Šalies garsenybės atskleidė, kokių gudrybių imasi užklupus gripui

Kuomet visoje Lietuvoje skamba grėsmingi įspėjimai apie ligas, o gripo epidemiją paskelbė jau 16 savivaldybių, nenuostabu, kad tokiu metu pradedama galvoti apie būdus, kurie padėtų išvengti susirgimo.

Ne išimtis ir mūsų šalies garsenybės, kurioms dažnai tenka dirbti sergant. Dauguma jų palaiko liaudišką mediciną, o cheminius vaistus renkasi tik tada, kai jau nebėra kitos išeities.

tv3.lt naujienų ir pramogų portalas domėjosi kaip pramogų pasaulio atstovai gydosi užklupus ligoms. Kiekvienas jų papasakojo apie asmenines patirtis ir receptus, kurie padeda greičiau pasveikti.

Asta Valentaitė

Žinoma šalies moteris Asta Valentaitė pasakojo, jog šią žiemą nuo ligų sunku išsisukti: „Šiomis dienomis ligos kabina ir mane pačią, bet kažkaip atsilaikiau. Svarbiausia, kai jau jauti pirmus simptomus, pavyzdžiui gerklės skausmą, jeigu leidžia galimybės, pabūti kelias dienas namuose ir niekur nekišti nosies. Mane pačią kankino peršalimas, turėjau daug darbų ir tas lakstymas – iš lauko į studiją ir atgal – nėra gerai. Todėl porai dienų, po visų darbų, leidau sau sveikti namuose. O gydžiausi įprastai, dariausi įvairias arbatas, viena paprasčiausių – stiprus imbiero ir citrinos mišinys, kurį gerdavau dideliais kiekiais, taip pat medus. Kartais išgeriu ir vaistinėse pirktų priešgripinių žolelių arbatų“, – savo patirtimi dalinosi Asta.

REKLAMA

Garsi šalies dama, papasakojo ir slaptą triuką, kurį jai išdavė mama ir teta: „Kai svečiavausi pas mamą šią žiemą, ji nakčiai man pripjaustė svogūno ir padėjo šalia lovos. Ir išties, gal ir ne pats maloniausias kvapas, bet sekančią dieną pasijaučiau geriau: išlaisvėjo kvėpavimas, atsikimšo nosis, pasidarė lengviau. Galbūt padėjo ir nusiteikimas, kad šis būdas bus veiksmingas.“

Deivydas Zvonkus

Deivydas Zvonkus, pasakodamas apie gripą ir kitas žiemą užklumpančias ligas, kalbėjo su gera humoro doze: „Mane nuo ligų saugo aukštesnės jėgos ir jeigu nusižengiu esminiams jų principams, tada gamta mane nubaudžia ir aš susergu“, – pokštavo jis.

Tačiau netrukus, surimtėjęs garsus šalies vyras prisipažino, kad šią žiemą nesirgo ir dėstė rimtą nuomonę, kodėl jis renkasi gydytis namuose: „Privatūs gydytojai yra klaikiai brangūs, o valstybinėse įstaigose man nepriimtinas ten dirbančiųjų požiūris į pacientą. Jeigu nėra kažkokios katastrofiškos bėdos, aš stengiuosi neiti pas daktarus. Jeigu nėra būtinybės pasveikti greitai, galima išsiversti ir be chemijos. Stengiuosi nenaudoti vaistų“, – kalbėjo D. Zvonkus.

Ne paslaptis, kad liga dažnai užklumpa netikėtai, o su ja tenka derinti ir darbą: „Kai užpuola liga aš geriu arbatą su citrina, guliu lovoje, jeigu to reikalauja ligos intensyvumas. Dirbti ir sirgti vienu metu tenka labai dažnai, tiesiog ligos puola ne pagal norą, kalendorių ar grafiką, tačiau jei taip nutinka labai nesiskundžiu. Be abejo žmona rūpinasi manimi, niekaip nepavyksta nuo jos išsisukti“, – juokėsi apie žmoną Katažiną kalbėdamas Deivydas.

Eglė Jackaitė

Eglė Jackaitė, kalbėdama apie ligas, išreiškė motinišką nuomonę ir prisipažino, kad, laimei, šiemet sirgti neteko nei jai pačiai, nei jos vaikams: „Savo imunitetą turime stiprinti nuolat, nesvarbu ar tai žiema, ar vasara. Visada turime rūpintis savimi, žiūrėti ką valgome, gerai išsimiegoti, gerti daug vandens, dažnai būti gryname ore. Šias taisykles žinome kiekvienas, tačiau ne visada pavyksta jų laikytis. Tai labai žmogiška“, – šypsojosi aktorė.

REKLAMA

Tiesa, garsi moteris pastebėjo rimtą klaidą, kurią neretai daro rūpestingos mamos: „Pagrindinis dalykas dėl vaikučių, tai svarbiausia ne perrengti jų. Mamos labai dažnai skrupulingai juos aprengia su daug drabužėlių ir išleidžia į kiemą. Tai yra nemaža problema. Mano sūnus seniai nebedėvi vadinamųjų šiltų pėdkelnių po kelnėmis. Jeigu einame čiaužyti ant kalno, čia jau kita kalba. Tačiau kasdien taip rengti vaiko nevalia, jie judrūs, greitai suprakaituoja, dėl to dažniau serga. Perdėtas rūpinimasis kartais gali privesti ir prie ligos.“

E. Jackaitė prisipažino, kad stengiasi atsisakyti vaistų ir gydosi liaudiškais būdais: Daug arbatų su medumi, citrina, imbieras, česnakas, palaikyti kojas karštame vandenyje su druska, organizmas pats turi kovoti su liga, reikia jam duoti kovoti pačiam ir jis susitvarko. Paprasti liaudiški būdai, kurių neužtenka vien žinoti, bet reikia ir taikyti“, – dėsto aktorė.

Ingrida Kazlauskaitė

Ingrida Kazlauskaitė su liga kovoja daugiau nei du mėnesius: „Anksčiau gydydavausi pati ir tikrai neskubėdavau pas daktarus, vaistų taip pat neskubėdavau gerti. Tačiau, kai susirgau lapkričio mėnesį, taip nepasveikstu iki šiol. Tai sudėtingas virusas, kur jau atrodo, kad pasveiksi, tačiau liga vėl grįžta. Esu prieš visas tas chemijas, pradžioje apsiėjau ir be antiobiotikų ir be klinikų, tačiau vėliau, ligai progresavus, be gydytojų pagalbos nebūčiau išsivertusi. Vis atkrenta. Net ir dabar kankina kosulys ir kvėpavimo problemos“, – pasakojo pakeliui į Šilutę koncertuoti važiuojanti moteris.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų