Sergejus Maslobojevas – apie pasipiktinimų bangą sukėlusį pokalbį su Arnoldu Misiūnu: išsakė savo nuomonę

Lietuvą purtantys mitingai, protestai bei maršai valstybę tarsi padalino į kelias stovyklas, kurias vienija bendra nuomonė. Sportininkas, tinklalaidžių kūrėjas Sergejus Maslobojevas po pokalbio su akmenis į policininkus mėčiusiu Arnoldu Misiūnu buvo sutapatintas su protestuotojais. Jis tv3.lt portalui atskleidė savo požiūrį apie mitingus ir skiepus.

Boksininkas sako, kad skiepytis – kiekvieno individo atsakomybė. Jis atskleidė esantis už laisvę rinktis, o į didelius mitingus besistengiantis nesipainioti.

„Stengiuosi į šiuos dalykus [protestus – aut. past.] visai nesivelti. Aš už laisvę rinktis ir mano jokio skirtumo, ar žmogus skiepytis nori, ar ne – čia yra jo atsakomybė ir jis pats privalo ją priimti. Jeigu jis nenori skiepytis, bet įstatymas nustato tokius apribojimus, reiškia, jis turi juos priimti ir gyventi taip, kaip įstatymas numato.

Aš nesu prieš skiepus. Aš už tai, kad žmonės toliau dirbtų, toliau tobulėtų. Manau, kad jei toks sujudimas yra, tai jis yra ne veltui, jei žmonės yra nepatenkinti, kad juos verčia kažką daryti“, – savo nuomonę atskleidžia S. Maslobojevas.

Tiesa, paminėjus prieš mėnesį smurtu pasibaigusį mitingą, vyras išreiškia nepalaikymą smurtavusiems protestuotojams.

„Smurto aš tikrai nepalaikau. Tinklalaidėje sakiau, kad kiekvienas žmogus turi teisę turėti savo nuomonę ir teisę ją išsakyti. Ta nuomonė turi būti išgirsta, ypač jei tokią pačią nuomonę turi ne vienas, o tūkstančiai žmonių.

Bet kas liečia tą vakarą – aš esu visiškai prieš. Ir kad buvo mėtomi akmenys į pareigūnus, žmones, kurie tiesiog dirba savo darbą. Jie turi savo šeimą pramaitinti ir dirbti savo darbą. Išsilieti ant jų buvo tikrai per daug – pareigūnai tikrai nėra nusipelnę tokio elgesio“, – sako jis.

„Kovos menuose niekas riaušininkų negamina“

Tinklalaidė su rugpjūčio mėnesį riaušėse prie Seimo dalyvavusiu kovotoju Arnoldu Misiūnu sukėlė prieštaringas žiūrovų reakcijas. S. Maslobojevas teigia, kad šiuo pokalbiu tiesiog norėjo atskleisti dar vieną nuomonę ir išsklaidyti neteisingą mintį, kad kovos menuose rengiami smurtautojai.

Pokalbį su A.Misiūnu rasite čia:

„Žmonės ir komentaruose buvo labai pasipiktinę, kad su tokia reputacija žmogų buvau pasikvietęs, nes mano podcastų idėja yra motyvuoti žmones ir parodyti, kad galima iš apačios kilti į viršų. Čia šiek tiek kitokia buvo tema.

Daug kas norėjo mane tapatinti su visu šituo reikalu, bet aš tiesiog noriu pabrėžti, kad aš pakviečiau Arnoldą pokalbiui, nes jis po riaušių dar niekad nebuvo davęs interviu. Daug kam rūpėjo ši tema ir aš jį tiesiog pasikviečiau neutraliai pasikalbėti.

Jis buvo labai susikaustęs ir į pirmus klausimus net negalėjo atsakyti, galvojo, kad mes jį „suvartysime“ kaip nors. Norėjau parodyti, kad kiekvienas žmogus turi savo nuomonę ir kad kovinis sportas čia visai ne prie ko – kovos menuose niekas riaušininkų negamina.

REKLAMA

Nes prie to paties stalo sėdėjau ir aš, taip pat kovos menų atstovas, ir kažkodėl manęs riaušėse nebuvo“, – tikina jis.

Visos nuomonės turi būti išgirstos

„Šitie įvykiai [mitingai – aut. past.] ne tik pas mus vyksta. Aš suprantu, kad jei jie tik pas mus vyktų, tai aš sakyčiau, kad tikrai kažkas ne taip pas mus yra, bet visoje Europoje tas pats vyksta.

O tie riaušininkai, kiek girdėjau, jautė, kad jų nuomonės nebuvo klausoma ir pradėjo tuos akmenis mėtyti. Manęs ten nebuvo ir nesiruošiau ten būti, bet aš taip manau. Nežinau, kaip ten iš tiesų buvo. Aš, aišku, tikrai neteisinu smurto, bet sakau, kaip man iš šono gali atrodyti.

Vertinau stengdamasis pabuvoti ir protestuotojų, ir policininkų batuose – pažiūrėti į situaciją iš abiejų pusių.“

Vyras sako, kad kiekvieno žmogaus nuomonė turi būti išgirsta, tačiau patys turime taip susitvarkyti, kad kito žmogaus mąstymas mums negadintų gyvenimo.  

„Aš esu gyvenimo pamokytas žmogus ir suprantu, kad kiekvienas turi savo nuomonę. Aš tiesiog stengiuosi niekam savo nuomonės negrūsti. Jei manęs paklausia, aš savo nuomonę išsakau, bet niekad neverčiu kitų tikėti tuo, kuo tikiu aš.

Kitų žmonių nuomonių išklausyti tikrai galiu – man juk su juo nereikės gyventi ir kurti šeimos, todėl manau, kad man kito nuomonė gyvenimo neturi gadinti.“

Pašalino iš klubo

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad profesionalus kovotojas Arnoldas Misiūnas viešai atsiprašė už tai, kad rugpjūčio 10 d. dalyvavo mitinge prie Seimo ir riaušių metu į pareigūnus svaidė akmenis.

Nors pats kovotojas iš pradžių neigė, kad ten jis, bet veiksmų iškart ėmėsi Lietuvos kikboksingo federacija ir vėliau sportininką atstovaujantis klubas.

Federacija gana greitai paskelbė metams suspenduojantį sportininką. 

Kovotojo klubas „Sparta Fight Gym“ iš pradžių skelbė, kad yra tikintys A. Misiūno pasakojimu, esą riaušėse dalyvavo ne jis. Visgi, klubas nuomonę pakeitė. 

REKLAMA

„Visada sunku pripažinti, kad esi neteisus, bet kai taip yra – privalai tą padaryti ir atsiprašyti. Mums šiandien taip pat sunku, bet ne dėl to, kad turime apie tai pranešti viešai – tai kaip tik leidžia mums ištaisyti mūsų klaidą. Tačiau mums iki šiol sunku suvokti ir priimti, kad žmogus, atstovavęs mūsų klubą, piktnaudžiavo mūsų pasitikėjimu ir pirmiausiai savo veiksmais, o vėliau – ir melu pakenkė klubo, kuris buvo jį priėmęs į savo gretas, bendrai ir konkrečiai visų jo pasitikėjusių kolegų ir trenerių reputacijai.

Taip, mes kalbame apie Arnoldą Misiūną ir trečiadienio vakaro įvykius prie Lietuvos Respublikos Seimo. Po pirmų pranešimų apie jo galimą dalyvavimą mes laukėme pačio Arnoldo atsakymo ir tik po to pateikėme savo nuomonę apie situaciją, nes pasitikėjimas savo nariais yra viena iš svarbiausių Sparta Fight Gym klubo vertybių. Bet tokia pat svarbi vertybė yra visiška netolerancija agresijai ir smurtui.

Ir po to, kai šiandien mes gavome tiek video ir foto medžiagos su Arnoldo atvaizdais, bei jau nebelieka abejonių, kad abi vertybės buvo pamintos, mes pranešame, kad visiškai atsiribojame nuo Arnoldo Misiūno ir nuo šios akimirkos mes nutraukiame bet kokius santykius su juo.

Mes dar kartą norime pabrėžti, kad smerkiame absoliučiai visų riaušininkų veiksmus, nes smurtas jokiais būdais negali būti pateisinamas ir neveda prie problemų sprendimo, o tik sukuria naujas. Taip pat mes atsiprašome visų, kas vakar nusivylė mūsų pirmine reakcija. Mes neprašom suprasti kodėl vakar mes turėjome kitokią poziciją Arnoldo atžvilgiu, bet tikimės, jog mūsų atsiprašymas bus išgirstas ir norime tikėtis, kad priimtas“, – socialiniuose tinkluose rašė klubas „Sparta Fight Gym“.

 


Rašyti komentarą...
L
LTU
2021-09-18 23:42:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dėlto aš ir seku Sergejų socialiniuoe tikluose, nes jis yra neutralus. Dar gerbiu jį už tai, kad jis yra rusų kilmės, bet didžiuojasi būdamas LIETUVIU. Sėkmės tau Sergej.
Atsakyti
0

V
Vacys
2021-09-19 07:10:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Žmogutis, taip savo nuomonę akmeninę išreiškė.
Atsakyti
0

B
Bonis
2021-09-20 22:49:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Akmenu maisai jau buvo paruosti, ir pati policija ispejo tuoj akmenys skraidys, viska zinojo is anksto kaip per filma
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų