„Eurovizijos“ intriga atskleista: paaiškėjo, ar Jurijus būtų patekęs į finalą

Nors „Eurovizija“ jau baigėsi beveik prieš dvi savaites, skandalai tęsiasi. Prieš kelias dienas pasirodė informacija, jog Italijos transliuotojo RAI atskleisti šios šalies žiūrovų balsavimo duomenys rodo, kad įsivėlė klaida. Ji galėjo lemti, kad mūsų šalies atlikėjas būtų pasirodęs „Eurovizijos“ finale.

35

Vis dėlto šiandien galiausiai paaiškėjo, kad tai – netiesa.

(35 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Jurijus sugrįžo į Lietuvą: nuo veido nedingo šypsena

Remiantis naujienų portalo lrt.lt duomenimis, prieš kelias dienas LRT paprašė Europos transliuotojų sąjungos paaiškinimo, o neseniai gavo laišką iš „Eurovizijos“ konkurso vykdomojo prižiūrėtojo Jono Olos Sando, kuriame teigiama, kad visi anksčiau pateikti balai yra teisingi, o štai Italijos transliuotojų skelbiama medžiaga – ne.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad dar anksčiau Italijos transliutojas RAI interneto svetainėje paskelbė „Eurovizijos“ balsavimo rezultatus, kurie skiriasi nuo tų, kurie buvo įrašyti oficialioje balsavimo lentelėje ir buvo panaudoti, skaičiuojant galutinius antrojo pusfinalio rezultatus. RAI paskelbti balsavimo duomenys suformavo kiek kitokį lyderių dešimtuką.

Jei tai būtų buvusi tiesa, net kelių šalių atlikėjams buvo įskaitytas neteisingas Italijos skirtų balų skaičius, o labiausiai dėl klaidos nukentėtų Lietuva, mat Jurijus tokiu atveju būtų gavęs vieną balą iš Italijos žiūrovų, o tai visiškai pakeistų jo likimą „Eurovizijoje“.

Prieš kelias dienas susiekus su Lietuvai šiais metais atstovavusio atlikėjo Jurijaus Veklenko vadybininku Henriku Draugeliu, naujienų portalas tv3.lt pasiteiravo, kokių veiksmų išgirdus šias naujienas planuoja imtis visa Jurijaus komanda?

„LRT šiandien turėjo parašyti oficialų raštą EBU – Europos transliuotojų sąjungai – kuri turėtų kažkaip sureaguoti, o kaip sureaguos, mes dar nežinome. Kol kas dar reikia laukti“, – sakė Henrikas.

Tokią informaciją tąkart patvirtino ir Lietuvos delegacijos „Eurovizijoje“ vadovas, LRT vyriausiasis prodiuseris Audrius Giržadas. Anot jo, kol kas belieka tik laukti: „Mes išsiuntėme raštą EBU su prašymu pakomentuoti šitą pasirodžiusią informaciją ir pačią situaciją, ir jei tai pasitvirtins, pranešti mums kokių veiksmų EBU ketina imtis. Tai dabar laukiame jų atsakymo.“

REKLAMA

Primename, kad jei minėta Italijos paskelbta informacija išties būtų buvusi teisinga, J. Veklenko pasivytų Danijos atstovę Leonorą ir su ja pusfinalyje būtų surinkęs vienodą balų skaičių.

Pagal konkurso taisykles, tokiu atveju aukštesnę vietą užima atlikėjas, surinkęs daugiau žiūrovų balsų. Jurijus konkurse surinko 77 žiūrovų balus, Leonora – 41, tad lietuvis būtų tvirtai žengęs į finalą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų