Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Simona Urbonavičiūtė

Pasaulyje kasmet išleidžiama daugybė knygų, ir kiekvienas gali lengvai išsirinkti, ką jis norėtų skaityti, o ko ne. Sakoma, kad nėra tokios prastos knygos, kurioje nebūtų galima rasti kažko vertingo. Vienas knygas perskaitome su malonumu, kitas vos pradėję skaityti numetame į šoną. Mūsų redakcijoje apsilankusiam Jonui Vedeckiui buvo sunku nuslėpti savo išgyvenimus – jis labai pasipiktino, kai Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje, savo mėgstamame knygų skyriuje „Istorija. Partizanai“, aptiko Konstantino Jevseičiko knygą „Giltinės sutramdymas“.

REKLAMA

Anot vyriškio, tokių knygų bibliotekose iš viso neturėtų būti, nes taip „vykdoma antivalstybinė veikla“:

– Tose knygose vien KGB karininkų atsiminimai, kaip jie partizanus šaudė, jų slaptavietes naikino, – pasipiktinęs pasakojo vyriškis.

Kaip pats sakė, jis vos nevemdamas perskaitė knygą ir labai susirūpino Lietuvos jaunimu, mat jie, perskaitę tokią knygą, gali neatskirti tiesos nuo melo. Vyras vis nesiliovė uždavinėti vieno ir to paties klausimo: „Kaip auklėjame jaunąją kartą?“.

REKLAMA
REKLAMA

J.Vedeckis labai pasipiktino ir bibliotekos direktoriaus Sigito Kancevyčiaus abejingumu, mat, anot vyriškio, pastarasis jam tik „kabinęs makaronus“ – sakęs, kad bibliotekoje turi būti visokių knygų ir jog toks knygos vertinimas yra tik jo vienpusė nuomonė.

– Aš esu auklėtas lietuviška dvasia... Vos nevožiau į „liūlį“ Kancevyčiui, – netvėrė pykčiu vyriškis.

Nesutikęs bibliotekoje „lietuvių, kurie mylėtų savo kraštą“, J.Vedeckis patraukė į Tauragės rajono savivaldybės Kultūros skyrių, kur tikėjosi užtarimo. Tačiau ir ten palaikymo nesulaukė:

– Tą patį šneka, ką ir bibliotekoje, – sakė jis.

Jis ketino eiti ir pas Tauragės rajono merą Praną Petrošių, bet vėliau apsigalvojo, esą tiesos vis tiek neras.

Pakalbintas bibliotekos direktorius S.Kancevyčius sakė, jog tokie nemandagūs lankytojai retai kada užsuka į biblioteką, be J.Vedeckio, bibliotekos darbuotojams yra žinomas dar vienas nepatenkintas skaitytojas. S.Kancevyčius papasakojo, jog į biblioteką atėjęs J.Vedeckis elgėsi nemandagiai ir jau ruošėsi suplėšyti jam neįtikusią knygą, tačiau pagrasintas, jog jam bus iškviesta policija, knygą padėjo atgal. Anot Skaitytojų aptarnavimo skyriuje dirbusių moterų, vyriškis iš pykčio tiesiog drebėjo ir nesiliovė grasinęs:

REKLAMA
REKLAMA

– Mes tokias kaip jūs šaudėm, – riebiai nusikeikęs vyriškis apgailestavo, kad neturi po ranka šautuvo.

– Būtų turėjęs šautuvą, būtų tikrai nušovęs, – neabejojo skyriaus darbuotojos.

Nepatenkintas skaitytojas, susiruošęs išeiti, vis grasino, kad dar parodys, ką gali.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų