Skaisgirys – apie tai, ko santuokoje sau niekuomet neleido: aš to neslėpdavau net nuo draugų

Šių metų pradžioje teisme oficialiai nutraukta puikiai televizijoje atpažįstamų veidų – Rolando ir Vaidos Skaisgirių – santuoka. Ir nors skyrybos nebuvo lengvos nė vienai pusei, šiandien Rolandas neslepia – ir vėl gyvena puikų gyvenimą.

Antrojoje laidos „Pasaulis pagal moteris“ dalyje Rolandas vedėjai Kristinai Rimienei atvirai papasakos, kaip jo gyvenimas atrodo dabar, kodėl skiriantis kaltas tik vienas ir kas, anot jo, moteris šitaip traukia prie krepšininkų.

(18 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Rolandas Skaisgirys

Skyrybose dviejų kaltų nebūna

Tai, kad skyrybos niekuomet nebūna lengvos, žino, tikriausiai visi. R. Skaisgirys pripažįsta, kad ir jam pastarieji pusantrų metų tikrai nebuvo patys paprasčiausi. Vis dėlto kitaip, nei dauguma, žinomas vyras įsitikinęs – kai kalba pasisuka apie skyrybas, dviejų vienodai kaltų čia nebūna.

„Absoliučiai nepritariu. Tik vienas žmogus yra kaltas. <…> Kaltas iš tikrųjų būna tik vienas – nuo jo tai prasideda. O kokią atatranką būna toliau, tai jų būna visokiausių. Vieni supyksta, kiti – atleidžia, juk būna visaip. Visą laiką yra priežastis“, – sako jis pridėdamas, kad teoriją, jog kalti yra du, žmonės susigalvojo patys, jog nejaustų kaltės jausmo, su kuriuo gyventi nėra lengva.

Ir nors Skaisgirių skyrybos buvo itin atvirai aptarinėjamos tiek žiniasklaidoje, tiek ir pramogų pasaulio užkulisiuose, pikti komentatoriai Rolando niekuomet nežeidė.

„Galėčiau pasakyti iš principo taip – žiūrėkite, aš nesu banda. Aš elgiuosi taip, kaip aš noriu. Man svarbi jūsų nuomonė – visiems yra svarbi kitų nuomonė – nes tu kitaip negali gyventi. Jeigu esi žmogus ir gyveni bendruomenėse, tau svarbu tu žmonių nuomonė“, – sakė jis pabrėždamas, kad svarbiausia iš visų tų žmonių turėti nors 10 proc., kurie palaikys.

Tiesa, kaip šiuo metu, po skyrybų, laikosi Vaida, Rolandas teigė nežinantis. Anot jo, po karantino jie iš viso nutraukė bet kokį bendravimą.

O štai laidos vedėjos K. Rimienės paklaustas, ar skyrybos stipriai sužeidė jo vyrišką ego, televizijos prodiuseris buvo visiškai atviras: „Aišku. Tai yra didžiausias mano pralaimėjimas gyvenime. Natūralu. Bet viskas – mūšį aš jau pralaimėjau.“

REKLAMA

Santuokoje sau vieno dalyko neleido niekuomet

Nors daugelis stereotipiškai yra linkęs galvoti, kad santuoka vyrams prilygsta kančiai, Rolandas pasidalijo visai kita nuomone. Žinomas vyras laidoje teigė, kad vedybos jam iš tiesų patinka.

„Man patinka vedybos. Man patinka priklausyti šeimai. Tai dabar įsivaizduokit – aš, 50 metų, su tais pora savo draugų, kuriems po 29-30 metų, einame į klubą. Nu, kaip koks lochas. Aš juk visa tai suprantu. Bet negaliu savęs sustabdyti“, – juokėsi jis.

„Vedybos – ne kaip principas, bet kaip santykis surasti ramybę, yra absoliučiai tobulas dalykas. Problema yra tik tame, kad kai tu jau jauti tą ramybę, tai nori neramybės“, – pridėjo R. Skaisgirys.

TV prodiuseris pasakojo, kad po skyrybų lankėsi pas psichologą, tačiau tai – ne pirmas kartas, kai jis kreipiasi pagalbos. Pasirodo, kad pas psichologę jis lankėsi ir prieš 15 metų – tiesa, tada čia ėjo visai kitais motyvais.

„Dabar aš ėjau vienas ir man tikrai nebuvo jokios baimės. Aš ėjau dėl vaiko. Per antrą susitikimą man pasakė, kad dėl vaiko man nėra ko eiti – turiu eiti dėl savęs“, – prisiminė jis bei pridėjo, kad būtent čia gimė mintis galiausiai išlieti savo jausmus filmo „Vedybos, skyrybos ir barsukas“ pavidalu.

O štai prabilęs apie meilę, R. Skaisgirys teigė, kad santuokoje svarbiausia yra tiesa: „Velniop tą meilę – manau, kad su ta meile irgi yra nesąmonė. Meilė yra žodis. Aš buvau gyvenime visoks. Tam tikrame savo amžiaus etape – bet ne būdamas santuokoje – ėjau ir pas kitas moteris. [Santuokoje] buvau ištikimiausias vyras, kiek tai tik gali būti. Rimtai sakau – net bijodavau pažiūrėti į kitą. Po to netgi susiniveliavo taip, kad jau net ir nebežiūrėdavau. Ji mane davedė konkrečiai, sutvarkė kaip tapkę. Ir aš to neslėpdavau net nuo draugų.“

Neištikimybė, anot Rolando, yra tiesiog nesuvaldyta pagunda. „Bet aš buvau sau pasakęs, kad aš taip nedarysiu, nes taip yra negarbinga, yra daug niuansų, kurie sueina, tuo labiau, aš meluoju. Ne sau, bet kitiems. Galvoju, kad čia ir yra svarbiausias meilės dalykas – tu turi nemeluoti. Nes pagundų visiems absoliučiai yra va tiek… Bet jeigu sau sakysi, kad, baikit bajerius, to tikrai nebus, to ir nebus. Bet jeigu tu esi palaida bala, tai aišku, ko gi ne?“

REKLAMA

Ir nors pastarasis laikotarpis žinomam vyrui buvo sunkus, dabar jis jaučiasi į gyvenimą grįžęs pilnu tempu, o tai signalizuoja net ir mažiausios detalės.

„Gal pusantrų buvo sudėtingi, bet po karantino aš išgyvenu absoliučiai fainą gyvenimą. Aš turiu daug darbo, užsiėmimo, man iš tikrųjų sekasi, o sėkmė, iš tikrųjų, žmogui turi būti visada. Man įdomu, aš gaunu daug dėmesio, o tą dėmesį, vėlgi, pasiemi. Dabar aš tikrai gyvenu pilnavertį gyvenimą. Aš jau netgi gerą pusmetį duše sau leidžiu muziką (juokiasi). Tikrai, aš neklausiau muzikos pusantrų metų. Tai kaip ir viskas išėjo iš tikro į gerą“, – sakė jis.

2-ąją pokalbio su R. Skaisgiriu dalį galite pamatyti peržiūrėję vaizdo įrašą straipsnio pradžioje.

O štai pirmojoje dalyje TV prodiuseris daugiau pasakojo apie psichologo pagalbą, kerštą bei skyrybas.

R. Skaisgirys buvo vedęs du kartus, tačiau tik tik antrosios skyrybos jam buvo sunkios: „Pirmų skyrybų aš neišgyvenau. Tikrai neišgyvenau. Bet antrąsias taip, išgyvenau.“

Šiuo metu buvęs krepšininkas neturi antros pusės, tačiau jį visada kamuoja prieštaringos mintys apie santykius: „Nežinau, kaip yra pas kitus žmones, bet pas mane yra tokia situacija – kada aš esu vienas, atrodo, kad man yra labai gerai būti vienam. Bet iš kitos pusės, norisi, kad kažkas būtų šalia. Kai būna viskas atvirkščiai – šalia, viskas atrodo nusistovėję, gerai – tada galvojasi, kad kaip gerai būtų pabūti vienam, pasitūsint, pabūti ir panašiai. Tas mane kamuoja tiek, kiek aš save prisimenu.“

Tiesa, dabar vyras yra itin susikoncentravęs ties nauju projektu, kuriuo stengsis padėti vyrams. „Žinau porą sakinių, kurie man yra svarbiausi. Pirmas – niekas nežino, kas bus rytoj. Atrodo, banalu ir aišku. Antras – svarbiausia, kad mes net nežinome, ar kam nors tai yra įdomu, kas bus rytoj. Tuo labiau, apie kitą žmogų. Visi gali diskutuoti, kalbėti. Patikėkite manimi, aš nei vieno dalyko nepasakoju be priežasties. Arba tai yra projektas, arba tai yra sugalvota nauja idėja ir panašiai.

REKLAMA

Iš tiesų, aš gavau pasiūlymą ir gal juo pasinaudosiu. Jis yra iš vyrų krizių centro.  Dar nesu to daręs. Užsiimsiu vyrų krizų centru. Aš dar nežinau, bet man labai patiko tas pasiūlymas. Aš galėčiau prisidėti ir aš prisidėsiu. Galų gale, aš net galvoju, kad norėčiau užsiimti lobizmu. Apskritai, dėl skyrybų. Vyrų ir moterų teisėmis. Aš jau jaučiu, kad seniai lygių galimybių taurę persvėrė moterys prieš vyrus“, – apie naują projektą kalbėjo R. Skaisgirys.

Jis įsitikinęs, jog skyrybų įstatymas nėra palankus vyrų atžvilgiui: „Manau, kad skyrybų įstatymas, toks koks jis dabar yra, neteisus vyrų atžvilgiu. Nekalbu, kad nuo Dievo ar kažko yra duota, jog mama yra mama. Galbūt taip sudėliota, kad turi būti taip, o ne kitaip. Mamai – turtas, automobilis, vaiko globa. Dėl visko vyras gali kovoti, bet tai yra didžiuliai teisminiai dalykai. <..> Nėra to lygumo, o mes kalbame apie lygias teises. Aš užsitrauksiu dabar kažkokias mamų negatyvas, bet gavau labai daug laiškų ir iš moterų, kurios yra paliktos. Kalbu tikrai nenorėdamas joms įkasti ar atimti teises iš jų. Tačiau jeigu mes kalbame apie lygias galimybes, o ypatingai – teisme, manau, kad įstatymas būtų lygiai lygiai surašytas.“

Vyras neslėpė, kad šios skyrybos buvo sunkios, prireikė ir psichologo pagalbos: „Aš nebijau apie tai kalbėti. Nebijau, kad ėjau pas psichologą, kad pas mane tai įvyko. Aš bijau tik dėl to, kas bus su mano sūnumi. Viskas priklauso nuo mano ir Vaidos tolimesnės situacijos.“

Nors vyro širdis ir laisva, tačiau dabar jis nesijaučia vienišas: „Aš nesu vienas. Turiu sūnų. Begalę laiko praleidžiu su juo. Aišku, kad eisiu į pasimatymus. Tai yra natūralu.“

Rolandas tikino, kad dabar jam nė kiek nerūpi, ar ateityje susiras mylimą žmogų, ar ne: „Jeigu atsiras kažkas, kuri leis prieiti, tuomet aš tikrai prie jos prieisiu. Jeigu neatsiras, tuomet neatsiras. 

REKLAMA

Aš absoliučiai dėl nieko nesigailiu, absoliučiai dėl nieko negalvoju. Tam, kad su manimi būti, reikia būti žiauriai drąsiam žmogui – moteriai. Antras dalykas, aš pradėjau įsivažiuoti į tokį dalyką. Yra banali frazė – sau meluoti negali. Galvoju, kokia nesąmonė. Aš sau meluoti galiu kiek nori, bet kitiems negaliu.“

R. Skaisgirio sūnus Adas jam yra labai svarbus asmuo, kuriam jis yra visiškai atviras: „Noriu pradėti nuo švaraus lapo. Nuo to pradėsime gyventi. Man tai labai gerai sekasi su sūnumi. Aš jam absoliučiai nieko nemeluoju. Nei apie skyrybas, nei apie draugystes, nei apie biznį, nei apie manipuliacijas. Aš jo neauginu taip, kad tik būk geras žmogus ir būsi laimingas. Nifiga. Stovėk už save, kovok už save, nes gyvenimas eina tik į tą ritmą.“

Tęsdamas pokalbį apie skyrybas, Rolandas įsitikinęs, jog sūnus lengvai susigyveno su šia situacija bei viską priėmė ramiai.

„Jis, atrodo, labai ramiai tai priėmė. Aš nežinau, bet man tai atrodo. Prieš pusantrų metų buvo labai didelis susirūpinimas tiek mano, tiek Vaidos. Aš dėl to ir ėjau pas psichologą. Ji man pasakė, kad daugiau dėl vaiko nevaikščiočiau. Dėl savęs vaikščiočiau. Tai taip ir gavosi. Pusantrų metų gal ten vaikščiojau. O dėl Vaidos, aš nežinau ar ji vaikščiojo, ar ne. Mes vieną kartą buvome kartu. Ėjome dėl sūnaus. Kažkaip tai ir nusistovėjo. Vaikas priėmė tai natūraliai“, – savo įžvalgomis dalijosi R. Skaisgirys.

Buvęs krepšininkas neslėpė ir fakto, kad jį labai erzina, kuomet negali suvaldyti situacijos.

„Mano situacija yra labai paprasta. Vaida yra turtinga, turtinga, turtinga... Jauna. Jai dar visas kelias prieš akis. Problema yra kita. Esmė yra tokia, kad aš tikrai ilgai nelaikau to pykčio, tik žinau, kad atkeršysiu. Dėl to man visiškai neskauda galvos. Galiu žiūrėti į tai linksmai, bet manęs neramina kitas dalykas. Čia nėra apie tai, kas su kuo sueis. Niekas nesiruošia eiti. Yra, kaip yra. Esmė yra kiti žmonės. Ji stato sau gyvenimą nuo griūvėsių. Kai būna pas ją bloga situacija, tada ji kreipiasi į mane. Aš visada sakau, kad ji tik vaiko į tai neįtrauktų. Ji – 3 mėnesius ten, 3 mėnesius ten. Nereikia, kad taip būtų. Tada neaišku, ką vaikas iš viso matys. Yra taip, kad aš tos situacijos nesuvaldau. Tai mane erzina, pykdo. Nieko negaliu padaryti, bet žiauri atsakomybė. Jeigu tu vaiką tampysi ant vienų griuvėsių, ant kitų – sudėtinga“, – atvirai kalbėjo vyras.

REKLAMA

Tiesa, Rolandas laidos metu kalbėjo ne tik apie kerštą, tačiau ir apie pykčio bangas: „Pykčio esmė pas mane yra žiauri, greita, nevaldoma. Buvau jaunas, tad ir tų muštynių būdavo. Bet pyktis ir labai greitai nusėda. Tuomet yra ir kita medalio pusė. Nieko tu neužmiršti. Prisimenu savo pirmą draugę. Su ja pragyvenau 10 metų. Atsimenu, ką jai esu blogo padaręs, ir ką ji man yra padarius. Tu tą turi – gali nieko blogo palinkėti, bet negali leisti, kad su tavim elgtųsi kaip su mazgote. Mano situacijoje taip ir gavosi, kad aš tai leidau. Dabar nežinau, kodėl. Kerštas yra ne toks, kad iškasiu duobę, o jis yra ore. Kerštas įvardijamas kaip nuodėmė. Visi kerštą įsivaizduoja taip, kad ateini ir kažką žmogui padarai fiziškai arba psichologiškai. Kalba yra ne apie tai.  Kerštas gali būti apie absoliutų dėmesio nutraukimą.“

Ištrauką iš laidos „Pasaulis pagal moteris“ su R. Skaisgiriu galite pamatyti peržiūrėję vaizdo įrašą straipsnio pradžioje.


Rašyti komentarą...
A
Ana
2020-08-17 17:30:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Rolandai, susirask savo metų moterį, pasižvalgyk, kiek aplinkui puikių ir protingų vaikšto, parodyk jai dėmesį ir patikėk, turėsi moterį, kuri šalia tavęs bus iki amžiaus galo.Nutrauksi savo nesėkmingų santuokų grandinę ir net neprisiminsi.
Atsakyti
-4

M
Meilė
2020-08-16 16:12:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sumoteriškėjęs vyras tas Skaisgiris. Kalba apie lygias teises. Suprantu, kaip moteriai sunku, kai tau už nugaros stovi kita moteris (inkščianti kerštinga bobelė), o ne tvirta vyro nugara. Kad ir koks būtų šiuolaikiškas pasaulis, prigimtinė žmogaus esmė nesikeičia. Vyrai dar nepradėjo gimdyti. Moteris yra trapi būtybė, dar tokia kaip Vaida. Kam jai tas pezantis stuobrys... Vyras metuose, bet brandos, vyriškumo aš jame nematau.
Atsakyti
-20

j
jo
2020-08-16 19:10:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gražus, protingas o išsirenka kvailą ir vargsta...
Atsakyti
-8

SKAITYTI KOMENTARUS (18)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų