• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sausio 18-ąją Lietuvą apskriejo žinia apie Vitalijos Katunskytės mirtį. Tada jos dukra Monika pasižadėjo mamos dainas toliau tęsti Palangoje. Mamai prie karsto duotą pažadą ji išpildys jau už kelių mėnesių.

17

Sausio 18-ąją Lietuvą apskriejo žinia apie Vitalijos Katunskytės mirtį. Tada jos dukra Monika pasižadėjo mamos dainas toliau tęsti Palangoje. Mamai prie karsto duotą pažadą ji išpildys jau už kelių mėnesių.

REKLAMA

Nors ir legendinės atlikėjos Vitalijos Katunskytės dainuojant jau nebeišgirsime, legendinius koncertus vasarą Palangoje rengs jos dukra, Londone gyvenanti Monika Katunskytė.

Koncerto datą ir laiką Monika ketvirtadienio vakarą pranešė savo socialiniuose tinkluose. Atlikėja pasirodymą Palangoje surengs birželio 2-ąją, 20 valandą, o jai akompanuos 30 metų su V.Katunskyte grojęs R.Kraptavičius.

„Štai ir atėjo laikas, kai turiu stoti į mamos vietą Palangoje, Basanavičiaus g. kavinėje „Jūros akis“. Visų labai labai lauksiu, su manimi kartu koncertuos puikus saksofonistas Remigijus Kraptavičius“, – rašė M.Katunskytė.

REKLAMA
REKLAMA

Sausio 20 d. atsisveikinant su šlagerių karaliene Vitalija Katunskyte (1955-2023) viena pirmųjų į laidojimo namus atvyko Anglijoje gyvenanti jos dukra Monika Katunskytė.

REKLAMA

Kalbėdama apie mamą, Monika prisiminė jų paskutinį pokalbį, įvykusį prieš pat jos mirtį.

„Netikėta, nes trečiadienį dieną aš su ja kalbėjau, grįžusi iš darbų. Pasikalbėjome apie mūsų planus – ką mes darysime kalėdiniams koncertams, vasarą, per Velykas. Kalbėjome, kad grįšiu namo Velykoms, nes mano sūnui, Arnoldui, tik 5-eri metai, jis tik pirmokas. Turėjau grįžti namo, bet grįžau dabar į tokią situaciją.

Mes buvome neišskiriamos, per dieną kalbėdavome po šimtą kartų. Paskutinį kartą, kalbėdama su ja, paklausiau: „Mama, kaip tavo sveikata?“ Ji visada buvo su humoru: „čia paskausta, ten paskausta, bet nieko, dukryte, kažkaip išgyvensime“. Praėjus porai valandų man paskambino mano sūnus Kęstutis, klykdamas, kad ji mirė, – ašarų nesulaiko moteris. – Negaliu tos būsenos apsakyti. Mano sūnus apsukęs kamerą filmavo ir klausė: „Mamyte, ką man daryt?“ Man pačiai dingo atmintis – neatsimenu, kaip lagaminą susikroviau, kaip į lėktuvą lipau, tik pamenu, kaip Lietuvoje atsidūriau. Negaliu apsakyti to skausmo.“

REKLAMA
REKLAMA

Pašnekovė neslėpė ir itin stipraus ryšio su mama bei planų, kuriuos jos kūrė jau seniai.

„Planaa buvo man grįžti ir kartu su ja važiuoti į Palangą. Ji Šiauliuose užsakė kultūros namus, kad darysime kalėdinį koncertą, kad aš būsiu. Mes kūrėme planus, kaip mes dainuosime, kad darysime duetus, bet, deja, taip neįvyko. Mamos vienintelis noras buvo, kad aš grįžčiau į Lietuvą ir lipčiau ant scenos. Aš tą ir padarysiu, mamos valią išpildysiu. Tiesiog man dabar reikia laiko. Bet aš mamytės savo nenuvilsiu“, – tikina ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Su V. Katunskyte galima atsisveikinti nuo penktadienio popietės, laidojimo namuose „Tylos namai“ Šiauliuose, Žemaitės g. 2B. Sekmadienį 8 val. Šiaulių katedroje vyks mišios, 13 val. moteris bus laidojama Donelaičio kapinėse, šalia mamos.

M. Katunskytė neseniai socialiniame tinkle išliejo skausmą ir skyrė jautrius žodžius velionei mamai.

Pasidalijusi trumpu įrašu, Monika Katunskytė paviešino ir kelias nuotraukas, kuriose ji įamžinta su mama. 

REKLAMA

„Mano mamyte, ašaros rieda. Tu mano buvai gyvenimas, oras, vanduo, saulė, myliu tave. Kodėl iš manęs tave atėmė, kodėl! Ilsėkis ramybėje“, – jautriai rašė M. Katunskytė.

 

Po kiek laiko ji paskelbė ir dar vieną judviejų nuotrauką, su prierašu: „Mano mamyte, aš parskrendu pas tave!“

Velionė dainininkė gimė 1955 metais Šiauliuose. V. Katunskytės populiariausios dainos: „Pražydo sodai“, „Aš moteris“, „Tau meluoti negaliu“, „Balta lelija“.

REKLAMA

Spalio 6-ąją kalbinta gimtadienio proga atlikėja neslėpė ir ją slegiančių sunkumų. „Tikiuosi gyvenimo pagerėjimo, nes labai sunkiai sekasi... <...> Žmogus nesi guminis, neišsitempsi į šonus“, – sakė estrados dainininkė.

Moteris jau kurį laiką kentėjo nuo sveikatos problemų – stubure prispausto nervo, tirpstančių kojų, antsvorio ir širdies problemų. V.Katunskytė minėjo, jog dėl šios problemos ne kartą teko kreiptis į gydytojus, tačiau šie, dėl didelės rizikos, operacijos atlikti nerekomendavo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Koncertuose pastaruoju metu ji buvo matoma sėdinti ant kėdutės.

Velionė turėjo planų – sausio 28-ąją buvo suplanuotas jos ir Aido Maniko koncertas Raseinių rajono kultūros centre Berteškiuose.

Anksčiau portalui tv3.lt moteris minėjo, kad sveikatos problemos jai apsunkino judėjimą.

„Dabar gyvenu proto ribose. Honorarai, aišku, nebe tokie dideli, reikia susiprastinti. Aš esu savikritiškas žmogus, atlikėja metuose, galima sakyti, kad net į trečią pakopą perėjau. Turiu problemų su sveikata – stubure prispaustas nervas, kojos tirpsta, sunkiai judu. Ką darysi.

REKLAMA

Aišku, išeini į sceną, atsisėdi ant baro kėdės ir dainuoji. Mano žiūrovai sako: „Vitalija, nekreipkit dėmesio, ant baro kėdės šiais laikais daug kas dainuoja“. Jie ateina manęs klausyti, o ne žiūrėti, ar lengviau, ar sunkiau aš į sceną ateinu“, – portalui tv3.lt pasakojo dainininkė.

Dainininkė anksčiau juokavo, esą su svoriu kovoti jai jau pabodo: „Kaip aš sakau – Dievas davė moteriai daug. Kad balso davė – ačiū, nežinau net Dievui ar tėvams. Bet, kad vat to kūno per daug – tai visą gyvenimą kaip su šakėm traukinį puldinėju su svoriu. Dabar žiūriu, kad medikai jau prieina prie išvados, kad jeigu genetiškai atsineši tą savo visą grožį, nu tai ką su juo daryt. Viską dariau aš su tuo svoriu, ir operavausi, diržus dėjau ir čiut nenumiriau, vos sepsis nesigavo, vėl išėmė, vėl kilstelėjo. Dabar panašiai laikosi vienodai.“ 

REKLAMA

„Aišku, suplonėt norėtųsi, tas viršsvoris nėra kažkas gero, bet ką padarysi. Ai, kaip aš sakau, jau tokių metų, kas belieka, jau Dievulis davė. Mes visi norim būti ir gražūs, ir liekni, ir talentingi, ir diplomuoti. O ką gaunam, tą – reikia džiaugtis. Man draugė sako – nebūk nagla Vitalija, nori būti ir figūringa, ir graži, ir talentinga – palik biški kitiems. Nu ką dabar, nelipsi į duobę gi. Norėjau būti Olialia pupytė, bet gavosi Katunskytė“, – kvatojasi Vitalija. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jau mane publika pamilo tokią, klausykit. Tai ačiū, kas klauso dainų, gerbia, myli. Reikia mylėti save tokį koks esi ir nėra čia ko. Būtų neįdomu, jei visi būtumėm šešiasdešimties kilogramų. Kam nepatinka, tas tegu nežiūri, o aš sulaukiu kasdien skambučių iš nepažįstamų žmonių, kurie sako, kad pasiilgo, myli, perka mano plokšteles. Dabar atlikėjų yra daug, visiems pasaulyje vietos užteks. Nežeminkim, nederkim – mūsų tauta mėgsta taip. Kai pradeda pilti srutas, tai nei žino tiksliai, nei girdėjo, nei matė, bet va svarbu savo nuomonę išreikšti. Palinkėčiau visiems kultūros, pozityvumo, mandagumo“, – sakė žinoma moteris.

REKLAMA

Koncertinė veikla

Moterį bene labiausiai išgarsino dainos „Pražydo sodai“, „Aš moteris“, „Robinzonas“, „Balta lelija“ ir kt. Karjerą ji pradėjo dar jaunystėje, o scenoje praleido daugiau nei 40 metų. Vasaromis ji savo dainomis džiugindavo žmones Palangoje.

Tiesa, pastaruoju metu į koncertus rinkdavosi mažai žmonių, apie tai moteris anksčiau pasakojo portalui tv3.lt.

„Norisi normalių koncertų. Sakydama „normalių“ turiu omenyje su daugiau žiūrovų, nes tikrai dabar labai jaučiasi pamažėjimas. Manau, kad dabar dar prasidės šildymas, tai žmonių dar labiau sumažės. Dabar savaitgaliais turiu 4 koncertus per dieną. Žiūrovai pyksta – važiuoti man iš Šiaulių į Lazdijus yra didelis atstumas ir jei yra nupirkta tik 15 bilietų, tai tikrai dėl to nevažiuojame, esame priversti atsisakyti. Žiūrovai labiausiai pyksta, esu sulaukus epitetų, kad esu „ne žodžio žmogus“. Žiūrovus aš myliu ir gerbiu. Bet važiuoti į koncertus rajonuose su tiek žmonių yra tiesiog nuostolis“, – neslėpė ji.

REKLAMA

Per 2 dienas Vitalija turi suvažinėti į 8 koncertus ir dar jiems spėti pasiruošti. Kaip tikina ji pati, tai atima itin daug energijos. „Per dvi dienas 8 koncertai yra nemažai, aš labai pavargstu. Pirmadieniais aš su pižama vaikštau visą dieną, tądien nieko nenoriu matyti, su niekuo nenoriu bendrauti. Pradedu atsigauti tik trečiadienį. Tačiau reikia džiaugtis, kad dar žmonių susirenka.

Aš žmogus be karūnos – dėkojui Dievui, kad dar krutu ir jei dar toliau taip bus, gal ir išeis už sąskaitas susimokėti“, – juokėsi moteris.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų