Andrius Užkalnis: „Daugelis gyvenančių iš pašalpų, gyvena iliuzijų burbule“

Šio pirmadienio TV3 aktualijų laidos „Karštai su tv3.lt” tema – ar Lietuvos pašalpų sistema augina naują veltėdžių kartą? Kur ir kam nukeliauja mūsų socialinei gerovei skirti mokesčiai? Studijos svečiai: rašytojas, publicistas Andrius Užkalnis ir buvęs Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

Lietuvoje daugėja bedarbių. Tūkstančiai užuot dirbę, renkasi gyventi iš pašalpų.

„Ar Jums atrodo teisinga, kad dalis žmonių nenori dirbti, bet vis tiek gauna pašalpas?“, – L. Kukuraičio klausė laidos vedėjas, portalo tv3.lt vyr. redaktorius Artūras Anužis.

„Matot, mes gyvenam visuomenėje, kuri turi tą pasirinkimo laisvę. Visos visuomenės ir taip pat vakarų skaičiuoja, kad dalis žmonių dėl įvairiausių priežasčių gali apsispręsti nedalyvauti visuomenėje tokiu būdu kaip dalyvauja daugelis – per darbo rinką, per užimtumą, kur yra kuriama tam tikra vertė, bet vis tiek lygiai taip pat ateina socialinės garantijos. Tai dalis visuomenės tokios yra. Priežastys, kodėl žmonės renkasi tokią kelią yra labai skirtingos“, – kalbėjo L. Kukuraitis.

Kitas laidos svečias Andrius Užkalnis mano, kad reikia ieškoti būdų, kaip padėti tiems žmonėms, o ne aklai dalinti pašalpas.

„Manau, kad tokiems žmonėms reikia padėti. Bet reikia suvokti, kad ta pagalba bus žymiai brangesnė negu ta pašalpa, kurią jie gaus. Iš tikrųjų tai dalinimas pašalpų į kairę į dešinę šiandien yra pigesnis būdas, bet kuriantis problemas ateičiai, dešimtmečiams į priekį, iškreipiantis darbo rinką“, – sakė A. Užkalnis.

„Daugelis tu gyvenančių iš pašalpų, gyvena kažkokiame iliuzijų burbule, juos pašnekinus galima išgirsti, kad darbų nėra, kad net ir prie paprastų darbų stovi eilės bedarbių, kas yra absoliuti netiesa. Darbų tikrai yra. Labai geras įrodymas yra minios ukrainiečių, žmonių iš Moldovos, kurie atvažiavę nemokėdami kalbos, nelabai orientuodamiesi ir turėdami paramą tik iš savo tautiečių, dažniausiai darbą susiranda per dieną“, – kalbėjo A. Užkalnis.

Pasak Andriaus, pašalpų dalinimas yra sena įsisenėjusi problema. „Deja, mes turime ilgą tradiciją, nepriskirčiau jokiai vyriausybei kaltės, man atrodo, tai kolektyvinė nuolatinė kaltė yra ta, kad mes kaišome problemas pinigais. Ir Lietuvos gerovei didėjant, tų pinigų, kuriais galima užkišinėt problemas, darėsi vis daugiau”, – sakė jis.

REKLAMA

Dar vienas klausimas, užduotas L. Kukuraičiui: kiek mums kainuoja išlaikyti tokią bedarbių armiją?

„Savivaldybės kasmet gauna 240 milijonų eurų socialinėms pašalpoms. Lėšų skaičius, kurį mes skiriam, yra labai labai mažas lyginant su Europa, žmonių skaičius, kurie gauna soc. pašalpas yra 1,5 procento mūsų visuomenės, kai Europoje panašiai yra 6-7 procentai vidurkis. Pašalpos dydis yra 140 eurų, nors paskaičiuota, kad norint pasišildyti ir prasimaitinti reikėtų bent 240, tai mes duodam pusę sumos. Tai klausimas, ar tai tikrai yra adekvatu, kai kalbame apie orų žmogų, orų pilietį?”, – atsakė buvęs Socialinės apsaugos ir darbo ministras.

Dar daugiau diskusijų – šiandien, 19.30 val. laidoje „Karštai su tv3.lt“ per TV3! Laidą taip pat galite stebėti internete – tv3.lt ir per TV3 Play.


Rašyti komentarą...
N
Nesvarbu
2021-03-01 21:10:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jau seniai reikėjo pasirūpinti tais kurie gauna pašalpas ir tik iš jų gyvena. Kai kurie neturi net pačių paprasčiausių įgūdžių kaip tvarkytis namuose. O jūs kalbate apie pomidorų sodinimą. Tad geriau mažiau kalbėkite, o daugiau darykite. O jei nežinote, ką reikėtų daryt tai apsikeiskite su tais žmonėmis vietomis bent 3 dienom ir patys pamatysite kuo jiems galima padėti. Ir suprasite kaip iš tikrųjų yra sunku tiems kurie visiškai neturi jokių socialinių įgūdžių. Jums lengva kalbėti už kitus.
Atsakyti
0

T
Tu
2021-03-01 18:55:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Užkule nenusipezek dėl ukrainiečiu juos darbdaviai atsiveža. Jei aklas esi tai pasakau darbdaviai labjau prie a Ukrainiečius negu lietuvius. Jie už minimumą nugara lenkia. Taip kad kimšk xodogus toliau kol truksi
Atsakyti
-1

Z
Zmogus
2021-03-02 14:11:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na nekiekvienas galim sau leisti kavinej išleisti po 100 eurų už vakarienę.užkalnis gali sau leisti ir dar komentuoja. padirbtu už 460 po 12 val..kokios kainos atsimerkit.užsieni minimalus atliginimas 1400
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų