REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Artėja ilgasis savaitgalis ir sinoptikai turi džiugių žinių – penktadienį termometro stulpeliai kils iki 25, o savaitgalį net iki 27 laipsnių šilumos. Pats metas pasimėgauti saulės spinduliais, tačiau specialistė primena, kad tai reikia daryti atsakingai ir saugoti savo odą.

Artėja ilgasis savaitgalis ir sinoptikai turi džiugių žinių – penktadienį termometro stulpeliai kils iki 25, o savaitgalį net iki 27 laipsnių šilumos. Pats metas pasimėgauti saulės spinduliais, tačiau specialistė primena, kad tai reikia daryti atsakingai ir saugoti savo odą.

REKLAMA

Artėjančiais ilgojo savaitgalio karščiais mėgaukitės su saiku ir, svarbiausia, nepamirškite į savo krepšius įsidėti apsauginio kremo nuo saulės, nes kitaip pasekmės gali būti liūdnos.

Kokį poveikį mūsų odai turi saulė, kaip išsirinkti tinkamą kremą nuo saulės bei kaip jį naudoti, kad apsisaugotume kaip galima geriau, naujienų portalui tv3.lt pasakojo kosmetologė, „URB studio“ įkūrėja Kristina Urbonaitė.

Saulė žaloja mūsų odą

Vieną kartą išėjus ir ilgiau pabuvus kepinančioje saulėje, galbūt nieko rimto nenutiks, tačiau yra pažeidimų, kurie gali atsirasti čia ir dabar dėl nesaugaus buvimo saulėje ir ateityje sukelti dar rimtesnių problemų.

REKLAMA
REKLAMA

Labai geras pavyzdys – išvažiuojame atostogauti į Turkiją, visą savaitę būname aktyvioje saulėje ir nieko nenaudojame, reiškia, nusvylame pačią pirmą dieną, atsiranda pūslės, kitą dieną vėl būname saulėje ir nesaugome odos – per tokią savaitę tikrai galime prisidaryti labai rimtų problemų.

REKLAMA

Gali atsirasti apgamai,  pūslės, nudegimai, oda sustorėja, atsiranda pigmentacijos pakitimai. Mes pasideginame, oda nusilupa, ji yra pažeista, neapsaugota ir mes vėl iš naujo ją deginame – tai garantuoja nudegimą ar pigmentaciją, kuri vieniems susitvarko, o kitiems labai sunkiai“, – aiškino specialistė.

Ilgainiui, daug laiko praleidžiant tiesioginiuose saulės spinduliuose, jie daro didelę žalą mūsų odai, nors apie kai kuriuos aspektus daugelis nė nesusimąstome.

„Ilgainiui yra pažeidžiama odos imuninė sistema, tada oda tampa mažiau atspari aplinkos poveikiui. Žinoma, greitėja odos senėjimas, atsiranda pigmentacijos pakitimai, DNR pažeidimai matomi ląstelių lygmenyje ir nors nedaug kas atkreipia į tai dėmesį, bėgant metams tai yra svarbu“, – sako kosmetologė.

REKLAMA
REKLAMA

Baisiausia diagnozė, kurią gali tekti išgirsti dėl nesaikingo ir nesaugaus buvimo saulėje – odos vėžys.

„Laikui bėgant atsiranda odos dariniai. Jeigu oda linkusi į apgamus, reikia kas metus juos visus tikrintis ir kartu labai stipriai saugotis nuo saulės“, – įspėja K. Urbonaitė.

Patarė, kaip išsirinkti kremą nuo saulės

Saulė ypač pavojinga 1 ir 2 odos tipą turintiems asmenims – itin blyškios odos, šviesiais plaukais, kurie niekad neįdega, bet stipriai nudega, tai reiškia, įvyksta pažeidimas, oda nusilupa, tačiau oda neįgauna rudo atspalvio.

Tam, kad oda kuo ilgiau būtų sveika ir nepažeista, į pagalbą pasitelkiami kremai nuo saulės su SPF apsauga. K. Urbonaitė džiaugiasi, kad vis daugiau žmonių išmoksta saugoti odą nuo saulės poveikio, tačiau ne visiems suprantama, kam tai reikalinga.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Ką esu pastebėjusi – jeigu tai yra vyresnės kartos žmonės, pas juos nėra išugdyto įpročio, kad kiekvieną dieną reikia naudoti kremą su SPF, jie klausia, kam to reikia ir naudoja tik atostogų metu arba prie jūros“, – pastebi pašnekovė.

Pasirinkus tinkamą kremą nuo saulės, oda jums padėkos. Tačiau kaip rasti tinkamą, tą, kuris apsaugos ir duos didžiausią naudą?

„SPF rekomenduoju rinktis su fizikiniais filtrais. Yra ir cheminiai filtrai, kurie praleidžia spindulius į odą ir juos išskaido viduje, bet man tai neatrodo sveika ir jų nerekomenduočiau.

Geriau rinktis SPF, kurie turi fizikinius filtrus – cinko oksidą ir titano dioksidą, šie filtrai jau  labai daug kur naudojami.“

REKLAMA

Kosmetologė sako, kad vis dar išlieka baimė, jog kremas su fizikiniais filtrais veidą paliks baltą, tačiau to bijoti nereikėtų – jis susigeria kaip įprastas veido kremas.

Pasakė, kuo kremai skiriasi tarpusavyje

Taip pat prekybos centruose apžiūrinėdami kremo nuo saulės buteliukus pastebėsite, kad ant pakuotės šalia SPF nurodomas ir skaičius. Tai – apsaugos stiprumo rodiklis ir pagal jį galime paskaičiuoti, kiek laiko būsime apsaugoti.

„Tarkime, turime SPF30, šį skaičių reikėtų dauginti iš koeficiento 10-15, geriau daugiau. Padauginus gauname minutes, kurias esame saugūs saulėje“, – paaiškino kosmetologė.

Vis dėlto, apskaičiavus laiką svarbu nepamiršti, kad būnant aktyvioje saulėje kremą pakartotinai tepti reikia kas 2-3 valandas, nes prakaituojame, jis nusitrina. Taip pat nebūtina rinktis kremo su didžiausiu SPF skaičiumi, tačiau jis turėtų prasidėti nuo 30.

REKLAMA

„SPF30 nuo SPF50 saugumo faktorius skiriasi tik vienu procentu, tai reiškia, kad jie nepraleidžia UVA ir UVB spindulių nuo 97 iki 98 procentų. 

Kartais žmonės sako, kad jiems SPF30 yra mažai, reikia SPF50, bet ir mažesnio pilnai pakanka, nes abu reikia tepti pakartotinai“, – sako ji.

Kosmetologė primena, kad kremą nuo saulės būtina naudoti visus metus, pavasarį saulė pikta ir nenuspėjama, galite lengvai nudegti odą. Kremai su SPF itin svarbūs vasarą bei žiemą, nes saulė yra aktyvi ir žaloja.

Yra kelios taisyklės, kurių reikėtų laikytis tepant kremą nuo saulės. Pirmiausia, jį reikėtų tepti kiek anksčiau, o ne vos prieš išeinant pro duris.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jeigu užsitepame SPF ir iškart bėgame į lauką, mes dar nebūsime saugūs. Kremas pradeda veikti maždaug po 20 minučių, todėl rekomenduojama pasiskaičiuoti, pagalvoti ir 20 minučių dar pabūti namuose ir tik tada eiti į aktyvią saulę“, – rekomenduoja K. Urbonaitė.

Šias vietas žmonės pamiršta

Taip pat svarbu nepamiršti ištepti tokių vietų, kaip ausys, nosis, akių vokai, tačiau netepkite labai arti akių, nes jei, pavyzdžiui, eisite maudytis, jis pateks į akis ir sukels nemalonius pojūčius.

„Lūpas reikia labai saugoti, yra vazelinai su SPF, galima tepti tą patį veido kremą, nes nudegus lūpas jos būna raudonos, ištinusios, tvinksinčios, po to lupasi ir tai sukelia diskomfortą“, – primena „URB studio“ įkūrėja.

REKLAMA

Universalios taisyklės, kiek kremo nuo saulės reikėtų tepti, nėra – jis kinta priklausomai nuo veido dydžio ir kitų faktorių. Tačiau nebūtina užsitepti kuo storesnio sluoksnio:

„Nuo sluoksnio storio apsaugos stiprumas nedidėja, bet svarbu padengti visą veidą.“

K. Urbonaitė rekomenduoja naudoti atskiras priemones veidui ir kūnui, nes kūnui skirtos priemonės yra ingredientų, kurie kemša poras, veidui skirtose priemonėse jos į sudėtį neįeina.

Dviguba apsauga – dar geresnė, todėl moterims, naudojančioms dekoratyvinę kosmetiką, verčiau rinktis tokias priemones, kurios yra su SPF, bet visuomet svarbu tepti ir kremą nuo saulės.

„Jeigu visą dieną ruošiamės būti aktyvioje saulėje, verčiau rinktis birią pudrą, kurios sluoksnį vis galėtume atnaujinti“, – pataria kosmetologė, „URB studio“ įkūrėja K. Urbonaitė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų