvai Ukrainoje.

101

Komisijos kėdes šįkart užpildė kaip visada kompetetinga komisija: atlikėja Justė Arlauskaitė-Jazzu, „Eurovizijos“ veteranas Darius Užkuraitis ir muzikos apžvalgininkai Ramūnas Zilnys bei Kazimieras Šiaulys.

Balsavimo rezultatai

Laidos pabaigoje paaiškėjo, kurie septyni iš trylikos dalyvių turi palikti konkursą, o kurie šeši atlikėjai toliau tęs kelionę „Eurovizijos“ atrankose.

Komisijos ir žiūrovų balsai lėlė, kad atrankas paliko: Monee, Rasa Kaušiūtė, Rugilė Daujotaitė, Gabrielė Vilkickytė, Deividas Žygas, „Varieté“ ir „Lawreigna“.

Projekte dėl pergalės toliau kovos šie dalyviai: Mia, Kotryna Juodzevičiūtė, Gabrielius Vagelis, Valdas Lacko, Ieva Zasimauskaitė ir grupė „E.G.O.“.

(101 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Nacionalinė "Eurovizija 2017" atranka. Antrasis turas

„E.G.O.“ – „My Story“

Įvairaus amžiaus damų palaikymą jaučianti vaikinų grupė į „Eurovizijos“ atrankos sceną lipo pirmieji. Trys dainininkai žiūrovams ir komisijai pristatė šiuolaikišką kūrinį, kurį stengėsi papildyti šokių motyvais.

„Geras kūrinys, manau, nebūtų gėda jį matyti „Eurovizijos“ finale“, - teigė Jazzu.

D. Užkuraitis palygino praėjusių metų bei dabartinį vaikinų pasirodymą ir pastebėjo, kad šiandien jie daug stipresni. Tiesa, pabrėžta, kad vaikinų trio priminė „One Direction“ grupę. Nors anot profesionalo, tai nėra blogai „Eurovizijoje“ – merginos juos dievina.

Monee – „nnn“

Solo scenoje pasirodžiusi atlikėja Monee parodė, kad norint sukurti tvirtą pasirodymą nereikia minios. Mergina pristatė lyrišką, tačiau užtikrintą dainą „nnn“.

Komisijos narys R. Zilnys džiaugėsi, kad nežinoma mergina buvo talentinga ir balsinga, tačiau turėjo ir kritikos: „Jums būtina papildomos priemonės. Kažkas turi vykti, sproginėti“, - teigė jis.

Savo kolegai antrino ir kitas muzikos profesionalas: „Numeris vertas dėmesio, bet nemačiau avantiūrizmo. Kur jis?“, - stebėjosi K. Šiaulys.

REKLAMA

„Varieté“ – „My Story“

Ko gero, daugiausiai kritikos strėlių iš komisijos teko merginų grupei „Varieté“. Penkios atlikėjos sulaukė nemalonaus palyginimo: „Oi... Daina neverta dėmesio, nesupratau energijos, žinutės mums“, - kritikos negailėjo Jazzu. „Ne visos dainos albume yra hitai, tai taip ir jūs – ne visos esate atlikėjos“, - toliau rėžė teisėja.

R. Zilnys merginas dar labiau sugniuždė teigdamas, kad jos pamiršta, jog tai Europinio masto konkursas ir Lietuva jų nesirinktų jokiu būdu. O jei netyčia ši grupė būtų atrinkta, pasak profesionalo, mūsų šalis tiesiog geriau nedalyvautų konkurse.

Gabrielius Vagelis – „Feel Free“

Lyrišką kūrinį pristatęs ilgaplaukis vaikinas šalia savęs turėjo porą balsingų kolegų, kurie savo vokalu sustiprino pasirodymą.

Daina „Feel Free“ ypatingai sujaudino Jazzu: „Dažnai atrodau kažkam kaip žiežula, bet tu suminkštinai mano širdį. Galbūt kažką keisčiau aranžuotėje, bet man patiko ši daina. Man patiko, kad tu neišsidraskei, noriu pagirti tave už kūrybą ir toliau eik šiuo keliu.

Tuo tarpu R. Zilnys pasirodymą įvertino dviprasmiškai: „Jis atrodo kaip tikrasis Vikingas, turime tikrą šiaurietį. Tiesa, ši daina turi keistą dalyką, atrodo, kad aš ją jau kažkur girdėjau. Tačiau tai dažnai būna kūrinio pliusas“, - mąstė jis.

Ieva Zasimauskaitė – „You Saved Me“

Jau ne pirmą kartą nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje matoma Ieva šiemet pristatė lyrišką dainą „You Saved Me“. Lėta ir jausminga daina leido išgirsti visas atlikėjos vokalo galimybes.

Švelnus kūrinys sužavėjo ir komisiją: „Ieva nestovi vietoje, progresuoja, tačiau kartu nenutolsta nuo savęs. Taip ir turi būti. Tiesa, galbūt praėjusiais metais man daina patiko labiau“, - sakė jazzu.

„Ievos gerumas paperka. Tai buvo gražus pasirodymas, tik ar to užtenka? Nesu tikra“, - tęsė komisijos narė.

Rugilė Daujotaitė – „Perkūne ugniaveidi“

Tai lietuviškai, tai angliškai scenoje dainuojanti Rugilė komisijai ir žiūrovams dovanojo neįprastą pasirodymą, kuris priminė pagoniškas apeigas ar šamanišką susibūrimą.

REKLAMA

„Tai lyg ir klubinis, lyg ir lyrinis kūrinys. Kažkokia košė, nematau šio kūrinio „Eurovizijoje“, bet teigiamas užtaisas yra“, - svarstė R. Zilnys.

Tuo tarpu Jazzu šiuo pasirodymu buvo priblokšta: „Man išsprogo akys. Nieko nesupratau, nežinau ar noriu suprasti. Atsiradau miške, išėjau į kosmosą ir vėl grįžau... Reziume, aš pasidaviau, tai buvo tiesiog beprotiška, aš pasiduodu“, - kraipė galvą atlikėja.

D. Užkuraitis taip pat sunkiai rinko žodžius: „Sujungti nesujungiamus dalykus yra be galo sunku. Tai pavyksta nedaugeliui. Pas jus viskas buvo perspausta, padidinta. Lyg ir klubas, lyg ir šamanai... Jums reikėtų viską išgryninti. Nežinau ar verta jungti tiek daug nesujungiamų dalykų. O balsas jūsų labai įdomus“, - pastebėjo jis.

Mia – „Sacrifice“

Daugiausiai papildomos įrangos savo pasirodymui neabejotinai atsivežė Vilija Pilibaitytė-Mia. Laiptų pakopų viršuje, prabangiame krėsle įsitaisiusi dainininkė pristatė tikrą šou. Save Mia parodė kaip tikrą karalienę. Pop stiliaus dainą „Sacrifice“ pristačiusi dainininkė, regis, buvo vienintelė, sulaukusi tiek pagyrų iš komisijos.

Net laidos vedėja Ieva Stasiulevičiūtė nesusilaikė nuo komentaro: „Žiūrint į tave, karūnos tau per maža, regis, kavą iš Šventojo gralio geri“, - šmaikštavo ji.

D. Užkuraitis dalyvės pasirodymą įvertino su šypsena: „Man labai smagu matyti Mią „Eurovizijoje“. Šįkart ji nusprendė „kalti“ iš karto. Įspūdinga. Tai, ką aš mačiau, tas sostas aukštumoje... Kol tu nuo jo nenulipai, aš išgyvenau, kad nuo jo nenukristum. Su vokalu viskas buvo gerai. Atrodai nuostabiai, smagu tave matyti“, - kartojo jis.

Kalbėdama apie šį pasirodymą Jazzu taip pat apsiėjo be didelės kritikos: „Man įdomu, kad jūs pagalvojote apie visą pasirodymo išpildymą. Tai nebuvo tuščia. Kalbant apie vokalą, man norėjosi daugiau pasiaukojimo, daugiau aistros. Patinka jūsų intencija priartėti prie šiuolaikinio skambesio. Man tai priminė Lana Del Rey. Pasirodymas buvo geras, manau jis tikrai vertas keliauti toliau“, - teigė ji.

REKLAMA

Deividas Žygas – „Only You“

Vienas scenoje pasirodęs vaikinas pristatė savo autorinę dainą „Only You“, tačiau daug liaupsių dalyvis nesulaukė.

Tokias kūrybines vaikino ambicijas įvertino Jazzu: „Nežinau ar čia buvo daug talento. Man tai nuskambėjo gana lėkštokai. Ypač tekstas „veri gud lithuanian speak“. Garsiai pasakiau: „Ar būtų galima suderinti gitarą pirmiausiai“? Tu pradėjai dainuoti šalia tono. Vėliau dar labiau klaidžiojai. Reikia dar daug dirbti“, - rėžė Jazzu.

R. Zilnys antrino kolegei: „Aš, pratęsdamas Jazzu mintį, noriu pasakyti, kad nebūtina dainuoti dainas, kurias parašai. Yra daug žmonių, kurie rašo dainų tekstus, tačiau jų neatlieka. Nežinau ar jums duota būti dainininku. Visas pasirodymas atrodo gana liūdnai“, – pasirodymu abejojo jis.

Rasa Kaušiūtė – „Fly“

Daugelį metų scenoje save realizuojanti Rasa nusprendė save išbandyti „Eurovizijos“ atrankoje. Muziką ir žodžius pati kūrusi atlikėja suspindo ugningame amplua.

D. Užkuraitis moters pasirodymą įvertino dvejopai: „Taip, sakykime, aš skridau su Rasa. Aš berods, žinau, kad šią dainą susapnavote. Daina yra vykusi, didinga. Aš nesu vokalistas, bet man pasirodė, kad jums apatinės natos buvo nepatogios. Tai atrodė neužtikrintai“, - teigė komisijos narys.

K. Šiaulys vertino panašiai: „Malonu jus matyti, Rasa. Puikus jūsų balsas. Žinau, kad jūs esate plataus išsilavinimo spektro atlikėja, bet manau, kad galėtumėte patobulinti šį pasirodymą. Manau jūs verta pakilti į kitą etapą“, - nusišypsojo jis.

Gabrielė Vilkickytė – „Jūra“

Dešimtmetį chore pradainavusi Gabrielė scenoje prabilo lietuvių kalba. Mergina atsiskleidė lyriškomis spalvomis.

R. Zilnys šią dalyvę ir jos skambesį sulygino su jau žinoma šalies atlikėja: „Viskas gražu, labai gražus tembras, bet jis nieko bendro neturi su „Eurovizija“. Lietuvoje jau yra viena Jurga Šeduikytė, klausant šito kūrinio, man atrodė, kad jūs esate seserys, kurios nežinote viena apie kitą. Iš esmės man patiko, bet aš to nematau „Eurovizijoje“, - pakartojo jis.

REKLAMA

Dalyvei Jazzu skyrė švelnesnius žodžius: „Manau, kad pati daina yra per pilka ir netinkama „Eurovizijoje“. Tačiau ši daina man labai patiko, ji artima mano žanrui. Lietuvoje tokio žanro man labai trūksta, noriu tave paskatinti, o ateityje – visai ateičiau pas tave į koncertą“, - nusišypsojo ji.

„Lawreigna“ – „Freedom“

Raudonplaukė atlikėja į Lietuvą atvežė karštį. Tiesa, kartu su dviem apsinuoginusiais vaikinais pasirodymą surengusi dalyvė teisėjų nesužavėjo.

Jazzu sunkiai priėjo prie vienos nuomonės: „Pasirodymas sukėlė dviprasmiškų jausmų. Turėtumėte padėkoti pritariantiesiems vokalistams, mat pati jūs plaukiojote. Atrodė, kad tuoj tuoj paslysite. Tačiau kažkaip jums pavykdavo išsisukti. Tačiau ši daina netrukus man pasimirš. Kalbant apie pasirodymą, aš jį dar labiau aštrinčiau. Norėtųsi daugiau išprotėjimo. Nebijokite to parodyti su kaupu“, - drąsino komisijos narė.

K. Šiaulys taip pat pastebėjo atlikėjos vokalo neužtikrintumą: „Visi pasirodymai lyg ir neblogi, bet pastebime intonacinio pasikartojimo. Atlikėja atrodo įspūdingai, bet ta plaukiojanti intonacija – pas jus yra“, - dėstė jis.

Kotryna Juodzevičiūtė – „Love Shadow“

Modernų pasirodymą surengusi mergina sceną dalijosi su kitais penkiais pritariančiais vokalistais.

Bene labiausiai šiuo pasirodymu džiaugėsi R. Zilnys: „Vizualiai – neabejotinai geriausias šio vakaro pasirodymas. Dėl dainos – bus daug diskusijų, man pačiam kūrinys tapo vienu įsimintiniausių. Daina turi stiprų priedainį, net nepatarčiau jo stipriai keisti. Reziumuojant, man patiko“, - pagyras žarstė jis.

Kolegai antrino ir D. Užkuraitis: „Ši daina verta kito etapo. Viskas labai gražu, gražiai padirbėta. Bet kokiu atveju – ji verta kito etapo. Šįvakar jūs esate stipriai pasiruošę, nepersistenkite“, - teigė konkurso teisėjas.

Valdas Lacko – „It‘s So Unfair“

Paskutinis į sceną lipo Valdas Lacko. Praėjusiais metais vaikinas buvo pramintas jaunuoju Kučinsku, šiemet komisiją ir žiūrovus dalyvis bandė pavergti uždegančia daina.

REKLAMA

Dalyviui pagyrų negailėjo R. Zilnys: „Valdas yra vienas iš „Eurovizijos“ atrankos atradimų. Šiemet, manau, turi geresnį pasirodymą nei prieš metus. Su Valdu yra taip: jis gražiai sudainuoja, daina nepretenduoja į moderniausius kūrinius, bet ją pamėgs vyresnio amžiaus žmonės“, - mąstė muzikos apžvalgininkas.


Rašyti komentarą...
S
Selija
2017-01-16 11:51:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Geriausias , gražiausias ir nuostabiausias pasirodymas - Rugilės su daina "Perkūne ugniaveidi". Labai gaila , kad žiūrovai skyrė per mažai balsų, o komisija nesuprato ir neįvertino. Dainuokim lietuviškai, nebijokim įterpti folkloro elementų. Eurovizijoje , kas naudojo tokius dalykus - beveik visada laimėjo. Gaila, kad užmišome, kad esam lietuviai. Visos kitos dainos - nuobodžios ir vienodos...Neįdomu ir nebesinori "sirgti" už mūsų atlikėjus.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų