REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Karalienė Elžbieta II mirė būdama 96 metų. Su kokiomis sveikatos problemomis per visą savo gyvenimą buvo susidūrusi ilgiausiai valdžiusi Didžiosios Britanijos monarchė?

Karalienė Elžbieta II mirė būdama 96 metų. Su kokiomis sveikatos problemomis per visą savo gyvenimą buvo susidūrusi ilgiausiai valdžiusi Didžiosios Britanijos monarchė?

REKLAMA

Problemos su kelių sąnariais

Karalienės Elžbietos II karališkasis valdymas baigėsi. Ji tapo ilgiausiai gyvenusia ir ilgiausiai valdžiusia Didžiosios Britanijos monarche. Karalienės atsidavimas karališkiesiems įsipareigojimams daugelį metų liudijo apie jos tvirtą sveikatą, tačiau per savo ilgą gyvenimą ji patyrė ir nemažai negalavimų, skelbė express.co.uk.

2003 m. paaiškėjo, kad karalienei buvo atlikta operacija, kurios metu iš dešiniojo kelio pašalinta plyšusi kremzlė.

Tačiau dėl savo tvirto būdo ir ryžto ji greitai grįžo į karališkuosius renginius.

Tuo metu Bakingamo rūmai išplatino pareiškimą, kuriame buvo sakoma: „Tikimasi, kad karalienė per kelias savaites vėl bus visapusiškai pajėgi. Jos Didenybė artimiausias dvi savaites ilsėsis Sandringame, o po jų atnaujins dalinį savo įsipareigojimų vykdymą, kol visiškai pasveiks.“

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau 2018 m. buvo pranešta, kad karalienę vėl slegia kelio sąnario skausmai.

Tuo metu vienas rūmų šaltinis sakė: „Ji kalbėjosi su draugais Čelsio gėlių parodoje ir sakė, kad jos keliai sustreikavo. Tačiau ji nenori operuotis dėl laiko, kurio prireiktų atsigauti. Ji yra neįtikėtinai drąsi.“

REKLAMA

„Jos ir Philipo kartos žmonės kovoja su problemomis ir gyvena toliau. Jos Didenybė nemėgsta kelti triukšmo“, – sakė karališkasis šaltinis.

Po operacijos – iškart į darbą

Tais pačiais metais Didžiosios Britanijos monarchei buvo atlikta kataraktos operacija.

Katarakta – tai reiškinys, kai lęšiuke, mažame skaidriame akies viduje esančiame diske, atsiranda drumstų dėmių.

Tiesa, po šios operacijos karalienė iškart grįžo į darbą.

Būtų buvę suprantama, jei karalienė atsisakytų kai kurių karališkųjų įsipareigojimų, kol atsigautų. Tačiau netrukus po to, karališkųjų renginių metu pasipuošusi akiniais nuo saulės, karalienė aiškiai parodė, kad viskas vyksta kaip įprasta.

REKLAMA
REKLAMA

Prieš metus buvo susirūpinta karalienės sveikata, kai ši peršalo.

Abejonių dėl monarchės sveikatos kilo po to, kai ji praleido Kalėdų ir Naujųjų metų dienos pamaldas, kuriose paprastai dalyvauja kartu su kitais karališkosios šeimos nariais.

Tačiau nuogąstavimai buvo išsklaidyti rytinėse pamaldose Šv. Marijos Magdalietės bažnyčioje Sandringame, Norfolke, kur dalyvavo ir pati monarchė.

Bakingamo rūmai sakė, kad tuo metu ji gydėsi po stipraus peršalimo.

Paskutinieji gyvenimo metai

Didžiulis Jos Didenybės ryžtas atsiskleidė po princo Philipo mirties 2021 metais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Karalienė grįžo prie karališkųjų pareigų praėjus vos keturioms dienoms po Edinburgo kunigaikščio mirties.

Princas Philipas mirė netrukus po to, kai 13 naktų praleido Karaliaus Edvardo VII ligoninėje Londono centre, o paskui buvo perkeltas į Sent Bartolomėjaus ligoninę.

Tuo metu Bakingamo rūmai išplatino pareiškimą, kuriame patvirtino, kad hercogas „mirė ramia mirtimi“ Vindzoro pilyje.

Praėjusių metų lapkritį princas Čarlzas prabilo apie savo motinos sveikatą, tuomet ji buvo trumpam paguldyta į ligoninę, o vėliau – priversta atšaukti savo pasirodymą kasmetiniame Atminimo dienos minėjime.

REKLAMA

„Jai viskas gerai, ačiū jums labai. Kai sulaukiate 95-erių, nebėra taip paprasta, kaip anksčiau. Pakankamai blogai ir sulaukus 73-ejų“, – tuomet „Sky News“ sakė Velso princas.

Karalienė nuo 2020 m. pasitraukė iš viešųjų pareigų – tokį precedentą sukūrė karalienė Viktorija.

Šių metų rugsėjį buvo paskelbta, kad karalienę Balmorale prižiūri gydytojai, susirūpinę jos sveikata.

Bakingamo rūmai paskelbė pareiškimą: „Šį rytą atlikus papildomą įvertinimą, karalienės gydytojai susirūpino dėl Jos Didenybės sveikatos ir rekomendavo jai toliau būti prižiūrimai gydytojų.“

Po to Bakingamo rūmai paskelbė pareiškimą, kuriame patvirtino, kad karalienė Elžbieta II tądien, 2022 m. rugsėjo 8 d., „mirė ramia mirtimi“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Gamink išmaniai


TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų