Ekonomikos mokslų daktarė Kristina Rimienė: „Moterys gali viską“

NASA septintajame dešimtmetyje buvo vien vyrų reikalas. Juodaodė moteris tais laikais tokioje strategiškai svarbioje ir slaptoje institucijoje galėjo dirbti tik valytoja.

7

Vis tik radosi trys drąsios ir atkaklios inžinierės, kurios savo gebėjimais, protu ir užsispyrimu prisidėjo prie svarbiausių NASA projektų bei pirmojo žmogaus išlaipinimo Mėnulyje. „Paslėpti skaičiai“ – filmas apie netikėtą likimo posūkį ne tik trijų juodaodžių inžinierių moterų gyvenime, bet ir visoje JAV istorijoje.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Ekonomikos mokslų daktarė Kristina Rimienė: „Moterys gali viską“

„Labai svarbus šiame filme yra žmogiškumo aspektas – rasinė diskriminacija, iki tol ribojusi daugelį kitos odos spalvos atstovų teises, šių moterų dėka, ima tirpti. Filme iškeliamos ir nagrinėjamos rasinės nelygybės problemos, kurios tuo laikmečiu buvo dar labai didelės“, – įžvalgomis apie filmą dalinasi ekonomikos mokslų daktarė, floristė, TV laidų vedėja Kristina Rimienė.

K. Rimienė sako, kad jai labai įdomu buvo suvokti, jog tokia istorija iš tiesų buvo, kad juodaodės moterys, taip sunkiai skynusios kelią į pripažinimą, tikrai prisidėjo prie kosmoso užkariavimo ir kokios sudėtingos buvo šaltojo karo išprovokuotos kosmoso rungtynės. Įdomios jai pasirodė ir šių moterų gyvenimiškos problemos, sprendžiami šeimos klausimai, o juokingiausia buvo vonios kambario NASOJE istorija.

„Kino juostoje labai gražiai parodyta moteriška pasaulėžiūra ir problemos sprendimas – iš pradžių noras kovoti, vėliau, pasiekus tam tikrų nedidelių pokyčių, nepasitikėjimas, virstantis beveik baime, o atsivėrus didesnėms galimybės – moteriškas pasididžiavimas ir mokėjimas nuoširdžiai džiaugtis. Žiūrėdama filmą džiaugiausi – moterys gali viską, nes jos labiau užsispyrusios ir kruopštesnės nei vyrai“, – kalbėjo Kristina.

„Jei kas nors abejojate savimi, būtinai pažiūrėkite šį filmą apie moteris, NASOJE padariusias neįmanomus dalykus. Pagal tikrą istoriją sukurtas filmas tikrai įkvėps ir sujaudins“, – ragino K. Rimienė.

Pati K. Rimienė yra ekonomikos mokslų daktarė, todėl filmas apie mokslą ir skaičius jai pasirodė itin artimas ir suprantamas, moteris džiaugėsi radusi sąsajų su savo akademine veikla.

REKLAMA

„Puikiai prisimenu ir savo ekonominių skaičiavimų etapą rengiant disertaciją. Tai buvo iššūkių kupinas metas, nes tyrimą atikus, suvedus ir sugrupavus duomenis, jau atrodo padarai viską, kad gautum reikiamus rezultatus, o skaičiai ima ir nesueina. Tuomet imi kitą pjūvį, ieškai tinkamų dedamųjų, darai viską iš naujo“, – studijų laikus prisiminė moteris.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų