Metų kino renginys: „Sidabrinės gervės“ raudonuoju kilimu žengia Lietuvos garsiausi žmonės

Šį vakarą paaiškės devintųjų kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ nugalėtojai. Į metų kino renginį susirinko ne tik kino, politikos, verslo, bet ir pramogų atstovai, kurie stebina elegancija ir gera nuotaika.

100

Kaip dar balandį paskelbė apdovanojimus organizuojanti Lietuvių kino akademija, daugiausiai statulėlių pretenduoja gauti režisierių Algimanto Puipos, Šarūno Barto ir Manto Kvedaravičiaus filmai.

(100 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Metų kino renginys: „Sidabrinės gervės“ raudonuoju kilimu žengia Lietuvos garsiausi žmonės

Už geriausią pagrindinį vaidmenį į apdovanojimą pretenduoja aktoriai Juozas Budraitis ir Viktorija Kuodytė (už vaidmenis režisieriaus A.Puipos filme „Edeno sodas“) bei Lora Kmieliauskaitė (už vaidmenį Šarūno Barto filme „Ramybė mūsų sapnuose“).

Už antraplanius vaidmenis į apdovanojimus pretenduoja aktorės Klavdija Koršunova („Ramybė mūsų sapnuose“), Vaiva Mainelytė („Edeno sodas“) ir filme „Tiltai“ vaidinusi Clotilde Solange Rigaud (Klotild Solanž Rigo) bei aktoriai Vidas Petkevičius („Karalių pamaina“), Arūnas Sakalauskas („Patriotai“) ir Vytautas Paukštė („Edeno sodas“).

Metų geriausio režisieriaus kategorijoje varžosi Jokūbas Vilius Tūras (už filmą „Apie Joną“), Š.Bartas, („Ramybė mūsų sapnuose“) ir A.Puipa („Edeno sodas“).

REKLAMA

Kaip geriausias metų ilgametražis vaidybinis filmas gali būti apdovanotas „Edeno sodas“, „Ramybė mūsų sapnuose“ bei režisieriaus Igno Miškinio juosta „Karalių pamaina“.

(10 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ rengėjai pristatė jautrią fotosesiją

Metų geriausiu trumpametražiu vaidybiniu kino filmu pretenduoja tapti juosta „Tiltai“ (režisierė Austėja Urbaitė) ir režisierių Marijos Kavtaradzės ir Vytauto Katkaus darbas „Iglu“.

Ilgametražių dokumentinių filmų kategorijoje nominuoti du M.Kvedaravičiaus darbai - „Mariupolis“ ir „Trikampiui pakilus: Krystian Lupa stato „Didvyrių aikštę“ bei J.V.Tūro filmas „Apie Joną“ ir režisierių Virginijos Vareikytės ir Maxi Dejoie (Maksi Dežua) filmas „Aš už tave pakalbėsiu“. Geriausiu trumpametražiu dokumentiniu kino filmu pretenduoja tapti Lino Mikutos „Šaltos ausys“, Ramunės Sakalauskaitės „Pakeliui į prieplauką“ ir Artūro Jevdokimovo „Suokalbio antologija“.

Animacinio filmo kategorijoje nominuoti „Šalti šaltiniai“ (režisierė Giedrė Narušytė Boots), „Nuopolis“ (režisieriai Urtė Oettinger ir Johan Oettinger) ir „Sausra“ (režisieriai Agnė Kupšytė ir Balys Kumža).


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų