„Didžiojo šeimų gynimo maršo“ organizatoriai į draudimus numojo ranka: kūriniai skamba neteisėtai

Penktadienį autorinių teisių apsaugos asociacijos LATGA ir AGATA įspėjo „Didžiojo šeimų gynimo maršo“ dalyvius nenaudoti muzikos kūrinių, negavus šių asociacijų bei dainų autorių leidimo. Tačiau šeštadienį vykstančio renginio organizatoriai, panašu, vis tiek nepaiso šio draudimo.

Renginių organizatorius Justinas Antanaitis socialiniuose tinkluose pasidalino video, kuriame girdisi renginyje skambantys žymūs lietuviški kūriniai. 

„Vakar nuskambėjo Vytauto Kernagio fondo kreipimasis dėl dainų naudojimo šiandien vykstančioje „akcijoje“, kai kurie atlikėjai taip pat pareiškė, kad neleidžia savo dainų naudoti šioje „akcijoje“. Ir man užkliuvo vienas video, kuriame skamba daug dainų ir jas atlieka „kažkas“. Tad tiesiog įdomu ar atlikėjai kūrėjai davė leidimą kad jų kūriniai būtu perdainuojami ir skambėtu šioje „akcijoje“. Taip pat įdomu ar „akcijos“ dalyviai pasirašė sutartis dėl viešų kūrinių naudojimo ir atlikimo su Asociacija LATGA ir Asociacija AGATA“, – rašoma J. Antanaičio įraše. 

Įraše taip pat nurodyti konkretūs marše skambantys kūriniai, tarp jų – Kastyčio Kerbedžio, SEL ir grupės Sisters On Wire dainos. 

Į situaciją atkreipė dėmesį ir asociacija LATGA: „Situacija dėl kūrinių naudojimo „Didžiajame šeimų gynimo marše“ tokia: organizatoriai vis dar neturi LATGA licencijos dėl viešo kūrinių naudojimo renginyje, tad jeigu bus naudojami bet kurie LATGA repertuaro kūriniai, tai bus daroma neteisėtai. Kalbant apie kitus renginius, tokius kaip „palydėtuvės“ į maršą įvairiuose šalies miestuose, taip pat nebuvo gauti jokie leidimai naudoti mūsų atstovaujamų autorių repertuarą. Šiuo metu renkame medžiagą, kokie kūriniai skambėjo juose.

Neseniai išsiuntėme dar vieną raštą šiandieninio renginio Vingio parke organizatoriams, ragindami įsigyti licenciją, pridėdami sąrašą autorių, kurie nesutiko, kad jų kūriniai skambėtų minėtame renginyje. Dėkojame visiems mums parašiusiems autoriams, kitų prašome nebesiųsti savo atsisakymų dėl kūrinių naudojimo. Renginyje dalyvaus mūsų specialistai ir fiksuos, kokie kūriniai skambės jo metu. Jeigu užfiksuosime pažeidimų, būtinai apie tai informuosime“, – rašoma asociacijos pranešime socialiniame tinkle „Facebook“.


Rašyti komentarą...
P
Pensininkas
2021-05-15 16:49:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar reikia iskrypeliu atsiklausti kokias dainas dainuoti.Nesulauksite gejai kol mes laisvoje Lietuvoje gyvename.
Atsakyti
-12

.
..
2021-05-16 18:25:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Koks dar kilnus tikslas? Xdd nieko čia kilnaus nėra
Atsakyti
0

G
Gėda
2021-05-15 17:02:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kai kurie kūrėjai taip susireikšminę, kad gaila kilniam tikslui dainos. Gėda!
Atsakyti
-20

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų