• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Net kelis mėnesius salsos ritmus iš saulėtosios Kubos į Lietuvą perkėlęs TV3 šokių ir pažinimo projektas „Salsamanai“ sekmadienio vakarą pasiekė finišą.

Net kelis mėnesius salsos ritmus iš saulėtosios Kubos į Lietuvą perkėlęs TV3 šokių ir pažinimo projektas „Salsamanai“ sekmadienio vakarą pasiekė finišą.

REKLAMA

Jo metu paaiškėjo, kuri iš 4 finale dalyvavusių porų tapo projekto nugalėtoja. Ir nors visą projekto laiką dalyvius vertino komisija iš Kubos, šįkart ši teisė atiteko žiūrovams, stebėjusiems juos Lietuvoje. Būtent jie išrinko unikalaus projekto nugalėtoją!

Susumavus visus telefonu balsavusių žiūrovų balus paaiškėjo, kad nugalėtojais tapo Gailė Butvilaitė ir Oddebi!

Antrąją vietą užėmė Tadas Gryn ir Cher, trečiąją – Norbertas Liatkovskis ir Raquel, o ketvirtieji liko Jurgita Jurkutė ir Adrianas.

Kai anksčiau gyvenime kažko būdavo per mažai, kažko trūkdavo ar norėdavosi daugiau, šiandien, šokant paskutinįjį šokį, nė vienam lietuviui nebetrūko nieko. Kuba iš esmės pakeitė jų požiūrį į gyvenimą. Visi dalyviai vieningai sutarė, kad Havanos karštį norėtųsi parsivežti į Lietuvą, o dalelę Lietuvos – palikti Kuboje. Dabar kiekvienas kampelis Havanoje amžinai saugos lietuvių paslaptis, o kubiečiams kiekviena detalė primins, kaip 8 drąsūs žmonės ryžosi neeiliniam gyvenimo nuotykiui.

REKLAMA
REKLAMA

Didysis finalas įvyko ypatingoje Kubos vietoje – ten, kur kažkada vaikščiodavo Ernestas Hemingvėjus. O šį sekmadienį čia paskutinį kartą žengė ir 4 geriausios „Salsamanų“ poros.

REKLAMA

Tokia pat ypatinga buvo ir vakaro komisija, kuri paskutinį kartą pasisakė apie visus šokėjus. Komisijoje buvo galima išvysti salsos pasaulio legendą Santiago Alfonso, Holivudo kino akademijos narę Libią Batistą, salsos ambasadorę Lietuvoje Sandrą Saikauskaitę bei žinomų atlikėjų ir šokėjų vadybininką Victorą Ofarrill. Tiesą, šįkart komisija apsiribojo tik komentarais – galutinius balus nulėmė žiūrovai iš Lietuvos.

Pirmieji finale pasirodė Tadas ir jo partnerė Cher. Dar prieš pasirodymą Tadas teigė, kad jis į Kubą atvyko ne išmokti reikalingų žingsnelių, bet šokti meilės – visa tai atsispindėjo ir paskutiniame poros pasirodyme. „Aš sergu meile savo partnerei“, – sakė Tadas.

REKLAMA
REKLAMA

Komisijoje sėdėjusi projekto choreografė S. Saikauskaitė neslėpė, kad Tadas buvo dalyvis, dėl kurio prieš atvykstant į Kubą, ji jaudinosi labiausiai. Tačiau aktorius sugebėjo pranokti pats save. Kiekvieną kartą užsukusi į repeticijų salę, Sandra negalėdavo atsistebėti, kad Tadas, net būdamas šlapias nuo galvos iki kojų, nepasiduoda ir deda visas pastangas, kad lemiamą akimirką jie su Cher sublizgėtų.

„Man labai patiko – tarp jūsų tikrai yra chemija. Esu įsitikinusi, kad tu galėtum čia persikelti ir dirbti kaip aktorius ar net šokėjas. Tikrai laukiame tavęs Kuboje – aš tau parūpinsiu filmų!“ – po poros pasirodymo sakė ir komisijoje buvusi Holivudo kino akademijos narė L. Batista.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Antrieji pasirodė Gailė ir Oddebi. Nepaisant amerikietiškų emocijų kalnelių, kuriais nuolat važinėjosi ši pora, niekam nekilo abejonių dėl jų talento. Tačiau juos vienijo ne tik meilė šokiui, bet ir panašus temperamentas – 18 metų Venesueloje augusiai Gailei ispanų kalba yra beveik gimtoji, prie Karibų jūros ji praleido daugiau laiko nei prie Baltijos, o aplinka ir karšta saulė įkaitino jos charakterį. Būtent toks yra ir Oddebi!

Paskutinis poros pasirodymas taip pat sužavėjo komisiją. „Mes, kubiečiai, kartais pamirštame, kaip gražu matyti lietuvius – žmones, iš visai kito pasaulio krašto – kurie šoka mūsų ritmus taip grakščiai, elegantiškai ir be jokio vulgarumo. Ačiū“, – sakė S. Alfonso.

REKLAMA

Tretieji pasirodė Norbertas ir Raquel. Nors ši pora viso projekto metu negalėjo susišnekėti viena kalba, galiausiai juos sujungė šokis. O daugybę išgyvenimų projekte patyręs Norbertas – nuo nakties, praleistos ligoninėje, iki gimtadienio šventės tolimojoje Kuboje – galiausiai būtent šioje šalyje apie save atrado ir tai, ko dar nežinojo. Vaikinas daugybę kartų sakė, kad Kuba, čia sutikti žmonės ir šis projektas leido dar labiau atsiskleisti ir jo asmenybei.

REKLAMA

O kad yra beprotiškai talentingas, jis dar kartą įrodė ir paskutinio šokio metu. „Ši pora – tikra atominė bomba, tačiau aš buvau vienas iš tų žmonių, kurie matė, kad šis kelias Kuboje tau nebuvo labai lengvas. Pasitaikė duobių, o vėjas pūsdavo arba ne į tą pusę, arba per stipriai. Bet tu esi toks kovotojas, kokio ilgai esu nesutikusi. Jūs su savo partnere, net jei jūsų ryšys ir trūkinėjo, iš tiesų esate super talentingi, panašūs, o kažkuria prasme – netgi vienas kito veidrodis. Man atrodo, kad jūs vienas kitam labai tikote – sveikinu, kad atnešėte tiek daug energijos ir talento į šią aikštelę“, – po šokio sakė S. Saikauskaitė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Paskutinieji finalo metu pasirodė Jurgita ir jos partneris Adrianas. Salsa Jurgitai visuomet buvo brangi – prieš daugelį metų būtent salsos klube ji susipažino su savo vyru. Tačiau tik atvykusi į Kubą ji suprato, kad būtent šis projektas atskleidė ir tas jos spalvas, kurios kartais būdavo nematomos net jai pačiai. Adrianas nuolatos Jurgitą mokė geriausių salsos paslapčių, o ji pati su partneriu dalijosi savo ramybe, kurios jam reikėdavo prieš kiekvieną pasirodymą. Nepaisant to, kad yra profesionalus šokėjas, jis jaudindavosi kur kas labiau nei Jurgita.

REKLAMA

Toks pats ypatingas buvo ir šios poros finalinis pasirodymas. Ne tik dėl to, jog jie šoko paskutinį kartą, bet ir dėl to, kad Motinos dienos proga Jurgita jų šokį skyrė būtent savo dukrytei Kornelijai.

„Prisimenu patį pirmą mūsų susitikimą šokių salėje Lietuvoje. Tu buvai viena iš tų, kurie sakė, kad nežinai, ar tau apskritai verta vykti į Kubą, ar tau pavyks, ar tu pajėgsi. Dabar šie klausimai atrodo juokingi, nes tavo žavesiui, talentui, darbštumui ir brandai lenkiasi visi Kubos dievai! Tai, kokius gražius darbus jūs čia atnešėte su Adrianu, yra didelis džiaugsmas. Didelis džiaugsmas yra jus čia matyti – tokius nuostabius ir talentingus, įkvepiančius ir griebiančius už širdies. Labai jums ačiū“, – po pasirodymo sakė S. Saikauskaitė.

kai Moncei buvo parinkta tema ir ji buvo išbirbinta projektas prarado bet kokį pasitikėjimą. Kas bebūtų paskirtas į pirmą vietą bus neteisybė.
Jei sureguliuos pirmą vietą patinusiai drimbai, buvusiai misei, bus eilinė tv kliurka.
a ta kur šokt nemoka išvis
a ta kur šokt nemoka išvis
tau polka su ragučiais
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų