Seksologas: afrodiziakai veikia. Tik kiek kitaip nei galvojote

Po sunkios bei sočios, nors ir romantiškos vakarienės, noras mylėtis neretai sumažėja arba visai išnyksta. Bet kartais netikėti maisto produktų deriniai, regis, veikia priešingai – pakursto aistrą ir užveda seksualiems nuotykiams.

Idėja – sena kaip pasaulis

Idėja, kad kai kurie maisto produktai didina geismą, stiprina lytinį potraukį ir padeda įžiebti aistrą – sena kaip pati žmonija.

Antropologai afrodiziakų – medžiagų, sukeliančių arba padidinančių lytinį potraukį – istoriją sieja su pirmykščiais laikais, kai patys pagrindiniai žmogaus instinktai – išlikimas, kurį garantuoja maistas, ir giminės pratesimas, kurį laiduoja seksas, – buvo labai glaudžiai susiję. Tik tinkamai maitindamasis žmogus gali būti sveikas ir pajėgus, o būtent toks susilaukia gausaus sveikų palikuonių būrio. Tad ne veltui nuo seniausių laikų maistas laikytas šventu, o kai kurie produktai – ypatingais, turinčiais maginių galių.

Bėgant laikui, žmonių bendruomenėms tapus sėsliomis ir galinčiomis save išmaitinti, toks požiūris transformavosi, tačiau pati mintis, kad kai kurie produktai žmonių lytinį gyvenimą veikia ypač teigiamai, – išliko.

REKLAMA

Net psichoanalizės pradininkas Zigmundas Froidas buvo įsitikinęs, kad patys veiksmingiausi lytinio potraukio stimuliatoriai – moliūgo sėklos, džiovinti vaisiai, ruginė duona ir net grybai bei dilgėlės.

Veikia. Tik ne skrandį, o galvą

Pasak individualiosios psichologijos analitiko, seksologo Viktoro Šapurovo, mūsų seksualumą, užsidegimą ir norą mylėtis išoriniai dirgikliai tikrai veikia. Įvairūs kvapai, maistas, lietimui skirtos medžiagos – stimuliuoja smegenų centrus, veikia mūsų emocinį nusiteikimą ir turi įtakos seksualiniam gyvenimui.

„Maistas kaip toks – nieko nejaudina. Jaudina aplinkybės, situacijos, kuriose jis vartojamas, draugija esanti kartu ir bendras emocinis nusiteikimas. Juk kai kurie patiekalai valgomi išimtinai romantiškomis aplinkybėmis, esant tam tikrai progai – būtent tai ir kuria tos situacijos išskirtinumą, į kurį mes ir reaguojame seksualiai susijaudindami,“ – aiškina seksologas.

Todėl, pasak jo, afrodiziakai tikrai gali turėti teigiamą poveikį lytinio gyvenimo kokybei: „Afrodiziakai tikrai veikia. Psichologiniai procesai yra labai galingi ir skatinamosios, aistrą kurstančios priemonės tikrai gali būti veiksmingos. Žinoma ne kaip receptas, kad štai tokį produktą suvalgius bus toks laukiamas efektas, bet veikiau kaip psichologiškai, emociškai stimuliuojantys priedai“.

Seksologo kabinete klausimų apie afrodiziakus taip pat pasitaiko: „Taip, žmonės domisi, net per konsultacijas klausia, ką valgyti, kad lovos reikalai geriau klotųsi,“ – sako Viktoras Šapurovas. – „Tik tokiais atvejais aš visada rekomenduoju susitelkti ne į produktus, bet į esminį dalyką – pačius santykius. Išsprendus tarpusavio santykių problemas, seksualinio suderinamumo, poreikių ir sueities pozicijų atitikimo, seksualinio artumo priimtinumo klausimus, atsiveria plati erdvė afrodiziakų naudojimui. Afrodiziakus rekomenduoju naudoti tik kaip pagalbinę priemonę tvarkant seksualinį gyvenimą,“ – akcentavo seksologas V. Šapurovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų