• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vienareikšmiškai teigti, kad ant pilvo, šlaunų ar kitose vietose atsiradęs perteklinis poodinis riebalinis sluoksnis yra tik tinginystės rezultatas – negalime. Kartais atsikratyti papildomų kilogramų nepadeda nei intensyvus sportas, nei dietos.

5

Vienareikšmiškai teigti, kad ant pilvo, šlaunų ar kitose vietose atsiradęs perteklinis poodinis riebalinis sluoksnis yra tik tinginystės rezultatas – negalime. Kartais atsikratyti papildomų kilogramų nepadeda nei intensyvus sportas, nei dietos.

REKLAMA

Sveikatos ir sveikos gyvensenos laidoje „Sveikas rytojus“ bus diskutuojama apie tai, kodėl žmonės pasirenka atlikti riebalų nusiurbimo operaciją, kokias problemas ji sprendžia, kaip tinkamai jai pasiruošti ir kaip tokia operacija pakeičia galutinį kūno vaizdą.

Lietuviškuoju Kenu tituluojamas ir socialiniuose tinkluose dešimtis tūkstančių gerbėjų turintis TV žurnalistas Laurynas Dubrovskis vos prieš kelias savaites ryžosi riebalų nusiurbimo operacijai.

Kaip teigs pašnekovas, tokiu savo pasirinkimu jis nustebino ir pats save.

„Aš visą gyvenimą buvau toks lieknas, kad man tikrai tokios operacijos nereikėjo. Jei prieš kelis metus kažkas būtų pasakęs, kad tu darysiesi riebalų nusiurbimo operaciją, būčiau pasijuokęs ir sakęs, kad tai tikrai ne man. Nežinau, kas įvyko, bet tikriausiai, viskas susidėjo į vieną krūvą. Bėgant metams pradėjo lėtėti medžiagų apykaita, prie dabartinės situacijos prisidėjo ir karantinai. Atsirado mažiau judėjimo, daugiau laiko praleisto namuose, maisto gaminimo, valgymo. Pastebėjau, kad jau matosi ir pilvas, ir pagurklis. Pradėjau sau nepatikti“, – laidoje atviraus Laurynas Dubrovskis.

REKLAMA
REKLAMA

Vyras pripažins, kad apsispręsti kūno dailinimui įtakos turėjo ir tokias operacijas patyrusių draugų motyvacija.

„Jei daug kas darosi šią operaciją, kodėl nepabandžius ir man? Tai yra viena populiariausių operacijų visame pasaulyje. Sportas nėra mano arkliukas. Mitybą tai prisižiūriu, tai nustoju prisižiūrėti, todėl pamaniau, kad tokia operacija bus efektyvus būdas išspręsti savo problemas ir susitvarkyti gyvenimo būdą“, – apie pasiryžimą operacijai pasakos TV žurnalistas.

REKLAMA

Laurynas atskleis, kad prieš operaciją gavo ir tam tikras užduotis.

„Per pirmą susitikimą man pasakė, kad reikėtų numesti apie 5 kilogramus. Tuo metu manęs kaip tik laukė poilsinė kelionė į Egiptą, kur planavau nieko neveikti, gulėti prie baseino, skaniai valgyti. Pamaniau, kad reikia vis tiek prisižiūrėti. Atostogų metu, tik atsikėlęs, pasiimdavau laikrodį, kuris matuoja žingsnius ir kalorijas. Ištisai plaukiojau baseine. Tačiau galvojau, kad man nepavyko atsikratyti tų papildomų kilogramų, nes svorio svarstyklėmis nematavau. Maniau, kad galbūt nusivilsiu. Bet operacijos dieną, užlipau ant svarstyklių ir žiūriu, kad numečiau 6 kilogramus. Prieš tokias operacijas savo jėgomis reikia atsikratyti šiek tiek svorio“, – apie pasiruošimą pasakojo Laurynas.

REKLAMA
REKLAMA

TV žurnalistas lemtingą minutę, jau gulėdamas „Fi Clinica“ palatoje, jis pasirinko patobulinti ir dar vieną kūno vietą.

„Man buvo nusiurbti riebalai nuo pilvo, šonų ir nugaros. Prieš pat operaciją, likus gal 15 minučių, gydytoja Raminta paklausė, ar dar turiu kokių klausimų. Tuomet pagalvojau ir pasakiau, kad norėčiau nusiurbti riebalus ir nuo pagurklio. Gydytoja sutiko“, – apie atliktus kūno pakeitimus kalbės pašnekovas.

Nors pooperacinis gijimo laikotarpis nėra trumpas, Laurynas pripažins, kad dabar jaučiasi gerai. O svarbiausia – jį džiugina vaizdas veidrodyje bei jausmas, kad dar neseniai taip varžę apgludę drabužiai, dabar yra pakankamai laisvi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tai buvo pati pirmoji mano operacija. Lig tol nesu turėjęs nei su sveikata, nei su grožiu susijusių operacijų, tai jaučiuosi labai patenkintas, nes galvojau, kad bus blogiau. Praėjus dviems savaitėms jaučiuosi gerai. Vienintelis diskomfortas – kompresiniai drabužiai, kurie spaudžia kūną ir dar nepraėję pooperaciniai patinimai, kurie išnyks po dviejų mėnesių, kai pradės matytis galutinis rezultatas. Kaip ir minėjo gydytojai bei pažįstami, draugai, kurie ši operaciją yra pasidarę – sunkiausia yra išlaukti tuos kelis mėnesius. Jeigu dar kartą reikėtų nusisiurbti riebalus, net nedvejočiau“, – atviraus pašnekovas.

REKLAMA

Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja Raminta Česnaitienė pasakos, kad daugumai žmonių riebalai kaupiasi probleminėse kūno vietose: ant juosmens, pilvo, šlaunų, sėdmenų, žastų, skruostų, pasmakrės. Net ir sportuojantiems bei prisižiūrintiems mitybą šių sankaupų natūraliais būdais pašalinti ne visada pavyksta.

„Riebalų nusiurbimas yra viena populiariausių plastinės chirurgijos operacijų. Dažnai žmonės kreipiasi norėdami numesti tuos papildomus kilogramus chirurgijos pagalba, nes jiems patiems to padaryti sporto ar dietų pagalba nepavyksta“, – kalbės gydytoja R. Česnaitienė.

REKLAMA

Gydytoja atkreips dėmesį, kad žmonės klysta manydami, jog operacija išspręs antsvorio problemą. Svarbu suprasti, kad riebalų nusiurbimas atliekamas ne svoriui mažinti, o padailinti kūno linijas. Todėl jau pirmos konsultacijos metu yra įvertinami paciento kūno masės indekso duomenys.

„Geri operacijos rezultatai priklauso nuo paciento KMI – ūgio ir svorio santykio. KMI turėtų būti ne didesnis negu 28, kad pacientą galėtume operuoti“, – kalbės specialistė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Operaciniai pjūviai atliekami mažai pastebimose kūno vietose, pavyzdžiui, odos raukšlėse arba ten, kur dengia apatiniai drabužiai. Inovatyvaus aparato pagalba riebalinio audinio perteklius pašalinamas su specialia kaniule, kuri vibruodama riebalinį audinį švelniai atskiria nuo jungiamojo audinio.

Tačiau nors operacijai yra pasitelkiamos inovatyvios technologijos, gydytoja primins, kad visgi jai pasiruošti reikalingas ir pačio žmogaus indelis.

„Plastinės chirurgijos galimybės yra 4 litrai per operaciją. Tokia operacija yra saugi. Tačiau, vėlgi 4 litrai nuo 100 kilogramų ir 4 litrai nuo 60 kilogramų sveriančio paciento yra didelis

REKLAMA

skirtumas. Prieš operaciją pats žmogus turi būti tinkamai pasiruošęs tiek psichologiškai, tiek fiziškai, kad rezultatai būtų kuo geresni“, – kalbės gydytoja.

Nusiurbtas riebalinis audinys gali būti naudojamas dailinant kitas kūno vietas. Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja R. Česnaitienė sako, kad tai yra geriausias sprendimas pacientams, norintiems vienu šūviu nušauti du zuikius, nes operacijos metu pašalinamas riebalų perteklius nuo zonų, kur jo yra per daug, ir gali būti suleidžiamas ten, kur reikia apimties.

REKLAMA

„Nusiurbus riebalus tam pačiam pacientui jo riebalai galėtų būti persodinami. Pavyzdžiui, jei reikėtų pakoreguoti veido ar kūno kontūrą. Moterims tokie riebalai galėtų būti leidžiami ne tik į veidą, bet ir į krūtinę ar sėdmenis, pakoreguojant formą, atstatant tūrį ir suteikiant moteriškesnes kūno formas“, – apie operacijos galimybes pasakos gydytoja R. Česnaitienė.

Riebalų nusiurbimo operacija dažniausiai atliekama taikant bendrąją nejautrą, trunka 1–3 valandas. Svarbu žinoti tai, jog vietose, nuo kurių nusiurbiami riebalai, riebalų ląstelės neatauga. Jei pacientas priaugtų svorio, nauji riebalai tolygiai pasiskirstytų visame kūne, tad rezultatas yra ilgalaikis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kada atliekama riebalų nusiurbimo operacija? Kaip teisingai jai pasiruošti? Kokia yra operacijos eiga? Kaip atrodo pooperacinis laikotarpis?

Atsakymai į visus klausimus – jau šį sekmadienį, 12 valandą, TV8 laidoje „Sveikas rytojus“!

Sveikatos ir sveikos gyvensenos laida „Sveikas rytojus“ – ilgą darbo patirtį medicinos srityje sukaupusių 4 specialistų pokalbis su laidos žiūrovais apie geros sveikatos profilaktiką, gyvenimo būdo patarimus, naudingiausias ir aktualiausias medicinos, farmacijos aktualijas bei sveiko gyvenimo būdo puoselėjimą.

REKLAMA

Ilgametė laidos vedėja gydytoja Irena Pivoriūnienė dalina laiko patikrintus sveikatos patarimus, plastikos chirurgijos specialistas, vienas iš „Fi Clinica“ įkūrėjų Vygintas Kaikaris pasakoja apie sveiką grožį, psichoterapeutas, „Eglės sanatorijos“ direktorius medicinai Arvydas Balčius kalba apie geros sveikatos profilaktiką, o grožio terapijos studijų dėstytoja, veido masažų instruktorė, grožio specialistė Ramunė Skurkienė pasakoja apie sveiko gyvenimo paslaptis bei gražios odos puoselėjimą.

„Sveikas rytojus“ – sekmadieniais, 12 val. per TV8 televiziją!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų