Paaiškėjo, kokia bausmė laukia buvusio Valentaitės mylimojo: jei nesumokės laiku gresia laisvės atėmimas

Krepšininkas Dovydas Redikas sulaukė teismo verdikto dėl vagysčių iš buvusios mylimosios Astos Valentaitės. Vyras iki kitų metų pradžios turės sumokėti 90 tūkst. eur. žalą. 

Jei vyras to nepadarys, atsidurs įkalinimo įstaigoje, kur 3 metus turės atlikti laisvės atėmimo bausmę.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Valentaitę apvogęs Redikas grįžo į Lietuvą: gali sėsti už grotų

Kaip rašoma Vilniaus apygardos teismo nutartyje, D. Redikas iki 2021 m. sausio 1 d. turi atlyginti turtinę ir neturtinę žalą. 

Kaip tikino nuteistojo gynėjo advokatas Viktoras Gecas, krepšininkas iki minėtos dienos turi sumokėti 90 tūkst. eur. žalą. Tai yra didelė pinigų suma, o žalos atlyginimo laikotarpis – trumpas. 

Pasak nuteistojo gynėjo advokato V.Geco, pandemijos krizė sumažino sportininko pajamas, todėl prašė, kad D.Redikas galėtų atlyginti žalą iki 2021 m. birželio 22 dienos.

Šis skundas nebuvo patenkintas. 

„Apibendrinant spręstina, kad nuteistasis D. R. nevykdė teismo paskirtų įpareigojimų, nesiėmė pakankamai priemonių, kad būtų įvykdytas įpareigojimas atlyginti priteistą žalos atlyginimą, todėl keisti jam papildomai paskirtą Vilniaus miesto apylinkės teismo 2020 m. rugpjūčio 21 d. įpareigojimą nėra teisinio pagrindo“, – rašoma Vilniaus apygardos teismo nutartyje.

Nuostolis siekia šimtus tūkstančių

Daugiau apie D. Rediko ir A. Valentaitės baudžiamosios bylos priešistorę rasite TV3 žinių reportaže:

Astos Valentaitės advokatas pirmame posėdyje teigė, kad patirta turtinė žala siekia įspūdingas sumas, tačiau teisme įvertinta ir emocinė skriauda.

„Atstovaujamoji Asta Valentaitė per nepilnus du metus nukentėjo nuo Dovydo Rediko pastarajam pagrobus ypač vertingus Astos asmeninius daiktus, papuošalus, kurių bendra vertė siekia 146 tūkstančius eurų. Tarp iš nukentėjusiosios pasisavintų daiktų yra prabangių prekės ženklų laikrodžiai, auskarai, žiedai, kaklo papuošalai ir net kompiuteris“, - teigia Astos Valentaitės atstovas, advokatų kontoros COBALT Prevencijos ir baudžiamosios teisės grupės vadovas, advokatas Mindaugas Bliuvas.

REKLAMA

Pati Asta Valentaitė pasakojo, jog jai ypatingai skaudu buvo dėl to, kad ji, net pastebėjusi pirmuosius Dovydo Rediko vagysčių faktus, neskubėjo kreiptis į teisėsaugą bei vis suteikdavo šansą Dovydui pasitaisyti. Nepaisant to, tai nedavė jokių rezultatų ir priešingai, Dovydas Redikas, pasinaudodamas Astos patiklumu, sugebėjo įvykdyti dar daugiau vagysčių, pagrobti ypatingai vertingų daiktų.

Asta Valentaitė teisme sieks, jog Dovydas Redikas jai atlygintų turtinę, virš 146 tūkstančių eurų siekiančią žalą, bei neturtinę žalą, kurią ji įvertino 15 tūkstančių eurų suma.

„Jaučiuosi labai nemaloniai. Dabar matau, kad liko tik teisinės priemonės ir esu įsitikinusi, jog teismas kuo greičiau išnagrinės šią bylą. Kaip moteris, nei vienai nelinkėčiau patekti į panašią situaciją“, - anksčiau dėstė A. Valentaitė.

Krepšininkas teisiamas pagal Baudžiamojo kodekso (BK) 178-ojo straipsnio 3 dalį, kurioje nurodoma: „Tas, kas pagrobė didelės vertės svetimą turtą arba didelės mokslinės, istorinės ar kultūrinės reikšmės turinčias vertybes arba pagrobė svetimą turtą dalyvaudamas organizuotoje grupėje, baudžiamas laisvės atėmimu iki 8 metų“.


Rašyti komentarą...
S
Saulius
2020-09-29 15:55:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kam jis susidėjo su tikra barakuda. Ji pati nori viską imti o ne duoti.
Atsakyti
-1

K
Kristina
2020-10-06 08:27:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jis vagia, o ji barakuda? :D
Atsakyti
0

A
As
2020-10-06 10:27:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kodėl teismas neisaiskino iš kur pas ją tie turtai kad ji jų ne užsidirbo tai tikrai kai gulėti buvo gerai o kai paliko tai isigeide uzmokescio šį moteriškė tik ir ieško kuris turtingesnis
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų