Neišnešiotą kūdikį pagimdžiusi I.Prudnikovaitė-Pitrėnė: tai gyvenimo skirtas išbandymas

Neišnešiotų naujagimių kasmet gimsta apie 5–6 proc., šis skaičius vis auga. Ir nė viena vaikų laukianti šeima nėra nuo to apsaugota. Kokie jausmai ir rūpesčiai užgriūna gimus neišnešiotam kūdikiui, gali papasakoti operos solistė Ieva Prudnikovaitė-Pitrėnė.

„Tuo momentu, aišku, buvo tragedija – nesupranti, kas darosi su tavim, bei negali būti tikras dėl savo vaiko. Tai tikrai baisu. Gerai, kad šalia buvo artimi žmonės“, – laidai „Padėkime augti“ atvirai kalbėjo metukų dukrelę Veroniką auginanti operos dainininkė. Kartu su savo vyru dirigentu Modestu Pitrėnu nėštumą ji planavo ir labai laukė atžalos.

Priešlaikinis gimdymas Ievai prasidėjo 32 nėštumo savaitę. Porą buvo apėmusi neapsakoma baimė ir nežinomybė, todėl dar ligoninėje tėvai dukrytę pakrikštijo, kartu su ja klausėsi muzikos ir džiaugėsi kiekviena akimirka: kai išėmė zondą, kai iš inkubatoriaus perkėlė į šildomą lovelę, vėliau į lopšelį.

„Tai gyvenimo skirtas išbandymas. Kai išgyveni tuos dalykus, vertybės tiesiog apsiverčia ir kitos problemos atrodo tokios nedidelės“, – sakė I.Prudnikovaitė-Pitrėnė, kuriai praėję metai nebuvo lengvi.

Kokias problemas į šį pasaulį atsineša mažieji žmogučiai? Ką turi žinoti neišnešiotus naujagimius pagimdžiusios mamos, kaip šeimai įveikti didelį stresą ir baimę? Visi atsakymai šia itin jautria tema ir gera žadantys pamąstymai – jau šį šeštadienį 10 val. laidoje „Padėkime augti“ per „Lietuvos ryto“ televiziją.

Taip pat laidoje bus pasakojama apie Lietuvos mokyklose taikomą alternatyviojo ugdymo Komunikacinio modelio programą, kuri skirta stiprinti mokytojo, vaiko ir jo tėvų bendravimą, didinti vaiko pasitikėjimą savimi ir ugdyti savarankiškumą. O edukologė Austėja Lansbergienė su savo šeima pademonstruos, kaip reikia pagaminti Užgavėnių kaukę.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų