Iš Mozambiko grįžęs Merūnas Vitulskis: jie nesupranta pinigų reikšmės, nes jų neturi GALERIJA

Šiandien iš jubiliejinės, penktosios UNICEF misijos „Už kiekvieną vaiką”, organizuojamos kartu su TV3 televizija, grįžo atlikėjas Merūnas Vitulskis ir UNICEF Geros valios ambasadorė, aktorė Virginija Kochanskytė. Savaitę praleidę vienoje skurdžiausių Mozambikų provincijų – Tete, misijos dalyviai pasakoja apie savo didžiausius sukrėtimus ir pažintis geliančias širdį.

7

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. NUOTRAUKOS: Iš Mozambiko grįžo UNICEF misijos dalyviai

„Jie nesupranta pinigų reikšmės, kadangi jų neturi. Ten vyksta mainai“, - tik grįžęs susirinkusiems žurnalistams papasakojo Merūnas. Ši išvyka kardinaliai pakeitė vyro suvokimą apie pasaulį, Afrikoje esančius žmones, nes, kaip pats sako, „ten vaikai, kaip gyvuliai, geba prisitaikyti prie aršiausių sąlygų“.

„Čia, Lietuvoje, žmonės skundžiasi, jog viskas yra labai blogai. Bet kai tu nuvyksti ten ir pamatai tų žmonių kasdienybę... Sėdi močiutė su savo 5 anūkais, o jie snargliuoti, murzini, išalkę. Ta močiutė nubėgo kažkur už krūmo, atliko gamtinius reikalus, o tualetinio popieriaus nėra, tai ji tiesiog patrynė užpakalį į žvyrą, kad dezinfekuoti. Tuomet parbėga atgal ir niekuo nesiskundžia, tiesiog pasakoja savo istoriją. Mirė jos dukra, bet ji yra laiminga, kad jos anūkai auga. Mergaitė jau eis į mokyklą.

REKLAMA

Kai manęs klausė, kodėl aš važiuoju, sakau, kad buvo smalsu, įdomu. Jaučiausi įsipareigojusi, bet kai nuvažiavome ir pradėjome bendrauti, supratau, kad kiekvienas pasiturintis žmogus turi nuvažiuoti ir suprasti, kodėl jis turi aukoti“, - savo išgyvenimais dalijosi ir prisidėti prie kilnios akcijos kvietė aktorė V. Kochanskytė.

Aktorė atskleidė, jog ji su M. Vitulskiu vaikams nevežė jokių saldainių, nes vaikų organizmai yra per daug išsekę, o didelis cukraus kiekis juos gali numarinti. Virginija kartu su Merūnu mažiuosius fotografavo ir rodė jiems. Dažnai tai buvo pirmas kartas, kai jie matė save iš šono. 

„Papasakojome vaikams eilėraštį : Virė virė košę/ vaikai atsilošę/ tam davė, tam davė, tam davė, tam davė /o mažyliui neteko! Kuti kuti kuti.... Jie taip nuoširdžiai juokėsi ir atrodė tokie laimingi”, – vos ašaras tramdė dainininkas.

„Viešbutyje buvome sutikę vyrą iš Libijos. Jis pasakojo, kad dideliuose miestuose yra be galo pavojinga. Vietiniai gyventojai turinys daugiau pinigų statosi tvoras ir samdosi apsauginius. Be perstojo yra grobiami žmonės. Vyras teigė, kad jį patį buvo pagrobę 5 kartus per 4 metus,” – mena Merūnas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų