„Starkus stato“ naują pirkinį: statybų įkarštyje – rimti iššūkiai

Statybos – vienas sudėtingiausių procesų, reikalaujantis ne tik fizinio pasirengimo, bet ir galintis kainuoti didelius pinigus. Lietuvos keliautojas, žurnalistas Martynas Starkus laidoje „Starkus stato“ TV3, TV3 Play žiūrovus ir tv3.lt naujienų portalo skaitytojus pakvies pasinerti į tikrą statybų įkarštį atnaujinant apleistą sodybą, o taip pat stengsis parodyti, kad tinkamai, taupiai įsirengti namą galime kiekvienas iš mūsų.

6

Keliautojui M. Starkui įsigyta sodyba tapo tikru iššūkiu – norint gyventi nupirktame pastate, iš pradžių jį reikia itin atsakingai, kruopščiai renovuoti, tačiau nėra aišku, nuo ko viską vertėtų pradėti ir kaip atnaujinant sodybą bereikalingai neišvaistyti papildomų pinigų, todėl į pagalbą kimba šios srities žinovai.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Martyno Starkaus sodyba

M. Starkus pasakoja, kad šimtamečio pastato būklė yra išties nepavydėtina, todėl buvo svarstoma šį statinį netgi nugriauti.

„Įsigyto namo kokybė yra prasta, kadangi pastatas statytas daugiau kaip prieš 100 metų. Pats namas buvo taisytas, perstatytas, tačiau sienos šiuo metu yra išlinkusios, o lubos įgriuvusios, tad ten gyventi būtų ne itin saugu. Daugelis įsivaizduoja, kad šis pirkinys – tai senas, gražus namas, tačiau taip nėra. 

Tiesa, iš pradžių galvojome seną namą nugriauti ir statyti naują pastatą, bet vėliau nusprendėme atlikti renovaciją“, – sakė žurnalistas.

Jeigu gali Starkus, kodėl negali kiti?

Nors statybų pradžia kelia didelę nežinomybę ir iššūkių, M. Starkus nepraranda optimizmo ir viliasi, kad 10 laidos epizodų istorija „Starkus stato“ leis pasiekti ne tik asmeninių pergalių, bet taip pat įkvėps ir kitus žmones, kurie svarsto, tačiau taip ir neišdrįsta griebtis pirmųjų statybos darbų.  

„Esu visiškas miestietis ir atsidūriau kaime, miške su krūva lentgalių, tačiau bandome eiti ir daryti. Kartais gyvenimas sudėlioja dalykus taip, kad atsiduri tokioje vietoje, kur visai neplanavai. Aš turbūt būsiu tas pavyzdys, kaip galima padaryti darbus, kurių anksčiau nėra tekę atlikti.

Tikiuosi, kad ši istorija, kurioje žingsnis po žingsnio pasakosiu, kaip ir kas yra daroma statybu metu, paskatins žmones, kurie svarsto, tačiau bijo ar nepasitiki savo jėgomis, pradėti statybas. Žinoma, šiuo metu man klausimų kyla labai daug, bet aš tikiuosi, kad pavyks. Mano tikslas bus pasiektas, jei bent vienas ar du žmonės pagalvos sakydami: kodėl gi aš negaliu padaryti to paties, jeigu ir Starkus gali?“ – retoriškai klausė pašnekovas.

Kalbės ne tik apie statybas 

Naujojo TV3 rudens sezono laidos „Starkus stato“ metu televizijos ir TV3 Play žiūrovai galės stebėti ne tik, kaip yra vykdomi apleisto namo statybos darbai, kokių neplanuotų iššūkių gali iškilti šio proceso metu, bet taip pat bus aptariami ir kiti aktualūs, su šia sritimi susiję klausimai – siekiant sutaupyti, bus ieškoma sprendimų, kaip įdiegti alternatyvius energijos šaltinius, pavyzdžiui, saulės elektrinę.

REKLAMA

Be to, perteikiamos istorijos vingiuose bus išklausomi ne tik statybų srities specialistų ar Starkų šeimos pastebėjimai, bet ir kaimynų nuomonė – čia savo žodį tars ir laidos herojaus ištikimiausias draugas Vytaras Radzevičius.

Televizijos žiūrovų ir TV3 Play platformos naudotojų patogumui surasti visą svarbiausią informaciją apie „Starkus stato“ statybas bus galima naujienų portale tv3.lt. Būtent čia televizijos žiūrovai atras ir dar daugiau straipsnių, padėsiančių atsakyti į daugelį klausimų apie paskolų, kredito kortų galimybes, kokį sklypą vertėtų pirkti, kaip taupiai įsirengti būstą ir ar iš tiesų brangesnės statybinės medžiagos reiškia geresnę kokybę.


Rašyti komentarą...
S
Stato
2021-07-12 23:35:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai gi ir tegu stato sau ramiai visi normalus kazka stato dirba o cia ka Starkus stato reik parasyti saunuolis nemiega.visus statybininkus aprasykit visi kazka stato.
Atsakyti
0

T
Tu
2021-07-12 19:27:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Starkau. Už reklamą atstatys ta tvartą. Tau ne kainuos. Kritai žemai.
Atsakyti
0

T
Tu
2021-07-12 19:28:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Starkau. Už reklamą atstatys ta tvartą. Tau ne kainuos. Kritai žemai.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų