REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
3
“Karštai su tv3.lt“ (nuotr. TV3)

Pastaruoju metu visuomenė Lietuvoje susiskaldžiusi. Tarpusavyje pykstamės dėl visko – skiepų, galimybių paso, šeimos sąvokos, emigrantų bei daugybės kitų dalykų. Laida „Karštai su tv3.lt“ jau šiandien pakvies ieškoti atsakymų – kas atsitiko Lietuvai, kad praėjome vienas kitą šitaip engti?

3

Pastaruoju metu visuomenė Lietuvoje susiskaldžiusi. Tarpusavyje pykstamės dėl visko – skiepų, galimybių paso, šeimos sąvokos, emigrantų bei daugybės kitų dalykų. Laida „Karštai su tv3.lt“ jau šiandien pakvies ieškoti atsakymų – kas atsitiko Lietuvai, kad praėjome vienas kitą šitaip engti?

REKLAMA

Apie tai, kodėl Lietuva yra tokia susiskaldžiusi, šiandien laidoje diskutuos politikos komunikacijos ekspertas Mindaugas Lapinskas ir Vytauto Didžiojo universiteto profesorius, politologas Šarūnas Liekis. O iškart po laidos žiūrovai kviečiami stebėti naują, unikalų TV3 socialinį eksperimentą „Skirtingai nuostabūs“, kuriame į tokį mūsų susipriešinimą bus pakviesta pažvelgti iš kitos pusės – ar suvieniję jėgas su didžiausiu savo priešininku galime ištrūkti iš nuomonių kalėjimų, kuriuose dabar esame užsidarę?

Bene daugiausiai aistrų šalyje pastaruoju metu sukėlė skiepai nuo koronaviruso, o įvedus galimybių pasą ir surūšiavus žmones į skiepytus ir ne, kilo didžiulis visuomenės nepasitenkinimas iš abiejų pusių. Žmonės skilo į dvi dalis – dabar pasiskiepiję to daryti nenorinčius iškoneveikia įvairiais epitetais, o neskiepyti dar aršiau puolė ginti savo teisių, visur įžvelgdami sąmokslo teorijas.

REKLAMA
REKLAMA

Anot M. Lapinsko, socialiniai tinklai tapo puikia terpe tokioms ir panašioms diskusijoms bei aršiems ginčams plėstis – realybėje tą pamatysime kur kas rečiau. „Siūlyčiau žiūrėti tiesai į akis – konfliktas kilo dėl to, kad „Facebook“ algoritmas proteguoja ekstremalias nuomones. Jei pridėtume ranką prie širdies, išėjus į gatvę jokių muštynių, demonstracijų, ginčų ar panašių dalykų mes nepamatytume. Matome, kad yra didelė dalis pasiskiepijusių žmonių, mažesnė nepasiskiepijusių, ir 2 proc. iš vienos bei 1 proc. iš kitos kelia visą tą triukšmą, kalasi „Facebook“ komentaruose ir vaikšto po laidas“, – sakys laidoje jis.

REKLAMA

M. Lapinskas teigs, kad tokios aršios diskusijos į viršų iškelia ir vieną pavojingą tendenciją: „Kai kas – ypač iš vakcinų šalininkų – perima antivakserių retoriką ir nešasi tam tikrą džihadą. Įsivaizduoja, kad jų misija gyvenime yra įtikinti, nugalėti. Tikslas galbūt ir nėra pasiekti kažkokį bendrą gėrį, bet pažeminti, pasijusti daugumoje, supulti kartu. Ši tendencija, mano galva, yra pati pavojingiausia.“

Savo ruožtu Š. Liekis teigs, kad daugelio pasipriešinimas neretai kyla ir iš susierzinimo, jog yra perlenkiama lazda ir norima žmones kontroliuoti itin smulkmeniškai. Taip pat, anot jo, nemažai klaidų, spręsdami Lietuvą supriešinančias temas, padarė ir valdantieji. 

REKLAMA
REKLAMA

„Buvo nemažai bandymų kelti bylas dėl neapykantos kalbos, ar tai būtų prieš pasiskiepijusius ir ne, kitaip atrodančius, prieš kito etniškumo žmones… Mes kalbame apie tolerancijos ir lygiateisiškumo temą – kodėl kyla ir visos diskusijos dėl skiepų? Jei žmonės mato, kad yra nelygiateisiškumas – o juk visi kaip piliečiai tikimės, kad turime vienodas teises – jei žmonės jaučia, kad su vienu geriau elgiamasi, o kitas yra diskriminuojamas, iš to kyla klausimas – kaip padaryti, kad visi jautųsi gerai? Čia – valstybės uždavinys. Valstybė turi subalansuotai ir delikačiai tokius klausimus spręsti, nes daugybė sprendimų buvo nelogiškų, pavėluotų ar per anksti paskelbtų ir vėliau atšauktų“, – sakys laidoje Š. Liekis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, lygiai taip pat svarbu gebėti atsirinkti gaunamą informaciją, nepakliūti į spąstus – kkad ir kokia tai tema bebūtų. „Propaganda yra visą laiką. Tai yra išsilavinimo, atpažinimo, raštingumo klausimas. Propaganda – bendro pasakojimo klausimas, kaip mes įsivaizduojame sistemą, kaip ji turi atrodyti“, – sakys jis.

Tačiau skiepai – ne vienintelė tema, kuri mus priešina, ir kuri jau šį pirmadienio vakarą bus paliesta laidoje „Karštai su tv3.lt“. 

REKLAMA

O iškart po laidos žiūrovai kviečiami stebėti pirmąją socialinio eksperimento „Skirtingai nuostabūs“ laidą. Socialinis eksperimentas „Skirtingai nuostabūs“ pakvies alinantiems psichologiniams ir fiziniams išbandymams, kuriuose dalyvaus visiškai skirtingus įsitikinimus turinčios asmenybės. Tačiau visas jas vienys ta pati užduotis – per keturias dienas ištrūkti iš kalėjimo. Ar kardinaliai skirtingiems eksperimento dalyviams pavyks pamiršti skirtumus ir susivienyti dėl bendro tikslo?

REKLAMA

Speciali „Karštai su tv3.lt“ laida susipriešinimo tema – jau šiandien, 19.30 val. per TV3!

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų