Atradimų aukso era pasibaigė. Žmogus jau užkopė į aukščiausius kalnus, įėjo į didžiausius miškus, ištyrinėjo daug tamsių gelmių ir pamažu suprato, kad mitologinių pabaisų rasti greičiausiai nepavyks. Tačiau, mokslininkų džiaugsmui, nematytų gyvūnų vis dar aptinkama. Pastarasis dešimtmetis padovanojo ne vieną puikią akimirką ir ne vieną įrašą gyvūnų knygose.

10. „Siaubingoji“ vapsva

Atrasta 2011 metais

Ši vapsva buvo atrasta per ekspediciją į Sulawesi salą Indonezijoje. Rūšis pavadinta Megalara Garuda pagal Indonezijos simbolį, mitologinį pusžmogį – žmogų-paukštį Garuda. Ši vapsva taip pat jau žinoma kaip Vapsvų karalienė ir Karingoji vapsva. Tokių epitetų vabzdys pirmiausia nusipelnė dėl savo dydžio – jos išauga net iki 6 centimetrų ilgio. Kita priežastis – didžiuliai žandikauliai su ataugomis, kurių paskirties mokslininkai dar nenustatė.

9. Varlė „nindzė“

Atrasta 2011 metais

Kad šios Niujorke randamos varlės priklauso atskirai rūšiai, buvo nustatyta tik atlikus DNR tyrimus. Nors yra panašios į kitas toje pačioje teritorijoje randamas varles, „nindzės“ išsiskiria kurkimu. Kol kas mokslininkai jas tiria, o pagal nustatytus bruožus bus stengiamasi joms suteikti atitinkamą pavadinimą.

REKLAMA

8. Mikroskopinis chamelionas

Atrastas 2012 metais

Nuotrauka, kurią matote, nėra apdorota „Photoshop“ programa. Šis mažytis padarėlis yra chameleonų rūšis, žinoma kaip Brookesia micrair ir atrasta vos prieš metus. Tai mažiausias pasaulyje žinomas chameleonas, kurio ilgis be uodegos yra vos 1,5 centimetro. Tokį jo dydį galėjo nulemti aplinka, kurioje gyvūnas augo aplinkoje – čia jaučiamas maisto stygius ir/arba egzistuoja daug grobuonių.

7. Krabas jokeris

Atrastas 2012 metais

Palawan sala Filipinuose yra tikras užburiančių paplūdimių rojaus kampelis ir zoologų aukso puodas. Maždaug pusė šioje saloje randamų gyvūnų rūšių nėra aptinkama niekur kitur pasaulyje. Šiam sąrašui priklauso ir spalvingas krabas Insulamon palawanese.

6. Nauja gekono rūšis

Atrastas 2011 metais

Tai nauja Vietname rasta gekonų rūšis. Cnemaspis psychedelica geckonas arba „psichodelinis“ gekonas kol kas aptinkamas tik mažoje Hon Khoai saloje ir tokį pavadinimą gavo dėl ryškios oranžinės spalvos.

5. Ryklys-pjūklas

Atrastas 2011 metais

Nuotraukoje matomas 2011 metais prie Mozambiko krantų atsitiktinai pagautas afrikinis nykštukinis pjūklaryklis (Pristiophorus nancyaeb) tapo jau 7 pjūklaryklių rūšies pavyzdžiu. Nors yra nedidelio ūgio, šis pjūklaryklys rajus ir agresyvus kaip ir didieji rykliai.

4. Šiksnosparnis Yoda

Atrastas 2009 metais

Šis šikšnosparnis, mintantis vaisiais, buvo atrastas atokiuose Papua Naujosios Gvinėjos miškuose. Nors mokslininkai kol kas nėra paskelbę jo pavadinimo, žurnalistai jį nuo pradžių vadina Yoda šikšnosparniu.

3. Yeti, arba pūkuotasis krabas

Atrastas 2005 metais

Yeti krabas, arba Kiwa hirsute, pūkuotuoju vadinamas dėl ataugų, augančių ant jo žnyplių. Jis laikomas vienu sudėtingiausių vėžiagyvių. Pasak mokslininkų, yra tikimybė, jog ant šių ataugų gaminasi tam tikros bakterijos, kurios gali padėti detoksikuoti vandenynų gilumoje esančius pavojingus mineralus arba paprasčiausiai yra vėžiagyvio maistas.

REKLAMA

2. Angis Matilda

Atrasta 2010 metais

Angis Matilda yra viena iš kelių gyvačių rūšių, kurios per 20 metų buvo atrastos Afrikoje. Ši geltonos, žalios ir juodos spalvos raguota angis gali užaugti iki 65 centimetrų ilgio ir yra laikoma nuodinga.Vis dėlto mokslininkai teigia, kad angis yra labai rami ir neagresyvi. Gyvatė pavadinta ją atradusio mokslininko dukters vardu.

1. Beždžionė „Michaelas Jacksonas“

Atrasta 2010 metais

Mianmaro riestanosė beždžionė (Rhinopithecus strykeri) nėra visiškai nauja rūšis, mat ją žinojo vietos gyventojai. Pirmą kartą mokslininkai su šia beždžione susidūrė radę jos kaukolę ir odą, paliktas medžiotojų. Vietiniai šios beždžionės mėsą laiko tokiu delikatesu, todėl Mianmaro riestanosės atsidūrė ties išnykimo riba.


Rašyti komentarą...
a
asa
2013-04-29 21:52:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
reinkarnacijA
Atsakyti
0

s
silvija
2013-04-29 22:00:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
ne, nu kas per padarai.. bezdzione esti.. vabalus tegul gaudo :D
Atsakyti
-1

J
Jura
2013-04-30 10:47:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
10 balu bezdzionei "Michaelas Jacksonas"
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų