Skambant M. K. Oginskio polonezams – knygos apie garsųjį LDK pilietį sutiktuvės

Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai pristato humanitarinių mokslų daktarės Ramunės Šmigelskytės-Stukienės knygą „Mykolas Kleopas Oginskis: politikas, diplomatas, ministras ir jo pasų kolekcija“ – pirmąją autorinę monografiją apie paskutinį Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didįjį iždininką. Šia proga 2014 m. balandžio 17 d., ketvirtadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejaus Didžiojoje renesansinėje menėje rengiamos knygos sutiktuvės.

„Džiaugiamės turėdami galimybę plačiajai visuomenei pristatyti vienos kompetentingiausių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorijos tyrinėtojų dr. R. Šmigelskytės-Stukienės naujausią monografiją, kuri verta daugiau dėmesio ne tik dėl to, kad apibendrina kruopščius tyrinėjimus, bet ir dėl to, kad tai pirmoji autorinė monografija, pristatanti Mykolą Kleopą Oginskį ne kaip žinomą kompozitorių, bet kaip Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės pilietį, politiką ir diplomatą bei dar daugiau – didiką verslininką. Studijoje pateikiama daug vertingos informacijos apie šios iškilios asmenybės politines ir vertybines pažiūras, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės pilietinės bei kultūrinės tapatybės svarią reikšmę“, – sako dr. Jolanta Karpavičienė, Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus pavaduotoja.

REKLAMA

Simboliška, kad monografija apie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės politiko ir Abiejų Tautų Respublikos diplomato Mykolo Kleopo Oginskio veiklą pasirodė jo 250-ųjų gimimo metinių išvakarėse – 2015 m. pasitinkant reikšmingą jubiliejinę sukaktį. Neabejotina, kad ši knyga taps vienu svariausių ir išliekamąją vertę turinčių minėjimo akcentų.

Įspūdingas ne tik naujosios knygos turinys, bet ir originalo kalbomis publikuojama Mykolo Kleopo Oginskio kelionės dokumentų kolekcija – knygoje skelbiami iš viso 22 didžiajam iždininkui ir jo šeimos nariams išduoti Lietuvos bei užsienio valstybių pasai, chronologiškai aprėpiantys 1790–1829 m. laikotarpį.

„Archyvuose rasta byla su diplomatiniais dokumentais ir paskatino domėtis šia XVIII a. ryškia asmenybe, ypač jo diplomatine misija Hagoje ir Londone“, – teigia dr. R. Šmigelskytė-Stukienė. O pradėjus tyrinėti Mykolo Kleopo Oginskio asmenybė sužavėjo dar labiau, ypač jo korespondencija, stebinanti tonu ir santykiu su aukščiausiais vadovais, gebėjimas operatyviai ir su aiškia nauda valstybei tvarkyti politinius bei diplomatinius reikalus ir kt.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų