Ekspertai pasisakė apie „Fusedmarc“ lyderės šukuoseną: atkartoti nederėtų?

Ši šukuosena šiuo metu yra labai mėgiama garsių pasaulio moterų. Rihanna, Kate Hudson ir Hailee Steinfeld praeitą savaitę Niujorke vykusiame „Met Gala“ renginyje savo plaukus surišo į aukštą kuodą. Verta paminėti, kad ir šių metų Lietuvos „Eurovizijos“ atstovė Viktorija savo pasirodymuose ant scenos puošiasi aukštu kuodu.

37

Tačiau toks raudono kilimo šukuosenos kopijavimas, kaip įspėja Jungtinės Karalystės plaukų transplantų chirurgai, gali paskatinti plaukų slinkimą bei ilgalaikį jų netekimą.

(37 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Šiuo metu populiarios šukuosenos gąsdina specialistus

Dažnas plaukų ryšimas į aukštas ir stipriai suveržtas taip vadinamas arklio uodegas, kasytes ar kasas gali pažeisti ant kaktos esančią plaukų liniją.

Pasak gydytojo Edwardo Ballo, stiprus suveržimas gali turėti didžiulės įtakos plaukų netekimui. Bet ne tik moterys turi atsisakyti šio įpročio. Vyrai, ilgus plaukus rišantys į kuodus, taip pat atsiduria šioje rizikos grupėje.

Realybės šou žvaigždė Calumas Bestas prieš kurį laiką atskleidė, kad per stipriai surištų plaukų į kasą nešiojimas vos tik įžengus į trečiąją dešimtį jam sukėlė plikimą. Būtent dėl to vaikinas net 3 kartus gulėsi ant operacinio stalo, ant kurio jam atliktos plaukų transplantacijos procedūros.

Ypač tvirtos ir sulygintos šukuosenos jau daugelį metų moterų naudojamos kaip jaunystės simbolis. Jos netgi gavo pavadinimą – Kroidono veido patempimas.

Šis plaukų surišimas labai mėgiamas modelio Kates Moss, kuri, kaip sutapimas, yra kilusi būtent iš Kroidono miesto, Didžiojoje Britanijoje. „X faktoriaus“ teisėja Cheryl bei dainininkė Katy Perry taip pat dažnai dabindavosi tokiomis šukuosenomis.

Šis įvaizdis kartais grįžta į mados pasaulį. Sienna Miller, Nicole Kidman ir Victoria Beckham taip pat ne kartą naudojosi Kroidono veido patempimo paslaugomis.

Tačiau, kaip teigia gydytojas Edwardas Ballas, šio plaukų ryšimo nuostoliai gali būti atkurti tik operaciniu būdu.

REKLAMA

„Nuolatinis tempimas aplink plauko folikulą sukelia patinimą. Tai gali išsivystyti į randus, visam laikui pažeidžiančius plaukų šaknis ir taip sukelti nuplikimą. Jei plaukų slinkimas ar plikimas pastebėtas dar ankstyvoje stadijoje, kai kuriems plaukams galima sugrąžinti jų natūralią būklę, bet daugeliu atveju šis procesas ištaisomas tik perukų ar plaukų transplantacijos pagalba“, - teigė gydytojas.

Tačiau ne tik stipriai suveržti plaukai daro neigiamą įtaką. Dažnas plaukų formavimas karštomis priemonėmis bei persistengimas juos šukuojant gali sukelti panašių problemų.

„Daugelis nustemba, kai sužino, jog plaukus labai lengva pažeisti. Jūsų plaukams nereikia būti įtemptiems iki tol, kol pradeda skaudėti. Jei, pavyzdžiui, esate šokėja ir plaukus rišate į stipriai besilaikančias šukuosenas, jums taip pat padidėja rizika vėliau jų netekti. Pažeidimai geriausiai pastebimi ant kaktos ir aplink smilkinius, nes ten labiausiai jaučiamas tas stiprus traukimas. Šiuo metu labai populiarios tvirtai surištos arklio uodegos. Nenuostabu, kad vis daugiau moterų ateina pas mus, norinčių išsigydyti plaukų slinkimą ar nuplikimą“, - tęsė jis.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų