Po Portugalijos atstovo pasirodymo – netikėta žiūrovų reakcija

26 šalys ir tik viena svarbiausia vieta – pirmoji. Šį vakarą visa Europa susėdo prie televizijos ekranų tam, kad sužinotų šalį, kuri visus metus galės džiaugtis „Eurovizijos“ pergalės laurais.

59

Pranašaujama, kad mūsų visų laukia tikrai įdomus vakaras ir įnirtinga kova, mat nuspėti favoritus darosi vis sunkiau. Nuo pat pradžių skelbta, kad realiausi kandidatai laimėti yra Italijos, Švedijos ir Belgijos atstovai, tačiau situacija stipriai keičiasi – pasaulį sužavėjo ir svajingasis Portugalijos atstovas.

(59 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Jį pamilo visas pasaulis. „Eurovizijos“ angelas Salvadoras Sobralis

Būtent pastarasis kol kas scenoje susilaukė daugiausiai žiūrovų ovacijų ir plojimų. O ir lietuvių komentatoriai – Darius Užkuraitis ir Gerūta Griniūtė – negailėjo išskirtinių liaupsių Salvadorui Sobraliui, atlikusiam svajingą dainą „Amar Pelos Dois“. Dėmesio vaikinas daugiausiai pelni ir socialiniuose tinkluose: oficialiame konkurso puslapyje jo pasirodymas sulaukė daugiausiai žmonių reakcijų.

Užsienio portalai suskubo pranešti, kad šis įvykis Portugalijai – itin reikšmingas. Neįtikėtina, tačiau ši šalis, per 53 konkurse dalyvavimo metus, dar niekada nepasiekė top penketuko. Portugalai ir atlikėjo gerbėjai užgniaužę kvapą laukia savo atstovo sėkmės ir galimo šalies rekordo.

Portugalo kelias į „Euroviziją“

Tiems, kurie domisi populiariausiu muzikiniu projektu pasaulyje „Eurovizija“ šio atlikėjo pristatinėti nereikia. Šiais metais Portugalijos atstovas dar net nepasirodęs scenoje tapo žmogumi, kurį iš arčiau pažinti trokšta visi.

S. Sobralis niekada negalėjo patikėti, kad kažkada stovės „eurovizinėje“ scenoje. Anksčiau 27-erių metų vaikinas šį konkursą laikė pop kultūros reiškiniu, tačiau šiemet viskas pasikeitė. Jo sesuo Luisa, parašiusi kūrinį „Amar Pelos Dois“, suprato, kad šią dainą turi atlikti jos brolis ir tai turi būti didinga – būtent taip gimė idėja dalyvauti „Eurovizijoje“.

(22 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Portugalas, sujaudinęs milijonus širdžių: prieš 8-erius metus jo nepažintumėte

Salvadoras tiki, kad šiame konkurse svarbiausia ne vizualiniai efektai ar staigmenos žiūrovui, o jausmas. „Švęskime įvairovę“ (angl. celebrate diversity) – šiemet taip skamba „Eurovizijos“ šūkis, kuriuo džiaugiasi ir žymusis portugalas. Anot jo, šiuolaikinėje kultūroje yra per daug muzikos, kuri vartojama kaip greitas maistas.

REKLAMA

Apie S. Sobralį

Vaikinas šiuo metu užsiima ne tik muzika, bet ir gilina savo žinias universitete – Salvadoras studijuoja psichologiją.

Ne daugelis žino, kad Portugalijoje atlikėjas labiausiai išgarsėjo 2009 m. sudalyvavęs muzikiniame projekte „Ídolos“ – tai portugališka „Pop Idol“ šou versija. Nors tuomet vaikinas užėmė 7-ąją vietą, daugeliui žiūrovų ir klausytojų įsiminė Salvadoro asmenybės išskirtinumas ir meilė muzikai.

Projekto metu atlikėjui buvo vos 19-ika, tačiau iš kitų dalyvių jis išsiskyrė savo drąsa ir lengvu bendravimu su teisėjais ar publika.

Sveikatos problemos

Nedaugelis žino, kad S. Sobralis turi rimtų sveikatos problemų, dėl kurių negalėjo dalyvauti „Eurovizijos“ repeticijose Kijeve. Vietoj jo į sceną buvo išleista atlikėjo sesuo Luisa, kuri yra dainos „Amar Pelos Dois“ autorė.

Dvi savaites prieš prasidedant konkursui Salvadorui, dėl širdies sutrikimų, buvo reikalinga nenutrūkstama medikų priežiūra. Tiesa, apie savo sveikatos būklę atlikėjas kalbėti vengia ir siekia, kad tai liktų paslaptyje.

Vis tik spaudoje pasirodė žinios, kad prieš didįjį finalą savo šalyje Salvadorui prireikė skubios operacijos, kurios metu jam turėjo būti pašalintos dvi išvaržos. Tačiau net ir tai jam nesutrukdė pakliūti į didžiąją „Eurovizijos“ sceną.

„Turbūt akivaizdu, kad šiuo metu turiu šiek tiek problemų su sveikata. Deja, nuo jų negaliu greitai pabėgti, tačiau jaučiuosi puikiai“, - sklandančius gandus apie būklę komentavo pats Salvadoras, vos atvykęs į Kijevą.

Minimalistinis pasirodymas – apgalvotas

Lėtas Salvadoro pasirodymas yra kruopščiai apgalvota detalė. Kūrybinė grupė stengėsi, kad nusilpusiam atlikėjui reiktų kuo mažiau judėti, todėl visas dėmesys skiriamas dainos melodijai, žodžiams, išraiškoms ar net gestams.


Rašyti komentarą...
A
As nebelsavau !!!
2017-05-14 01:25:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas per s h u d a s . Kaip galejo tas Gargamelis surinkti tiek tasku ?????
Atsakyti
-6

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų