Pasinaudoję Budrienės patarimais – per šventes neprašausite: šias klaidas daro daugelis

Švenčių organizatorė Inga Budrienė savo darbais yra sužavėjusi jau ne vieną lietuvį, moteris ne kartą įrodė, kad jai nėra nieko neįmanomo.

3

Artėjant gražiausioms metų šventėms garsi organizatorė su naujienų portalo tv3.lt skaitytojais pasidalijo patarimais, kaip puošti namus ir nepadaryti tam tikrų klaidų.

(3 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Pasinaudoję Budrienės patarimais – per šventes neprašausite: šias klaidas daro daugelis

Moteris atvira, šiais metais tendencijų reikia mažiausiai vaikytis: „Ne tas laikas į jas žiūrėti. Per Kalėdas vyrauja klasikinės puošybos elementai, deriniai ir spalvos, tendencijų ir mados naujovių yra mažiau, o eksperimentuoti ir kažką išbandyti nereikėtų. Spalvų gamos jau buvo paskelbtos anksčiau, šių metų spalva yra mėlyna, todėl jos visur labai daug.

Eglutės ir stalo puošyboje galima įtraukti mėlyną spalvą, žinoma ši spalva yra labai pretenzinga, ją reikėtų derinti su auksu ir juodos spalvos deriniais. Kas nebijo improvizuoti ir mėgsta naujoves, mėlyną spalvą gali panaudoti savo dekore.“

Garsi renginių organizatorė mėgsta klasikines spalvas – raudoną, žalią, baltą: „Jos yra lengviausiai suderinamos. Kalėdos mums asocijuojasi su šiomis spalvomis ir nesvarbu, ar derinama tik dvi spalvos, ar visos trys, vis vien neprašausi pro šalį.

Keistas šis laikotarpis, mūsų baras uždarytas, anksčiau puošdavomės, ruošdavomės, o dabar net nesidomėjau tendencijomis ir nejaučiu tam poreikio. Tačiau namams vis vien norisi jaukumo ir pasipuošti. Pastebėjau, kad visi pradėjo anksti puošti namus, atrodo, kai nieko daugiau negali daryti, tai bent namus pasipuoši, vis kokia pramoga.“

„Visada tradiciškai Kalėdų stalą dekoruoju aš. Visose šventėse esu atsakinga už puošybą, man tai labai malonu. Jei būna draugų šventė ir jie sako, kad man nereikės puošti, nustembu, man tai savotiškas įžeidimas“, – juokėsi moteris.

Moteris prabilo apie šeimos tradicijas: „Aš dekoruoju namus, stalą, mama gamina patiekalus, iš nuosavo miško parsinešame eglutę ir ją puošia vaikai. 

REKLAMA

Kad ir kokios Kalėdos šiemet bebūtų patarčiau pasitiesti gražiausią staltiesę, išsiimti gražiausius indus, kad susikurtumėte namie jaukumą ir šventiškumą. Servetėles rinkitės medžiagines, dėliokite vienodas lėkštes ir taures, viskas turėtų būti estetiška ir puošnu.“

„Mes tradiciškai po staltiese dedame šiaudų ir vėliau juos traukiame, kad sužinotumėme, kuris ilgiau gyvensime“, – juokėsi I.Budrienė.

Pasak moters, šiemet norisi daugiau kuklumo, mažiau prabangos, todėl geriau rinktis miško gėrybes – šakas, kankorėžius: „Taip įnešite į namus daugiau natūralumo ir jaukumo.“

I.Budrienės teigimu, ne visi lietuviai žino stalo dekoravimo taisykles: „Puošiant stalą po lėkšte turi būti padėta polėkštė, taip pat daugelis deda popierines servetėles, taip suprastindami visą efektą. Kiekvienas namuose turi turėti bent jau vieną komplektą medžiaginių servetėlių.

Ir eglutėms trūksta prabangaus ir puošnaus papuošimo, geriau kiekvienais metais nusipirkti po veną gražų rankų darbo žaisliuką, nei pasipuošti pigiais ir neskoningais. Reiktų derinti spalvas, pasirinkti temą, nepridėti visko į vieną, neperkrauti. Geriausia pasirinkti vieną spalvą ir prie jos pridėti kelis akcentus. Puošiant stalą – rinkitės saugesnius ir klasikinius variantus. Svarbiausia nedėti daugiau nei trijų spalvų, tuomet jau tampa sunkiau suderinti.“


Rašyti komentarą...
A
2020-12-18 22:57:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dėl žaisliukų, tai tikrai pritariu. Jokių plasmasiu, tik stikliniai, jie suteikia prabangos.
Atsakyti
0

Z
Zilvinas
2020-12-18 23:55:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jau jūs kokia irgi prabangi, be jo nekaip
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų