Geriausiems kino kūrėjams bus išdalytos „Sidabrinės gervės“

Penktadienį paaiškės devintųjų kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ nugalėtojai.

10

Kaip dar balandį paskelbė apdovanojimus organizuojanti Lietuvių kino akademija, daugiausiai statulėlių pretenduoja gauti režisierių Algimanto Puipos, Šarūno Barto ir Manto Kvedaravičiaus filmai.

Už geriausią pagrindinį vaidmenį į apdovanojimą pretenduoja aktoriai Juozas Budraitis ir Viktorija Kuodytė (už vaidmenis režisieriaus A.Puipos filme „Edeno sodas“) bei Lora Kmieliauskaitė (už vaidmenį Šarūno Barto filme „Ramybė mūsų sapnuose“).

(10 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ rengėjai pristatė jautrią fotosesiją

Už antraplanius vaidmenis į apdovanojimus pretenduoja aktorės Klavdija Koršunova („Ramybė mūsų sapnuose“), Vaiva Mainelytė („Edeno sodas“) ir filme „Tiltai“ vaidinusi Clotilde Solange Rigaud (Klotild Solanž Rigo) bei aktoriai Vidas Petkevičius („Karalių pamaina“), Arūnas Sakalauskas („Patriotai“) ir Vytautas Paukštė („Edeno sodas“).

Metų geriausio režisieriaus kategorijoje varžosi Jokūbas Vilius Tūras (už filmą „Apie Joną“), Š.Bartas, („Ramybė mūsų sapnuose“) ir A.Puipa („Edeno sodas“).

REKLAMA

Kaip geriausias metų ilgametražis vaidybinis filmas gali būti apdovanotas „Edeno sodas“, „Ramybė mūsų sapnuose“ bei režisieriaus Igno Miškinio juosta „Karalių pamaina“.

Metų geriausiu trumpametražiu vaidybiniu kino filmu pretenduoja tapti juosta „Tiltai“ (režisierė Austėja Urbaitė) ir režisierių Marijos Kavtaradzės ir Vytauto Katkaus darbas „Iglu“.

Ilgametražių dokumentinių filmų kategorijoje nominuoti du M.Kvedaravičiaus darbai - „Mariupolis“ ir „Trikampiui pakilus: Krystian Lupa stato „Didvyrių aikštę“ bei J.V.Tūro filmas „Apie Joną“ ir režisierių Virginijos Vareikytės ir Maxi Dejoie (Maksi Dežua) filmas „Aš už tave pakalbėsiu“. Geriausiu trumpametražiu dokumentiniu kino filmu pretenduoja tapti Lino Mikutos „Šaltos ausys“, Ramunės Sakalauskaitės „Pakeliui į prieplauką“ ir Artūro Jevdokimovo „Suokalbio antologija“.

Animacinio filmo kategorijoje nominuoti „Šalti šaltiniai“ (režisierė Giedrė Narušytė Boots), „Nuopolis“ (režisieriai Urtė Oettinger ir Johan Oettinger) ir „Sausra“ (režisieriai Agnė Kupšytė ir Balys Kumža).

(20 nuotr.)
FOTOGALERIJA. „Sidabrinė gervė“ nominantai susirinko į jų garbei surengtus pusryčius

„Sidabrinės gervės kiaušinis“ už geriausią studento darbą gali atitekti filmui „Namo“ (režisierė Gabrielė Urbonaitė), „Deminas: dvi tvirtovės“ (režisierė Akvilė Gelažiūtė) arba „Sobaka“ (režisierius Domas Petronis).


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų