Vienas tautinio meno ansamblis vienyja daugiau nei 4 aukštąsias mokyklas Kaune: ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas, KTU, VDU ir Kauno kolegija. Šių įstaigų atstovai: Virginijus Kundrotas, Vilma Griniuvienė , Irena Bakanauskienė ir Antanas Vaidelis dalinasi savo patirtimi. 65-ąjį jubiliejų švenčiančio KTU tautinio meno ansamblio „Nemunas“ buvę nariai su malonumu prisimena savo studijų laikus ir buvimą ansamblyje.

Buvęs ISM Vadybos ir ekonomikos rektorius, dabar Adizes Graduate School (JAV) dekanas, konsultuojantis Baltijos šalių organizacijas, Virginijus Kundrotas dar mokyklos laikais lankė chorą bei dainavo vyrų ansamblyje. Įstojęs į KPI (dabar KTU) cheminės technologijos fakultetą ir pasirinkęs inžinieriaus technologo specialybę V. Kundrotas atsakingai svarstė kokiame meno kolektyve dainuoti. Arčiausiai širdies pasirodė KTU tautinio meno ansamblis „Nemunas“. Pasirinkimas buvo geras - ansamblyje V. Kundrotui patiko draugiška atmosfera ir profesionalumas.

Stipraus balso savininką bei tvirtą asmenybę ansamblio nariai greitai pastebėjo ir išrinko valdybos pirmininko pavaduotoju, o vėliau ir pimininku. Studijos universitete tapo antraeiliu dalyku, darbo ansamblio „Nemunas“ valdyboje buvo daug, bet tai ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto įkūrėjas labai vertina: „Tai buvo labai naudinga ir verta, vadybos tuo metu nebuvo. Aš laikau, kad „Nemunas“ yra mano pirmoji tikroji vadybos mokykla. Darėme labai daug: nuo planavimo iki organizavimo; ir koncertai, ir kelionės, net drabužių siuvimas - tai irgi buvo valdybos darbas“. Po visų darbų vykdavo šventės, vakaronės. Iki dabar V. Kundrotas atsimena kaip kovo 8-osios proga kartu su ansamblio vaikinais rengė „Nemuno“ merginoms šventę: „Su vaikinais pasiskirstėme kas kokį patiekalą darys. Aš prisiėmiau atsakomybę daryti tortą. Teko įdėti daug pastangų - pusę nakties jį dariau, tačiau mano tortas laimėjo pirmą vietą.“ - šypsosi Virginijus.

REKLAMA

Ansamblyje „Nemunas“ išbuvęs 9 metus Virginijus Kundrotas džiaugiasi, jog turi ką parodyti - tarptautinėje konvencijoje Juodkalnijoje ansamblietis dainavo savo gimtąja lietuvių kalba. „Čia atsiranda konkurencinis pranašumas padainuoti. Ir aš pats dainavau, o kas čia tokio? „Nemuno“ dėka nesunku ir pagalvoti ką padainuoti, ir nesudėtinga tai atlikti.“ – šypsosi Adizes Graduate School dekanas Virginijus Kundrotas.

Tą patį tautinio meno ansamblio „Nemunas“ chorą studijų metais lankė ir dabartinė KTU finansų direktorė Vilma Griniuvienė. Nors visuomenėje susiformavusi nuomonė, kad su finansais dirbantys žmonės yra susikoncentravę tik į savo sritį bei su menais neturi nieko bendro, tačiau gerą klausą ir balsą turinti finansininkė mėgsta dainuoti ir būti kolektyve matomas žmogus. „Nemanau, kad, jeigu dirbi su finansais tai apsprendžia tavo vidų, charakterį, polinkius į kitokį gyvenimą“ – sako KTU finansų direktorė ir prisimena, kaip prieš 10 metų nustebino KTU dekanus uždainavusi vakarinėje renginio dalyje: „Vienas dekanas priėjo prie manęs nustebęs: „aš maniau, kad Jūs labai sausa, kadangi dirbate su finansais“.

Vilmai Griniuvienei muzika buvo artima jau mokykloje. Ji mėgo dainuoti, lankė chorą, muzikos mokykloje grojo pianinu. „Dainų dainelės“ konkursai išugdė meilę lietuvių liaudies muzikai, todėl dabar, kaip sako pati finansų direktorė: „dainuojant liaudiškas dainas širdis atsigauna“.

Pradėjus studijuoti inžinerinę ekonomiką Kauno politechnikos institute (dabar KTU) būsimoji finansų direktorė atėjo dainuoti į tautinio meno ansamblį „Nemunas“, kuriame surado savo antrąją pusę. Vilma Giniuvienė su šypsena atsimena, kai po ansamblio krikštynų nemuniečiai, pastebėję ją šokant su būsimu vyru, kitą dieną jaunuoliams surengė butaforines vestuves: „Nemuniečiai surado vestuvių nuometą-užuolaidą, buvo paskirtas kunigas ir pamergės“- besišypsodama prisimena Vilma.

Su tautiniu menu savo gyvenimą sieja ir VDU Vadybos katedros profesorė Irena Bakanauskienė. Į muzikos mokyklą ji ėjo savu noru, o paskatinta mokytojų pasirinko smuiko specialybę. Smuiko Irena neapleido ir atvykusi studijuoti į tuometinį KPI (dabar KTU), automatizuotas valdymo sistemas. Prikalbinta draugės, kuri nedrįso viena eiti, atėjo į KTU tautinio meno ansamblio „Nemunas“ atranką. „Vyko didžiuliai konkursai, visi labai norėjo į „Nemuną“, tačiau ne visi pakliūdavo“ – prisimena profesorė.

REKLAMA

Atėjus į „Nemuną“ imliai smuikininkei teko groti kanklėmis, mat kapelos žanras ansamblyje dar nebuvo susikūręs. Tačiau pradėjus kurti kapelą charizmatiška mergina vėl ėmė griežti ir buvo paskirta pirmuoju smuiku bei užėmė atsakingas kapelos seniūnės pareigas. Stropi studentė mokslų neapleido, tačiau širdis vis linko į „Nemuną“, nes ten - visi draugai. „Galiu teigti, kad tai buvo mano patys įsimintiniausi gyvenimo metai“ – drąsiai tvirtina profesorė Irena Bakanauskienė. Vienas įsimintiniausių įvykių nutiko Dainų šventės metu: „Buvo labai stiprus lietus, mes nusimovėme batus ir išėjome basi šokti vandenyje ant asfalto. Kitą dieną nepaėjau – man raumenis sutraukė“ – juokiasi VDU dėstytoja.

Koncertuojant su KTU tautinio meno ansambliu „Nemunas“ profesorė aplankė Berlyną ir Lenkiją, išmaišė visą Lietuvą: „visur keliaudavome, koncertuodavome. Beveik visas Lietuvos didžiąsias sales iš užkulisius žinau. “ – šypsosi Irena Bakanauskienė. Dažni koncertai, griežimas pirmuoju smuiku bei privaloma artisto šypsena – visa tai profesorei pravertė dėstant. „Aš neturiu scenos baimės – skaitau paskaitą irgi scenoje“ – džiaugiasi VDU Vadybos katedros profesorė Irena Bakanauskienė.

Kauno kolegijos auditorijose savo patirtį perduoda turizmo įmonės „Kauno piligrimas“ įkūrėjas, Kauno kolegijos direktoriaus pavaduotojas Antanas Vaidelys. Jo gyvenime taip pat didelę dalį užima muzika. Fortepijono A. Vaidelys pradėjo mokytis būdamas 6 metų. Baigęs muzikos mokyklą bandė studijuoti konservatorijoje, tačiau ten nepasiliko, mat manė, jog konservatorijoje reikia būti išskirtiniu talentu, o savęs tokiu nelaikė.

Įstojęs į chemiją turizmo įmonės įkūrėjas atėjo į tautinio meno ansamblį „Nemunas“, kuriame pirmąjį mėnesį šoko. Tačiau pasitaikė proga groti skrabalais ir vaikinas, puikiai pažinodamas natas, tokią galimybę išnaudojo. „Sutikau net nežinojęs, kas yra tie skrabalai. Rugsėjo gale sėdau prie skrabalų. Grojau labai daug ir tikrai sunkiai dirbau. Po pusės metų, sausį, jau važiavome į Maskvą, į Kremliaus rūmus ir ten turėjau savo premjerą.“ – pirmąjį koncertą prisimena Kauno kolegijos direktoriaus pavaduotojas komunikacijai.

REKLAMA


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų