Spektaklį gėjų tema pastatęs režisierius G. Varnas: gėjų Lietuvoje nėra, yra tik paradai

Spektaklį gėjų ir AIDS tema pastatęs teatro režisierius Gintaras Varnas ironizuodamas pareiškė, kad gėjų Lietuvoje nėra, yra tik paradai.

Naujausias režisieriaus spektaklis „Tiksinti bomba“, sukurtas pagal populiarią kanadiečių dramaturgo Michaelio MacLennano pjesę „Beat the Sunset“, pasakoja apie du jaunus vyrus, visuomenės akyse nuteistus dėl intymių jausmų vienas kitam.

Komplikuoti tėvų ir vaikų santykiai, baimė ir gėda būti savimi,  AIDS diagnozė – spektaklio herojai patyria galybę išbandymų, kuriuos yra tekę išgyventi ne vienam apie savo homoseksualumą prabilusiam žmogui.

Pasak režisieriaus, homoseksualumas Lietuvoje iki šiol yra beveik neliečiama tema, apie kurią garsiai nešnekama, jos vengiama. „Tai visiškai Lietuvai neaktuali pjesė apie AIDS, kurio Lietuvoje beveik nėra, apie gėjų meilę, kurios irgi pas mus beveik nėra, yra tik paradai,“ – pristatydamas spektaklį ironiškai pareiškė G. Varnas.

Neslepiama lietuvių netolerancija kitokiems ir atvira homofobija ir buvo viena priežasčių, kodėl režisierius ryžosi lietuviams parodyti spektaklį apie gėjus: „Pasak nesenos statistikos, Lietuva pagal homofobiškumą yra antra po Rumunijos. Arba atvirkščiai: tolerancijos prasme – antra nuo galo. Statistika byloja, kad situacija bauginanti. Tai viena iš priežasčių, kodėl noriu apie tai kalbėti teatre.“

REKLAMA

Drąsus ir provokuojantis spektaklis, spalio mėnesį debiutavęs Vilniuje, vėliau parodytas Kauno publikai, šį savaitgalį vėl grįžta į sostinę. Nepatogi ir provokuojančiai atvira istorija apie dviejų vyrų meilę vilniečiams bus parodyta jau šį penktadienį, lapkričio 9 d., Menų spaustuvėje (Šiltadaržio g. 6, Vilnius).

Spektaklį „Tiksinti bomba“ vilniečiai šiemet turės galimybę pamatyti dar du sykius – lapkričio 27 d. ir gruodžio 20 d.

„Tiksinti bomba“ (nuotr. Organizatorių)„Tiksinti bomba“ (nuotr. Organizatorių)

Gintaro Varno premjera „Tiksinti bomba“ (nuotr. Organizatorių)Gintaro Varno spektaklis „Tiksinti bomba“ (nuotr. Organizatorių)


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų