„Kino pavasario“ repertuaras įtiks visiems: nuo filmo apie mados ikoną iki animacijos vaikams

Praėjusią savaitę prasidėjo kasmetinis festivalis „Kino pavasaris“. Tiesa, šiais metais jis kitoks – dėl šalyje paskelbto karantino žiūrovai kviečiami ne į kino sales, o prie televizorių ekranų. „Kino pavasario“ komunikacijos vadovė Dovilė Raustytė-Mateikė sakė, kad visi šių metų festivalio filmai yra labai universalūs, todėl tinka tiek vyrams, tiek moterims. Nepaisant to, moteris išskyrė 3 dokumentinius filmus, kurie yra skirtingi ir tinka plačiam žiūrovų ratui.

2

Moteris atsižvelgė ir į vyresnio amžiaus kategoriją, ir į jaunimo poreikius. Kviečiame susipažinti su Dovilės Raustytės-Mateikės filmų rekomendacijomis.

(2 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Dovilė Raustytė-Mateikė

Filmai tinkantys visiems

„Mano mamos išnykimas“ (rež. Beniamino Barrese, Italija) pasakoja apie kadaise labai garsią mados ikoną Benedettą Barzini. Septintajame dešimtmetyje ji dirbo su garsiausiais pasaulio dizaineriais, buvo Andy Warholo, Salvadoro Dali ir Richardo Avedono mūza. Aštuntajame dešimtmetyje ji tapo radikalia feministe, kovojusia už moterų teises ir emancipaciją. Tai filmas, sukurtas jos sūnaus, kurio kamera seka 75-erių Benedettą, o ji šiandien labiausiai nori atsikratyti primestų vaidmenų ir išsilaisvinti. Tai – labai intymus filmas apie kainą išgarsėti mados pasaulyje bei motinos ir sūnaus santykius.

„Paskutinis patinas žemėje“ (rež. Floor van der Meulen, Nyderlandai, Vokietija, Belgija) – tai šiandienos žmonijos šaržas. 2018 metų kovą Kenijoje nugaišo šiaurinis baltasis raganosis Sudanas. Jis buvo vienintelis likęs šios retos rūšies patinas. Paskutines gyvenimo dienas Sudaną nuo brakonierių saugojo ginkluoti sargybiniai, supo godūs žurnalistai, nusifotografuoti trokštantys ir ašarą braukiantys turistai bei jo rūšį besiviliantys išsaugoti mokslininkai. Viso to centre – nuvargęs, senas, bet vis dar didingas raganosis, kuris tapo ironišku egoistiškos ir kartu save bei viską aplinkui naikinančios žmonijos atspindžiu.

REKLAMA

„Užjūris“ (rež. Sung-A Yoon, Belgija, Prancūzija) – režisierė kuria taip, jog pamiršti, kad žiūri dokumentiką. Tai skvarbus ir reikalingas žvilgsnis į moterų solidarumą ir ekonominę Filipinų situaciją. Dokumentininkės Sung-A Yoon kamera atsiduria filipiniečių moterų grupėje, kurios yra ruošiamos darbui užsienyje. Daugybė jų, palikusios savo mažamečius vaikus, išvyksta į užsienį, kur dažniausiai siaubingomis sąlygomis dirba namų tvarkytojomis ar auklėmis. Kenčiant žeminimus ir smurtą jas guodžia tik jų šeimų gyvenimą pagerinantys uždirbti pinigai. Mėgstantiems aštrią dokumentiką.

Vyresniems ir jaunesniajai auditorijai – nuotykių kupini filmai

Vyresniems žiūrovams itin rekomenduočiau Meksikos meistro Arturo Ripsteino dramą „Velnias tarp kojų“. Tai drąsus, šmaikštus ir vizualiai pritrenkiantis kinas. Beatričė su Seniu jau ilgai kartu gyvena savo apartamentuose Meksikoje. Buvęs homeopatijos vaistininkas senatvę leidžia šmirinėdamas po namus su chalatu, nuolat ieškodamas, kaip įgelti Beatričei, arba slapta ištrūkdamas pas meilužę. Beatričė, kai nereikia atlaikyti Senio tiradų, su žaviu jaunesniu partneriu paslapčia lanko tango pamokas. Vienintelė senstančios poros aštrėjančių konfliktų liudininkė – jaunutė jų tarnaitė ir ji pagaliau perims situaciją į savo rankas.

O jaunesniąją auditoriją prie namų kino ekranų kviečia filmai visai šeimai: animacija „Garsioji meškinų invazija į Siciliją“ (rež. Lorenzo Mattotti) pasakoja apie meškinus, nusprendusius keliauti į žmonių pasaulį. Nuotykių filmas „Suteik man sparnus“ (rež. Nicolas Vanier) – apie berniuką Tomą ir jo tėtį ornitologą, kurie pasiryžta išsaugoti nykstančią žąsų rūšį, išmokant žąsiukus skraidyti. Jokių būdu nepraleiskite lietuvių animatorės Urtės Oettinger filmo „Pieno baras“ apie tris draugus ir jų nuotykius pieno bare.

Festivalio namuose  „Kino pavasaris“ repertuaras:

https://kinopavasaris.lt/lt/programa?p=803


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų