Dizainerės kurtas namas pribloškia savo forma: jis turi pranašumų

TV3 laida „5 žvaigždučių būstas“ svečiavosi interjero dizainerės Sandros Barišauskienės kurtame namo interjere. Netradicinis statinys – bene pirmasis toks kupolo formos gyvenamasis namas Lietuvoje. Dizainerė sutiko papasakoti, kaip pavyko kurti sprendimus šio namo viduje ir kuo jis pranašesnis energetiniu požiūriu.

„Ši namo forma yra vis dar neįprasta tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje kaip gyvenamojo namo. Ji turi daug privalumų. Visų pirma ta forma labai tinka pasyviam namui įrengti, nes energetinių išteklių reikalauja mažiausiai. Taip pat yra pigus išlaikymas šios formos, – namo privalumus vardijo jį kūrusi moteris. – Visas karkasas buvo paliktas specialiai interjere, kad atsiskleistų grožis šis formos, visos konstrukcijos buvo išlaikytos ir yra nedengtos. Visos vidaus erdvės nėra įprastos, nėra 90 procentų kampų, erdvės susiformuoja trapecijos formos“.

(31 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Dizainerės kurtas namas pribloškia formomis ir netradiciniais sprendimais

Erdvumu ir šviesumu išsiskiriantis būstas tapo tikru iššūkiu dizainerei S. Barišauskaitei. Prisitaikyti prie neįprastos namo formos teko ir baldininkams, kurie kūrė specialiai šiam namui užsakytus baldus.

„Interjeras sukėlė iššūkių, nes tai buvo pirmas tokios formos namas projektuotas ir jam darytas visas vidaus dizainas. Šeimininkai yra brandesnio amžiaus pora, bet jie labai inovatyvūs ir norėjo sukurti šitame jų pačių sukurtame rekreaciniame kampelyje kažką neįprasto ir energetiškai efektyvaus“, – teigė šio namo kūrėja.

Visus apsilankiusius name nustebina ir grindyse įmontuotas laikrodis bei namo viduryje esantis šviestuvas. Anot dizainerės, jie simbolizuoja amžinąjį variklį.

„Šio namo konceptas ir visa pagrindinė idėja yra amžinasis variklis „Perpetum module“. Jis dar nėra išrastas, tačiau pati namo forma padiktavo ir pats žmonių gyvenimo būdas, jų inovatyvumas, niekada neužgęstanti energija, siekimas kažką naujo panaudoti, žvelgimas į priekį. Niekad nesustojantis laikas ir yra to amžinojo variklio perkeltinis pavaizdavimas“, – filosofiškai kalbėjo S. Barišauskaitė.

Visą reportažą žiūrėkite:

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų